Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2003., 16:22   #1
Samoproglašeni prorok - Muhammed

Muhamed je govorio, da je on Boziji poslanik, iako to prije njega niko nije rekao. On bi jednostavno rekao: Meni se objavljuje, a ne vama. Sam je sebe prorokom proglasio, i zahtjevao da se u to vjeruje.

Osim toga Muhamd nije zivio kao musliman( bogu vjeran)Jednostavno je zivio kao da poslije njega nece biti nicega. Obaveza, koje je muslimanima propisaivao, nego je radio sve sto mu se svidjalo i njegova savjest mu dozvoljavala Rekao bi jednostavno, ja smijem da imam 100 zena, ja mogu da ubijam, jer mu se, kako kaze Kuran objavljuje.

Dolazak Isusa je, sasvim suprotno, najavio Ivan. I Isus je rekao: "Ako sam svjedocim za sebe, moje je svjedocanstvo lazno". Osim toga je rekao i : " Doci se mnogi krstici, i prevarice mnoge, pa ako je moguce i same proroke. TIme je naravno mislio na proroke a` la Muhamed, za koje niko nije svjedocio.

Sta vi mislite ko je istinu govorio?

Da li je moguce da su obojica istinu govorili?
__________________
Isus pretvori vodu u vino, i krenu na svoj put.
Belinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2003., 16:47   #2
muhamed je boziji poslanik, to znam jer sam prosle godine ga vidio.
zagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2003., 17:00   #3
Meni se cini da jedino ti istinu ne govoris.
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2003., 17:01   #4
Dobro kazes, tebi se cini.
__________________
Isus pretvori vodu u vino, i krenu na svoj put.
Belinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2003., 17:26   #5
Quote:
zagor kaže: muhamed je boziji poslanik, to znam jer sam prosle godine ga vidio.
Ćuj vidio! Ja hod'o po njemu!
Greven is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2003., 18:11   #6
hej ljudi, ozbiljno vam garantujem jer znam... uvjerio sam se.
zagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2003., 18:46   #7
Ma ogromne li razlike.....

Muhamed se sam proglasio...a Isusa proglasise drugi....

Ako mene 20000 ljudi proglasi prorokom a ne proglasim se sam...jel to najbolji dokaz da sam fakat prorok?
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2003., 18:48   #8
Koji je smisao ovih razgovora?
Blaise is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2003., 19:02   #9
Quote:
kaskader kaže:
Ma ogromne li razlike.....

Muhamed se sam proglasio...a Isusa proglasise drugi....

Ako mene 20000 ljudi proglasi prorokom a ne proglasim se sam...jel to najbolji dokaz da sam fakat prorok?
Sumnjam da se to može uzeti kao dokaz proroštva ili ne-Nakon Isusa postojalo je mnoštvo proroka(koje su drugi proglasili) koji su poveli svoje sljedbenike u smrt.(ako treba ,prokopat ću i naći priče).
Tu bi onda mogli i postaviti pitanje granice--koliki broj ljudi mora priznati nekog kao proroka da bi on postao legitiman,i to polako počinje ličiti na izbore.Političke.

btw. nabacivanja tipa moj tata je jači od tvoga etc. su besmislena.A ako je to smisao ove teme..
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2003., 19:34   #10
Quote:
Belinski kaže: "Muhamed je govorio, da je on Boziji poslanik, iako to prije njega niko nije rekao. On bi jednostavno rekao: Meni se objavljuje, a ne vama."
Prije njega niko nije rekao?!?!? Pa, jesil ti čitao Bibliju, ili billo koje drugo Pismo?
Quote:
Belinski kaže: "Rekao bi jednostavno, ja smijem da imam 100 zena, ja mogu da ubijam, jer mu se, kako kaze Kuran objavljuje."
Pročitaj Qur'an i prouči njegovu biografiju, okolnosti u kojima je živio... pa tek onda sudi o Muhammedu s.a.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2003., 20:12   #11
Ma lakse je ovako.
dolma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2003., 20:30   #12
Re: Samoproglaseni prorok - Muhamed

Quote:
Belinski kaže:
Da li je moguce da su obojica istinu govorili?
Nemoguće!
mystic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2003., 22:29   #13
Quote:
danaye kaže:
Sumnjam da se to može uzeti kao dokaz proroštva ili ne-Nakon Isusa postojalo je mnoštvo proroka(koje su drugi proglasili) koji su poveli svoje sljedbenike u smrt.(ako treba ,prokopat ću i naći priče).
Tu bi onda mogli i postaviti pitanje granice--koliki broj ljudi mora priznati nekog kao proroka da bi on postao legitiman,i to polako počinje ličiti na izbore.Političke.

btw. nabacivanja tipa moj tata je jači od tvoga etc. su besmislena.A ako je to smisao ove teme..

Nisi me dobro razumio...to je upravo i bio moj point...da dokaz prorostva nemoze biti dali se netko sam proglasi ili ga proglasi dva miliona ljudi.

Osobno ne vjerujem da su i jedan i drugi bili to sto biblija ili tradicija govore za njih.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2003., 01:18   #14
Ok

Da li je moguce da su obojica istinu govorili?

