Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2015., 01:30   #2241
Uso bih ja u grupu ali kad bi prijatelji to vidjeli bi me psihicki unistili tj.zajebavali stalno.
Anttok is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2015., 21:22   #2242
Kaj ima još u Hrvatskoj ljudi koji se crvene? Ako ima koja zgodna cura-nek se javi. Pomoći ću joj da se izliječi-poznajem neke alternativne metode. Ili da se barem crveni zbog mene, to mi dobro ide kad malo popijem
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 00:31   #2243
Lijecenje

Ne slazem se sa tvrdnjom da nas problem nije mentalne vec somatske etiologije. Socijalne fobije su iskljucivo psiholoski uslovljene. Znacajan je i hereditet. Ali ne sporim da se navedenim hirurskim zahvatom ne moze rijesiti pitanje crvenjenja. Iskustva govore da je intervencija nekada uspjesna, a nekada nije. Ne treba apstrahovati ni moguce brojne komplikacije.
Sto se mene tice, rado bih se podvrgao tzv. ETS operaciji, ali se bojim neuspjeha. Tada bi tesko bilo vratiti se u bilo kakvu normalu.
Molim osobe iz CG koje pate od socijalnih fobija da se jave!
wazari is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 20:21   #2244
Anton Pavlovič Čehov "Dobar čovjek se zastidi čak i pred psom."
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 21:35   #2245
Gdje ste
crvenicovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2015., 14:32   #2246
Ne bih se slozio sa tobom, vrijedjate covjeka za nesto o cemu nemate pojma. Osobno sam probao sa svim mogucim terapijama, pa cak i hipnozom, naravno i dalje je ovo zlo prisutno, unistava mi zivot u svakom pogledu. Na ovom chatu ne postoji niti jedna osoba koja se izlijecila od eritrofobije psihoterapijom ili na neki slican nacin. Operacija je zeznuta stvar ali jednostavno moram pokusati, pa makar umro, jer i ovako mi je zivot u komi. Jako dobro znate o cemu govorim.

Pozdrav!
crvenicovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2015., 14:02   #2247
u pravu si
Na ovom chatu ne postoji niti jedna osoba koja se izlijecila od eritrofobije psihoterapijom ili na neki slican nacin.
inače ne bi bila
ja mislim da je lijek slijediti Krista...Ljubav...Istinu.
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 23:40   #2248
Za antika nikad ne znam da li je ozbiljan ili trolla
Ko se zeli izljecit treba se svaki dan izlagati situacijama u kojima se crveni "pa makar umro". Naravno nece umrijeti ali je bolje od operacije koja vam moze naskoditi.
Anttok is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2015., 15:10   #2249
Dana 29.10. operiran sam od strane dr. Alberta u Bresci. Zahvat traje pola sata pod općom anestezijom, nakon što sam se probudio osjećao sam veliku bol u prsima, nakon pola sata ta bol je slabila, tako da sam počeo normalno disati. Tijekom noći u više navrata medicinsko osoblje i dr. Alberto mjerili su mi tlak, otkucaje srca i sl. Slijedeće jutro otpušten sam iz bolnice, moram priznati da me je još uvijek jako bolilo i da sam se bojao povratka u RH, ali na sreću put je dobro prošao. Danas sam skinuo zavoje i rane polako zarastaju, no još uvijek osjećam laganu bol. Ono što vas sigurno zanima je slijedeće, od povratka vec treci dan testirao sam sebe i izlagao se situacijama u kojima bi inace reagirao, no reakcije su izostale, odnosno crvenilo je nestalo. Nakon svih ovih godina muke ovo ne mogu opisati, osjećam se konačno zivim. Od nuspojava za sada i nadam se ubuduće ne osjećam ništa, nema znojenja i slično. Još par bitnih detalja, cijena operacije iznosi 2847 eura u to je uključeno sve vezano za bolnicu, smjestaj u hotelu oko 60 eura, prijevoz i hrana oko 250 eura. U Italiji ne možete platiti taj iznos gotovinom već morate imati karticu, najbolje VISU. Kontakt mail ili broj telefona od dr. Alberta je i dalje nepromijenjen, operacije se vrše cetvrtkom. Toliko od mene, sve sto trebate znati imate u tekstu. Veliki pozdrav i puno sreće u budućem ozdravljenju.
crvenicovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 20:35   #2250
Quote:
Anttok kaže: Pogledaj post
Za antika nikad ne znam da li je ozbiljan ili trolla
.
Lol

