Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2007., 23:50   #21
Quote:
malakala kaže: Pogledaj post
Što se teme tiče, hanas, nemoj se uvrijedit ali čini mi se da ono što si opisala nije bila prava depresija. Ali ako ti aktivin h pomaže da se osijećaš bolje mislim da nema razloga da ga ne uzimaš jer je to lijek na biljnoj bazi.
A zašto ne pitaš nekog doktora samo za savjet glede uzimanja toga?
Totalno si u pravu. Sutradan sam otišla van sa frendicama, naplesala se i osjećala se bolje.Ljudi, ne kljukajte se glupostima već živite život: slušajte glazbu, smijte se, okružujte se ljudima koji vas nasmijavaju, ako ih ne poznate, potrudite ih upoznati. Radite ono u čemu ste dobri. Odlučila sam da ću se bavite onime što volim i osjećam se dobro. Awomen!
hanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 03:18   #22
Quote:
malakala kaže: Pogledaj post
Čekaj šta hoćeš reći? Da s 18 godina ne možeš biti u depri? Da ne možeš piti prozac ak nemaš ženu djecu kredite i ostalo? Pa čovječe, depresija ne pita niti za godine niti za kredite!
pa mozes al zato amere i zovu prozac nation
__________________
there is no satisfaction... whatever ..at any time ...there is only a queer divine ..dissatifaction a blessed
unrest that keeps us marching and makes us more alive than the others ...
Goachild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 09:46   #23
Quote:
hanas kaže: Pogledaj post
Totalno si u pravu. Sutradan sam otišla van sa frendicama, naplesala se i osjećala se bolje.Ljudi, ne kljukajte se glupostima već živite život: slušajte glazbu, smijte se, okružujte se ljudima koji vas nasmijavaju, ako ih ne poznate, potrudite ih upoznati. Radite ono u čemu ste dobri. Odlučila sam da ću se bavite onime što volim i osjećam se dobro. Awomen!
Eto vidiš! Baš mi je drago zbog tebe! Uživaj
__________________
live and let live
malakala is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 17:06   #24
ljudi nemozhete usporedjivati aktivin i ostale sintetichke antidepresive.
aktivin je chisti ekstrakt gospine trave, a to je jedna biljchica koja je jaki antidepresiv... ja sam je jedno vrijeme pila u obliku chaja, ali s obzirom da je jako teshko ju nabavit za chaj kupih aktivin i super mi je. pijem 2 dnevno isto se ne drzhim tochnog vremena, to nije toliko bitno... uglavnom uz aktivin mi je zhivot ljepshi... i imam gartritis i uopche ne smeta zheludcu, a vjerujte ak je neshta shtetno moj gastich radi istog chasa...
__________________
"Svatko od nas ima svoj poseban dar i ti znaš da je to istina. Ne podcjenjuj me, a ja neću podcjenjivati tebe."
Ethel_Drown is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 19:21   #25
Quote:
Ethel_Drown kaže: Pogledaj post
ljudi nemozhete usporedjivati aktivin i ostale sintetichke antidepresive.
aktivin je chisti ekstrakt gospine trave, a to je jedna biljchica koja je jaki antidepresiv... ja sam je jedno vrijeme pila u obliku chaja, ali s obzirom da je jako teshko ju nabavit za chaj kupih aktivin i super mi je. pijem 2 dnevno isto se ne drzhim tochnog vremena, to nije toliko bitno... uglavnom uz aktivin mi je zhivot ljepshi... i imam gartritis i uopche ne smeta zheludcu, a vjerujte ak je neshta shtetno moj gastich radi istog chasa...
Da, slažem se s tobom da nije štetno zato što je tableta na biljnoj bazi.No, problem je u tome što je raspoloženje trenutno odnosno veselo raspoloženje te prati nekih mjesec dana. I što onda? Pila sam aktivin h(mada sada znam da nisam trebala jer je to bio jedan običan glupi bed u koji sam pala) i čim sam prestala, pala sam u bed. Tada sam shvatila da moram SAMA pokušati u životu srediti neke stvari. Gore sam pročitala komentar da je glazba najbolji lijek protiv tuge.Čitajte ljudi,pronalazite sebe, učite, osjećat će se bolje.Pišite, živite, a namojte se kljukati tabletama.Žao mi je što sam pokrenula ovaj post jer bih nekoga mogla potaknuti da pije Aktivih H, a to mi nije bila namjera.Uglavnom, protiv toga sam.Smatram da kada ljudi padnu u depresiju da su u stanju samosažaljevanja,a ja sam upravo to radila.Ljudi koji su bezvoljni i potišteni misle da ništa ne valjaju u životu i da su uvijek drugi bolji od njih.Trebamo optimističnije gledati na svijet i imati nadu.Nada je kurva, rekli bi neki,a nek je kurva barem se nadam...
hanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 19:37   #26
Quote:
hanas kaže: Pogledaj post
