Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2013., 21:01   #1
Gdje skratiti špic na cipelama?

Našla sam zabačen u ormaru jedan par izuzetno kvalitetnih i malo nošenih, meni nekad jako dragih cipelica, koje su, nažalost, danas - sa svojim produženim prednjim dijelom i velikim špicom - smiješne i nenosive.

Sjećam se da sam upravo na ovom pdf-u prilično davno vidjela topic sa savjetima gdje u Zg (kod kojeg postolara) skratiti špic takvih demodiranih cipela. Više ga ne mogu naći, a nitko koga sam pitala ne zna za takvog postolara. Ne znam što da radim, hoću svakako te cipele obnoviti, jer ovakve kakve su sad nisu baš nosive (bar meni, makar neke žene/cure i danas bez kompleksa nose i takav špic...meni se više nimalo ne sviđa, izgledaju mi kao karikatura...)

Zna li možda netko od vas za postolara koji radi takve "zahvate" i koji bi vratio u život moje nekadašnje ljubimice?
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 21:23   #2




Ako si u zagrebu možeš probati kod postolara u Adžijinoj. Nije baš na početku, nego bliže rotoru na Novoj cesti. Ako dolaziš sa rotora biti će na desnoj strani, odmah do pekare. Ne znam radi li to što tebe interesira, ali vidio sam da proširuje obuću, i slično, pa možda onda radi i to.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 09:32   #3
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post



Za Adžijinu - hvala. Probat ću najprije saznati telefon i pitati, da ne idem na drugi kraj grada, ako ne radi to.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 15:24   #4
To i mene zanima, ali u Splitu
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 00:47   #5
Quote:
Teeja kaže: Pogledaj post
To i mene zanima, ali u Splitu
Ja ti ne znam za Split, ali, ako te zanima, znam za Makarsku (tj. još ću jednom pitat prijateljicu), pa ako slučajno ideš tamo... I ja ću, ako ne nađem prije u Zg, morat u Makarskoj, kad budem išla u vikendicu koja je blizu.
Prijateljici je tamo postolar skratio ogroman špic na finim, elegantnim čizmama - vrlo dobar rad, cijenu ti ne znam, zaboravila sam (bilo prije dvije godine).
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 14:16   #6
Novosti!

Saznala sam preko vikenda za postolara koji preuređuje cipele/skraćuje špic, odnijela mu jutros cipele, sve se dogovorila i cipele bi trebale biti gotove sutra ili prekosutra.

Inače, za njegov sam rad dobila preporuke, inače se baš i ne bih usudila dat mu taj delikatni posao. Radi još svašta nešto: proširuje i sužava obuću, mijenja kompletne pete (pokazao mi cipelu koja je nekad imala tanku petu, pa ju je, sad već starija gospođa kojoj to više ne paše, dala preuredit da joj stavi deblju, solidniju petu, čak i debeli džon, nešto tipa platforme...)

Javim vam svakako rezultate, možda će još nekome trebati.

Edit: postolar je u Petrovoj ulici, najbliži opis: u kući na križanju Petrove i Medovićeve.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2013., 09:57   #7
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Novosti!

Saznala sam preko vikenda za postolara koji preuređuje cipele/skraćuje špic, odnijela mu jutros cipele, sve se dogovorila i cipele bi trebale biti gotove sutra ili prekosutra.

Inače, za njegov sam rad dobila preporuke, inače se baš i ne bih usudila dat mu taj delikatni posao. Radi još svašta nešto: proširuje i sužava obuću, mijenja kompletne pete (pokazao mi cipelu koja je nekad imala tanku petu, pa ju je, sad već starija gospođa kojoj to više ne paše, dala preuredit da joj stavi deblju, solidniju petu, čak i debeli džon, nešto tipa platforme...)

Javim vam svakako rezultate, možda će još nekome trebati.

Edit: postolar je u Petrovoj ulici, najbliži opis: u kući na križanju Petrove i Medovićeve.

Javi kak je ispalo, i ja sam se odmah sjetila nekih cipelica koje stoje zbog predugog špica
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 01:08   #8
Dobila sam danas cipele - gotove. Super sam zadovoljna rezultatom - i izgledom, i kvalitetom posla. Uopće se ne vidi da je na njima išta mijenjano, izgledaju kao da su upravo takve kupljene!