hvala
ponekad niti je to neznam
znaš...rista...imam eritrofobiju...a i neke na žalost psihičke probleme...(stoga bih volio da su moji postovi trolanje) ponekad i jesu...ali ponekad sam i ozbiljan...pa uzroke svoje eritorfobije tražim u nekim stvarima u kojima su me zajebali u djetinjstvu...odgoj....stavovi...uvjerenja...nisko samopouzdanje...itd
nadam se svemu najboljemu...Sretno i tebi !!!
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 17:51   #2251
pozz

[QUOTE=crvenicovjek;56093741]Dana 29.10. operiran sam od strane dr. Alberta u Bresci. Zahvat traje pola sata pod općom anestezijom, nakon što sam se probudio osjećao sam veliku bol u prsima, nakon pola sata ta bol je slabila, tako da sam počeo normalno disati. Tijekom noći u više navrata medicinsko osoblje i dr. Alberto mjerili su mi tlak, otkucaje srca i sl. Slijedeće jutro otpušten sam iz bolnice, moram priznati da me je još uvijek jako bolilo i da sam se bojao povratka u RH, ali na sreću put je dobro prošao. Danas sam skinuo zavoje i rane polako zarastaju, no još uvijek osjećam laganu bol. Ono što vas sigurno zanima je slijedeće, od povratka vec treci dan testirao sam sebe i izlagao se situacijama u kojima bi inace reagirao, no reakcije su izostale, odnosno crvenilo je nestalo. Nakon svih ovih godina muke ovo ne mogu opisati, osjećam se konačno zivim. Od nuspojava za sada i nadam se ubuduće ne osjećam ništa, nema znojenja i slično. Još par bitnih detalja, cijena operacije iznosi 2847 eura u to je uključeno sve vezano za bolnicu, smjestaj u hotelu oko 60 eura, prijevoz i hrana oko 250 eura. U Italiji ne možete platiti taj iznos gotovinom već morate imati karticu, najbolje VISU. Kontakt mail ili broj telefona od dr. Alberta je i dalje nepromijenjen, operacije se vrše cetvrtkom. Toliko od mene, sve sto trebate znati imate u tekstu. Veliki pozdrav i puno sreće u budućem ozdravljenju.[/

Mozes li objasniti malo koje su to situacije u kojima si se osjecao neugodno, a sad ne? Znaci nemas vise onaj osjecaj da ti gore obrazi tj. cijelo lice?
undethaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 21:57   #2252
19 godina sam bolovao od eritrofobije, naravno da je još uvjek u meni prisutna ta nelagoda, medjutim moras znati da je crvenilo fizički blokirano i da nema straha da ce se pojaviti, isto tako što se više izlažem situacijama koje su za mene prije bile nepojmljive, tipa iznenadni susret s nekim poznanikom u trgovini ili ulici i sl. samopouzdanje mi raste kad vidim da nema crvenila. Ponavljam nema crvenila poslije zahvata.
crvenicovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 00:17   #2253
I si zbario šta nakon operacije?
Anttok is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 11:51   #2254
[QUOTE=crvenicovjek;56166924]19 godina sam bolovao od eritrofobije, naravno da je još uvjek u meni prisutna ta nelagoda, medjutim moras znati da je crvenilo fizički blokirano i da nema straha da ce se pojaviti, isto tako što se više izlažem situacijama koje su za mene prije bile nepojmljive, tipa iznenadni susret s nekim poznanikom u trgovini ili ulici i sl. samopouzdanje mi raste kad vidim da nema crvenila. Ponavljam nema crvenila poslije zahvata.[/QUOT

