Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2012., 21:31   #1001
pozz.. ovako, slao sam upit na prijava.mingorp.hr/

Ovako, 17.2. sam u prodavaonici 'intersport'-a u Koprivnici kupio jedan predmet, točnije zimsku kapu. Platio je 60ak kn ali se ona nakon toga pokazala premala za osobu kojoj je bila namjenjena. Htio sam je vratiti odmah nakon toga ali sticajem okolnosti nisam stigao sve do jučer.. 5.3! E sad nastaje problem, rečeno mi je da zbog promjene PDV-ea, ovog-onog.. je njima rečeno(pretpostavljam od njihovih nadređenih) da mi nemogu izvršiti ni povrat novaca, nit zamjenu za drugi predmet nego tek zamjenu za isti predmet druge veličine, što sam ja prvo i htio,. ali takav drugi nemaju! trgovci su mi se na kraju ispričali da oni ništa tu nemogu.. znači, nit vratit novac nit ponudit zamjenu za drugu robu, baš ništa nemogu! a ja se sad pitam.. dali je to u skladu sa zakonom?! doslovno se vadit na pdv? hvala

nakon nekoliko dana stigao je odgvor koji mi ustvari nije najjasniji..

Poštovani,
Zakon o obveznim odnosima jasno definira odgovrnost trgovca ukoliko postoji nedostatak, odnosno neispravnost proizvoda, te u slučaju da nema neispravnosti, trgovac nije dužan zamijeniti stvar ili vratiti novac. To može napraviti u dobroj volji, no nije obvezan. Da se radio o nekom nedostatku, moramo bi zamijeniti proizvod, bez obzira na PDV.


ugl. jel su me u dučanu izigrali il ne?
dzonni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2012., 22:06   #1002
Tocno je kako su ti i napisali, to je njihova dobra volja.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 18:32   #1003
Tele2 pretplata - prijevara!

Pozdrav dragi pravni stručnjaci

Molim vas za jedan savjet

Moj otac je prošli tjedan potpisao dvogodišnji ugovor sa tele2 mobilnim operaterom, a do tada je bio korisnik t-mobile prepaid mreže.

Na dan zahtjeva za prijenos broja i potpisivanja dvogodišnjeg ugovora nisu mu dopustili da kupi mobilni uređaj jer se to "ne može napraviti dok broj nije prenesen". Danas mu je konačno prenesen broj i cijena mobitela je 500 kn skuplja nego na dan potpisivanja ugovora - tijekom vikenda su poskupili cijenu tog mobitela.
Jasno otac je odbio kupiti mobitel i sada je bez mobitela i sa ugovorom koji je počeo teći od danas.

Iz tele2 službe za korisnike peru ruke da je cijena mobitela onakva kakva je na dan prijenosa broja (a to nigdje ne piše u ugovoru), a ne dan potpisivanja ugovora i uputili su me da pošaljem pismenu žalbu što sam i učinio...

U žalbi sam između ostalog i napisao da ili prodaju mobiteli po cijeni koja je vrijedila na dan potpisivanja ugovora, ili da raskinu ugovor sa njim i vrate ga na 098 prepaid, te ukoliko ne postignemo dogovor kontaktiram HAKOM, potrošački kod i tele2 centralu u švedskoj; te ću im napraviti negativnu reklamu na svim razinama (već sada smo cura i ja odlučili čim nam istekne ugovorna obveza u Tele2 prelazimo na bonbon)


Ovdje je očito da se radi o lažnom oglašavanju sa ciljem "navlačenja" korisnika na potpisivanje dvogodišnjeg ugovora; pa me zanima kakve su mi između ostalog i opcije tužbe na sudu.

Hvala
__________________
I said no to drugs, but they didn't listen
Gerontius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 19:08   #1004
To nije samo slucaj sa Tele2, Konzum je prije nekoliko dana imao na akciji proizvod koji se taj dan nije mogao naci niti u jednom njihovom centru, dakle, navlakusa da se kupi nesto drugo, isto tako i Lesnina, Gethaldus sa malo drugacijim slucajem prijevare...............
Gerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 17:04   #1005
Ne znam da li postam na pravoj temi, pa isprika moderatorima i neka se premjeste ako nije.

Naručila sam internetom jednu knjigu, uplatila sam na račun knjižare cijenu knjige + 22 kuna za dostavu.

Kada je nazvao dostavljač, bila sam na poslu cca 20 km od kući. On je rekao da je ostavio knjigu u istoj ulici gdje ja stanujem nekoj babi koju ja uopče ne poznajem. Kada sam se požalila knjižari, odgovorili su mi da dostavljač tvrdi da je knjiga isporučeno.

