Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2007., 21:04   #81
ne znam ja kak inače ide, ja sam ti rekla kak je meni bilo... al meni nisu ni rekli kaj mi je, nego su me odma stavili pod nož... da sam imala aterom sam saznala 2 tjedna poslije... i da meni su dali opću anesteziju
stenga is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 23:23   #82
hahahaha....ajde dobro...uglavnom....
ja sam ih na glavi operiro negdje 3....4 mozda....
operacija traje 10 - 15 minuta, dobijes par savova koje skidas za osam dana.
ODHAM ZABORAVI OPCU ANESTEZIJU I SAT VREMENA OPERIRANJA...A KAMOLI OSTANAK U BOLNICI!!!
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 08:32   #83
Kad si operirao, nisu li ti se vise vracali?
Rijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 12:34   #84
ja sam do sada operirao 2 ateroma, i kako chain kaze, sve je gotovo u 10 min...
imam srecu da ih nemam na glavi (da pokucam u drvo ), ali i ne srecu jer se gamad koti po meni kao blesava...sve je pocelo prije jedno 3,4 god nakon operacije prvoga, gotovo trenutno su izbila nova dva. kada sam se napokon odlucio operirati drugog (veceg od nova 2) izbilo ih je jos 13, sto vecih, sto manjih...
mozda sam malo praznovjeran, ali ne usudim se vise otici ni na jednu operaciju, valjda me kuzite.

UGLAVNOM:
da vas ne zamaram vise svojim kartonom bolesti, moje pitanje glasi:

Dali netko zna za kakovu alternativnu metodu lijecenja ove gnusne pojave?
Jeli netko cuo za slucaj da su se nekome povukli iz nekog razloga? i tome slicna pitanja...fala
srele is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 13:07   #85
Quote:
Rijeka kaže: Pogledaj post
Kad si operirao, nisu li ti se vise vracali?
ne....a zadnja operacija je bila prije.....godinu ipo...dvije...tu negdje.
Chain is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 17:25   #86
Jesi odjedanput sve skinuo ili si morao cekati da ses kinu savovi pa sljedecu?
Rijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 21:56   #87
Quote:
Rijeka kaže: Pogledaj post
Ja koliko sam informiran ide lokalna anestezija i da je sve gotovo u roku 10 minuta.
to je to
__________________
sve sto kazem bice upotrebljeno protiv mene.
abuxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2008., 20:57   #88
Talking

Znam da je tema jako stara , ali jednostavno nemogu odolit da ne pitam
Htjeo bih pitat da li aterom moze proci sam od sebe ili je jedina opcija da se kirurski odstrani. Naime imam jedan bas na vrhu nosa, onako koza iznad njega je napeta, boli na dodir , nesmijem nista radit s njim,jako je crveno. Nisam nista prckao ni nista ( bravo ja ...). Ako je jedina opcija da se kirurski odstrani molio bih da mi neko preporuci dobrog kirurga u zg.
Hvala unaprijed.
indigo291092 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 01:09   #89
Question Lojne žlijezde na tjemenu

Bok svima! Ljudi treba mi vaša pomoć! Decko mi na tjemenu ima nekakve lojne žlijezde,barem mi mislimo da se o tome radi. Išao je kaod 2-3 dermatologa ali nikakve koristi od toga! Čak je bio i kod estetskog kirurga ali mu je nakon toga ostao samo ružni veliki ožiljak a žlijezde su počele izbijati na nekom drugom mjestu na tjemenu... Očajni smo...uglavnom to najprije bude kao mala akna da bi se uskoro upalila i iz nje počme curiti gnjoj neugodna mirisa s tim da na tim mjestima gubi i kosu. Glava mu je ko bojno polje. Užas! Samoinicijativno sam otkrila da mu pomaže gel od aloe vere ali sve kratkoročno jer i dalje izbijaju te žlijezde... Ako postoji netko sa takvim problemom,molim da se javi sa kakvim savjetom,mi vise ne znamo šta da radimo!
Hvala vam unaprijed!
hanna321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 20:57   #90
I mene zanima da li aterom ne treba dirati. Npr na testisima i ako je vec izašao gnoj a ostala kvrgica, moze li se ta kvrgica skroz povuci ili ostaje dok se ponovno kapsula ne napuni gnojem.
I zbog cega nastane aterom tocno, prehrana? ihigijena ili jednostavno sklonost?
MarioX2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 23:32   #91
Pa zar nitko nista ne zna???
hanna321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2009., 15:06   #92
Da to nisu ateromi?
rosabella is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2009., 15:13   #93
ja isto im te kvrzice.. i to nekoliko...
jedno vrijeme su mi se povukle, ali sad ih imam opet.. no ne curi mi nista iz njih...
i ne rastu bas iako su neke vece neke manje...
zivcira me, ali ja nekako navucem kosu preko toga...
bila sam kod estetskog kirurga, ali kad mi je rekao da ce mi brijati glavu
ali posto si sad rekla da nema koristi i da ostaje oziljak nije mi zao...
mislim da to nije nista strasno i da treba ostaviti kako je, samo ce "splasnuti",
nadam se... iako ih imam vec nekoliko godina..
ni ja nemam rijesenje
ako nadjete sto javi nam ovdje
__________________
Um klade valja, štela caruje...
panattha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2009., 00:57   #94
Pozdrav,

