Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2006., 02:21   #61
smatram da kad umres ti vise niceg ne mozes biti svestan, tako da mi je glupo kad neko pita kako ce to doziviti..nikako, jedino sto sam gotovo siguran je da nas dusa napusta i odlazi i onda prelazi u neki drugi organizam..u to sam poceo verovati kad sam cuo price ljudi koji znaju kako neko mesto izgleda ili su ga sanjali bas onako verodostojno kakvo je i u stvarnosti a da nikad nisu ni culi za to mesto..one price tipa prosli zivot??al ne znam..
__________________
..at the altar of rock'n'roll you kneel, a slave who forever rocks is chained in the devil's locks and slain by the bloody axe I wail..
Sixpounder is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 12:28   #62
Quote:
M3NT4L kaže:
Ja si to kontam kao nistavilo,praznina.Znaci umres i gotovo...NE znas za sebe,nema snova,jave...praznina...
to bi bilo super da je tako, samo mislim da nije.
uostalom, vidi vježbe : zamisliš si da si mrtav, da lijepo ležiš u lijesu i da je sve prošlo. zapravo, to je prije osjećaj olakšanja nego panike, zar ne?
samo se lijepo uživiš, i kad izađeš iz vježbe, vidiš da trošiš gomilu vremena nervirajući se oko gluposti koje nisu važne.
probaj se pogledati iz nekog drugog ugla (recimo ti mrtav gledaš sebe živog), slika se drastično mijenja.
dijanarama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 13:04   #63
Quote:
wannabenot kaže:
o da, tog se bojim od kad sam pogledala onaj film u kojem neki psihopat zakopa živu bulokicu. pojma nemam kak se film zove al znam da sam, nakon kaj sam ga pogledala, sanjala da sam se probudila nakon kaj su me pokopali. jezivo

to se moze rijesiti kremiranjem, doniranjem organa odma nakon smrti, ili darivanjem svoga tijela studentima medicine.

i meni je veoma glupo ono zakopavanje u zemlju, pa kovceg, pa mermer itn. nepotrebni trosoci i nepotrebno trosenje prostora.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 13:06   #64
Quote:
sanjana kaže:
I san je oblik postojanja, kao i ono što nazivamo javom. Po meni, nema baš neke velike razlike - kada sanjamo, za nas je san jedina realnost, on je tad 'java', kad se probudimo ovaj naš život-san izgleda kao java... I tako u krug.


Ja sve nekako mislim da će izgledati kao novi san.
san je samo dokaz da smrt nije smrt, nego nastavak u drugoj dimenziji.
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 16:15   #65
Preporucujem knjigu Zivot poslije smrti, ne mogu se sjetiti imena autora - davno sam, citala. U njoj su autori sakupili iskaze ljudi koji su prozivjeli klinicku smrt. Uglavnom ispada da smrt nije nista strasno, naprotiv, oni koji su prosli klinicku smrt i potom vraceni u zivot (culi ste za prolazak kroz tunel sa svjetlom na kraju, praceno dobrim osjecajem) tvrde da nema razloga za bojazan od smrti.
lutak is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 16:28   #66
Quote:
lutak kaže:
Preporucujem knjigu Zivot poslije smrti, ne mogu se sjetiti imena autora - davno sam, citala. U njoj su autori sakupili iskaze ljudi koji su prozivjeli klinicku smrt. Uglavnom ispada da smrt nije nista strasno, naprotiv, oni koji su prosli klinicku smrt i potom vraceni u zivot (culi ste za prolazak kroz tunel sa svjetlom na kraju, praceno dobrim osjecajem) tvrde da nema razloga za bojazan od smrti.
Raymond Moody

znam i osobno ljude koji su to sami dozivjeli.
uostalom nek autor topika ide na podforum duhovnost ili na rubu znanosti i dobit ce puno informacija. forum psihologija nije najboljle mjesto za to.
uostalom psihologija ti tu ne moze pomoci, jer i sami psiholozi nisu rascistili s time
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 17:07   #67
Quote:
dersu kaže:
san je samo dokaz da smrt nije smrt, nego nastavak u drugoj dimenziji.
I meni se dopada da tako mislim.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2006., 18:21   #68
A da mozes biti vampir???
Doomcore is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 15:02   #69
Moja vjera i ono što me uči eshatologija to je sve ono što shvaćam racionalno, i to sve stoji.
Ali ponekad kao da dolazi to "prosvjetljenje" ulazim u cijelu realnost svog postojanja, spoznajem svoju malenkost, beznačajnost, izgubljenost, samoću. To je to. Ja postojim i umrijet ću! Umirem!!! Želim izletiti iz sebe, postojati ,ne postojati svejedno je... raj, pakao? - svejedno je. Vječnost? Koja vječnost! Ona je stravična. Noge mi se oduzimaju, zazivam Gospodina. No to je onaj ograničeni Gospodin samo u mojoj glavi. Nema pomoći, nema izlaza. Želim slobodu! I onda smirenje...
Nikad nisam znao šta da radim s takvim iskustvom a sjećam se da sam imao takve doživljaje od djetinjstva, no naravno nisu bili tako intenzivni. Sad je to za mene mističan doživljaj, ili ga barem pokušavam tako interpretirati. Malo me tješe iskustva nekih velikana prošlosti koji su također proživljavali nešto možda slično, no di sam ja od njih prema čistoći svog srca. Imam jednog prijatelja koji ima vrlo slično iskustvo takvog doživljavanja straha od smrti i postojanja, i pokoji razgovor s njim o tome mi daje utjehu, no to je samo trenutno jer te u tome nitko ne može utješit. Na kraju si sam, lebdiš negdje pozvan u život...
bix27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2006., 15:22   #70
Dok si ti tu - nje nema. Kad ona dođe - tebe neće više biti. I zato: Ne boj se smrti!
__________________
Dali vuku da ovce čuva...
Principessa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 14:40   #71
Quote:
lutak kaže:
Preporucujem knjigu Zivot poslije smrti, ne mogu se sjetiti imena autora - davno sam, citala. U njoj su autori sakupili iskaze ljudi koji su prozivjeli klinicku smrt. Uglavnom ispada da smrt nije nista strasno, naprotiv, oni koji su prosli klinicku smrt i potom vraceni u zivot (culi ste za prolazak kroz tunel sa svjetlom na kraju, praceno dobrim osjecajem) tvrde da nema razloga za bojazan od smrti.
https://www.forum.hr/showthread.php?t=137055

