Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.07.2013., 12:07   #1
Ljetovanje u Hrvatskoj

Kakva su vaša iskustva s ljetovanja na Jadranu?

Bliži se doba godišnjih odmora, spremate li se negdje ili ste po tom pitanju osigurani?

Od jučer pratim jednu raspravu o iznajmljivačima na Jadranu i malo je reći da su me neke cijene i ideje iznenadile.

Primjerice naplaćivanje apartmana ovisno o tome radi li klima ili ne
Koliko mi je poznato svi objekti s 3 * nužni su osigurati klimu u svom objektu.

Istovremeno jedna navodi kako u visokoj sezoni iznajmljuje 100e/noć, ali zato zvoni u noći svojim gostima ako im radi klima. Koju su uredno platili .

Nisam dugo bila na Jadranu, skoro 5 godina, ali nisam puno ni boravila po apartmani, pa ne znam za sve horor događaje koji se nude s obje strane interesnog spektra.

Dok sam ljetovala, uglavnom smo se snalazili na druge načine, pa išli na more u doba rata dok su cijene bile niske, a kasnije isto uglavnom hoteli ili tu i tamo iznajmljivači.

U svojoj apartmanskoj karijeri se sjećam samo jedne fine žene s Hvara kod koje nikada nije bilo tople vode, osim 5 minuta dnevno, ali sam tada, naivna kakva jesam, bila uvjerena kako je do otoka, a ne do škrtosti

Prodavači su, s druge strane, priča za sebe. Ajde još nekako lihvarskih cijena, ali osmijeh barem ništa ne košta, a mene jeftinu tako lako namami .

Zašto se strani gosti vraćaju na Jadran? Ili je to još jedan od mitova koji nam prodaju?

Što im nudimo osim sunca i mora?

Postoji li razlika u tretmanu domaćih i stranih?
Kakva su vaša iskustva?

Osobno je nisam doživjela, osim pokojeg sprda na račun Zagreba, ali čujem svakakve priče o omalovažavanju, pa ne znam jel to za ozbiljno ili su ljudi preosjetljvi?
Iceland is offline  
Old 06.07.2013., 12:19   #2
Postoji tema za hejtanje iznajmljivača na Turizmu, ako se dobro sjećam.
Eurifesa is offline  
Old 06.07.2013., 12:22   #3
Super, no mene zanimalo mišljenje koka sa ŽK-a
I ne samo u pogledu hejtanja ili obožavanja iznajmljivača već općenito predstojećih godišnjih i njihovih iskustva i destinacija.
Iceland is offline  
Old 06.07.2013., 12:34   #4
Pa više manje nemam pozitivna iskustva što se tiče iznajmljivača. Visoke cijene apartmana, a malo nude zauzvrat. Ne tražim luksuz jer prvenstveno smatram da luksuz treba i pošteno platiti, ali ta škrtarenja oko ručnika, wc papira, sapuna, klime i čak lampice na tvu koja gori su naprosto tu mač. Da ne govorim o ulasku u apartman kad nas nema radi gašenja lampica koje gore na tvu i sl pizdarija.

Uvijek sam imala osjećaj kao da žele samo što više zaraditi, a uz što manje pružene usluge. Najradije bi da ništa ne pitaš, ništa ne zahtijevaš i da te nakon 1. dana (nakon što platiš, jasno) ni ne vide. Namještaj često valjda pokupe s ceste kad se skuplja krupni otpad i tako to.

Što se generalno tiče naših usluga, mislim da nije toliko loše i da nismo toliko skupi. Trebamo cijeniti svoje jer po svijetu i veća sranja naplaćuju više Konobari nisu uvijek jednako ljubazni prema domaćim i stranim gostima, usluga zna biti spora i neljubazna.

No, u principu na sve to sam navikla i nekako se trudim da mi ta njihova škrtost i nezainteresiranost (čast iznimkama) ne pokvari godišnji
Fashion Barbie is online now  
Old 06.07.2013., 12:45   #5
Zato mi odosmo u Tursku.
Ima mora i bez Jadrana.
Maca. is offline  
Old 06.07.2013., 13:03   #6
Quote:
Fashion Barbie kaže: Pogledaj post
Pa više manje nemam pozitivna iskustva što se tiče iznajmljivača. Visoke cijene apartmana, a malo nude zauzvrat. Ne tražim luksuz jer prvenstveno smatram da luksuz treba i pošteno platiti, ali ta škrtarenja oko ručnika, wc papira, sapuna, klime i čak lampice na tvu koja gori su naprosto tu mač. Da ne govorim o ulasku u apartman kad nas nema radi gašenja lampica koje gore na tvu i sl pizdarija.

Uvijek sam imala osjećaj kao da žele samo što više zaraditi, a uz što manje pružene usluge. Najradije bi da ništa ne pitaš, ništa ne zahtijevaš i da te nakon 1. dana (nakon što platiš, jasno) ni ne vide. Namještaj često valjda pokupe s ceste kad se skuplja krupni otpad i tako to.

