Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2014., 10:28   #2601
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Hey, LouLou. Ček prvo da te malo cmoknem.
Drugo, ove plaže su vrh.
Treće, da, vreva je, ali i taj život rovinjski je predivan. Posebno predvečer, zaboga.
Imat ću priliku ić u Rovinj sad na zimu, jedva ga čekam konzumirat tako praznog i zimskog.

Onda se javi kad dođeš i ako dođeš sama, da skupa bauljamo. Nitko ne shvaća moju opčinjenost Rovinjskim uličicama i atmosferom, u bilo koje doba dana i noći.
Enter Sandwoman is offline  
Old 03.08.2014., 20:31   #2602
počela sezonare
JohnnieWalker is offline  
Old 03.08.2014., 20:36   #2603
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post

Onda se javi kad dođeš i ako dođeš sama, da skupa bauljamo. Nitko ne shvaća moju opčinjenost Rovinjskim uličicama i atmosferom, u bilo koje doba dana i noći.
Hoću, beautiful.

Jupi, raduje me šta imam partnericu za fascinaciju onim divnim, bajkovitim labirintima. <3
Alexa is offline  
Old 05.08.2014., 13:48   #2604
Quote:
Pješčani sat kaže: Pogledaj post
ja ne znam kako se ono moje kosi s ovim tvojim, al ajd, ok
Ne kosi se s mojim, nisam to ni željela reći, već sam samo htjela naglasiti da ne pričam o velikim kampovima(za što treba puno novaca i papira), već o malim, ostvarivim projektima za ljude bez ogromnih prihoda.
okruglica is offline  
Old 20.07.2015., 10:39   #2605
Sjednem u Zadru, naručim kavu, a konobarica, nadrkana doduše naravno, samoinicijativno donese vodeko uz kavu!!! Spektakularno! Da li će ova sezona izvući državu? Radi li se o prvim rezultatima dugotrajnog rada? Znači li jedna lasta proljeće?
nalij pero is offline  
Old 20.07.2015., 10:50   #2606

Neki dan sam na fejsu od prijatelja vidjela slikan racun iz neke selendre na jednom dalmatinskom velikom otoku. Kava i sokić od 2 deca- 55 kn. Nisam ga pitala da li je dobio vodu. Vjerojatno nije. Jer bi mu onda donijeli bočicu jane za dodatnih 20 kn.
Ariana B. is offline  
Old 20.07.2015., 10:53   #2607
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post

Neki dan sam na fejsu od prijatelja vidjela slikan racun iz neke selendre na jednom dalmatinskom velikom otoku. Kava i sokić od 2 deca- 55 kn. Nisam ga pitala da li je dobio vodu. Vjerojatno nije. Jer bi mu onda donijeli bočicu jane za dodatnih 20 kn.
To ne može biti.
Sve selendre po velikim dalmatinskim otocima su vrh mora,plavetnila,stine i lipote.
A ko to more platit?
Turisti.
Dlapek is offline  
Old 20.07.2015., 11:13   #2608
Ne znam za vas ali gdje god sam sjedila u kafiću u Primorju ili Istri osoblje je bilo uslužno i ljubazno.
Možda to vrijedi za Dalmaciju da su ugostitelji mrgudi. Kaj je normalno na plus 40 i sa hrpom dosadnih gostiju, u gužvi na terasi. Zahtjevi daveža kao
" kava sa obranim mlakim mlijekom prosim lijepo i nekofeinski makijato a uz to čaša studenca. nemate studenac ? jooj onda može jamnica guarananekaj ? nemate ni to ? onda samo voda ali sa malo leda... jooj čekajte bez leda i imate možda steviju zaslađivač."