Cijeli zivot jedan covjek, nakon pola sata sasvim drugi. Mora da je predobar osjecaj. Reci mi to za placanje, da li trebas otvoriti devizni racun ili kako...? P.S. Jedan savjet; Nemoj da upadnes u nekakvu psiholosku krizu, da kazes sam sebi "trebao sam ovo ranije uciniti, sta sam sve u zivotu propustio". Sad glavu gore i punim gasom kroz zivot...
undethaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 13:16   #2255
Za Anttoka, ja sam u braku, imam curicu od 4 godine, upravo mi je supruga bila najveća podrška da napravim zahvat, između ostalog podigla je i kredit za mene. Sad mi govori da me ne može prepoznati i da konačno možemo piti na miru kavu u gradu a da ja ne "šaram" očima, te da sam opušten.
Za Undethaker, ja sam otvorio devizni u ZG banci i to Visu electronic karticu i na nju položio 3000 eura za troškove bolnice, ostale sitne troškove možeš plaćati gotovinom, to ti govorim iz razloga što strancima u R. Italiji nije dopušteno plaćati toliki iznos u gotovini, znači niti bolnica niti bilo koja banka ne dopušta plaćanje gotovinom, dakle samo karticom.
Evo još par informacija za one koga zanima: na udaljenosti oko 1,7 kilometara od bolnice imate mali hotel Marchina, smještaj je kao iz Alan Forad, ali nema veze, bitno je da je jeftin i da je blizu, pa ujutro možete i pješice do bolnice, do Brescie voze i vlakovi i autobusi Pan turista, po meni je bus bolja i brža opcija.
Ako koga još što zanima neka slobodno pita, jer zahvaljujući upravo ovom chatu ja sam pred nekoliko godina otkrio od čega bolujem i kako se zove ta moja bolest, za koju sam do tada mislio da je nema nitko drugi na svijetu osim mene.

Zadnje uređivanje crvenicovjek : 11.11.2015. at 13:28.
crvenicovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 15:02   #2256
Quote:
crvenicovjek kaže: Pogledaj post
Za Anttoka, ja sam u braku, imam curicu od 4 godine, upravo mi je supruga bila najveća podrška da napravim zahvat, između ostalog podigla je i kredit za mene. Sad mi govori da me ne može prepoznati i da konačno možemo piti na miru kavu u gradu a da ja ne "šaram" očima, te da sam opušten.
Za Undethaker, ja sam otvorio devizni u ZG banci i to Visu electronic karticu i na nju položio 3000 eura za troškove bolnice, ostale sitne troškove možeš plaćati gotovinom, to ti govorim iz razloga što strancima u R. Italiji nije dopušteno plaćati toliki iznos u gotovini, znači niti bolnica niti bilo koja banka ne dopušta plaćanje gotovinom, dakle samo karticom.
Evo još par informacija za one koga zanima: na udaljenosti oko 1,7 kilometara od bolnice imate mali hotel Marchina, smještaj je kao iz Alan Forad, ali nema veze, bitno je da je jeftin i da je blizu, pa ujutro možete i pješice do bolnice, do Brescie voze i vlakovi i autobusi Pan turista, po meni je bus bolja i brža opcija.
Ako koga još što zanima neka slobodno pita, jer zahvaljujući upravo ovom chatu ja sam pred nekoliko godina otkrio od čega bolujem i kako se zove ta moja bolest, za koju sam do tada mislio da je nema nitko drugi na svijetu osim mene.
Svaka cast za suprugu, rijetko je naci nekoga ko ce imati razumijevanja za tu vrstu "bolesti"! Sad sam malo googlao i naletio na neki clanak da se takve operacije vrse i u Srbiji, konkretno, u Sremskoj Kamenici, odjel za bolesti grudnog kosa. Operacija kosta 1000 eura. Ne znam da l si ti to nasao na netu...
undethaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 19:21   #2257
Da našao sam, razlika je što ti u Sremskoj Kamenici dr. Kuhajda reže živac trajno, u slučaju komplikacija nema pomoći, isto tako u R. Njemačkoj dr. Schick pali živac, znači nema povratka, samo dr. Alberto u u ovom dijelu Europe stavlja clip na živac iz razloga da u slučaju da osjetiš neke nuspojave tipa prekomjernog znojenja može se reagirati i vratiti na staro. Inače da ti odmah kažem tim dr. Alberta iza sebe ima više od 5000 ETS operativnih zahvata i 100% su učinkoviti kod prekomjernog znojenja dok su u rješavanju crvenila za sada na 96% uspješnosti. Sam zahvat se vrši ispod oba pazuha i to po dva reza sa obje strane. Ne slušaj raznorazne gluposti po netu, već najbolje kontaktiraj osobno dr. Alberta i pitaj sve što te zanima. Mene su neki ljudi sa svojim komentarima totalno uplašili u vezi zahvata, a vjeruj mi da ništa od toga što pišu nije istina., jer kad bi to bilo tako npr. da ti otpadne kosa, srcane aritmije isl., što misliš kako bi oni kao bolnica opstali, pa bankrotirali bi od tužbi.
crvenicovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2015., 15:23   #2258
treba prihvatiti to crvenjenje i drugi se nauče na tebe takvog i gotovo. i ja imam taj problem, ali što više život ide, što me više neke stvari i ljudi ljute, to imam manje srama pred ikime i samim time se manje crvenim. kad postaneš onako malo ravnodušan spram svoje okoline, kad vidiš kakav šljam i kakvi glupani ljudi mogu biti, malo pomalo ti nestaje sram i javlja se inat i samopouzdanje. ali to je nešto do čega moraš doći. podsvjesno, to crvenjenje nastaje jer se bojiš kako će te drugi vidjeti, da ćeš nešto pogriješiti, da ćeš ispasti smotan ili da će te svi gledati, smijati te se, kakav dojam ćeš ostaviti... samim time, drugima dajete preveliki značaj. a zapravo vas je sram ljudi od krvi i mesa, a da možda znate kakve živote vode i kako nisu ljudi ili kako su ograničeni, čudili bi se samima sebi zbog takve nelagode pred njima.
ja vas ne osuđujem jer sam i ja godinama takva i još uvijek, ali ne u toj mjeri kao prije. ako imate malo godina, možda vam prođe do 30 i neke.

