Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2003., 22:54   #41
Quote:
grizli kaže:
A gdje se u Zagrebu mogu nabaviti tarot karte , dali postoji dućan koji to prodaje.
"Nova Arka" Tkalčićeva ..... (ne sjećam se broja)
 
Odgovori s citatom
Old 27.09.2003., 09:29   #42
A koliko koštaju otprilike?

Ma imao sam ja dva špila ali ih ne mogu naći.
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2003., 10:33   #43
oko 200 kuna
 
Odgovori s citatom
Old 10.10.2003., 20:22   #44
U slavu Magije, Drevni Moćni
sagradiše nevidljivu Tvrđavu.
Uzdigoše je kroz četiri neizreciva svijeta,
nazivajući je Taro.
Sedemdeset i osam njenih odaja skriva nepoznato, ali samo
dvadeset i dve najtajnije Arkane vode do Krune Svjetova.
Tada Drevni prizvaše Anđela HRU i njegovu svetu braću
da bdiju nad građevinom, te zavjetovaše strašnog demona
Bezdana da kuša ljude.
Spoznavši da će njihovo znanje sakriti prašina vremena
načiniše Tarot karte, tako predavši ključeve Arkana u
ljudske ruke.
Ali onaj ko je u Tvrđavu kročio zna:
Tajna se sa obe strane čuva smrću.


(iz knjige "Ključevi Arkana")
Vader is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2003., 20:54   #45
Quote:
Vader kaže:
(iz knjige "Ključevi Arkana")
Bogme dobra knjiga.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 16:47   #46
Quote:
Vader kaže:
Zašto ljudi kad im se pomene Tarot odmah prvo a često i isključivo pomisle na proricanje budućnosti???

Ja nažalost sa Tarotom još nisam radio, karte sam u par navrata pokušao nabaviti ali nisam uspio. Nadam se da ću uskoro nabaviti Kroulijev Toth špil a onda u skladu sa voljom i poticajem raditi sa njim.
Taj špil nipošto nije za početnike.
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 17:08   #47
Quote:
Nymann kaže:
Taj špil nipošto nije za početnike.
Ne treba postavljati takva ogranicenja.Vrlo je tesko odrediti ko je pocetnik a ko nije s obzirom da je magijski rad kod nekih ljudi zapoceo u prethodnim inkarnacijama i nastavak sa necim poput Kroulijevog tarota moze biti normalan i prirodan nastavak samorazvoja.
oliver_haddo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 17:39   #48
Dolaze li s tim špilom obe verzije II. arkane?
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 20:19   #49
Quote:
Nymann kaže:
Dolaze li s tim špilom obe verzije II. arkane?
Mislim da to zavisi od proizvođača. U špilu od jednog proizvođača postoje obje verzije a kod drugog ne postoje.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 20:34   #50
dvije verzije? a kakva je razlika
ja sam svoj špil kupila u tkalčićevoj, slijedila sam uputu da uzmeš špil u skladu sa sobom pa sam uzela dosta svijetao špil koji se zove duhovni tarot ili tako nešto odavno nemam kutiju pa sam i zaboravila. Uglavnom zadovoljna sam njim, a nemam pojma tko ga je napravio.
__________________
jer ja letim kad sam kraj tebe
Roza Fufa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2006., 21:06   #51
ATU I
__________________
Postoji samo sada i ovdje.
Leviant is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 00:23   #52
Frieda Harris, koja je oslikavala karte po uputama Aleistera Crowleyja, napravila je dva crteža za II. arkanu.

Razlikuju se i imena arkana. Npr. dok se kod Rider-Waite radi o Prvosveštenici (Papesi), kod Crowleyja radi se samo o Sveštenici. RW ima Čarobnjaka, AC Maga (Magusa). XI. je Pravda, kod AC Požuda itd.
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 00:24   #53
Quote:
Baphomet kaže:
Mislim da to zavisi od proizvođača. U špilu od jednog proizvođača postoje obje verzije a kod drugog ne postoje.
Koji proizvođač ima oba?
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 04:11   #54
Čuo sam da postoje i one neke Medžik D Getering. Te su isto supač.

Šalu na stranu. Čitao sam dvije knjige o tarotu, znam ponešto, ali netko je ok rekao, da je to jedan od načina uglavnom da se nešto sazna. Isto ne bih povezivao tarot sa nekim glupim predviđanjima budućnosti i smatram da dobar dio se bazira na praznovjerju (paralela sa dnevnim horoskopom i Jyotishem kao nebo i zemlja recimo). Čitao sam onu knjigu od Crowleyevog sekretara () Izraela Regardija i ima unutra ok stvari, ali dosta toga se svodi na teozofiju, pa magiju pa ovo pa ono. Mislim da se o tim stvarima nema puno šta reći jer su uglavnom subjektivne i dosta proizvoljne, pa se ne može nešto reći što bi vrijedilo za sve, kao neki zakon, kao u znanosti i nekim krućim disciplinama... Sviđa mi se kao povezanost sa arhetipovima i raznim stvarima, no ako ćemo tako, onda tarot možemo vidjeti i u nekim fantasy igrama tipa D'n'D itd. koji se isto bazira na imaginaciji i donekle nekim arhetipovima, stereotipovima.

Ne mogu biti puno rječitiji u pola pet ujutro .
__________________
"Cijeli lendskejp se mijenja."
Druid is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 08:16   #55
Quote:
Nymann kaže:
Frieda Harris, koja je oslikavala karte po uputama Aleistera Crowleyja, napravila je dva crteža za II. arkanu.
Valjda za I arkanu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 08:17   #56
Quote:
Nymann kaže:
Koji proizvođač ima oba?
Ne znam, moram pogledati o kojem se radi.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 09:31   #57
I., I. Uvek Ludi dodeljujem I. mesto.
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 09:40   #58
Quote:
Roza Fufa kaže:
dvije verzije? a kakva je razlika
ja sam svoj špil kupila u tkalčićevoj, slijedila sam uputu da uzmeš špil u skladu sa sobom pa sam uzela dosta svijetao špil koji se zove duhovni tarot ili tako nešto odavno nemam kutiju pa sam i zaboravila. Uglavnom zadovoljna sam njim, a nemam pojma tko ga je napravio.
Ja i dalje mislim da Totov tarot nije za svakoga. Bolje je početi s Marsejskim, Etteillom, Staroengleskim, Palladinijem, Klasičnim ili sl.


Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 22:17   #59
Quote:
Nymann kaže:
Ja i dalje mislim da Totov tarot nije za svakoga. Bolje je početi s Marsejskim, Etteillom, Staroengleskim, Palladinijem, Klasičnim ili sl.
valjda ti znaš nego mene i dalje zanima razlika između te dvije karte, a po ovim kartama koje si izložio čini mi se da postoji simbolička razlika u špilovima (mene bi živcirao takav špil ne odgovara mom svemiru )
__________________
jer ja letim kad sam kraj tebe
Roza Fufa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2006., 23:56   #60
Kratko, crtež je drugačiji.
Nymann is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:25.