Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2014., 17:57   #661
ne prozor na kip nego propuh od par minuta
ne strugati gljivice jer tako njihove spore lete psvuda i sve naokolo zarazis s njima, imas ona sredstva u spreju za njih, posprejas i obrises. to je kratkorocno, dekora radi

dugorocnije
ostruzi svu boju, sve zarazeno, dobro posprejaj, zagletaj i pofarbaj ponovo. zid je i ispod boje zarazen, ti skines povrsinski sa boje, opet probije van.
ali niti to nije bog zna kako dugorocno

nabavi odvlazivac i cesto radi propuh u stanu
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2014., 19:26   #662
nemoj susiti ves u stanu i vrati se na drvene prozore. nisu bezveze drveni prozori skuplji od pvc-a. drvo je materijal koji "dise" a pvc je ko vrecica
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2014., 21:09   #663
Pisao sam u drugom mjesecu o rekuperatoru zraka koji riješava problem sa kondenzacijskom vlagom! Raspitajte se malo jer i ja sam se nagutao varikine slao djecu i ženu u jednu sobu dok provjetravam stan da nisu na propuhu ali sve je bilo uzalud i kratkoročno.
Rade1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 09:07   #664
Smile

Quote:
Rade1 kaže: Pogledaj post
Pisao sam u drugom mjesecu o rekuperatoru zraka koji riješava problem sa kondenzacijskom vlagom! Raspitajte se malo jer i ja sam se nagutao varikine slao djecu i ženu u jednu sobu dok provjetravam stan da nisu na propuhu ali sve je bilo uzalud i kratkoročno.
A jesi li pisao ovdje na forumu da potrazim post ili negdje drugo?
Klaudija 77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 20:12   #665
Susjedu po zidu sam pisao... Pa naravno da ovdje
Rade1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 10:17   #666
Pozdrav, sve mi je jasno kad se pojavljuje vlaga dok nema toplinske izolacije, i ostalih stvari napravljeno kako treba ali kod nas je baš suprotno, kuća je napravljena prije tri godine, porotherm ciglom stiropor fasada, pvc stolarija sve napravljeno kako treba ali vlaga mi se pojavila na stropu u spavaćoj sobi , na katu također sve napravljeno kako treba i šta treba, vlaga je površinska odnosno kao prašina može se krpom obrisati i na zadnjem dijelu ormara koji je do zida sva roba mi je pomahljivila, soba se stalno zrači , stvarno neznam sta da radim, jedino može biti da se od nas pojavljuje vlažnost odnosno od disanja dok se spava, spavamo s zatvorenim prozorom ( jel malo dijete još spava s nama) ja više neznam što da radim. Vlaga se pojavila na cijelom stropu ne samo negdje u kutevima.
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...

Zadnje uređivanje seceruuu : 19.10.2014. at 10:29.
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 11:17   #667
Quote:
seceruuu kaže: Pogledaj post
... sve napravljeno kako treba...
hm, da je to gore navedeno točno, ne bi ti postavljao takvo pitanje, naprotiv, ja mislim da nije sve napravljeno kako treba, možda je u 'teoriji' ali kao što i vidiš, u praksi se to pokazalo skroz drugačije...

Problem je u tome da današnji majstori rade to sve brže, više, još više, a o kvaliteti, ma tko jebe kvalitetu, glavno je da budemo plaćeni!

Užas da ti moraš 'visiti' majstorima nad glavom i govoriti im što i kako da naprave, pa onda si i sam to mogu napraviti!

velim, ja osobno bi na tvom mjestu razmislio o postavljanju knaufa, navodno, kad se postavi knauf na 'problematične' zidove, plijesan postaje stvar prošlosti i nema nikavog problema više s time... Provjereno u praksi, ne samo u teoriji.
mranderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 12:18   #668
Quote:
seceruuu kaže: Pogledaj post
Pozdrav, sve mi je jasno kad se pojavljuje vlaga dok nema toplinske izolacije, i ostalih stvari napravljeno kako treba ali kod nas je baš suprotno, kuća je napravljena prije tri godine, porotherm ciglom stiropor fasada, pvc stolarija sve napravljeno kako treba ali vlaga mi se pojavila na stropu u spavaćoj sobi , na katu također sve napravljeno kako treba i šta treba, vlaga je površinska odnosno kao prašina može se krpom obrisati i na zadnjem dijelu ormara koji je do zida sva roba mi je pomahljivila, soba se stalno zrači , stvarno neznam sta da radim, jedino može biti da se od nas pojavljuje vlažnost odnosno od disanja dok se spava, spavamo s zatvorenim prozorom ( jel malo dijete još spava s nama) ja više neznam što da radim. Vlaga se pojavila na cijelom stropu ne samo negdje u kutevima.
Pa ako ti je kuća odlično izrađena, onda je problem što dovoljno ne provjetravaš. Vlaga jednostavno nema gdje izaći nego se kondenzira po zidovima.
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 12:20   #669
Znam da je napravljeno kako treba jer to je moj suprug pravi majstor radio kao sebi znači sve ama baš sve je napravljeno kako treba i to sa sigurnošću mogu napisati
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 12:32   #670
Kod mene se nešto radilo sa knaufom nedavno. To je karton sa gipsom, na koji način to može rješiti problem vlage i pljesni? Nije mi jasno.
Kod mene je u nogradnji povećana vlaga i taj knauf ploča se raspada u takvim uvjetima.