Zadnje uređivanje muflonka : 14.11.2015. at 15:23. Reason: wew
muflonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 21:00   #2259
Quote:
crvenicovjek kaže: Pogledaj post
Da našao sam, razlika je što ti u Sremskoj Kamenici dr. Kuhajda reže živac trajno, u slučaju komplikacija nema pomoći, isto tako u R. Njemačkoj dr. Schick pali živac, znači nema povratka, samo dr. Alberto u u ovom dijelu Europe stavlja clip na živac iz razloga da u slučaju da osjetiš neke nuspojave tipa prekomjernog znojenja može se reagirati i vratiti na staro. Inače da ti odmah kažem tim dr. Alberta iza sebe ima više od 5000 ETS operativnih zahvata i 100% su učinkoviti kod prekomjernog znojenja dok su u rješavanju crvenila za sada na 96% uspješnosti. Sam zahvat se vrši ispod oba pazuha i to po dva reza sa obje strane. Ne slušaj raznorazne gluposti po netu, već najbolje kontaktiraj osobno dr. Alberta i pitaj sve što te zanima. Mene su neki ljudi sa svojim komentarima totalno uplašili u vezi zahvata, a vjeruj mi da ništa od toga što pišu nije istina., jer kad bi to bilo tako npr. da ti otpadne kosa, srcane aritmije isl., što misliš kako bi oni kao bolnica opstali, pa bankrotirali bi od tužbi.
Crveni moze li mail adresa ako nije problem, da te pitam jos par stvari...
undethaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2016., 16:03   #2260
Ta operacija o kojoj govorite je odlicno rjesenje kome je neugodno crvenilo jedini problem.. ali mislim da kod vecine ono dolazi kao poljedica anksioznosti, socijalne fobije, napada panike i raznih neprijatnih osjecanja koja se iznenada pojavljuju u nasem tijelu kao vulkan koji ocekujemo da eksplodira..
Ocekivanje da cemo hiruskum zahvatom rijesiti i sve ostale nase probleme je potpuno pogresno, jer ce problemi biti samo produbljeni.. ako na taj nacin krenemo da tretiramo nasa neprijatna osjecanja, onda ce ona krenuti da nam demonstriraju svoju najvecu snagu, a mislim da to niko ne zeli da osjeti na sopstvenoj kozi, jer to je cista destrukcija prema sebi..
monssun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:34.