Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Pogledaj rezultate ankete: Koje teme bi ste najradije gledali u emisiji Na rubu znanosti?
Svemirci (NLO) 34 34.34%
Duhovi i zagrobni zivot 24 24.24%
Istocne duhovnosti (yoga, buddhizam, taoizam i sl.) 15 15.15%
Zapadna mistika (magija, samanizam i sl.) 16 16.16%
Prirodne znanosti (astro fizika, kvantna fizika i sl.) 32 32.32%
Vidovitost, telepatija i sl. 24 24.24%
Teorije urote (masoni, vlade, Vatikan, Kominterna...) 37 37.37%
Bio-etika 7 7.07%
Ekologija i odrzivi razvoj 13 13.13%
Alternativna medicina 17 17.17%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 99. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2006., 23:34   #21
Postoji li Mjesec ili je on zapravo projekcija na nebu?
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2006., 23:57   #22
Koju su naprednu tehnologiju vanzemaljci dali nacistima? I što je onda pošlo po zlu?
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 00:17   #23
Quote:
razor 4444 kaže:
O procesu proizvodnje jogurta i misteriji LLG-a. Tu mi nešto smrdi a nisam ja....
nemoj samo reći da je netko i LGG počeo dovoditi u pitanje kao i fluoridne ione
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 00:24   #24
Quote:
Endimion17 kaže:
nemoj samo reći da je netko i LGG počeo dovoditi u pitanje kao i fluoridne ione
Tebi se svašta može prodati!
ijon is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 02:17   #25
Ma ja bi mu predlozio jedan povijesni boks mec. Radman vs. Plecko u 5 rundi po Prideovim pravilima

Moze Plecko dovesti koga god zeli kao ispomoc. Radman smije samo jednog adutanta imati. Pa da vidimo...
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 02:26   #26
Quote:
ijon kaže:
Tebi se svašta može prodati!
Gdje ima dima, ima i vatre
goranbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 20:33   #27
Mrtva trka izmedju vanzemaljaca, masona i astro fizicara... Sta ce si Misak misliti?!
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 22:19   #28
Quote:
El Tomo kaže:
Ma ja bi mu predlozio jedan povijesni boks mec. Radman vs. Plecko u 5 rundi po Prideovim pravilima

Moze Plecko dovesti koga god zeli kao ispomoc. Radman smije samo jednog adutanta imati. Pa da vidimo...
Ma daj, Plečko bi ga slistio za doručak (barem po PRIDE pravilima)

"Psiho-profil pacijenata koji takvo nesto gledaju."
E tu emisiju bi i ja gledao
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 09:41   #29
Trebao bi obraditi uzdizanje svijesti u globalu, ostalo je sve zamaranje nebitnim.
J.G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 10:24   #30
Quote:
El Tomo kaže:
boks mec ... 5 rundi po Prideovim pravilima
Ti bas i ne pratis borilacke sportove, jelda?
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 10:54   #31
Quote:
El Tomo kaže:
boks mec ... 5 rundi po Prideovim pravilima
Quote:
skeptik kaže:
Ti bas i ne pratis borilacke sportove, jelda?
kako mi je to promaklo, fala skeptiče

On topic: ako Mišak misli nastaviti sa ovakvim temama trebao bi promijeniti ime emisije jer one gluposti nemaju veze sa znanošću. Netko je negdje spomenuo da bi se trebalo zvati "Na rubu razuma". Osim toga kakve veze imaju prirodne znanosti i ekologija sa "rubom znanosti".

Zato jedan za sastavljača ankete.
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 11:33   #32
Neki ljudi još uvijek govore o "prirodnim" ili "društevnim" ili "tehničkim" znanostima. Očito će im trebati još dosta učenja dok ne počnu percipirati veću sliku i vidjeti da postoji samo jedna znanost, s umjetno proizvedenim podijelama, koje se posve isprepliću.
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 11:47   #33
Quote:
MoW kaže:
Neki ljudi još uvijek govore o "prirodnim" ili "društevnim" ili "tehničkim" znanostima. Očito će im trebati još dosta učenja dok ne počnu percipirati veću sliku i vidjeti da postoji samo jedna znanost, s umjetno proizvedenim podijelama, koje se posve isprepliću.
A tko uopce tvrdi drukcije?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 13:37   #34
Quote:
skeptik kaže:
Ti bas i ne pratis borilacke sportove, jelda?
Sta im je previse 5 rundi???

Treba popuniti emisiju... 5 rundi po 5 minuta, plus najave, plus intervjui na kraju meca, plus prilozi misekovih fenomenalnih novinara o vanzemaljskom porijeklu Prideovih pravila, moci vode koju pije Fedor Ema-nesto i astralnoj projekciji borilackog uma Brucea Leea, plus gledanje kako gubitnik krvari... taman sat vremena.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 16:31   #35
Quote:
morbidangel kaže:
kako mi je to promaklo, fala skeptiče

On topic: ako Mišak misli nastaviti sa ovakvim temama trebao bi promijeniti ime emisije jer one gluposti nemaju veze sa znanošću. Netko je negdje spomenuo da bi se trebalo zvati "Na rubu razuma". Osim toga kakve veze imaju prirodne znanosti i ekologija sa "rubom znanosti".