Što se generalno tiče naših usluga, mislim da nije toliko loše i da nismo toliko skupi. Trebamo cijeniti svoje jer po svijetu i veća sranja naplaćuju više Konobari nisu uvijek jednako ljubazni prema domaćim i stranim gostima, usluga zna biti spora i neljubazna.

No, u principu na sve to sam navikla i nekako se trudim da mi ta njihova škrtost i nezainteresiranost (čast iznimkama) ne pokvari godišnji
Ideš di ove godine?

Quote:
Maca TZ kaže: Pogledaj post
Zato mi odosmo u Tursku.
Ima mora i bez Jadrana.
Ja sam čula da je Turska, posebno Istanbul, dosta skupa. Čak skuplja od Jadrana.
Iceland is offline  
Old 06.07.2013., 13:06   #7
Zasto se strani turisti vracaju? Ili je to mit?
Lyanna Stark is offline  
Old 06.07.2013., 13:13   #8
Imam "svoje" pa odkad znam za sebe tamo ljetujem. Nemam bas iskustva s iznajmljivanjem. No bivsi ina kucu te se bave turizmom (otok).

Znam da je kuca nova i ok uredena. Nije namjestaj s ceste
Ako nekog zanima nek se javi na pm pa cu mu baciti link na stranicu gdje moze vidjet slike kuce


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Old 06.07.2013., 13:14   #9
Quote:
Iceland kaže: Pogledaj post
Ja sam čula da je Turska, posebno Istanbul, dosta skupa. Čak skuplja od Jadrana.
U Istanbulu sam bila prije tri mjeseca i cijene su mi u granicama normale.
Sad idemo u Antaliyu osam dana,AI i sveukupno izadje malo skuplje nego da idem na Jadran u apartman.
Ne dam vise 500 eura samo za spavanje.
Za te pare jedno moze ljetovat u Turskoj ili Tunisu,i ne mora ni eura vise potrosit ako nece.
Maca. is offline  
Old 06.07.2013., 13:23   #10
Maca moji su tamo bili prosle godine u 9 mj.

Dojam? Spomeni im Tursku i odletit ces do nje brzinom munje.

Bili su u hotelu. Nisu mogli spavat jer im je ispod sobe bio klub u kojem je trestala turska mjuza. Onda su trazili da ih se preseli u drugu sobu. Tamo je pak klima curila po ormaru. Zatim je stari zaradio upalu pluca i zavrsio u privatnoj bolnici jer navodno nema kao kod nas drzavnih

Na plazu su morali ic malim minibusom tocno u odredeno vrijeme inace nema plaze. Minibus je znao stati i pokupiti neko voce i povrce

Plaza im je isto bila ocaj. Strgane lezaljke, a ono mekano sto je na njima prljavo do boli.

U hotelu stalno piletina na meniju pa im je prisjela sljedecih 6 mj.

Onda je stara u nekom ducanu imala neugodno iskustvo s turcinom jer ju lik nije htio posluziti jer je zena te ju je ignorirao. Na kraju mu je stara rekla da nije dobar covjek i da nece nista kupiti kod njega
Ja sam krepavala na njihove dozivljaje

Dobra iskustva su imali sa krstarenjima i s floridom. Tamo im je bilo super


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Old 06.07.2013., 13:26   #11
Nas dvoje na ekspediciju jadrana dosada smo trosili 5000 kn za 10 dana,gorivo i smjestaj.bez hrane,izlazaka i slucno.50 eura po danu u apartmanu s klimom u prva dva tjedna osmog mjeseca,apartman u nevelikim mjestima jako blzu plaze.nismo imali problema.da je puno,puno je.da se nema sta vidjeti,nema.a ako i ima kosta previse.odlucili smo da cemo ici na putovanja po europi,za malo vise para dobijes puno vise.iako,sad imamo bebu pa je malo zajebanije,ali snaci cemo se nekako.ove godine ne idemo nikuda jer nekako mi se neulazi u minus poradi ljetovanja.
My Name Is... is offline  
Old 06.07.2013., 13:27   #12
Quote:
Iceland kaže: Pogledaj post
Ideš di ove godine?


A idem, što ću drugo

Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
Ako nekog zanima nek se javi na pm pa cu mu baciti link na stranicu gdje moze vidjet slike kuce

Gdje je kuća? Pikiram neki otok Na poslu su mi ovaj tjedan odobrili godišnji u 8. mj, tako da su me skroz zajebali i svi iole pristojni apartmani su zauzeti

