Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2015., 00:33   #1061
Quote:
katarina77 kaže: Pogledaj post
Ne znam više gdje pisati i da li ću možda naletjeti na nekoga tko bi mi mogao reći nešto o mom problemu. Naime, prije godinu dana sam imala laparoskopiju, operirala ciste na jajnicima i sve prošlo ok. Ciste se nisu vratile bila kod ginekologa prije par mjeseci. Po njegovom sve je u redu. Prije operacije sam imala ravan stomak. Inače sam sportski tip i bavim se istim. Danas moj stomak izgleda kao da sam u 6 mjesecu trudnoće. Donji dio ispod pupka se toliko napiri da me stid hodat po gradu. Užas. Ponekad mali i boli. Bila sam na kolono, gatro, i svi nalazi su u redu. Vadila krv, mokraću sve što su mi rekli doktori ali stanje je isto. Stomak je kad se probudim ravan, kako odmiče dan, tako se on sve više piri. To mi narušava i disanje jer počmem teže disati. Život mi se strašno promjenio zbog svega toga a nitko ne zna što je.Molim za pomoć.
Može li itko od prisutnih doktora ustvrditi je li moguće da se posljedice manifestiraju ovako u slučaju da su ti zaboravili ispustiti plin nakon laparoskopije?
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 09:43   #1062
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Može li itko od prisutnih doktora ustvrditi je li moguće da se posljedice manifestiraju ovako u slučaju da su ti zaboravili ispustiti plin nakon laparoskopije?
Ne, nakon godinu dana od operacije takvo nesto nije vjerojatno. Insuflirani zrak se već odavno resorbirao.

@katarina77
Ima li osim napuhivanja, problema i s defekacijom (stolicom)?
Ovako, na prvu, rekao bih da je moguće riječ o IBS-u.
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 17:57   #1063
Možda endometrioza?

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20085682
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2015., 23:53   #1064
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Zanimljiv rad, nisam znao za povezanost endometrioze i nadutosti.
U tom slučaju bi tegobe pratile ciklus i ne bi bile prisutne svakodnevno.
Ne znam je li to slučaj i kod katarine.
__________________
I'm not a man of too many faces.
The mask I wear is one.
Im mortal is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 08:44   #1065
Dobar dan, ima li koga aktinog?? :-)
Viktoria2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 08:46   #1066
Dobro jutro, imam pitanje pa ako mi netko moze pomoci, imam bolove u trbuhu vec duze vrijeme, bila na gastroskopiji i kolonoskopiji, osim gastritisa mi nista drugo dr.nije vidio, nakon analize ustanovljeno mi je da imam K52.9 Neinfektivni gastroenteritis i kolitis, nespecificiran. Dr.je na to komentirao, ma nije ti nista, ja sam vise od tj.dana na dijetalnoj prehrani, i bilo mi je bolje, a sad me ponovno pocinje boliti, dali netko od vas ima iskustva s ovim? Hvala
Viktoria2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2015., 09:12   #1067
Quote:
Mali Miraz kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
muško, 29 god, ne pušim, alkohola u malim količinama, bavim se sportom.
Zadnjih mj dana imam bolove u trbuhu (crijeva) i želucu, sa time da nema pravila di.
Bolovi su tak jaki da kad me presječe ne mogu ništa, a kada me pusti onda kao da mi je pao šećer i nemrem doći sebi par minuta.
Obavio sve pretrage, rentgen, ultrazvuk, krv, urin, stolica, gastroskopija, kolonskopija, sve u redu.
No meni i dalje skroz isto, pijem controloc i colospa, ali nema nikakve promjene.
Jel ima tko kakav savjet što raditi jer mi se život prekrenuo kompletno u zadnjih mj dana, nakon posla dođem i spavam samo jer me jedino tada ne boli.

Hvala svima
Imam iste simptome, samo sto je meni nalaz pokazao neinfektivni gastroenteritis i kolitis, sve drugo ok, kaze dr.kao nije ti nista, a meni bol i dalje traje, kako je vama?
Viktoria2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 11:40   #1068
znaci ovakva je situacija. vec par dana imam nekih tegoba po trbuhu, do jucer sam imao osjecaj da me bas boli zeludac kao da sam se najeo kamenja i popio sam hrpu i rakije i donata i nije se promojenilo bas, tj. nemam vise osjecaj da me boli zeludac, nego je danas druga situacija, danas me boli unutar i ispod rebara sa lijeve strane - stalno, a kad trebam udahnut onda jos jace, onda me bas probada. nemam nikakvu kvrgu, nisam radio nista tesko. sto bi to onda bilo?
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2015., 10:37   #1069
da jos nadodam, nocas kod spavanja mi je najlakse bilo kad sam bio na ledima i na lijevom boku, kad sam bio na desno, jedva sam disao od bolova - znaci boli me s lijeve strane i kad lezim na lijevom boku, skoro nista, a kad legnem na desni, ubi me od bolova.
volverine is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2015., 19:53   #1070
Prošli vikend sam napravila neki nagli pokret i strašno me zabolilo u trbuhu. Jaka, nagla bol, plakala sam 15 minuta bez prestanka, bilo koji pokret izazivao je groznu bol ( u gornjem i drednjem dijelu trbuhu ). S vremenom je bol popustila, osim kod sagibanja, kihanja.. Danas sam kihnula i nakon toga me ponovno počelo intenzivno boliti.
Od čega bi mogla potjecati ta bol?
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2015., 00:16   #1071
Quote:
Viktoria2012 kaže: Pogledaj post
Dobro jutro, imam pitanje pa ako mi netko moze pomoci, imam bolove u trbuhu vec duze vrijeme, bila na gastroskopiji i kolonoskopiji, osim gastritisa mi nista drugo dr.nije vidio, nakon analize ustanovljeno mi je da imam K52.9 Neinfektivni gastroenteritis i kolitis, nespecificiran. Dr.je na to komentirao, ma nije ti nista, ja sam vise od tj.dana na dijetalnoj prehrani, i bilo mi je bolje, a sad me ponovno pocinje boliti, dali netko od vas ima iskustva s ovim? Hvala
Da li su ti vadili zelucanu kiselinu i radili test na Helyobactery pylori?
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 10:00   #1072
Kod mene su se ponovno pojavili bolovi u zelucu. Uzimala sam neke tablete i onda mi se smirilo stanje, jest da sam sa vremenom na vrijeme osjetila laganu bol, ali nista strasno i dodje i prodje, ali sada ti bolovi traju i duze, ponekad imam osjecaj da ce mi zeludac "eksplodirat" od boli.
Samo kad pomislim na eventualnu gastroskopiju, strah me.