btw, procitao sam knjigu na hrvatskom i na njemackom. Jako dobra knjiga, obvezno stivo za onog koji se interesira o nde-u. Na nderf.org ima tisuce svjedoka i slucajeva. Zanimljivo je da ima i onih koji su prije NDE bili skepticari i rekli da kad umru da ih jednostavno nema, ali kad su dozivjeli NDE i vratili se, onda su promjenili misljenje
melt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2006., 16:11   #72
Question

Quote:
frenchkiss kaže:
imam užasan strah od smrti...
Kako je počelo? Pretpostavljam, nisi to oduvijek osjećala na taj način.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 18:38   #73
i ja se toga bojim.Nekad me po noci ta misao probudi pa mi srce kuca ko ludo i ne mogu disati.Inace vecinom mi se crne misli motaju po glavi.Pesimista sam do daske a voljela bi da nije tako.
Fruit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 19:06   #74
mislim da smo to svi dozivjeli...i meni se zna dogodit,uvijek navecer,da pocnem o tome razmisljat...onda mi srce poćne 100 na sat lupat...pa me sve nesto ˝steze˝ oko njega i uvjerena sam da se necu ujutro probut...katastrofa...obicno onda ostanem budna cijelu noc...a neznam,valjda je normalno da se svima to ponekad mota po glavi.....
__________________
Kad je bal nek´ se i princeza jebe......
lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 19:16   #75
Quote:
Principessa kaže:
Dok si ti tu - nje nema. Kad ona dođe - tebe neće više biti. I zato: Ne boj se smrti!
sansun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 20:05   #76
Lako je to reci a tesko izvesti.bila bi sretna da na to nikad ni ne pomislim ali bas suprotno .Dajte mi jos recite bojite li se i starosti uz to i ako je moguce u kojim godinama ste sad?Ja imam 30.
Fruit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 20:15   #77
samo strah moze umrjeti!

ne bojte se smrti i starenja...
dersu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2006., 20:44   #78
Quote:
Fruit kaže:
Lako je to reci a tesko izvesti.bila bi sretna da na to nikad ni ne pomislim ali bas suprotno .Dajte mi jos recite bojite li se i starosti uz to i ako je moguce u kojim godinama ste sad?Ja imam 30.
Druga je stvar kad se nekim ljudima javi ta misao recimo rijetko, navecer i sl. Meni je ta misao prisutna tijekom cijelog dana. Naravno, nije da ja na nista ne mislim, nista ne radim, al se to cesto pojavi i ponavlja. E tad je to tek problem. Svakom padne na pamet smrt, al kad te to pocinje mucit... to je grozno. Zato sam ja trazila pomoc psihoterapeuta, bez toga, ne znam kako bi.

Meni to traje 2 godine, imam 21 sad. Ne, ne bojim se starosti, nadam se samo da cu je docekati...
Morska vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2006., 16:14   #79
Smrt je pocetak

Nasi prijatelji iz Indije i okolo vjeruju, tj. uče u svojim religijama malo obrnuto od nas, oni uče da je Smrt početak života (svjesnog) a ponovno rođenje je kraj života, i svi se raduju trenutku sudbine koji će ih odnjeti u pravi život...
Bilo to istina ili ne, prije sam se bojao smrti i imao fizičke manifestacije toga, otkako sam se malo prosvjetlio sve bojazni su nestale i vitalna energija mi je na vrhuncima
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2006., 17:08   #80
Strah od letenja

Ne znam jel ovo vec bilo i znam da je malo glupo, ali ja imam strah od aviona odnoso letenja! Imam to vec duze vrijeme, ali sad je jace isplivalo na povrsinu zato jer bi trebala putovati avionom za par dana i uzasno me strah! Uvijek mislim o tome kako moze past i takve stvari. Jel mi moze ko pomoc?
__________________
You will never be happy if you continue to search for what happiness consists of.You will never live if you are looking for the meaning of life!
Albert Camus
2 KIND is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:53.