Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2010., 19:33   #1
Udobne i moderne cipele?

Pogledala sam nekoliko topika sa slicnim temama, ali nisam nigdje nasla konkretan odgovor, ali ako sam previdjela istu temu, prebacite me.

Zanimaju me brendovi cija obuca je elegantna i nadasve udobna.

Npr. imala sam Bata Shoes baletanke od brusene koze, i bile su odlicne, udobne,
ne zuljaju, noga se ljeti ne znoju u njima.

Dr. Martens - imam dvoje cizama, sa rajfleslusom, dobro izgledaju, ali morala su proci po 2 bolna mjeseca dok se nisu razradile. Sada ih mogu nositi po cijeli dan. Ali...ne trpe kisu, iako su od koze.

Imam i njihove cipelice, izgledaju fantasticno, ali...uopste nisu prilagodjene stopalu, savovi zuljaju i grebu, rupa za prste je prevelika, a dio na peti nije napravljen kako treba, pa stopalo stalno klizi ka dole. Koristim ih kao kucne cipele. A predivne su mi.

Sholl - crvene klasicne cipelice, debela peta visina 5 cm. Iako su bile kozne, iako je peta debela i stabilna, iako su imale i nekakve crtice za masazu tabana...nosila sam ih samo jedan dan, koji sam jedva prezivjela. Stopalo mi je nakon pola sata nosenja nateklo za dva broja, jedva sam hodala. Mislila sam da je to moglo biti jer sam do tada stalno hodala u otvorenoj obuci, ali...

Casadei - kostaju mnogo, i apsolutno se isplate. Imam samo jedan par, dobila sam ih na poklon od tetke sopingholicarke. Placene su 300 Eur na snizenju. Stikla je 10 cm, napravljene su u kombinaciji koze, brusene koze i platna. Izuzetno su udobne, prilagodnjene nozi, tj. stopalu.

Cula sam i za engleski brend Harlot, ali nikako da na E-Bay naidjem na neke koje su i lijepe i povoljne.

Kako mi kilogrami lagano idu ka zeljenom cilju, tako ponovo mogu da pocnem da razmisljem o kupovanju odjece koja mi se dopada, pa tako i cipela. Trebaju mi cipele u kojima mogu da hodam, a da dobro izgledaju.

Hvala.
__________________
........aegri somnia.......

Zadnje uređivanje rastko : 02.03.2010. at 19:42.
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 19:51   #2
Quote:
rastko kaže: Pogledaj post
Dr. Martens - imam dvoje cizama, sa rajfleslusom, dobro izgledaju, ali morala su proci po 2 bolna mjeseca dok se nisu razradile. Sada ih mogu nositi po cijeli dan. Ali...ne trpe kisu, iako su od koze.
Moje su počele promakati tek nakon 2-3 godine konstantnog nošenja. Možda je stvar u rajfešlusu, moje su bile bez.


Inače, probaj Garmont, La Sportiva, Meindl, Mc Kinley, Alpina, Planika...
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 19:54   #3
FLY London.

Ja prešla nakon Martensa i Arta.


btw. Martensice made in England nikad, ali nikad nisu promočile, to ovo sranje sad što šiju ne znam gdje... u Vijetnamu, propušta na šavu, fuj.
žalfija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 20:03   #4
Ja imam neklasicne marte i jedne su made in England, a druge cini mi se Tajvan ili... Nisu one na pertlanje, vec su kao klasicne cizme, nesto izmedju kaubojskih i bajkerskih. Ali dzaba, cak sam ih mazala zimus i mascu, i opet promoce, ne mnogo, ali dok kroz snjeg propjesacim od faksa do kuce, propuste.

Problematicnije mi je to sto su tako neudobne, oderem stopala dok ih ne razgazim, a imam normalno stopalo, cak usko. A obozavam njihov dizajn.

Alpina i Planika...pa ne znam bas, ne djeluju mi kao kvalitet, a cipele su im od 70 do 100 Eur. Previse za nesto sto djeluje kao da je sa pijace.
__________________
........aegri somnia.......

Zadnje uređivanje rastko : 02.03.2010. at 20:19.
rastko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 22:37   #5
Mene sve cipele na početku žuljaju. rinceza:
Joooj, marte.

Al' sad ste me podsjetile, pred dosta godina kupila sam cipele s poprilično visokom petom, bile su iz Australije, nekakva tobož' poznata marka ( australska), fantastično mekane i lijepe.

