Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Sportska oprema

Sportska oprema Od kupaćih gaća do trkaćih konja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2007., 11:14   #1
Reket za tenis

Počeo sam se rekreativno baviti tenisom i trebao bi kupiti neki reket (za sad sam posuđivao neki jeftinjak), a pošto uopće nisam upućen kakav, koji i za koliko love, molim savjete.
Vidim da ima za kupiti reketa već za 200 kuna. Dal to valja?
Moj plan je da kupim neki reket za jedno 500 do 700 kuna. Koji u tom rangu bi bil najbolji za rekreativca?
Gdje se u Zagrebu može naknadno dati našpanati reket i koliko to odprilike košta, i usput koliko otprilike košta nova žica?
Val007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 13:35   #2
Lovački Rog
Ilica
verrazano is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 13:39   #3
jel možeš reći gdje igraš rekreativno? mene isto to zanima
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 14:08   #4
Quote:
verrazano kaže: Pogledaj post
Lovački Rog
Ilica
Pa zar nije to birc odnosno restoran?
Val007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 14:10   #5
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
jel možeš reći gdje igraš rekreativno? mene isto to zanima
Nisam iz ZG, al radim u ZG pa zato pitam gdje se to može nabaviti u gradu.
Val007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 11:16   #6
Pa uđi u vežu; nekih 20 metara sa desne strane.
verrazano is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2007., 18:53   #7
meni je trener za 100 eura nabavio reket od onog lika koji spana rekeete za hrv repku reket je predobar(babolatov inace)dobar i za rekreativno
logo moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 16:26   #8
sve ovisi o nacinu igre. Nije isto velika glava ili mala kao i velika tezina ili mala kao i raspored tezine na reketu. To je mala filozofija vec. Za pocetnika je najbolje nesto oko 300 gr. tezine s glavom 645 ili vise. Te od 200 kn nemoj ni gledat jer ces imat bolove u laktu i ramenu nakon njih
citanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 22:53   #9
dobro ti je rekao .. cita nova i uzmi si trenera jer ovak će ti se zgadit tenis i biti ti muka .... nema gušta ako neznaš tehniku imalo ..
markozg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 07:21   #10
Quote:
citanova kaže: Pogledaj post
sve ovisi o nacinu igre. Nije isto velika glava ili mala kao i velika tezina ili mala kao i raspored tezine na reketu. To je mala filozofija vec. Za pocetnika je najbolje nesto oko 300 gr. tezine s glavom 645 ili vise. Te od 200 kn nemoj ni gledat jer ces imat bolove u laktu i ramenu nakon njih
Pa daj reci neki reket sa karakteristikama koje si naveo, a po tebi je dobar i recimo neke cijene. Ak su ovi za 200 kuna loši dal ima onda koji dobar za jedno 700 kuna?
Nebi li bilo bolje ipak da uzmem malo teži reket, nemam 15 godina pa ne mogu s njim mahat (laičko razmišljanje)?
Val007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 08:19   #11
Uzmi sate tenisa. Svaki trener ima vise reketa pa za pocetak posudi dok ne vidis sta ti odgovara. Za 700 kn mozes nac dobre rekete ali ne po ducanima nego po klubovima i preko trenera.
citanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 09:11   #12
pa meni je trener za 100 eura nabavio babolatov reket,inace ga nigdje nisam po ducanima vidio:

weight:279g
glava:645cm2
balance:335mm

nekuzim se bas u to pa sam sam to s reketa procito i stavio
logo moon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 09:29   #13
pozdrav,

evo bavim se tenisom 16 godina, te sam ujedno (honorarno ;-)) teniski trener, pa se moze reci da se kuzim malo. Preporucio bi ti da ides u shop di zelis kupiti reket, te zamolis da ti daju par test reketa, da ih isprobas. Tako ces najbolje vidjeti koji ti reket odgovara, jer to ti je ko i s cipelama

Evo ja imam Wilson nBlade koje sam kupio prosle godine, nakon sto sam 2 mjeseca isprobavao razlicite modele.

Nadam se da sam ti bar donekle pomogao.