Ma nek se mrgodi konobar koliko hoće, neka kasni, samo neka me pusti da guštan na npr. splitskoj rivi. U tom splitskom šušuru.Pričekam narudžbu koliko treba ako je gužva... nikam mi se ne žuri. Ljudi zaborave da su na godišnjem odmoru, da je sparina i da konobar nema role.
Jednom sam na polupraznoj terasi čekala narudžu 15 minuta prvi dan a drugi 10 minuta u drugom kafiću. Ljudi do mene , neki trogirani, dobili su kavicu odmah. Onda sam se naučila pa naručujem na dalmatinskom dijalektu.Nema kajkanja.
Narudžba dođe za par minuta.Plus čaša vode. Bez osmijeha jer to je već luksuz koji se dodatno naplaćuje. A toga ionako nema kod nas baš u ponudi. Češće se vidi izumrla ptica Dodo.
No sve je to dio rvackog folklora.
Bez obzira na sve mi smo hrvati gostoljubivi, susretljivi i dragi ljudi pa se turisti zato vraćaju.
Istina je da ima svakakvih apartmana ali ima i svakakvih gostiju kaj od apartmana naprave rusvaj ili odu 3 sata na plažu a klimu ostave na najniže... često uz otvoren prozor. Onda ima i iznajmljivača koji misle da su gosti tu besplatno, da sa tuširanjem mogu pričekati doma a ne kod njih to raditi baš svaki dan,
da samo smetaju, da imaju love kao pljeve i još da im je dosadno pa su željni dugog razgovora po zvizdanu sa domaćinom o njegovom išijasu ili politici adezea esdepea.
Sve to je manje važno. Bitno je more, zezanje i guštanje a sve ovo je ionako dio odmora. Dalmacija je toliko lijepa, cijela Hrvatska je toliko lijepa da su to sve nebitne sitnice. Treba malo van putovati da se vidi kako smo mi okej narod i koliko je lijepa i posebna ta naša Rvacka
pozitivax is offline  
Old 20.07.2015., 11:16   #2609
Evo, zamaskirat ću se u Dalmatinku sljedeći put na nekoj rivi da bih dobila kavu 9 minuta ranije.
nalij pero is offline  
Old 20.07.2015., 11:16   #2610
Da nadopunim, Dalmatinku koja nije zaboravila da je na godišnjem, iako nije.
nalij pero is offline  
Old 20.07.2015., 11:18   #2611
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Ne znam za vas ali gdje god sam sjedila u kafiću u Primorju ili Istri osoblje je bilo uslužno i ljubazno.
Možda to vrijedi za Dalmaciju da su ugostitelji mrgudi. Kaj je normalno na plus 40 i sa hrpom dosadnih gostiju, u gužvi na terasi. Zahtjevi daveža kao
" kava sa obranim mlakim mlijekom prosim lijepo i nekofeinski makijato a uz to čaša studenca. nemate studenac ? jooj onda može jamnica guarananekaj ? nemate ni to ? onda samo voda ali sa malo leda... jooj čekajte bez leda i imate možda steviju zaslađivač."

Ma nek se mrgodi konobar koliko hoće, neka kasni, samo neka me pusti da guštan na npr. splitskoj rivi. U tom splitskom šušuru.Pričekam narudžbu koliko treba ako je gužva... nikam mi se ne žuri. Ljudi zaborave da su na godišnjem odmoru, da je sparina i da konobar nema role.
Jednom sam na polupraznoj terasi čekala narudžu 15 minuta prvi dan a drugi 10 minuta u drugom kafiću. Ljudi do mene , neki trogirani, dobili su kavicu odmah. Onda sam se naučila pa naručujem na dalmatinskom dijalektu.Nema kajkanja.
Narudžba dođe za par minuta.Plus čaša vode. Bez osmijeha jer to je već luksuz koji se dodatno naplaćuje. A toga ionako nema kod nas baš u ponudi. Češće se vidi izumrla ptica Dodo.
No sve je to dio rvackog folklora.
Bez obzira na sve mi smo hrvati gostoljubivi, susretljivi i dragi ljudi pa se turisti zato vraćaju.
Istina je da ima svakakvih apartmana ali ima i svakakvih gostiju kaj od apartmana naprave rusvaj ili odu 3 sata na plažu a klimu ostave na najniže... često uz otvoren prozor. Onda ima i iznajmljivača koji misle da su gosti tu besplatno, da sa tuširanjem mogu pričekati doma a ne kod njih to raditi baš svaki dan,
da samo smetaju, da imaju love kao pljeve i još da im je dosadno pa su željni dugog razgovora po zvizdanu sa domaćinom o njegovom išijasu ili politici adezea esdepea.
Sve to je manje važno. Bitno je more, zezanje i guštanje a sve ovo je ionako dio odmora. Dalmacija je toliko lijepa, cijela Hrvatska je toliko lijepa da su to sve nebitne sitnice. Treba malo van putovati da se vidi kako smo mi okej narod i koliko je lijepa i posebna ta naša Rvacka
Istina je da neki put pretjerujemo,ali mislim da je za nadrkanost po tim "sadinikadviše" lokalima presudna upravo činjenica da će terasa biti puna ma što oni napravili.
Dlapek is offline  
Old 20.07.2015., 11:36   #2612
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post