Ima li tko ideju?
Joj, sad sam se sjetila, je li moguće da su bile od nojeve kože? Ili klokanove? Issss...
Eyecandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 23:02   #6
zimske su mi artice - tople, udobne, mekane i kožne
ljetne - što i kad ulovim iako mi se opako sviđaju jedne (opet) artice
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 23:13   #7
Iako preplavljuju svijet, meni su UGGSice jedne od najudobnijih cipela ikad. Mrzim sto su tako 'in' pa ispada da ih svi nose radi pošasti, ali zaista su odlične.
Od skupljih - jednom sam uložila u crvene Pradine štikle - em su nepoderive, em su prekrasne em su na petu ali me NIKAD ne bole noge od njih.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 23:16   #8
marte. ponosna vlasnica 4 para. dvoje s kapicom, jedne bez, i jedne cipele. zbog svih sam krvarila dok ih nisam razgazila al nakon toga mogu bit 24/7 u njima bez problema.
ne nosim baš ostalu obuću tako da ti nemam ništa pametno za savjetovati. navratim još koji put pa možda pokupim i ja nešto pametno ovdje

edit: ove fly london koje je netko linkao su mi nažalost ružne
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 00:29   #9
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Iako preplavljuju svijet, meni su UGGSice jedne od najudobnijih cipela ikad. Mrzim sto su tako 'in' pa ispada da ih svi nose radi pošasti, ali zaista su odlične.
Potpisujem, a ja na to gledam ovako: Ako su trend, onda su to zbog nečega i postale, a to je upravo zbog te svoje udobnosti, nikad mi ni u čemu ljepše nije bilo
Pacificgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2010., 01:14   #10
uggsice su relativno ok samo za osobe koje gaze apsolutno neutralno. cim peta ode malo u krivom smjeru, sto se vrlo lako dogodi, cura izgleda k'o idiot. da ne pricam o tome kak' izgleda kad padne kisa. ja ih "od milja" nazivam satorskim slapama.

imam problema sa stopalima i tetivama i upravo me muci potraga za dobrim ravnim cipelama.
mislim da bi mi po obliku najbolje pasale neke camperice, ali nijedne mi nisu dovoljno lijepe.
el naturalista su mi malo premekane, imam jedne njihove lijepe cizmice, al' ne daju mi dovoljan support, a i ovi modeli koji su trenutno u ducanima ocajno izgledaju.
sto se emu obuce tice, naisla sam na jedne zgodne, nisu na onu ugg foru nego izgledaju k'o klasicne lijepe cizmice od antilopa, al' nema ih ni u nasim ducanima, ni u pouzdanim online shopovima, tak' da ostajem bez njih ukoliko mi se ne posreci.
nadalje, svidjaju mi se raznorazne polugojze (npr. timberland), al' uskoro ce postat' pretoplo za to.
kickers mi je uglavnom pretvrd.

i tak', sve je sranje, za crknut'... steta sto hrpa cipela za odrasle ima jako slab arch support i/ili su tvrde. najbolje bi mi pasale neke djecje kod kojih su bolje izbalansirani stabilnost i udobnost, ali to mi je isto malo problem s obzirom na to da nosim 39-40. inace sam stalno u tenisicama. fala bogu pa sam luda za sportskom obucom. problem je samo sto mi novi skupi kaput visi u ormaru, a ja nemam sta obut' uz njega. (opet trkeljam, mislim da sam u pms-u.)

btw, odlicne su mi jedne pumine cizmice koje sam ubrala vani prosle zime, sa tweedom su i bas fino izgledaju, al' to isto nije za proljece s obzirom na to da imaju thinsulate.

sto se martensa tice, majko isusova, imala sam one bajkerske sto imaju stacked heel i stopala su me krvnicki boljela. na kraju sam ih prodala. nikad nisam kuzila tu fascinaciju martama i ljude koji se dobrovoljno privikavaju na katastrofu od cipele. ja na marte ne da se nisam mogla priviknuti, vec sam se i malterne ozlijedila. i ne, nisu mi nijednom promocile, al' sta mi to vrijedi ako se osjecam kao da hodam u drvenoj cipeli.