Da li mogu nekako dobiti od njih novac nazad ili barem zagorčati njima život da drugi put razmisle prije nego to nekom učine? Zar dostava ne podrazumjeva dostavu osobi koja je platila robu a ne bilo kome u istom mjestu?

Inače, otkada je Ht ne šalje više račune poštom već kuriirskom dostavom, nisam dobila nijedan račun i morala sam ugovoriti trajni nalog za plaćanje interneta. Što su ovi kuriri, neka teška mafija?
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2012., 17:59   #1006
Trgovina robom, moje pravo

Pozdrav svima, trebam savjet da vidim moja prava za moj slucaj...

Ovako, prodao sam jednom gospodinu procesor za PC u vrijednosti 2000kn. Gospodin se nalazi u Umagu a ja sam poslao iz Omiša. Dogovor je bio da mi uplati novac na racun te nakon toga ja njemu šaljem robu. Uplatio je novac odmah isti dan a ja sam sutradan ujutro poslao robu brzom poštom. E sad nastaje problem, meni je novac hitno trebao da platim neke racune i odmah sam ih platio, a sad gospodin ne zeli preuzet posiljku i zeli svoj novac natrag

Meni to naravno nije u interesu i nemam novac za vratit te me zanima može li mi poslat policiju na vrata ili me tužiti, dogovor sam ispoštovao i sve imam sacuvano.

Hvala i pozdrav

Molio bih moderatora da ne brise temu bar dok ne dobijem par odgovora
DellBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 11:30   #1007
Quote:
DellBo kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, trebam savjet da vidim moja prava za moj slucaj...

Ovako, prodao sam jednom gospodinu procesor za PC u vrijednosti 2000kn. Gospodin se nalazi u Umagu a ja sam poslao iz Omiša. Dogovor je bio da mi uplati novac na racun te nakon toga ja njemu šaljem robu. Uplatio je novac odmah isti dan a ja sam sutradan ujutro poslao robu brzom poštom. E sad nastaje problem, meni je novac hitno trebao da platim neke racune i odmah sam ih platio, a sad gospodin ne zeli preuzet posiljku i zeli svoj novac natrag

Meni to naravno nije u interesu i nemam novac za vratit te me zanima može li mi poslat policiju na vrata ili me tužiti, dogovor sam ispoštovao i sve imam sacuvano.

Hvala i pozdrav

Molio bih moderatora da ne brise temu bar dok ne dobijem par odgovora
zajebo si ga za velike pare, znaci, moze ti on sam doc na vrata i razbit pi... jel ??
sto bi ja napravio za 2 soma i to bez beda !!

nadi pare i vrati covjeku njegov novac !!
__________________
Angry Unpaid Hooker !
SuperQueer is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 17.04.2012., 12:19   #1008
Quote:
SuperQueer kaže: Pogledaj post
zajebo si ga za velike pare, znaci, moze ti on sam doc na vrata i razbit pi... jel ??
sto bi ja napravio za 2 soma i to bez beda !!

nadi pare i vrati covjeku njegov novac !!
Zašto bi mu vratio novac?

Pa ispoštovao je dogovor. Ne vidim ni jedan razlog zašto bi vratio?
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 12:38   #1009
Quote:
SuperQueer kaže: Pogledaj post
zajebo si ga za velike pare, znaci, moze ti on sam doc na vrata i razbit pi... jel ??
sto bi ja napravio za 2 soma i to bez beda !!

nadi pare i vrati covjeku njegov novac !!

Jeste li procitali sto sam ja napisao? Nigdje ga nisam prevario, sve sam ispostovao kako smo se dogovorili i imam sve sacuvano jer smo se dog. preko mail-a.


Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Zašto bi mu vratio novac?

Pa ispoštovao je dogovor. Ne vidim ni jedan razlog zašto bi vratio?
Hvala na odgovoru kolega Old Iggy, mene zanima mogu li imat problema sa zakonom / mup-om ako me covjek bude tuzio..

Hvala
DellBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 12:44   #1010
Quote:
DellBo kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru kolega Old Iggy, mene zanima mogu li imat problema sa zakonom / mup-om ako me covjek bude tuzio..

Hvala
Ne vidim uopće na čemu bi osnovao tužbu. Dogovore je jasan, oprema isporučena i plaćena, ako je ispravna sve je gotovo.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2012., 13:26   #1011
Quote:
Old Iggy kaže: Pogledaj post
Ne vidim uopće na čemu bi osnovao tužbu. Dogovore je jasan, oprema isporučena i plaćena, ako je ispravna sve je gotovo.