Da, slažem se s tobom da nije štetno zato što je tableta na biljnoj bazi.No, problem je u tome što je raspoloženje trenutno odnosno veselo raspoloženje te prati nekih mjesec dana. I što onda? Pila sam aktivin h(mada sada znam da nisam trebala jer je to bio jedan običan glupi bed u koji sam pala) i čim sam prestala, pala sam u bed. Tada sam shvatila da moram SAMA pokušati u životu srediti neke stvari. Gore sam pročitala komentar da je glazba najbolji lijek protiv tuge.Čitajte ljudi,pronalazite sebe, učite, osjećat će se bolje.Pišite, živite, a namojte se kljukati tabletama.Žao mi je što sam pokrenula ovaj post jer bih nekoga mogla potaknuti da pije Aktivih H, a to mi nije bila namjera.Uglavnom, protiv toga sam.Smatram da kada ljudi padnu u depresiju da su u stanju samosažaljevanja,a ja sam upravo to radila.Ljudi koji su bezvoljni i potišteni misle da ništa ne valjaju u životu i da su uvijek drugi bolji od njih.Trebamo optimističnije gledati na svijet i imati nadu.Nada je kurva, rekli bi neki,a nek je kurva barem se nadam...
gle bolje da piju aktivin nego praksitene... shto se tiche glazbe, to je opche poznato, samo shto na svaku osobu razlichite vrste glazbe razlichito djeluju... morash nachi glazbu koja te opushta... ja jesam... ja i pishem... slikam...pjevam...zhivot je lijep... aktivin mi je samo pomogao da se izvuchem iz tjeskobe... pijem ga prvenstveno jer sam patila od teshkog oblika nesanice...sad spavam ko beba...dodushe josh uvijek mijenjam noch za dan, ali i to che se popraviti...
__________________
"Svatko od nas ima svoj poseban dar i ti znaš da je to istina. Ne podcjenjuj me, a ja neću podcjenjivati tebe."
Ethel_Drown is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2007., 22:24   #27
Quote:
Ethel_Drown kaže: Pogledaj post
gle bolje da piju aktivin nego praksitene... shto se tiche glazbe, to je opche poznato, samo shto na svaku osobu razlichite vrste glazbe razlichito djeluju... morash nachi glazbu koja te opushta... ja jesam... ja i pishem... slikam...pjevam...zhivot je lijep... aktivin mi je samo pomogao da se izvuchem iz tjeskobe... pijem ga prvenstveno jer sam patila od teshkog oblika nesanice...sad spavam ko beba...dodushe josh uvijek mijenjam noch za dan, ali i to che se popraviti...
Sto ljudi, sto čudi. Tvoj izbor.
hanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 09:32   #28
Hanas, ako svarno misliš da ti se raspoloženje pogoršalo od kada si prestala piti Aktivin H odi kod doktora opće prakse ili nekog psihijatra i probaj porazgovarati s njim o tome djelovanju.
Ja ne znam kako je s ovim lijekovima na prirodnoj bazi ali inače se antidepresive i ne smije tako naglo prestati piti nego se doza mora lagano smanjivati. I to tek nakon određenog perioda uzimanja. Ja nisam stručnjak pa ti ne mogu o tome detaljnije govoriti, ali stvarno mislim da bi trebala popričati s nekim tko je.
Znaš, koliko god mi mislili da će biti sve u redu i da je to i tak bez veze i da možemo mi to sami i bla bla nekad stvarno treba pitati nekog pametnijeg od sebe
__________________
live and let live
malakala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 21:38   #29
Quote:
malakala kaže: Pogledaj post
Hanas, ako svarno misliš da ti se raspoloženje pogoršalo od kada si prestala piti Aktivin H odi kod doktora opće prakse ili nekog psihijatra i probaj porazgovarati s njim o tome djelovanju.
Ja ne znam kako je s ovim lijekovima na prirodnoj bazi ali inače se antidepresive i ne smije tako naglo prestati piti nego se doza mora lagano smanjivati. I to tek nakon određenog perioda uzimanja. Ja nisam stručnjak pa ti ne mogu o tome detaljnije govoriti, ali stvarno mislim da bi trebala popričati s nekim tko je.
Znaš, koliko god mi mislili da će biti sve u redu i da je to i tak bez veze i da možemo mi to sami i bla bla nekad stvarno treba pitati nekog pametnijeg od sebe
Ali, ja sam ok i bez aktivin h. Stvarno. Mislim da nisi pročitala moj mejl gore. Kada sam prestala piti aktivin h, osjećala sam se gore jedan dan i razloga ovih: aktivih h stvara neki lažan osjećaj sreće. Sljedeći dan sam razgovaral sa mamom i puno mi je pomogla. Osjećam se bolje...to je bio samo neki period.
hanas is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 21:41   #30
Quote:
hanas kaže: Pogledaj post
Posljednjih tjedan dana pala sam u veliku depru: plakalo mi se, ležalo, nisam pokazivala nikakvu zainteresiranost za ništa. Neki dan sjedim u čekaonici u kod doktorice i vidim veliki plakat gdje piše o lijeku zvani Aktivin h. Čitam ja i čitam i zaključim da imam sve simptome depresije i odlučim ga kupiti. Počela sam piti i sve super. Nego mene zanima ako je itko pisao Aktivin kakva su njihova iskustva. Čula sam da je koža osjetljiva na sunce i najvažnijeOLIKO JA TO DUGO MORAM PITI? Što ako prestanem piti i opet mi se vrati? Pročitala sam da konzumiranje tih lijekova nije ograničeno. Što ako prestanem uzimati, opet moram. Dokad tako? Sada se osjećam super.