Zato jedan za sastavljača ankete.
mozda to sto se raspravlja o jos ne potpuno razjasnjenim fenomenima koji spadaju u okvir znanosti.A na rubu znanosti znaci da se raspravlja o tom fenomenu sa znanstvenog gledista u koji ona spada.
__________________
Ljudska je mašta bezgranična i najbolje funkcionira kad nije ograničena slikom i zvukom.
Hawking is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 19:30   #36
Psihičke bolesti i halucinacije,duhovi,levitacije
mijau19ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 20:47   #37
ono što HRT-u treba (ove nove televizije me ne fasciniraju - HRT ipak ima povijest) jest emisija u rangu američke Mythbusters ili britanske Brainiacs, s tim da bi bilo lijepo pozabaviti se obrazlaganjem raznih stvari i učenjem ljudi.

dakle, nešto slično Mythbusterima, samo još znanstvenije te uz primamljivost i eksplozivnost emisije Brainiacs. teme bi bile kao ovdje na forumu.
Recimo, da se snimi 15-ak emisija koje bi objašnjavale uzaludnost homeopatije, perpetuum mobilea, orgonskih "naprava" tipa Joeova ćelija, chembuster i tako.
Vjerujem da bi emisije imale izuzetnu gledanost. Trebalo bi surađivati s Ruđerom, MEF-om itd.
Dakle, dovesti najveće stručnjake u RH koji bi temeljno i do kraja dotukli sve gluposti koje gladni Hrvati kupe od paranoika preko oceana.
Da imam prilike, vremena i novca, sam bih se uputio na Prisavlje s prijedlogom. Ovako, ovo je samo misao.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 10:37   #38
Endimion, lijepa ideja, ali mislim da je malo utopisticka.
Da bi HRT bio zainteresiran za takvo sto, morali bi kao prvo ljudi koji rade tamo misliti da sve to zaista i jesu gluposti.
Ali kad najveci prirodo-znanstvenik u upravi HRT-a, ujedno i akademik, govori javno da je dualnost kvantne mehanike slika bozjeg trojstva, onda je neralno ocekivati takvo sto od HRT-a ...
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 22:08   #39
Quote:
Endimion17 kaže:
koje bi objašnjavale uzaludnost homeopatije.
Slazem se da bi trebalo napraviti emisije s ciljem raskrinkavanja nekih New Age dogmi, ali medju takve ne ubrajam homeopatiju. Nije uza tema ove rasprave, ali sve koji tvrde neutemeljenost homeopatije pozivam da sami uzmu visoku potenciju (10M ili vise) bilo kojeg homeopatskog lijeka.

Inace, kod kada predlazete sto bi trebalo, i sto bi ste rado gledali kada bi se vas pitalo, samo jedan praktican prijedlog.

Naime, ako hocete organizirati bilo kakvu temu kod Misaka u emisiji Na rubu znanosti trebate zadovoljiti slijedece formalne uvjete:

Predloziti suvislu temu, naci 2 sugovornika o temi koju predlazete te pomoci (prijedlogom, vido materijalom i sl.) Misaku i ekipi da smontiraju 3 filmska priloga (3-5 min.). Tko to zadovolji, Misak je uglavnom spreman na suradnju i jako otvoren covjek.
Fazlija is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2006., 23:25   #40
Quote:
Fazlija kaže:
Slazem se da bi trebalo napraviti emisije s ciljem raskrinkavanja nekih New Age dogmi, ali medju takve ne ubrajam homeopatiju. Nije uza tema ove rasprave, ali sve koji tvrde neutemeljenost homeopatije pozivam da sami uzmu visoku potenciju (10M ili vise) bilo kojeg homeopatskog lijeka.
Homeopatija je crackpot sve dok se ne dokaze suprotno. Ako u posljednjih deset godina niti jedan homeopata nije pronasao svrsishodnim napraviti barem jedno suvislo istrazivaje, tada nemamo sto govoriti o homeopatiji kao znanstvenoj i medicinskoj metodi. I tu je negdje kraj price. Jednako kao i s levitiranjem, astralnim projekcijama i slicnim mumbo-jumbo perverzarijama.

BTW, jucer je bila super emisija Na rubu znanosti, Misek me ovoga puta stvarno iznenadio! Pozvao je prave znanstvenike, ljude iz struke, a ne crackpotove i wannabe propale fizicare, keicare, biooge... No, izgleda kako on postenu emisiju moze napraviti iskljucivo iz drustvenog i tehnoloskog podrucja. Kada su u pitanje prirodoslovne znanosti, tada stalno dovodi nekakve prolupale tipuse bujne maste koji imaju veze sa znanoscu kao i ja s igranjem curlinga. Inace, jucer je tema emisije bila povijesno upooriste Biblije, govorilo se o iskapanju biblijskih gradova, izrelcima u egiptu, tutankamonu, i to sve na jedan normala i argumentiran nacin, vrlo cesto kritizirajuci biblijske navode.
__________________
The only way of finding the limits of the possible is by going beyond them into the impossible. (A. Clarke)

Obnovljeni astronomski blog
El Tomo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:38.