Jedino ako funkcionira kao glina upije višak vlage, a predaje natrag kad je zrak suh. Ali opet kako ima fungicidna svojstva?

Ovo za majstore stoji, sve je to fušeraj živi. Ako ne stojiš nad glavom majstoru nema kako treba obavljenog posla, a ako stojiš iza glave posvađaćeš se sigurno. Upitna je i suradnja kad im dahćeš nad vratom, ne mogu tako radtiti kako su naučili.

Materijale ne poznaju niti majstori, a ni nadzornici. Većina ih uoće nema pojma što radi.
Čast izuzetcima.
Mi smo imali samo jednog majstora stručnog na kući, i to za grijanje.Ovo sve drugo da te bog sačuva takvog zla.A svu pamet pokupili, pojma nemaju ni očemu.
Da nepričam o tragedijama koje su mi priredili i šokovima na samom kraju gradnje. Zato kažu da je kuća rupa bez dna, a to baš ne bi trebalo biti tako.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 12:36   #671
Quote:
seceruuu kaže: Pogledaj post
Znam da je napravljeno kako treba jer to je moj suprug pravi majstor radio kao sebi znači sve ama baš sve je napravljeno kako treba i to sa sigurnošću mogu napisati
To u kazuje ipak da nije sve uredu. Da je tako onada bi svi zbog disanja imali zelene spavaće.

Kad zabrtvimo kuće stiroporom i pvc prozorima, onada dolaze problemi. Odjednom toplinski mostovi.

Mora da sa stropnim dijelom prema krovnom nešto nije kako treba.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 12:36   #672
Mi smo sami sebi kuću radili suprug i svekar koji je vrhunski majstor i to mi je gore što znam da je sve napravljeno kako treba
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 12:40   #673
Evo vidi koliko toplinskih mostova može imati jedna kuća. I svaki može biti uzrok pojave pljesni i kondenzacije.

http://www.ekoneimar.com/termicki-mo...t-hladan-most/

Misliš da su sve detalje odradili kako treba?
Koristimo neke materijale sa polovičnim znanjima.

Ja sam skoro tuču imala kad sam tražila izolaciju strujnog ormarića. kad su ga ukopali iza rupa skoro do unutarnje žbuke. I tu se navodi jak toplinski most. Pa kad se pojavi vlaga moraš pravit prozor za zaštitu ormara.
Izoliran je sa stiroporom u pozadini i pur pjena okolo. I to sam jedva uspjela jer je okršaj oko mojih izmišljanja nastao.
A učili se nekim stvarima samnom i sa mojim zahtjevima. A trošak je u lipama onog što sam tražila.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 13:09   #674
Aj d da se samo pojavila na stropu, nego i na lusteru koji uopće niske spojen s stropim nego je odmaknuti cca 3 cm od stropa i na zadnjem krilu od ormara na lajsni kliznih ormara, di se otvara dolje na dnu, od pola ormara dolje
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 13:36   #675
Onda imate visoku zračnu vlagu, ak je i luster zahvaćen. Trebaš si nabaviti vlagomjer i aparat za odvlaživanje.

Kod mene u podst. stanu je po cijeli dan sve otvoreno(inače smo završili gradnju kuće, još se nismo uselili), a čim kiša padne smrdi po pljesni sve. Ni provjetravanje, a ni Bog nepomože kad se naprave propusti.
Nemožeš ti izvuć vodu iz zidova.

Možda imate negdje kapilanu vlagu. Voda nađe svoje puteve i jako nas iznenadi.
A mislim da ni današnji materijali nisu baš neke kvalitete, pljuje se po starinskoj gradnji. A vidi se po rezultatima sve.

MAžu sikom sve što stignu. A nedavno mi mastor kaže da on tim premazima ništa ne vjeruje i da to nakon par godina strada, a zaboravio što je kod mene premazivao istim. Pa ga pitam što mi to uvali.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 14:11   #676
Seceruuu, mislim da se ne radi o toplinskim mostovima, nego baš o tome da je kuća izrađena odlično, te je sva lijepo izolirana, stavljeni PVC prozori i sad živite fino hermetički zatvoreni i punite stan vlagom koja nema gdje otići pa se kondenzira na hladnijim plohama poput prozora. Dakle, muž je obavio odličan posao, sad još samo naučiti kako se pravilno provjetrava kuća.

