Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Gitaristički kutak

Gitaristički kutak Gitare, bass gitare, pojačala, oprema, tehnike sviranja, akordi, tablature...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2023., 18:15   #361
Napisao sam Californija, California je...uvijek se opterećunem s tim pavopisima...ok...kako god da je volio bih da jednog dana sviram nekom drugom, a ne samo sebi, ja ne volim baš tako jsko samo sebe
BeerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2023., 18:59   #362
Lako je za to BeerMan.
Quote:
BeerMan kaže: Pogledaj post
Ma dosta mi je sve teorije, želim samo svirati i to je sve
Ne ne, ispravno je:

Želim samo da sviram, da se otkačim,
i to je sve
.

I biti cool. Dodao Mobil.
Mobil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2023., 19:09   #363
snimi i stavi na forum pa ćeš nama svirati, rado ću poslušati i prokomentirati. Ja isto imam nekoliko uradaka koje nikako da završim, valjda ću jednog dana i snimit nešto.
Afrofeet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2023., 19:22   #364
Quote:
Afrofeet kaže: Pogledaj post
snimi i stavi na forum pa ćeš nama svirati, rado ću poslušati i prokomentirati.
Ako si mislio na mene, ali i ako nisi, stavit' ću uskoro i na Forum.
Naravno, razumijete da ne želim da to bude bez veze, na koncu, bi'će to pravi spot, iznenadićete se, nadam se i ugodno.
Hotel California ili nešto drugo, ne manje zvučno.

Jer, Mobil svira samo bijesne teme.

