Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2013., 17:42   #381
afte

Evo mog osobnog iskustva-s obzirom da ih često imam dvije do tri u ustima,naravno peku,kad su veće pogotovo i nikad mi ne traju duže od 7 dana.namazala sam ih kapima Citrofit i prošle mi afte za dva dana,nisam mogla vjerovati!tako brzo mi nije prošlo nikad od Gentiana violet tekućine,a zaplavi cijele zube.Probajte ovo,također je protiv gljivica,zbog njih sam ga i kupila i izvrstan je-to je ekstrakt sjemenki grejpa-prorodni lijek!Brzo prođu afte.
jezic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 20:23   #382
Meni je dobar onaj sprej za grlo na bazi propolisa i mente (nekakav baby, bez alkohola), sve upale mesa, afte, čak i lagano upaljeno grlo rješava za dan, dva. I čaj od kadulje je odličan za afte, meni su moje znale trajati i po 2 tjedna, s čajem od kadulje bi za 2-3 dana nestale.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 21:55   #383
Beloderm u orabazi topikalno, lidokain prije jela, Gengigel (ili bilo koji hijaluron) po zelji...simptomi prosli u roku 2 dana (afta je bila prisutna oko 8 dana, ogromna, nisam se mogao nasmijati a kamoli jesti...)
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 21:59   #384
Beloderm nije kortić?

Joj i ja sam znala imati takve, smetalo bi me kad pijem vodu, a kamoli nešto drugo. Najbolnije su mi bile ove na jeziku i najviše su smetale.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2013., 23:40   #385
meni pomaže propolis kod afti
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 10:03   #386
Beloderm je kortić - afte su imunološki vezana reakcija
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 14:25   #387
Znam, samo se ja ježim na kortiće, nemrem si pomoći.

Inače negdje sam čitala ako se afte u ustima stalno pojavljuju da je moguće da fali nešto od vitamina (navodno b vitamin zna pomoći), ali i da može biti simptom nečega ozbiljnijeg i da treba istražiti zašto se stalno pojavljuju.

Meni su neko vrijeme izbijale nenormalno, ono ne prođe ni tjedan dana kako su stare prošle evo novih. Fala bogu pa se to smirilo, već sam više ludila jer nisam ni jesti mogla kako spada.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 14:37   #388
Vitamini (B12 ugl), željezo, folna kiselina, zatim kao rekacija na neke kemijske spojeve, kod imunološki oslabljenog organizma (isto kao i herpes) te u sklopu sistemskih stanja itd
npr:
http://www.reumatologiaclinica.org/e...culo/90034870/
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2013., 15:40   #389
E tako slično sam nešto i ja čitala. Znači može se pojaviti kao i alergijska reakcija na nešto, to nisam znala.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2013., 07:28   #390
ola,

pitanje:
dobila sam nakon 15g. prvi put anesteziju prije popravka zuba i sada na mjestu uboda imam aftu -.-
jel to normalno?

ja jesam prcaka sa jezikom po tome, bilo mi je jednostavno zabavno ne osjetiti nista i jasno mi je da je to ranica i ono usta-bakterije...i pljackam po tome s tekucinom za afte -.-
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 13:26   #391
oprostite ako je glupo pitanje, al eto, zbog tko zna čega, dobio sam 1 aftu, pa me zanima, pošto me to ne boli, već samo smeta,
ima li kakve šanse da to prođe samo od sebe? ili baš moram nešto uzet da to maknem?
__________________
There are only wrong choices. I’m finally seeing it for the first time. Nothing good can happen in this fucked-up world that we’ve made for ourselves. Can it?

