Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2008., 11:39   #1
Iskustva u aromaterapijskim školama/radionicama

pozdrav svima..
dali ima netko tko je imao bilo kakvih iskustva s aromaterapijskim skolama????

u koju ste skolu isli
dali ste zadovoljni s skolom
stecenim znanjem
dali je to dovoljno da samostalno stupite u radni odnos???


pisiteeeee bilo kakva iskustava
mmalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 16:12   #2
Da bi otvorila nešto treba ti papir tj.upis u radnu knjižicu. To možeš dobiti ako se upišeš i završiš program u Aromari, Aroma Viti, te na Otvorenom sveučilištu. No, tu nije kraj, zapravo tu je tek početak. Nakon toga, ako nešto zaista želiš "naučiti konkretno i kvalitetno" o korištenju eteričnih i biljnih ulja, te biljaka (a nužno je potrebno ukoliko želiš kvalitetno i odgovorno raditi aromaterapiju sa klijentima) - završiš još i školovanje u Centru Cedrus.
Još da dodam da što se tiče aroma masaže na Otvorenom se ne nauči gotovo ništa a mislim da ti je znanje dobre masaže svakako nužno potrebno.
Eto, nije jednostavno, nije ni najmanje jeftino, ali tako je kako je .
Ono na što te moram upozoriti je da se ovaj posao radi isključivo iz ljubavi, ako se radi kako treba, nema tu puno love samo osobno zadovoljstvo da radiš nešto što voliš i da si sam sebi šef.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 22:38   #3
moja sestra bi htjela sama proizvodit prirodnu kozmetiku. samouka je. treba li neku formalnu "diplomu" da bi otvorila obrt za proizvodnju prirodne kozmetika ili moze samo krenuti?
nuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 17:24   #4
Malo sam se informirala pa sam vidjela da je na Otvorenom sveučilištu nastava u večernjim satima ili vikendima, u Aromari isto samo vikendima. Ima li neka škola aromaterapije (a da se upisuje u radnu knjižicu) sa nastavom ujutro?
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 19:12   #5
Galbanum?
Nastava je obično više puta tjedno,a termin se valjda može dogovoriti (ovisno kako drugi u grupi stoje s vremenom)
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 19:44   #6
Hmmm... možda... ne znam koliko su "ozbiljni".
Špičasta* is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 20:00   #7
Sve te verificirane škole su ti tu negdje, na istom nivou, što se (ne)ozbiljnosti tiče
kurtizana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 20:45   #8
S tim da pučko otvoreno učilište treba zaobilaziti u širokom luku,a u Aromavitu ići ako vas zanimaju isključivo energetska djelovanja eteričnih ulja (tako načuh).
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 21:22   #9
I ja i to više puta
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 22:50   #10
Ovo izgleda skroz ok i cijena je prihvatljiva, ali.....

Prijavila sam se kod Stribora za 29. i 30. (isti datum) na Prirodnu aromakozmetiku. Vidim da je u ponudi 7 pripravaka više ali je cijena dupla - 2800 kn. Zanimalo bi me da li je stvarno toliko bolje otići u centar cedrus ili da platim 1400 manje pa da odem na drugi tečaj. Svakako ću negdje ići ali je pitanje gdje .

Do sada sam bila samo na nekim "blic" radionicama koje i nisu bile tako loše i dosta sam naučila.
__________________
Before you come to any conclusions.....
Try walking in my shoes
Nefertita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 20:59   #11
Quote:
zelena sara kaže: Pogledaj post
... ma saznat ću 29tog i 30tog
Za koju si se školu odlučila? Ja sam još uvijek u nedoumici.
__________________
Before you come to any conclusions.....
Try walking in my shoes
Nefertita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 22:38   #12
kod kurtizane u Aromaterri!!
program pokriva taman sve što mi za sada treba i što si mogu dozvoliti s obzirom na angažman oko završetka faksa i ostalo!!!
a iduće godine il kad ću si već moć priuštiti čitavu fitoterapiju u cedrusu.

