Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2011., 17:55   #1
Skidanje bonusa

Skinut će mi vjerojatno zbog prometne bonus kojeg sam do sada imao (50%)
E sad
Radi se o obveznom AO
1. koliko skidaju bonusa
2. Da li mogu sljedeću regu napraviti s drugom osiguravateljskom kućom i da mi ona da policu upola cijene ili su oni umreženi pa nije moguće.

Molim samo one s iskustvom. Nagađanja ostavite za sebe.

Zadnje uređivanje MarioZG : 03.03.2011. at 17:56. Reason: gramatika
MarioZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 18:00   #2
1. 10%
2. NE - svi su u mreži i jednimo nečija dobra volje (i rizik ostanka bez posla) ti može pomoći ... no uvjek ti ostaje smeće od Euroherza ko zadnja opcija.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 18:10   #3
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
1. 10%
2. NE - svi su u mreži i jednimo nečija dobra volje (i rizik ostanka bez posla) ti može pomoći ... no uvjek ti ostaje smeće od Euroherza ko zadnja opcija.
Što je ironija, sad i jesam u Eurohertzu, jedan čovjek mi je sriktao niže osiguranje.

Znači ako odem u Croatiu i oni već znači znaju da ja imam skinut bonus i nemogu dobiti kao i do sad u pola.
Ali ja sam imao sudar kod Euroherca pa sam mislio da druga kuća gdje nisam imao sudara, pa im je svejedno.

A da li si siguran za tih 10%, da li mogu više skinuti, jer mi je došao neki poziv da ja napišem moju verziju događaja, a ne želim imati s tim posla, da ne bi čovjeku odugovlačio i da ne završi sve na sudu, a njima je u interesu da ljudima ništa ne plate i jedva čekaju da ja nešo kažem u svoju korist da se uhvate za to.
MarioZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 18:16   #4
Quote:
MarioZG kaže: Pogledaj post
1. koliko skidaju bonusa
15%

(a bojim se da fora s euroherzom više ne prolazi)
capsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 18:20   #5
tako je.
15% se skida. slijedeća rega, plaća osiguranje sa 35% popusta.

promjena kuće neće ništa donijeti. nema zaborava
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 18:26   #6
15%? Poskupilo, a?
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 18:27   #7
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
tako je.
15% se skida. slijedeća rega, plaća osiguranje sa 35% popusta.

promjena kuće neće ništa donijeti. nema zaborava
A godina nakon slijedeće pretpostavljam da se vraća po 5%/godišnje ako nema štete ?
MarioZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 18:44   #8
moram ispraviti cijenjene kolege:

skida se 3 premijska stupnja, a to je u slučaju da imaš 50% bonusa - 15%, znači ide na 35% bonusa....ALI!!!
ako ti je "sriktano" 50% bonusa, onda je najvjerovatniji ishod slijedeći:
Euroherc je tvoju policu prijavio HUO-u sa 0% bonusa, šteta se desila, HUO se obavijesti, sva osiguranja imaju podatak da imaš 0% bonusa i štetu....a pravilo je da se skida 3 premijska stupnja, no to nije više 15%, jer su slijedeći stupnjevi 115%, 130% i 150%
E, ovaj zadnji je tvoj....uživaj u 3 puta skupljoj premiji nego lani, have a nice day
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 18:55   #9
To ti se sigurno dogodilo dok si drkaril po sljemenskoj cesti i zajebaval ljude. Budu ti uzeli 15%, onda ti svake godine vrate 5 ak si dobar i ne napraviš niš u međuvremenu, vjeruj meni ja sam predprošle godine zatukel 3 auta i prikolicu odjedamput. Svi su ti povezani pa nema svrhe iči nekom drugom, ali meni se potrefilo da sam se razbil oko 5.9., pa sam uzel novi auto oko 20.9 i odma ga registriral sa 50% zato kaj još nisu imali u sustavu da sam sranje napravil, ali kad sam došel sljedeči put odma su vidli i cinično rekli oho kaj to imamo tu?
subaru13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 19:02   #10
Quote:
H-K kaže: Pogledaj post
moram ispraviti cijenjene kolege:

skida se 3 premijska stupnja, a to je u slučaju da imaš 50% bonusa - 15%, znači ide na 35% bonusa....ALI!!!
ako ti je "sriktano" 50% bonusa, onda je najvjerovatniji ishod slijedeći:
Euroherc je tvoju policu prijavio HUO-u sa 0% bonusa, šteta se desila, HUO se obavijesti, sva osiguranja imaju podatak da imaš 0% bonusa i štetu....a pravilo je da se skida 3 premijska stupnja, no to nije više 15%, jer su slijedeći stupnjevi 115%, 130% i 150%
E, ovaj zadnji je tvoj....uživaj u 3 puta skupljoj premiji nego lani, have a nice day
ja sam 2008 napravio u eurohercu 50 % preko "stele". 2009 sam s tim autom imao prometnu, bio sam kriv, i za sljedecu policu kod hok osiguranja su mi skuniuli 15 %, znaci jos uvijek mi je ostalo 35 % bonusa... Znaci tvoja teorija ne drzi vodu. Ne "uzivam" u 3 puta skupljoj polici nego jos uvijek imam popust od 35 %, have a nice day
!!MEDO!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 19:07   #11
Quote:
H-K kaže: Pogledaj post
moram ispraviti cijenjene kolege:

skida se 3 premijska stupnja, a to je u slučaju da imaš 50% bonusa - 15%, znači ide na 35% bonusa....ALI!!!
ako ti je "sriktano" 50% bonusa, onda je najvjerovatniji ishod slijedeći:
Euroherc je tvoju policu prijavio HUO-u sa 0% bonusa, šteta se desila, HUO se obavijesti, sva osiguranja imaju podatak da imaš 0% bonusa i štetu....a pravilo je da se skida 3 premijska stupnja, no to nije više 15%, jer su slijedeći stupnjevi 115%, 130% i 150%
E, ovaj zadnji je tvoj....uživaj u 3 puta skupljoj premiji nego lani, have a nice day
Prema ovoj računici treba ti slijedećih 12 godina dok dođeš opet na -50%. Ovisno o tome kolika je šteta, uzmi u obzir mogućnost da čovjeku platiš popravak auta, a onta ti bez obzira na to što je šteta već prijavljena osiguranju, ne gubiš bonus ako osiguranje ništa ne plati.
amaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 19:11   #12
Quote:
ja sam 2008 napravio u eurohercu 50 % preko "stele". 2009 sam s tim autom imao prometnu, bio sam kriv, i za sljedecu policu kod hok osiguranja su mi skuniuli 15 %, znaci jos uvijek mi je ostalo 35 % bonusa... Znaci tvoja teorija ne drzi vodu. Ne "uzivam" u 3 puta skupljoj polici nego jos uvijek imam popust od 35 %, have a nice day
2008. je Bog još hodao po zemlji.....

bilo je tako, ali, kako brod sve više tone, država sve više pritišće da se plaća poseban porez na polici AO-a, tak da to više ne ide....

a ti si baš našao svijetao primjer hrvatskih osiguratelja; Eurorerc i odpadnici iz Jadranskog - HOK, koji su još gori nego ovi iz Agram koncerna...
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 19:14   #13
Quote:
amaric kaže: Pogledaj post
Prema ovoj računici treba ti slijedećih 12 godina dok dođeš opet na -50%. Ovisno o tome kolika je šteta, uzmi u obzir mogućnost da čovjeku platiš popravak auta, a onta ti bez obzira na to što je šteta već prijavljena osiguranju, ne gubiš bonus ako osiguranje ništa ne plati.
pa, ako kvrcneš nekoga, i on bude zadovoljan sa 100€, to je sigurno bolja opcija...

a računica je točna, ako dođeš na +150%, tek za 12 godina ćeš biti na -50%....ovisno o KW koje posjeduješ, to može biti poprilična lova....
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 19:16   #14
Quote:
H-K kaže: Pogledaj post
moram ispraviti cijenjene kolege:

skida se 3 premijska stupnja, a to je u slučaju da imaš 50% bonusa - 15%, znači ide na 35% bonusa....ALI!!!
ako ti je "sriktano" 50% bonusa, onda je najvjerovatniji ishod slijedeći:
Euroherc je tvoju policu prijavio HUO-u sa 0% bonusa, šteta se desila, HUO se obavijesti, sva osiguranja imaju podatak da imaš 0% bonusa i štetu....a pravilo je da se skida 3 premijska stupnja, no to nije više 15%, jer su slijedeći stupnjevi 115%, 130% i 150%
E, ovaj zadnji je tvoj....uživaj u 3 puta skupljoj premiji nego lani, have a nice day
uuuuu jbt , moram malo opreznije voziti
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 19:32   #15
Mislim da smo se krivo shvatili.
Prva registracija novog auta je bila krajem 2008, tu mi je dano kao odma 50% bonusa, onda druga krajem 2009, treća krajem 2010..