AQUArium
inflame is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 18:16   #392
Proći će samo od sebe kroz 7-10 dana
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 22:28   #393
Quote:
inflame kaže: Pogledaj post
oprostite ako je glupo pitanje, al eto, zbog tko zna čega, dobio sam 1 aftu, pa me zanima, pošto me to ne boli, već samo smeta,
ima li kakve šanse da to prođe samo od sebe? ili baš moram nešto uzet da to maknem?
pomaže propolis
__________________
Ušće zvuka
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 23:18   #394
Ali samo propolis koji je za usta...recimo Apipro Dent
Ostalo je preagresivno i može napraviti više štete nego koristi.
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2014., 23:51   #395
kod mene su afte posljedica pada imuniteta organizma nakon kemoterapije. Obzirom da sam svakih 14 dana na terapiji po 50 sati afte se pojavljuju 50ak sati nakon. Kod mene je uzrok prilicno jasan. Za lijecenje koristim grgljanje cajem kadulje, vise puta dnevno, propolis na stapicu i septolete jer mi uz afte krece i bol krajnika. Preporucujem da prije koristenja bilo koje metode u trenutku izbijanja afti kod svog doktora obavite analizu krvne slike te leukocita. Svaki pomak od normale pokazat ce vam i razloge, iako je to najcesce jednostavno pad imuniteta. Kod mene podizanje imuniteta obzirom na 14 dana u kojih se moram pripremiti za novu seriju citostatika ide drugim metodama pa vas necu zamarati istim.
sky_master is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 13:35   #396
Za olakšavanje simptoma i brže cijeljenje afti ja najbolji feedback imam sa LYSOBACT ORIBLETAMA (Bosnalijek).

Cucaju se svaka 3-4 sata, NE duže od 5 dana, sporo se otapaju, čudnog okusa ali djelotvorne. najbolje ih je uzeti čim se osjeti da nastaje afta. nisu skupe, cca 40kn.

Nisu namjenjene djeci do 6g, trudnicama i dojiljama. Pročiati uputstva.
nil amstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 01:02   #397
Propolis nam i nije nešto pomogao,afte su ostale i više od tjedan dana.
Na preporuku tete u ljekarni uzela sam za kćer Tantum verde,ako ništa drugo to je radije koristila jer je nije peklo i nema gorak okus.
Nisu čudom nestale nakon dva dana ali joj je ipak malo ublažilo peckanje i bol.
Kad izbiju meni, a na žalost to je često ,pogotovo zadnjih mjeseci nakon operacije pod potpunom anestezijom,krećem sa čajem od kadulje,heksoralom, propolisom ali ništa to meni osim trenutnog olakšanja od nekoliko minuta ne pomaže.One su tu postojane preko tjedan dana i ne daju se
duda123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 15:26   #398
Beloderm u orabazi (da ublaži reakciju), lidokain gel (ili neki drugi anestetik - da možeš normalno jesti) i neki preparat s hijaluronskom kiselinom (za brže cijeljenje) - definitivno najbolja pomoć. Također, nije loše ispirati nekim antiseptikom...
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 23:41   #399
Pozdrav! Imam VELIKI problem s aftama, trenutno ih imam oko 10-ak i mislim da cu poluditi! Naime u djetinjstvu mi se znala tu i tamo pokoja pojaviti ali nista posebno, jedna u mjesec-dva-tri nije strasno! Ali odkada sam imala aparatic (prije cca 6 godina) one nekontrolirano rastu! U ovih 6 godina nije bilo sve skupa mjesec dana da nisam imala nijednu aftu u ustima! Za imunitet pijem beta glukan 2 kapsule od 200 mg i prvih par godina mi je to super pomagalo ali zadnja 3 mjeseca nema toga sto bi ih barem primirilo! Nemoram vam pricat da sam luda od svega toga! Probala sam i propolis, i kadulju, i med i genicijanu, uglavom sve sto mi je bilotko preporucio ja sam kupila! I nista! Super mi je ravno 10 min nakon primjene svakog od tih sredstava i dalje opet sve po starom! U zadnje 2-3 godine prekonekoliko puta sam radila krvnu sliku i uvijek je sve bilo u redu.. E sad ima li tko koj savijet..? Plus to izbjegavam sve "namjernice koje poticu ili na bilokoji nacin iritiraju ili stvaraju afte"! Heeelp luda sam vise od njih!!
anjcipanjci is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2014., 23:47   #400
Proklete afte, sad su mi tri u ustima.. jedva jedem al im ne dam gusta... nisam ih imala godinu dana jer sam uzimala pripravke za imunitet i jos sam s vremena na vrijeme pila sok za jačanje krvi.. sad placem i cekam tj dana da prodju inace kod mene traju mininalno 10 dana

Sent from my GT-I9082 using Tapatalk
Saipem is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.