Vjerovatno nije moguće(gledano sa strane religije),ako ništa drugo onda zbog konfrontacija u učenjima i zakonima te primjeni istoga.
danaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2003., 01:28   #15
Što se ove teme tiče bilo bi poželjno da pročitate Sotonske stihove od Salmana Rushdia.Knjiga ima oko 700 str. no relevantna su samo poglavlja Mahound i Povratak u Jahiliju.
Vidjet ćete kakva je bedastoća Islam(u doslovnom prijevodu znači pokoravanje) i da je Muhamed lažni prorok.
Nije Rushdie zabadava osuđen na smrt i doživotno skrivanje.Također se mogu povući paralele s konstrukcijom drugih "velikih" monoteističkih religija.
ZOD is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2003., 04:42   #16
Re: Samoproglaseni prorok - Muhamed

.................................................. ........The Prophecy Theme



Hmm..

po meni,
dokaz bi bio sama prihvaćenost od ljudi..

da je bio varalica i lažov-
ljudi bi to prepoznali...

baš kao što i kod krista..
iako Ga je većina ljudi osudila na smrt...
s vremenom su se ljudi okrenuli njemu
i kršćanstvu kao religiji..

ili iz everyday života...
baš kao u milijunašu kad se traži odgovor od publike...
većina ipak ima pravo, iako se radi o težem pitanju...

ili također..
za izbor pjesme za euroviziju...
svi su navijali za adute kao npr. ninu
ali eto ipak je izabrana ona kako je rečeno, koja je pokazala iskrene emocije...

~~~
Smisao života, stanje društva - ta ga pitanja na koja nema odgovore zaokupljaju u samoći, sve dok do onog dana 610.godine kada prvi put začuje glas Božji.

doku "RAJ, PAKAO I NIRVANA"



Quote:
Belinski kaže:
Muhamed je govorio, da je on Boziji poslanik, iako to prije njega niko nije rekao. On bi jednostavno rekao: Meni se objavljuje, a ne vama. Sam je sebe prorokom proglasio, i zahtjevao da se u to vjeruje.

Osim toga Muhamd nije zivio kao musliman( bogu vjeran)Jednostavno je zivio kao da poslije njega nece biti nicega. Obaveza, koje je muslimanima propisaivao, nego je radio sve sto mu se svidjalo i njegova savjest mu dozvoljavala Rekao bi jednostavno, ja smijem da imam 100 zena, ja mogu da ubijam, jer mu se, kako kaze Kuran objavljuje.

Dolazak Isusa je, sasvim suprotno, najavio Ivan. I Isus je rekao: "Ako sam svjedocim za sebe, moje je svjedocanstvo lazno". Osim toga je rekao i : " Doci se mnogi krstici, i prevarice mnoge, pa ako je moguce i same proroke. TIme je naravno mislio na proroke a` la Muhamed, za koje niko nije svjedocio.

Sta vi mislite ko je istinu govorio?

Da li je moguce da su obojica istinu govorili?
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2003., 09:07   #17
Quote:
danaye kaže:


Da li je moguce da su obojica istinu govorili?

Vjerovatno nije moguće(gledano sa strane religije),ako ništa drugo onda zbog konfrontacija u učenjima i zakonima te primjeni istoga.

Ne samo to....nego zasto se skoncentrirati samo na ovu dvojicu kao "moguce" nosioce "istine"? Jel samo zato sto ih je toliko ljudi proglasilo prorocima?

Zasto se ne osvrnuti na jos par tisuca samozvanih ili proglasenih proroka i "nosioca Bozje vijesti" direktne ili indirektne bozje inspiracije?

Stotine od tih su pokrenuli svoje religije...deseci od tih religija i danas imaju milione sljedbenika?

Eh...sad to sto stotine od tih proroka nemaju preko milijardu sljedbenika i onih sto su ih priznali prorocima, ne znaci da mozda neki ili samo jedan od tih ziher nije prorok bozji i to jedini jedincati pravi i autenticni.


Ha...ma ja mislim da nije problem u tome sto se netko proglasi prorokom ili sto je proglasen od drugih...problem je u masama sto takve bedastoce prihvacaju...bez ikakve mogucnosti da provjere bilo sto od toga, nego na bazi cistog odabira i ciste (slijepe) vjere.

A kad tu drogu netko zagrizne i kushne, onda vise nema puno beda...nije faca ni svjestan da je zdrogiran.

Evo npr. dvije grupe forumasa ovdje koji svaki svog proroka velicaju...krscani i muslimani.

Jesu li oni svjesni mogucnosti da je njihova teorija o bozanstvu i njegovoj objavi moguce samo jedna mentalna solucija (kao sto je droga kemijska solucija) pod cijoj su oni utjecajem, a da ta solucija moguce je nema nikakve veza sa bilo cim stvarnim?

Ma nikako nisu svjesni.

Zato je relgija uvijek efektivnija droga od ovih kemijskih droga, jer ove druge si uvijek svjestan da si ju popushio i da se zato tako "blazeno" osjecas.

A blazeno stanje "svetosti" kod religioznih oni nemogu povezati sa cinjenicom da su mentalnu drogu popushili.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2003., 16:49   #18
Quote:
zagor kaže:
muhamed je boziji poslanik, to znam jer sam prosle godine ga vidio.

jer na nudistickoj?
 
Odgovori s citatom
Old 11.05.2003., 17:53   #19
Exclamation

Quote:
Pale Blue Eyes kaže:
jer na nudistickoj?

Jedino
što mi je sumnjivo kod njeg
da je išao u ratovanja..
bio je ratoboran...

that's not god-like..

__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2003., 18:06   #20
Exclamation

..........................................Only drowning men could see him

Quote:
Pale Blue Eyes kaže:

zagor kaže:
muhamed je boziji poslanik, to znam jer sam prosle godine ga vidio.
jer na nudistickoj?


osim toga..

ako je muhamed čuo glasove...
baš kao i krist...

zašto onda i ne bi neki ljudi mogli vidjeti i čuti ono što mi ostali ne možemo....

da se neki od Njih ponovo vrate na Zemlju u ovaj život..
i da tvrde iste stvari iz religijskih knjiga,...
strpali bi ih u ludnicu odmah...

~~~

Maybe he can see things we don't have power to see. I read that in a book - people with mental illnesses are the chosen.

GOLDEN GIRLS
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:56.