da skratim: ne pusim vise one price tipa "razgazit/rasirit ce se" ili "priviknut ces se". smatram da se zaista dobra cipela nece i ne smije samo tako razgaziti/rasiriti/whatever. donijela sam cvrstu odluku da mi obuca mora biti savrsena kad je kupujem, sad je samo treba naci.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 17:43   #11
Moram pohvaliti jedne cipele, marka im je Sioux. Koštaju prilično, ja ih kupujem samo na sniženju i to boju koja već ostane. Ali odlične cipele, toplo preporučam.
Dobar je i Tamaris, lijepi, udobni, ženstveni modeli,.
I jedne i druge uzimam u Vlaškoj u Zagrebu, na križanju s Bauerovom.
Ostoja Grubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 17:45   #12
tamaris je izvrstan, ima dućkas u am i čak se nađe po jako povoljnim cijenama u sv.heleni u onom shoeboxu ili kak se već zove. zalomi se i po drugim dučkasima, tipa taj u vlaškoj.
__________________
the great escape
deceptacon
exitmusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 10:07   #13
Ja imam samo dvoje cipelice za koje vrijedi pravilo i udobno i divno- Clarks lakirane ankle boots i Camperice Mary Jane model na malu petu s tratinčicama (na jednoj piše He loves me, a na drugoj He loves me not )
Superudobno i stvarno divno. Peta ne smeta, čak se više popikavam u ravnim cipelama
Ove kojekakve cipele tipa Fly, dr Martens, Art, Kickers etc da su ne znam kako udobne ne bi kupila jer mi izgledaju nezgrapno i neženstveno.
Uggsice su udobne i tople, ali su su dizaster nezdrave za stopalo. Jedom su me čak i- nažuljale
__________________
About as subtle as an earthquake, I know
My mistakes were made for you
Palladone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 21:40   #14
"Clark's" su obicno jako ugodne.. imam ih za posao 5 pari..
"Gabor sport" su meni bar jedne od najugodnijih na svijetu;0)
ima ostalih koje su jako udobne ali ne izgledaju moderno...(rieker, schuh...)
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 01:20   #15
Quote:
trustno1 kaže: Pogledaj post
"Clark's" su obicno jako ugodne.. imam ih za posao 5 pari..
"Gabor sport" su meni bar jedne od najugodnijih na svijetu...
vidis, gabor su mi uvijek bile izrazito ruzne. sad gledam na sajtu i vidim da imaju rollingsoft liniju (na mbt foru), a to stalno govorim da moram isprobati. zna mozda netko drzi li ih i hrvatski gabor? ili slovenci? nisam dugo zasla u njihov ducan pa nemam pojma koliki im je asortiman. hvala!
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 05:27   #16
Quote:
exitmusic kaže: Pogledaj post
tamaris je izvrstan, ima dućkas u am i čak se nađe po jako povoljnim cijenama u sv.heleni u onom shoeboxu ili kak se već zove. zalomi se i po drugim dučkasima, tipa taj u vlaškoj.
Potpisujem. Tamarisove cipele su full udobne i ima jako lijepih modela (pogotovo sad za proljeće ova kolekcija ).
Tigh is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 13:28   #17
Quote:
*jezebel* kaže:
sto se martensa tice, majko isusova, imala sam one bajkerske sto imaju stacked heel i stopala su me krvnicki boljela. na kraju sam ih prodala. nikad nisam kuzila tu fascinaciju martama i ljude koji se dobrovoljno privikavaju na katastrofu od cipele. ja na marte ne da se nisam mogla priviknuti, vec sam se i malterne ozlijedila. i ne, nisu mi nijednom promocile, al' sta mi to vrijedi ako se osjecam kao da hodam u drvenoj cipeli.
Očito da zbilja ovisi o raznim ljudima kako im kaj paše, al meni su baš te bajkerske marte najbolje čizme ikad. Bez problema u njima stojim čitav dan, prehodam "pola grada", skačem na rock koncertima i sve super. Čak sam igrala nogomet jednom u njima
Znaju malo promočit ako baš gazim kroz lokve u njima ili visok snijeg, al inače me služe prefantastično jer osim što su mi udobne jako se lijepo daju kombinirat i kad mi se ove istroše opet ću uzet takve ako ih bude

Što se tiče ostalih martensovih cipela, imam još klasične na vezanje s kapicom (već negdje treće), prije sam u tome hodala non stop ljeto/zima, sunce/kiša i nikad problema.
Lady Evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 22:20   #18
Recimo iz neke osrednje kat: Zarine- udobne i kvalitetne. Cijene su povećali, ali još uvijek odgovaraju kvaliteti.
mala angie is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 00:26   #19
pitanjce: vidjela sam ove cipelice u toshopu i želim ih, al nemam iskustva s njihovom obućom, bojim se da će bit nenosive

anyone?
cherryblossomgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 00:36   #20
Quote:
cherryblossomgirl kaže: Pogledaj post
pitanjce: vidjela sam ove cipelice u toshopu i želim ih, al nemam iskustva s njihovom obućom, bojim se da će bit nenosive

anyone?
zašto se bojiš da će biti nenosive?
imam iskustva sa identičnim modelom (tamnoplave, bez ovih aplikacija). nisu žuljale, koža je baš meka i fina. jedini problem sa njihovim cipelama (bar je meni tako sa TS balerinkama, za ostale vrste cipela ne znam) je to što se deformiraju prilično brzo. na ovim tamnoplavim je na vrhovima boja brzo izbjelila.
Rumpus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.