Btw, tvoji starci u Turskoj
Fashion Barbie is online now  
Old 06.07.2013., 13:29   #13
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Zasto se strani turisti vracaju? Ili je to mit?
ma ko se vraća?
pa ja se najradije ne bi nikad vratio
usluga je drek, prosto rečeno. a cijene napuhane do neba.
svi gledaju kako bi te mogli lagano prevariti ili u najmanju ruku ih boli kurac kakvu uslugu pružaju.
a da novine lažu o posjeti je očito. svaki put čitam o rekordnim posjetama, a kako idem često u ista mjesta za koja se to tvrdi očigledno je da turista ima sve manje svake godine.
al čini mi se da su pametni dalmoši našli načina kako to kompenzirati - povećanjem cijena
__________________
U Hrvatskoj komunistička partija još uvijek djeluje, samo pod drugim imenom - socijaldemokratska partija.
j.a. is offline  
Old 06.07.2013., 13:45   #14
Bitchy znam da ima losih dozivljaja svugdje,jbg nekom se potrefi takav baksuzluk.
Nama je u Tunisu bilo extra nikakvih prituzbi nije bilo,a hrana je bila fantasticna,cak je za dorucak bilo przene slanine a jos je bio mjedec posta,ramazan.
U Tursku idemo u hotel u kojem su nam ljetovali prijatelji prosle godine,bili su prezadovoljni a plaza je 200 metara od hotela.
Maca. is offline  
Old 06.07.2013., 13:46   #15
Mi imamo apartmane udaljene 30ak metara od mora i uvijek je sve puno. Sad ne znam točno po koliko iznajmljujemo, otac to sve sređuje. I ima gostiju koji se vraćaju svake godine i stoje po 20ak dana i iskreno ne kužim baš zašto, ali ako je njima okej, meni je isto.
__________________
vrijeme je da se krene.
Ensi is offline  
Old 06.07.2013., 14:08   #16
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
Imam "svoje" pa odkad znam za sebe tamo ljetujem. Nemam bas iskustva s iznajmljivanjem.
Ovo.
Nisam nikad nista najmila, tako da ne znam. IMO cini mi se skupo i sumnjam da bi najmila. Da nemam ''svoje'' jednostavno bi ostala u Zagrebu i isla na Medvenicu

Sto se ponude tice tamo gdje sam ja... prvih dana pizdim. Jer u ducanima nema nis + znatno je skuplje nego u Zagrebu, prijevoza nema ako i dode taj bus - skup je u picku materinu (za 5 km nema isusa da dajem preko 20 kuna, taksi je nekih 100 kuna), sve nekakve ''zabave'' koje su meni zabavne su preko 300-400 kuna...

Kasnije se naviknem pa mi ne smeta a ono za sto smatram da je previse para, recimo borovnice od 40 kuna ili dombasti autici od 400 kuna za pol cuke - ne dam i bok.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Old 06.07.2013., 14:13   #17
Pa ako ideš na štajaznam Makarsku rivijeru ili neka slična turborazvikana mjesta ne očekuješ vrhunsku ponudu. Zna se da je hrana drek, prodaju smrznute japanske lignje i sl. No postoje prekrasna nerazvikana mjesta po Jadranu koja su malo je reć raj na Zemlji. Osobno preferiram takva odredišta, a ova razvikana izbjegavam u širokom luku. Tako da mislim da i kvaliteta usluge uvelike ovisi o tome gdje ideš.

Meni osobno je pojam godišnjeg odmora i ljetovanja mirno mjesto bez glasnih klubova i jadranskih galebova sa dobrom ponudom autohtone hrane i pića (pogotovo vina). Tako da ću za neke stvari i izdvojit koju kunicu više.

Što se nas tiče i ljetovanja, mislim da ćemo i ove godine na pravi godišnji tamo negdje u 9. mjesecu, do tada na izlete preko vikenda i kad se zalomi neki dugi vikend.
Green Jade is offline  
Old 06.07.2013., 14:18   #18
Quote:
Green Jade kaže: Pogledaj post
Tako da mislim da i kvaliteta usluge uvelike ovisi o tome gdje ideš.
Mislim da kvaliteta usluge i ponude ima veze s onima koji uslugu i ponudu sadrzaja pruzaju.

Ja sam u pripizdini koja gravitira Porecu, pripizdini za koju nitko osim valjda lokalaca i nudista nije cuo, pa svejedno su cijene poprilicno visoke, zapravo osim klasicnih par birtija i par siromasno opremljenih ducana nema nis + zanimljivost - daleko je sve skuplje nego u Porecu.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Old 06.07.2013., 14:39   #19
Quote:
Eurifesa kaže: Pogledaj post
Postoji tema za hejtanje iznajmljivača na Turizmu, ako se dobro sjećam.
Našla sam samo za hejtanje gostiju
Može link, ako naiđeš na nju?
ryell is offline  
Old 06.07.2013., 14:44   #20
Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
Maca moji su tamo bili prosle godine u 9 mj.

Dojam? Spomeni im Tursku i odletit ces do nje brzinom munje.
Ja sam čula samo lijepa iskustva, od vrhunske gastro ponude (ok, turci su majstori kuhinje, realno) do cijena, toga za posjetiti, vidjeti, obići, ljubaznost (za naš senzibilitet možda i preljubaznost).
Dosta Bosanaca je zamijenilo Jadran Turskom jer im finansijski izađe skoro pa isto a ponuda se pokazala mnogo bolja.
Jedino svi kao minus navode jako, jako dosadne trgovce.
__________________
Frizurica sređena, pomorandža ceđena, brodski podovi, morski plodovi, podno grijanje, intimno brijanje...
smjeskica is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.