Romi
Romi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 09:30   #14
a da, citanova ima pravo, preko trenera/kubova su reketi jeftinije, jer oni imaju popust kod shopova.
Romi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 09:33   #15
Quote:
citanova kaže: Pogledaj post
Uzmi sate tenisa. Svaki trener ima vise reketa pa za pocetak posudi dok ne vidis sta ti odgovara. Za 700 kn mozes nac dobre rekete ali ne po ducanima nego po klubovima i preko trenera.
J... te trener, pa ne namjeravam ja postati profesionalac. Njemu daš 1000 kuna da te trenira za dva mjeseca, onda ti on nabavi rabljeni reket koji novi košta 1500 kuna za 700 kuna i uvjeri te kak je za tebe to super reket i ti si prezadovoljan.
Meni će svaki reket u biti biti ok, samo tražim nekoga tko ima iskustva i probao je nekoliko različitih reketa pa da da neki savjet.
Stari ja sam rekreativac, ima nas jedno 5 frendova koji ovak malo odemo odigrati tenis. Idem jedno 3 puta mjesečno zasad.
Val007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 09:40   #16
Quote:
Romi kaže: Pogledaj post
pozdrav,

evo bavim se tenisom 16 godina, te sam ujedno (honorarno ;-)) teniski trener, pa se moze reci da se kuzim malo. Preporucio bi ti da ides u shop di zelis kupiti reket, te zamolis da ti daju par test reketa, da ih isprobas. Tako ces najbolje vidjeti koji ti reket odgovara, jer to ti je ko i s cipelama

Evo ja imam Wilson nBlade koje sam kupio prosle godine, nakon sto sam 2 mjeseca isprobavao razlicite modele.

Nadam se da sam ti bar donekle pomogao.

Romi
Sorry što sam u postu prije malo napao trenere, al ovo je ok informacija da u dućanima daju rekete na testiranje, mada mislim da nebudem iskoristil tu priliku, nego ću onako odabrati nešto za cca. 700 kuna, pa ako ću se više baviti tenisom lako kasnije nabavim bolji.
Pošto vidim da niti ti kao trener ne kažeš tipa: obavezno uzmi lakši sa većom površinom ili obrnuto, ili obavezno uzmi Wilson, znači da je sve to tu negdje. Kolko para tolko muzike.
Nego koliko košta ovaj tvoj nBlade?
Val007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 13:01   #17
gledaj, imas rekete za igrace koji igraju tenis ko ti 3x mjesecno, te neki koji se time bave profesionalno. Wilson nBlade ti ja ne bi preporucio, nego npr. Wilson Hammer ili reket u tom smjeru. Reketi tipa Wilson nBlade,nCode, odnosno Head Presige su profesionalni reketi koji imaju malu idealnu povrsinu udarca, sto znaci ako ne odigras s sredinom reketa, osjetis vibracije i tvoj udarac automatkski nije dobar. Medjutim s reketom tipa Hammer netrebas odigrati loptu sredinom reketa (iako je to idealnije), te pri tome ne osjetis vibracije, udarac je dobar itd. Ja bih ti preporucio uzeti si par test reketa (tu u njemackoj je to sasvim normalno, i nista ne kosta), te si izabrao reket koji je za mene najbolji, jer izbor reketa ne ovisi da li si ti pocetnik ili ne, nego i o stilu tvoje igre, udarcima itd.Moj nBlade je kostao prosle godine u 5mj 230€, te mislim da je sigurno cijena pala.

Nadam se da sam ti priblizno pojasnio. Znaci reket koji tvoj tata koristi, iako ste na pribliznom teniskom nivou, mozda tebi ne odgovara.

Pozdrav,
Romi
Romi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 14:41   #18
Ako te zanima kakav stvarno malo koristen Head do 500 kn javi na pm
citanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 23:49   #19
Gdje se može popraviti reket u Zagrebu. žice su pukle pa ga treba našpanat i koliko to otprilike košta???
piškur is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 00:01   #20
premješteno sa OS-a. mod.
fortaleza is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:33.