Neki dan sam na fejsu od prijatelja vidjela slikan racun iz neke selendre na jednom dalmatinskom velikom otoku. Kava i sokić od 2 deca- 55 kn. Nisam ga pitala da li je dobio vodu. Vjerojatno nije. Jer bi mu onda donijeli bočicu jane za dodatnih 20 kn.
Još je i dokumentirao svoju glupost.
Bonnie Ann is offline  
Old 20.07.2015., 11:42   #2613
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Treba malo van putovati da se vidi kako smo mi okej narod i koliko je lijepa i posebna ta naša Rvacka
Slozit cu se da je Hrvatska prelijepa zemlja,pogotovo Dalmacija.
Medjutim putujuci vidjela sam puno ljubazniji i usluzniji narod i odnos prema turistima.
Maca. is offline  
Old 20.07.2015., 11:43   #2614
Quote:
Bonnie Ann kaže: Pogledaj post
Još je i dokumentirao svoju glupost.
Da, imas pravo. Zato ja ljeti svugdje idem sa svojim bocama vode. :škrtica:
Ariana B. is offline  
Old 20.07.2015., 11:43   #2615
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Ne znam za vas ali gdje god sam sjedila u kafiću u Primorju ili Istri osoblje je bilo uslužno i ljubazno.
Možda to vrijedi za Dalmaciju da su ugostitelji mrgudi. Kaj je normalno na plus 40 i sa hrpom dosadnih gostiju, u gužvi na terasi.
Valjda na Kvarner i u Istru dolaze samo zanimljivi i simpatični gosti kad se tamo može biti normalan.
Bonnie Ann is offline  
Old 20.07.2015., 11:45   #2616
Quote:
Bonnie Ann kaže: Pogledaj post
Valjda na Kvarner i u Istru dolaze samo zanimljivi i simpatični gosti kad se tamo može biti normalan.
Oooo...
Doživjela sam ja i tamo kojekakvih sranja.
Dlapek is offline  
Old 20.07.2015., 11:54   #2617
Quote:
Maca. kaže: Pogledaj post
Slozit cu se da je Hrvatska prelijepa zemlja,pogotovo Dalmacija.
Medjutim putujuci vidjela sam puno ljubazniji i usluzniji narod i odnos prema turistima.
Meni je jedino žao mnogih Bosanaca jer je očito da protiv svoje volje ljetuju u Hrvatskoj.
Svake godine na društvenim mrežama i portalima kukaju kako su ih oderali cijenama, pljuju i zemlju i ljude i vrijeme i uslugu
i opet, svake godine, evo njih ponovo.
Ne vrijedi ni kad im se pokuša objasniti da cijene nisu krojene prema njihovoj platežnoj moći niti da oni nisu jedini turisti u Hrvatskoj, niti da neće propasti turizam (kako to oni vole isticati) ako koje godine i zaobiđu.

Svake godine prijete da neće doći i nikako da tu prijetnju jednom i ostvare.
Bonnie Ann is offline  
Old 20.07.2015., 11:55   #2618
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Oooo...
Doživjela sam ja i tamo kojekakvih sranja.
Naravno, kao i u Zagrebu i u Parizu.

Ali nije gotovo pravilo.
Bonnie Ann is offline  
Old 20.07.2015., 12:04   #2619
Quote:
Bonnie Ann kaže: Pogledaj post
Naravno, kao i u Zagrebu i u Parizu.

Ali nije gotovo pravilo.
ne znam zakaj konobare u Dalmaciji bije tako loš glas. Pa ionako uglavnom nisu Dalmatinci nego Slavonci ili Ličani kao i u Istri.
Ja ne pamtim baš neke naročite razlike po regijama.
Dlapek is offline  
Old 20.07.2015., 12:05   #2620
Quote:
Bonnie Ann kaže: Pogledaj post
Meni je jedino žao mnogih Bosanaca jer je očito da protiv svoje volje ljetuju u Hrvatskoj.
Svake godine na društvenim mrežama i portalima kukaju kako su ih oderali cijenama, pljuju i zemlju i ljude i vrijeme i uslugu
i opet, svake godine, evo njih ponovo.
Ne vrijedi ni kad im se pokuša objasniti da cijene nisu krojene prema njihovoj platežnoj moći niti da oni nisu jedini turisti u Hrvatskoj, niti da neće propasti turizam (kako to oni vole isticati) ako koje godine i zaobiđu.

Svake godine prijete da neće doći i nikako da tu prijetnju jednom i ostvare.
Nikada nisam pljuvala zemlju u kojoj sam rodjena.
Govorim o svom i iskustvima drugih.
Godine i godine godisnjih sam provela u Dalmaciji.
Bilo nam je lijepo al je dosadilo.
Isto tako mnogi Bosanci vec godinama ljetuju u Turskoj,Grckoj...
I mi smo jedni od tih.
Jadransko more je prelijepo ali ima i ljepse od toga.
Maca. is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:16.