Fotka prije i poslije:
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 07:39   #9
Odlično!
Koliko te to izašlo?
Gremblina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 08:09   #10
Kako dobro! Fakat nisam mislila da se nešto tako može izvest. I još u mom kvartu Super, da znam za ubuduće.
__________________
Reach out and touch faith.
Freakette is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 15:22   #11
Quote:
Gremblina kaže: Pogledaj post
Odlično!
Koliko te to izašlo?
100 kn. Ne isplati se prerađivati istrošenu, plastičnu i nekvalitetnu obuću, ali kvalitetnu kožnu i usčuvanu itekako da, jer sam dobila praktički nove cipele za 100 kn. Da ih nisam prerađivala nikad ih više ne bih obukla. vjerojatno bih ih bacila vrlo uskoro (što da ih tako dugo čuvam? Čak i da se ponovo vrati moda dugog špica, ne bih ih više nosila, niti bi ta moda mene više osvojila. I ovako mi se, dok sam bila mlađa, nije uopće sviđala i jedva sam se prisilila da kupim 2-3 para tih smiješnih cipela - a moje nisu ni bile neka ekstremna varijanta, nego blaži špic).
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2013., 12:05   #12
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Dobila sam danas cipele - gotove. Super sam zadovoljna rezultatom - i izgledom, i kvalitetom posla. Uopće se ne vidi da je na njima išta mijenjano, izgledaju kao da su upravo takve kupljene!

Fotka prije i poslije:
:: ::
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 16:34   #13
Iako je skoro 2 god od zadnjeg posta, nakon nekoliko odbijanja od strane raznih postolara (da oni to ne rade, da se ne isplati, da ljudi većinom budu nezadovoljni itd itd), vidjevši ovaj uradak (moj špic je bio jos duži) otišla sam kod postolara Zvonka (Petrova 67a) i napravio je super posao (+potplate = 220kn).
Ex špic papak je opet nosiv!

Kako je meni super došla ova stara informacija, žao mi je bilo ne ostaviti komentar, možda nekom pomogne kao meni...

Lijep pozdrav svima!

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
Zezaam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 18:56   #14
ja ne vjerujem da se ovo može svaka čast majstoru!
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2015., 19:48   #15
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
ja ne vjerujem da se ovo može svaka čast majstoru!
I ja ovo prvi put vidim. Čula sam za promjenu pete, ali ovo...svaka čast.
Estee Lauder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 09:33   #16
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
ja ne vjerujem da se ovo može svaka čast majstoru!
Quote:
Estee Lauder kaže: Pogledaj post
I ja ovo prvi put vidim. Čula sam za promjenu pete, ali ovo...svaka čast.
sve se moze, moze se promijenit prednji dio cipele tj od spica napravit sto god zelis (naravno ovisno o kolicini materijala), promijenit cijela peta, obuci peta, promijenit cijeli đon, cijelo gornjište, suzit-proširit sara čizama - samo je problem sto takvih postolara nema puno ali ih ipak ima. Tu su nabrojana 3 na ovom topicu i to je za svaku pohvalu
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 13:51   #17
Evo i ja sam poslala dva para cipela kod postolara u Petrovoj ( i to čak iz Lošinja!!!) i super sam zadovoljna, cipele su kao nove , kao da nikada nisu imale onaj ružni špic. Cijena je kao što je navedeno 22o kn po paru sa popravkom potpetica, preporučam svima koji imaju kvalitetne cipele sa takvim problemom. Ako nekog zanimaju slike može mi poslati mail u pp.
__________________
Dali vjerujete ljudima koji ne vole životinje?

PROTIV
mala khala is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 20:23   #18
zna netko da li se moze i peta skratiti
ili je nagib cipele napravljen prema visini pete pa se ne moze?

imam jedne cizme od koze ali je peta toliko visoka da sam ih nosila tocno 2 puta i odustala od nosenja
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 22:31   #19
i mene zanima skraćivanje pete i čak i rezanje platforme. imam jedne kožne čizme predivne ali su mi jako neudobne zbog 12 cm visoke pete s tim da je platforma neka 2 cm. zbog nje ne mogu savijat prste dok hodam a i nagib je prevelik. ja bih rezala platformu 1,5 cm i petu 2 cm. valjda bi onda mogla hodat dulje u njima jer ovako izdržim par koraka
helianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 18:55   #20
nekoliko puta sam skraćivala visinu pete kod postolara Marko, u prolazu na početku Petrinjske (kad se skreće u Petrinjsku s Jelačić placa), uglavno, gospođa postolarka prema samoj cipeli procjenjuje da li i koliko se može peta skratiti
__________________
...try walking in my shoes
Ani2306 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.