Hvala
DellBo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2012., 15:44   #1012
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Kada je nazvao dostavljač, bila sam na poslu cca 20 km od kući. On je rekao da je ostavio knjigu u istoj ulici gdje ja stanujem nekoj babi koju ja uopče ne poznajem. Kada sam se požalila knjižari, odgovorili su mi da dostavljač tvrdi da je knjiga isporučeno.
A jesi pitala babu za knjigu?
Ne znam koja je to dostava, ali mene uvijek nazovu kad me ne nađu kući i pitaju me što ćemo s paketom. Pa smo se jednom dogovorili da ga ostave u pekari, a drugih par puta da mi ga drugi dan dofuraju na posao.

Valjda se netko i potpisao da je primio knjigu?
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2012., 20:29   #1013
Reklamirala sam knjižari neisporuku i onda su me zvali iz tvrtke dostavljača i pitali što je bilo pa sam njima objasnila što podrazumjeva osobna dostava. Nakon čega je dostavljač otišao tamo gdje je ostavio knjigu i donio je meni. Ništa nisam potpisala.

Ma, držat ću se radije amazona.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 14:27   #1014
povrat preplaćene struje

neće vratiti, samo daju umanjenje na računima, a iznos je 500kn preplaćen.

kome se žalit?
NMT is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2012., 15:10   #1015
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Reklamirala sam knjižari neisporuku i onda su me zvali iz tvrtke dostavljača i pitali što je bilo pa sam njima objasnila što podrazumjeva osobna dostava. Nakon čega je dostavljač otišao tamo gdje je ostavio knjigu i donio je meni. Ništa nisam potpisala.

Ma, držat ću se radije amazona.
Ja ovakve situacije izbjegavam tako da uvijek (ako postoji ta opcija, a preferiram kupnju na takvim stranicama) plaćam pouzećem. To mi garantira da ću proizvod zaista i dobiti i da neće biti problema s dostavom jer im dugujem novac. Naći će me 100% . Eto, just an idea za sljedeći put .
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 12:15   #1016
Question Gubitak garancije ako se izgubi jamstveni list???

Kupio sam mob u web shopu tele2 krajem prosle godine. Mob bio na
popravku (crni ekran - problem sa SW) pred 10-tak dana - stavljen novi
Android. Mob se ponovno gasi, a ja izgubio garanciju i nalog sa
popravka. Ostao mi samo racun. Sluzba za podrsku korisnika kaze da bez
jamstvenog lista nema garancije i da cu platiti buduce popravke. Kopiju
jamstvenog lista ne izdaju iako imam racun??? Ima li tko kakvu ideju?
Hvala.
Nick Shadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 23:01   #1017
ma glupost, pa sama činjenica da si izgubio jamstveni list ništa ne znači...
garancija i dalje vrijedi, pogotovo ako imaš račun (dakle zna se kad si kupio mobitel i do kojeg datuma vrijedi garancija) + ako si već popravljao mobitel kod njih, ionako već sve imaju u evidenciji...
u svakom slučaju se izbori za svoja prava...nemoj odustajat...
moj savjet ti je ne gubiti živce i ići tamo se svađati, nego sve rješavati pismeno, ako imaš nekog odvjetnika da ti pomogne sa kojim savjetom bilo bi super...
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2012., 23:03   #1018
Quote:
Nick Shadow kaže: Pogledaj post
Kupio sam mob u web shopu tele2 krajem prosle godine. Mob bio na
popravku (crni ekran - problem sa SW) pred 10-tak dana - stavljen novi
Android. Mob se ponovno gasi, a ja izgubio garanciju i nalog sa
popravka. Ostao mi samo racun. Sluzba za podrsku korisnika kaze da bez
jamstvenog lista nema garancije i da cu platiti buduce popravke. Kopiju
jamstvenog lista ne izdaju iako imam racun??? Ima li tko kakvu ideju?
Hvala.
Jamstveni list (i to ovjereni!) je osnova. Račun ne znači ništa, posebno ako se ne može vezati uz uređaj.
Za ostvarivanje jamstva ni ne moraš imati račun, ako imaš jamstveni list.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 08:16   #1019
Reklamacija bez računa

Dakle, kupila sam torbu u Caleidos ducanu prije 10 dana. Jucer sam vidjela da se poderala sa strane na mjestu gdje se prislanja na tijelo. Koža se doslovno poderala, raspala
Koje su mi sanse za reklamaciju obzirom da sam bacila racun? Kupljena je american karticom tako da imam dokaz o kupnji.
Hvala
demi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2012., 10:38   #1020
Quote:
demi79 kaže: Pogledaj post
Dakle, kupila sam torbu u Caleidos ducanu prije 10 dana. Jucer sam vidjela da se poderala sa strane na mjestu gdje se prislanja na tijelo. Koža se doslovno poderala, raspala
Koje su mi sanse za reklamaciju obzirom da sam bacila racun? Kupljena je american karticom tako da imam dokaz o kupnji.
Hvala
Potvrda o transakciji nije potvrda o kupnji robe. Odi do trgovine i vidi što se da napraviti.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:13.