Ispravno provjetravanje je najbolji način da se snizi vlaga u stanu/kući. Ima na netu dosta članaka o tome. Dakle NE otvoreni prozori cijelo vrijeme nego udarno provjetravanje, evo jedan malo poduži članak ali se isplati pročitati.

Uskoro slijedi zahlađenje, a to je nabolje doba da se problem s vlagom riješi.
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 14:20   #677
Meni je u spavaćoj cijeli dan prozor otvoren, noću zatvorom jel mala beba spava s nama a ujutru kad otvorim prozor izvana se komplet zamagli, iznutra je prozor skroz suh, je muž je napravio odličan posao i to mi je najgore , da su bili neki fuseri i da smo morali visiti nad njima aj d rekla bi to je to i bilo bi mi lakše a ovako mi je muka, upravo gledam te odvlazivace i nemam pojma koji da uzmem , evo čitam satima o tome a imaju neki koji mogu i robu susiti ionako nemam susilicu, ne ne dušom robu u kući da nebi netko mislio da je vlaga zbog toga. Najgoree mi je zbog djeteta jer znam kolika je ta vlaga opasna, morat ću nabaviti i vlagometar, jel ti odvlazivaci troše puno struje i dali to može raditi samo noću kad je jeftina struja odnosno dali ima smisla ako samo noću radi?
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 14:39   #678
Quote:
seceruuu kaže: Pogledaj post
Meni je u spavaćoj cijeli dan prozor otvoren, noću zatvorom jel mala beba spava s nama a ujutru kad otvorim prozor izvana se komplet zamagli, iznutra je prozor skroz suh, je muž je napravio odličan posao i to mi je najgore , da su bili neki fuseri i da smo morali visiti nad njima aj d rekla bi to je to i bilo bi mi lakše a ovako mi je muka, upravo gledam te odvlazivace i nemam pojma koji da uzmem , evo čitam satima o tome a imaju neki koji mogu i robu susiti ionako nemam susilicu, ne ne dušom robu u kući da nebi netko mislio da je vlaga zbog toga. Najgoree mi je zbog djeteta jer znam kolika je ta vlaga opasna, morat ću nabaviti i vlagometar, jel ti odvlazivaci troše puno struje i dali to može raditi samo noću kad je jeftina struja odnosno dali ima smisla ako samo noću radi?
Ja ti imam troje male djece pa sam i sam bio zabrinut zbog prevelike vlage, plijesni i koječega, a živim u novoj zgradi, odlično izoliranoj. Evo samo šturo što sam sve poduzeo. Posudio sam termo kameru i pogledao ima li kakvih toplinskih mostova u stanu. Pronađen i saniran je jedan između etaža. Kupio sušilicu rublja, uključio napu svaki put kad se kuha, te krenuo s pravilnim provjetravanjima, pogotovo zimi. Odvedem djecu u jednu sobu, i nekoliko puta na dan otvaram sve prozore (ne cijeli dan). Borba je trajala više od godinu dana dok nisam izbacio svu vlagu iz namještaja i zidova. Kupio sam i nekoliko vlagomjera, za svaku sobu, a mrlje očistio varikinom i prefarbao zidove. Sad mi vlaga ne prelazi nigdje 50-60 % u bilo kojem vremenskom dobu, iako mi je bila i preko 80%.
Banana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 14:46   #679
ja kad kuham uključim napu, ne sušim u kuci, redovito provjetravam (hmmm možda čak i previše, evo stijena od dnevnog boravka od tri metra je cijeli dan otvorena, napravim redovito propuh u stanu, trenutan temperatura je svugdje 23 stupnja, jest da živim na selu di je puno drveća i dosta vlažno zbog toga, ujutru trava bude mokra od vlažnosti kao da je padala kiša a nije, mislim da je jedino rješenje kupiti mi taj odvlaživač i koliko čitam da je trotec najbolji ali jbt 2000 kn, puno brate ..ali ako će to riješiti problem ušparat čemo nekako..
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2014., 15:30   #680
seceruuu, s takvom jakom izolacijom trebate ugraditi rekuperator. imaš tu na ovoj temi o njima, pročitaj malo. dugoročno ti se to bolje isplati nego odvlaživač.

do onda, ne smiješ zračiti dugo i pomalo, jer ti se tada jako ohlade zidovi pa imaš kondenzaciju, nego redovno, dvaput dnevno ali na kratko, 5 minuta, toliko da zamijeniš zrak bez hlađenja unutarnjih površina.

ov za rekuperator mislim na ovakve kao što koriste u Skandinaviji, ne bijesne sisteme s toplinskim pumpama pod zemljom i ne znam čime - vidi post #445

Zadnje uređivanje uzadnjicas : 19.10.2014. at 15:58.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:26.