Prometna je bila negdje početkom 2010, ali ja sam treću policu dobio uobičajeno s 50% jer još nije bio dan zahtjev za odštetu od strane oštećene strane, nego tek sad.

E sad možda tek u početku dok je auto bio novi mi je stavljen u startu popust 50%, ali ova druga rega mi je već bila klasik 50% i nije to sriktavanje u pravom smilslu riječi nego jednostavno dobio sam samu policu s 50% bonusa, jeftinije nego da sam je uzeo recimo u Croatiji, za nekih 200-tinjak kuna.
Tako da ne vidim smisla da oni mene prijavljuju na 0%, to je isto kao da tebi Croatia napiše na papiru police 50% a ovima prijavi da imaš 0%
To bi bilo protuzakonito
MarioZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 19:32   #16
Quote:
tomi0806 kaže: Pogledaj post
uuuuu jbt , moram malo opreznije voziti
što, sriktalo ti 50%

i bolje ti je da paziš, ja se ne šalim sa ovom gornjom analizom problema....ipak sam 20 godina u osigurateljnom biznisu i znam kako se počelo stiskati, pogotovo tamo gdje je nekad curilo na sve strane....ulazimo u EU ljudi, naši unuci će razrogačenih očiju slušati priče kako se još 2008/2009. moglo "sriktati" 50% bonusa....
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 19:51   #17
da, sriktala mi je gospođa u croatia osig. još prije 4 godine, dosad nisam napravil sranje al ak je ovo istina da me nije prijavila u huo kao 50% onda sam u dreku ak nabijem nekog
tomi0806 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 20:06   #18
Quote:
MarioZG kaže: Pogledaj post
Mislim da smo se krivo shvatili.
Prva registracija novog auta je bila krajem 2008, tu mi je dano kao odma 50% bonusa, onda druga krajem 2009, treća krajem 2010..

Prometna je bila negdje početkom 2010, ali ja sam treću policu dobio uobičajeno s 50% jer još nije bio dan zahtjev za odštetu od strane oštećene strane, nego tek sad.

E sad možda tek u početku dok je auto bio novi mi je stavljen u startu popust 50%, ali ova druga rega mi je već bila klasik 50% i nije to sriktavanje u pravom smilslu riječi nego jednostavno dobio sam samu policu s 50% bonusa, jeftinije nego da sam je uzeo recimo u Croatiji, za nekih 200-tinjak kuna.
Tako da ne vidim smisla da oni mene prijavljuju na 0%, to je isto kao da tebi Croatia napiše na papiru police 50% a ovima prijavi da imaš 0%
To bi bilo protuzakonito
bilo kakvo sriktavanje bonusa je protuzakonito, i oduvijek je bilo, a zakon krše i osiguratelj i osiguranik.

no, da vas malo utješim dečki...ako je prošlo već tri godine, onda najvjerovatnije se neće ništa ružno desiti, iako sam već vidio kako Hanfa kopa po policama i nekoliko godina unazad, ali to su pojedinačni slučajevi....da imaju dovoljno ljudi za to, i da se prime kontrole unazad desetak-petnaestak godina...uuuuu, svašta bi isplivalo
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 20:37   #19
zato sam ja bio pošten jeben pa krenuo od 0% bonusa
točnije rečeno 10% jer prva rega se dobije 10% a svaka sljedeća po 5% ako se ne varam.

evo sad u subotu idem na 35%
fat_boy_slim is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 20:41   #20
Quote:
H-K kaže: Pogledaj post
bilo kakvo sriktavanje bonusa je protuzakonito, i oduvijek je bilo, a zakon krše i osiguratelj i osiguranik.

no, da vas malo utješim dečki...ako je prošlo već tri godine, onda najvjerovatnije se neće ništa ružno desiti, iako sam već vidio kako Hanfa kopa po policama i nekoliko godina unazad, ali to su pojedinačni slučajevi....da imaju dovoljno ljudi za to, i da se prime kontrole unazad desetak-petnaestak godina...uuuuu, svašta bi isplivalo
Je protuzakonito, a jel protuzakonito da plačamo 66 vrsti nameta za ceste pa se vozimo svaki dan po grabama, jel protuzakonito da benzin košta ko zlato a prodaju nam smeče i tak da ne duljim i ne skrečem s teme. Ak su oni to meni dali kaj je tu protuzakonito, pa nisam ukral.
subaru13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:02.