se vidimo? il još nisi odlučila?
zelena sara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 23:13   #13
Quote:
zelena sara kaže: Pogledaj post
se vidimo? il još nisi odlučila?
Rado bi da se vidimo ali se još nisam odlučila.
Prijavila sam se za isti termin u Cedrusu. O njemu znam mnogo a o drugoj školi skoro ništa osim da je u prostorijama tete Nade (naime bila sam tamo nekoliko puta a i radim u blizini).
Neznam... na sto muka sam.
Htjela bi saznati nešto o pakunzima za kosu (uljnim i od gline) ali to se ne nudi u Aromaterri a Cedrus ima i taj dio.
__________________
Before you come to any conclusions.....
Try walking in my shoes

Zadnje uređivanje Nefertita : 08.11.2008. at 23:20.
Nefertita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 23:27   #14
ma ne brini! ak si se već prijavila super, tak i tak su svi u suradnji sa striborom i završili su cedrusov tečaj.
zelena sara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 22:25   #15
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Da bi otvorila nešto treba ti papir tj.upis u radnu knjižicu. To možeš dobiti ako se upišeš i završiš program u Aromari, Aroma Viti, te na Otvorenom sveučilištu. No, tu nije kraj, zapravo tu je tek početak. Nakon toga, ako nešto zaista želiš "naučiti konkretno i kvalitetno" o korištenju eteričnih i biljnih ulja, te biljaka (a nužno je potrebno ukoliko želiš kvalitetno i odgovorno raditi aromaterapiju sa klijentima) - završiš još i školovanje u Centru Cedrus.
Još da dodam da što se tiče aroma masaže na Otvorenom se ne nauči gotovo ništa a mislim da ti je znanje dobre masaže svakako nužno potrebno.
Eto, nije jednostavno, nije ni najmanje jeftino, ali tako je kako je .
Ono na što te moram upozoriti je da se ovaj posao radi isključivo iz ljubavi, ako se radi kako treba, nema tu puno love samo osobno zadovoljstvo da radiš nešto što voliš i da si sam sebi šef.
Ovo je krivo barem za prošlu školsku godinu. Ja imam CD sa masažama koji je dilala moja kolegica. A lik masažer radi u "Kaptol Centru"
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 23:57   #16
I ja imam taj cd i maser koji je snimljen je odličan. No, to što je on odličan ne znači da su ljudi koji su ga gledali kako pokazuje masažu išta naučili. Masaža se uči dugo, temeljito i sa puno volje, truda i konkretno rada. Od gledanja nitko nije naučio masirati. Osim toga prilično sam dobro upućena koliko se na Otvorenom moglo naučiti masaže u programu aromaterapeut. Neću u detalje, ne želim se nikom zamjerati.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 00:43   #17
Ah dobro. trebala sam šutit.BTW mi smo na tim satovima masirali. I nisam ja birala mjesto,to sam zaradila na javnim radovima.A što moš reć nekome sa vezama.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 01:40   #18
http://www.centarcedrus.hr/hrv/?id=s...og_iscjeljenja


http://www.centarcedrus.hr/hrv/?id=naslovnica#
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 10:48   #19
Ne znam na što želiš ukazati s ovim linkovima, ali ja sam masažu učila u Aromari i nakon toga na još par mjesta a u Cedrusu fitoaromaterapiju. Veze??? Sve sam sama izabrala i platila svojim novcima. Toliko o tome .....
ps. možda da nam napišeš koliko si konkretno sati masaže imala tokom edukacije, te da li si ti tamo završila za masera ili aromaterapeuta?
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 11:24   #20
Ništa. Serem po običaju očito.Išla sam za aromaterapeuta. Za veze sam mislila na to kako ti znaš kako se uči masaža na "Pučkom". Eto ti kad se sve bukvalno shvati.I makar oni to upisuju u knjižicu meni baš nije za neke koji se misle time ozbiljnije bavit. A doškolovanje je uvijek moguće. Inače aromaterapiju mi je predavala Anamarija Pažin ,a ona je završila u "Aromari". Nadam se da i na nju imaš pljuc,a kažu da smo mi tek prošle godine imali čast da nam ona bude predavač.Ne sumnjam da je Stribor kvalitetan,ali je skup mislim taj modul fitoterapije 11 000 kuna(okvirna cijena jer sad nemam papir di to piše) za 5 mjeseci.Još bi mi bilo jasno da je skup materijal ali je ipak malo previše za obične smrtnike pa čak i da dižu kredit.Al meni je sasvim jasno da ne može sve svakom biti pristupačno.

Zadnje uređivanje Astrice : 11.11.2008. at 11:37.
Astrice is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.