pre pola godine kod brijanja uvukla mi se dlaka na bradi. Kasnije se dlaka fino upalila, pa sam ja to stiskao, malo po malo je izlazio gnoj. Posle nekog vremena sve se smirilo, pa da se ponovo stvori prišt. Pa opet gnojenje, pa stiskanje, pa smirivanje. Svaki put ostala je nešto veča kvržica. A ja sam kvržicu, koje je bila u početku veoma mala, pa onda kao zrno graha, i na kraju kao potkožna kuglica, neprestano dirao. Pa se onda kuglica fino upalila, i to stvarno jako. Izlazio gnoj, a bradu sam imao kao Tyson. Srečom posle jedno tjedna upala se smirila, a ja sam bio zbog tog sranja toliko iznerviran, da sam bio spreman kvrgu amputirati makar olfa nožem, bušilicom ili motornom pilom Na kraju odlučio sam da to napravi kirurg, ipak ima neko iskustvo

Operacija (31.12.2008, preko veza naravno) potekla je bez problema, u lokalnoj anesteziji, i stvarno najjači bol, koji je bio zapravo nikakav, bilo pikanje zbog anestezije. Kirurg napravio je rez od oko dva centimetra, i izvadio mi je aterom u obliku onog malog luka koji se sadi u vrtu. Fini, okrugli, bjeli, malo krvav. Hteo sam ga slikati, ali sestra bila je brža i bacila ga u kantu I to moj aterom!!! Četiri seksi šava, koji su mi bili baš danas "demontirani" i seksi ožiljak (mogu da pričam, u kakvjo tuči bio sam ranjen), i to je to. Ništa posebno.

Lp,

Tono
Tono is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2009., 16:17   #95
Unhappy

ma kakvi,ovo vec godinama traje!!!! pomaze jedino taj aloa vera gel... koji uzas....ovo je ziva katastrofa..
hanna321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 15:33   #96
Moja frendica je jedno 2 ili 3 puta bila na čišćenju atroma na preponi i on to se konstantno upaljuje i nikad kraja s tim,pa me zanima zašto se to nije riješilo s prvim zahvatom??jeli normalno da se to non stop ponavlja,njoj je to svaka 3 mjeseca
__________________
..Kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju,nastala bi tisina
despina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 08:10   #97
Kad je aterom upaljen, onda je vrlo teško locirati žarište upale, a to je nekakva čahura (tako kažu doktori)... oni kod upale očiste samo gnoj, a nakon što se stvar smiri potpuno, trebalo bi ići ponovo da se odstrani i ta čahura ... meni se dva puta upalio isti aterom, ali evo, nakon što se smirila upala ja i dalje oklijevam i još nisam otišao "dokrajčiti" posao ...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 15:57   #98
Quote:
emiliano kaže: Pogledaj post
Kad je aterom upaljen, onda je vrlo teško locirati žarište upale, a to je nekakva čahura (tako kažu doktori)... oni kod upale očiste samo gnoj, a nakon što se stvar smiri potpuno, trebalo bi ići ponovo da se odstrani i ta čahura ... meni se dva puta upalio isti aterom, ali evo, nakon što se smirila upala ja i dalje oklijevam i još nisam otišao "dokrajčiti" posao ...
Ma njoj je ovo 4.put
I nakon što su joj očistili je bila na op i opet očito nisu dobro napravili
__________________
..Kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju,nastala bi tisina
despina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 19:55   #99
Quote:
despina kaže: Pogledaj post
očito nisu dobro napravili
Ateromi su, inače, najbenignija moguća tvorevina na ljudskom tijelu ... prava poslastica za stažiste, praktikante i ostale "naučnike" ... čim se pojavi pacijent za pod nož, odma se zove studente da vježbaju ...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2009., 17:03   #100
Evo ja već godinu dana imam aterom na ruci odnosno ispod ramena i uskoro idem na rezuckanje. Čitala sam starije postove gdje kaže da nema lokalne, al se mislim kod mene nije tako upaljeno. Crne je boje, ko miteser/prišt i jako malen, al boli malo na dodir.

Nadam se da će sve maknit kako bog zapovida
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:14.