Samo ukratko. Aktivin H bi trebala piti barem dva mjeseca. Svi oblici depresije se lijece polako. Budi malo strpljiva. Za ostalo pitaj slobodno podosta sam upucen u depresiju i lijekove za depresiju. Inace Aktivin H ti ne moze nastetit nikako, to je obicna gospina trava, mozes i caj piti ako ti je lakse.

Za sve ostale, depresija se mora lijecit lijekovima (nema tu, sad cu si ja samopomoc). Eto toliko za sada.
Miles is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 21:44   #31
Quote:
hanas kaže: Pogledaj post
Ali, ja sam ok i bez aktivin h. Stvarno. Mislim da nisi pročitala moj mejl gore. Kada sam prestala piti aktivin h, osjećala sam se gore jedan dan i razloga ovih: aktivih h stvara neki lažan osjećaj sreće. Sljedeći dan sam razgovaral sa mamom i puno mi je pomogla. Osjećam se bolje...to je bio samo neki period.
Jos bolje ako je bio samo period. Ako taj period potraje preko nekoliko tjedana onda se pocni brinut, prije toga nemas beda.
Miles is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 10:55   #32
Belupo ima jako dobre biljne preparate, al su dosta skupi. Iako, u usporedbi s sintetickim lijekovima vrijede svake kune!

Evo link: Aktivin H
__________________
Press any key to continue or any other key to quit...
The Chemist is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 13:26   #33
Quote:
The Chemist kaže: Pogledaj post
Belupo ima jako dobre biljne preparate, al su dosta skupi. Iako, u usporedbi s sintetickim lijekovima vrijede svake kune!

Evo link: Aktivin H

ali i ovisi od ljekarne, ima razlika i po 10 kn... ja sam svoj u jednoj platila 70, a frendica u drugoj 79...pa sad ti reci...jel to fer...
__________________
"Svatko od nas ima svoj poseban dar i ti znaš da je to istina. Ne podcjenjuj me, a ja neću podcjenjivati tebe."
Ethel_Drown is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 18:07   #34
ja isto 79...sram ih bilo...
Amsteer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 19:46   #35
Quote:
Amsterdamgirl kaže: Pogledaj post
ja isto 79...sram ih bilo...
ma stid ih bilo...
__________________
"Svatko od nas ima svoj poseban dar i ti znaš da je to istina. Ne podcjenjuj me, a ja neću podcjenjivati tebe."
Ethel_Drown is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 14:50   #36
Aktivin H?

Dragi forumasi,

Zanima me da li je netko ovo konzumirao, kakva su iskustva, ima li efekta, i sl.....?

Zahvaljujem!
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:27   #37
lavica evo mene u prvu pomoć ukucaj u google i izaći će ti iskustva..ovo kratko na prvu ima svačega, a na stranici od www.belupo.hr pišu indikacije..nisam ti baš od pomoći,ali čisto da znaš da sam tu..bok za danas
riva078 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 15:32   #38
ma sve sam to detaljno sicitala... zanimaju me iskustva ljudi koji su to uzimali. protiv bilo kakve sam kemije (osim u krajnjoj nuzdi) a ovo je navodno dobro...i psiholog mi je preporucio

hvala u svakom slucaju
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 17:53   #39
Aktivin H

Ja konzumirala prije dvije godine, efekt apsolutno nikakav.
Divka Naivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 09:19   #40
Quote:
Divka Naivka kaže: Pogledaj post
Ja konzumirala prije dvije godine, efekt apsolutno nikakav.
koliko si ga dugo pila? ja danas treci dan i stvarno se duboko nadam da ce imati nekog efekta na meni s obzirom da sam sa AD pala u totalnu komu.
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.