summermorning is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 10:30   #1073
Quote:
summermorning kaže: Pogledaj post
Kod mene su se ponovno pojavili bolovi u zelucu. Uzimala sam neke tablete i onda mi se smirilo stanje, jest da sam sa vremenom na vrijeme osjetila laganu bol, ali nista strasno i dodje i prodje, ali sada ti bolovi traju i duze, ponekad imam osjecaj da ce mi zeludac "eksplodirat" od boli.
Samo kad pomislim na eventualnu gastroskopiju, strah me.

I mene je bilo strah sve dok od bolova i muka bisam trazila sama gastroskopiju
Tek tako su mi otkrili probleme ovako sam vec mogla odavno zavrsiti kriticno
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2015., 21:03   #1074
Bolovi u trbuhu

Dobar dan. U subotu sam jeo suncanice barem mislim da to jesu. Danas popodne poceli su bolovi u trbuhu i proljev proslo je oko 48 sati od kad sam jeo. Citao sam na interntetu da su to simptomi zelene pupavke pa sam otisao do ljecnika oni su rekli tamo da je to samo obicna viroza jer su i moji doma jeli isto a njima nije nista. Pa sad pitam vas sto da napravim u vezi sa time. Unaprijed hvala.
fornaxd is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 14:55   #1075
Quote:
volverine kaže: Pogledaj post
da jos nadodam, nocas kod spavanja mi je najlakse bilo kad sam bio na ledima i na lijevom boku, kad sam bio na desno, jedva sam disao od bolova - znaci boli me s lijeve strane i kad lezim na lijevom boku, skoro nista, a kad legnem na desni, ubi me od bolova.
ista stvar kod mene zadnja dva dana....jesi uspio riješit problem ?
__________________
Što znači biti dinamovac? To je sve. Pripadnost, intima, ne formalna. Način razmišljanja. I ljubav, premda to zvuči malo patetično, ali je tako. Otkad sam počeo misliti, bio sam uvijek dinamovac i svi su moji oduvijek dinamovci". Velimir Zajec, 1982.
Dinamovac_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2016., 09:48   #1076
Naime, cesto me boli kao da sam gladna i krulji mi. Kad pojedem smiri se, ali vrlo brzo se preradi i opet. Ne smijem toliko jesti, bit cu kao balon.
prodajavjencanj is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 07:36   #1077
bolovi - sto dalje?

Vec dva mjeseca imam bolove u desnom dijelu abdomena. Prvo sam posumnjao na jetru ili neki drugi organ. Napravio sam gotovo sve moguce pretrage. Dva nalaza krvi, pregled kod dva internista, rentgen abdomena, ultrazvuk abdomena, testiranje na hepatitis. I nigdje nije nađeno bilo sta znacajno. Nikakve dijagnoze nema jer nalazi su u redu. Međutim bolovibsu i dalje prisutni. Psihijatrica kod koje se lijecim mi je povisila lijekove i poslala me na zucnu dijetu. Doktorica opce prakse me uopce ne dozivljava ozbiljno. Ne znam sta dalje napravit.
Škugor is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 16:03   #1078
Evo ista stvar i kod mene.
Ali bolovi po cijelom trbuhu, ne jaki ali kao probadanje.
Obavila uzv abdomena, kks, provjerila šecer. I sve u redu.

Liječnica opce prakse se samo nasmije.
Doricamerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 18:22   #1079
To vam je zbog klimatskih promjena. Mislim da se dr smiju zato sto znaju da ljudi s psihijatrjskim i neuroloskim problemima te promjene u klimi prvi osjete. No nemam dokaza za to.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 23:37   #1080
Možda je to refleksija boli sa nekog drugog mjesta?
Ili možda netolerancija na neku vrstu hrane, a to se ne može ustvrditi standardnim testovima.
U svakom slučaju, ne dajte da vas liječnici opće prakse odjebu ako bolovi traju.
Adrastia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:03.