Mobil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2023., 20:10   #365
Dragi moji prijatelji ja sam vječito gunđalo i nikad zadovoljoljan, hoću napraviti nešto, a ne mogu, kasnim, jako kasnim i ne mogu nadoknaditi to...mogu samo štrencati po žicama i ići na živce susjedima...eto, teške riječi ali to je reslnost
BeerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2023., 05:36   #366
Isprićavam se zbog jučerašnjih gluposti ili kako tko je to doživio, uglavnom, danas mi je već bolje
BeerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2023., 10:37   #367
Quote:
BeerMan kaže: Pogledaj post
uglavnom, danas mi je već bolje
To je bilo od puno piva. Koji put budi i CocacolaMan.
Mobil is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2023., 19:59   #368
Naučio u glazbenoj a onda me iskvarili Vai i Malmsteen ��
Lego-las is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2023., 01:03   #369
Onaj davni youtube (cca 2008.) kakvog pamtimo i puno vježbe. Fali mi solfeggio i teorija, ali snalazim se i bez.
zrinski104 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2023., 11:36   #370
Quote:
zrinski104 kaže: Pogledaj post
Onaj davni youtube (cca 2008.) kakvog pamtimo i puno vježbe. Fali mi solfeggio i teorija, ali snalazim se i bez.
Što pričaš, nekidan si se uštekao na Forum a lani kupio kompjuter, taman se ti sjećaš kakav je YouTube bio 2008. godine.
Nije ovo ništa osobno, samo bolje je svašta jesti nego svašta pisat'.
Mobil is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2023., 08:41   #371
Kad sam bio klinac počeo sam s onim knjigama akorda i pjesmaricama, pokazivao mi je i ujak nešto, pa sam imao bend, učili smo jedni od drugih, svi smo mislili da znamo svirati - učili smo pjesme i smišljali pjesme. Onda trideset godina niti sam svirao niti imao gitaru pa sam je se opet zaželio i krenuo gotovo sve ispočetka, shvatio sam da nikad neću naučiti svirati da je to proces u kom stalno nešto učiš.
Ovaj put sam težište stavio na teoriju i razmijevanje onoga što radim a ne učenje pojedinih pjesama i dobro se zabavljam.
Sviram kad i što mi se svira, vježbam ako mi se da (a još uvijek mi se da), jedino žalim što više nemam mlade prste niti učim kao kad sam bio mlad.
Bend više nikada neću imati (svi s kojima sam volio svirati su prestali), ali zato polako pokušavam zainteresirati unuka...
Samo Gost is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2023., 18:04   #372
dakle gitaristi moji, svirate li nekad nekome, nekoj dragoj osobi, nekom društvu kad se okupi i kakva je reakcija onih koji vas slušaju. Imate li dovoljno samopouzdanja i znanja da možete svirati nekome?
Eto, ako netko želi nešto reći o tome
BeerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2023., 19:38   #373
Nekad je veća frka svirati pred jednom ili nekoliko osoba, nego pred par hiljada ljudi
No bez obzira, samopouzdanje je tu ako vladaš materijom i instrumentom... kako je inače i sa drugim stvarima i situacijama
epifaner is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2023., 20:28   #374
Quote:
epifaner kaže: Pogledaj post
Nekad je veća frka svirati pred jednom ili nekoliko osoba, nego pred par hiljada ljudi
No bez obzira, samopouzdanje je tu ako vladaš materijom i instrumentom... kako je inače i sa drugim stvarima i situacijama
pa da, to znam, treba imati nešto dovoljno izvježbano da možeš bez srama i treme pred ljudima uzeti gitaru u ruke i svirati...ali stekao sam dojam da se većina vas koji ste tu na forumu više bavi stvaranjem neke svoje glazbe, a niste se puno bavili sviranjem tuđe, a da bi pred društvom ispao faca moraš znati svirati nešto što ljudi vole i što im je poznato...zato pitam kakva su vam iskustva na tom polju i imate li ih uopće?
Ja nemam još takvo iskustvo, najviše zato što mi gitara nije pri ruci kad bi bila neka prilika da nešto odsviram, a drugi je razlog što ni ne znam baš Bog zna što svirati osim nekih dijelova pjesmi i tako neke te melodije, riffovi, foršpili i sl.
BeerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2023., 22:31   #375
Quote:
BeerMan kaže: Pogledaj post
dakle gitaristi moji, svirate li nekad nekome, nekoj dragoj osobi, nekom društvu kad se okupi i kakva je reakcija onih koji vas slušaju. Imate li dovoljno samopouzdanja i znanja da možete svirati nekome?
Eto, ako netko želi nešto reći o tome
Sviram kćeri koja je još mala, nitko drugi me ne doživljava
Evo neki dan sam joj svirao Miley Cyrus
poštopoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2023., 23:27   #376
Quote:
poštopoto kaže: Pogledaj post
Sviram kćeri koja je još mala
To je odlično, djelova'će pozitivno na dijete, usmjeriti je u umjetničkom pravcu, plus povećati i inteligenciju.
Ipak, u ovom slučaju bolje je svirati akustičnu gitaru umjesto električne, moje je mišljenje.
Quote:
poštopoto kaže: Pogledaj post
nitko drugi me ne doživljava
Težak život nas gitarista.
Mobil is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2023., 01:43   #377
Quote:
poštopoto kaže: Pogledaj post
Sviram kćeri koja je još mala, nitko drugi me ne doživljava
Evo neki dan sam joj svirao Miley Cyrus
To je lijepo. Bilo bi mi drago da ona isto zavoli gitaru i da počne svirati što ranije tako da jednog dana bude prava majstorica, a ne ko mi koji se nećemo baš puno pomaknuti od nekog osnovnog znanja sviranja
BeerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2023., 15:22   #378
Quote:
BeerMan kaže: Pogledaj post
pa da, to znam, treba imati nešto dovoljno izvježbano da možeš bez srama i treme pred ljudima uzeti gitaru u ruke i svirati...ali stekao sam dojam da se većina vas koji ste tu na forumu više bavi stvaranjem neke svoje glazbe, a niste se puno bavili sviranjem tuđe, a da bi pred društvom ispao faca moraš znati svirati nešto što ljudi vole i što im je poznato...zato pitam kakva su vam iskustva na tom polju i imate li ih uopće?
Ja nemam još takvo iskustvo, najviše zato što mi gitara nije pri ruci kad bi bila neka prilika da nešto odsviram, a drugi je razlog što ni ne znam baš Bog zna što svirati osim nekih dijelova pjesmi i tako neke te melodije, riffovi, foršpili i sl.
Upravo obrnuto, bar što se mene tiče..ja sam uglavnom svirao tuđu glazbu
Vreme autorskih bendova i komponovanja je ostalo daleko iza mene u 90-im kao i ovo "da ispadnem faca u društvu zato što znam da odsviram nešto što ljudi vole"
Imam na stotine javnih nastupa u godinama kad sam se aktivno bavio muziciranjem sa različitim ljudima, bendovima, kombinacijama i muzičkim pravcima.
Od 2018 raspadom poslednjeg benda sam se povukao i posvetio sviranju za koje onda ili nisam imao vremena ili nisam imao energije i volje jer javni nastupi iz nedelje u nedelju + povremene probe te toliko zasite i iscede - da ti nije do gitare kad imaš neko slobodno vreme.
Ovaj režim mi sasvim odgovara i više se ne bi ponovo vraćao u varijante i svirke koje sam prošao...ali sam otvoren za neke druge vidove saradnje , pa ako se nešto udesi - fino..ako ne, nikom ništa
Nemam neku potrebu da po svaku cenu koncertiram s bendom ili da se pojavljujem ovamo ili onamo.
Čak ne idem više ni na svirke
Pa, kako bude..
epifaner is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2023., 21:04   #379
Quote:
epifaner kaže: Pogledaj post
Upravo obrnuto, bar što se mene tiče..ja sam uglavnom svirao tuđu glazbu
Vreme autorskih bendova i komponovanja je ostalo daleko iza mene u 90-im kao i ovo "da ispadnem faca u društvu zato što znam da odsviram nešto što ljudi vole"
Imam na stotine javnih nastupa u godinama kad sam se aktivno bavio muziciranjem sa različitim ljudima, bendovima, kombinacijama i muzičkim pravcima.
Od 2018 raspadom poslednjeg benda sam se povukao i posvetio sviranju za koje onda ili nisam imao vremena ili nisam imao energije i volje jer javni nastupi iz nedelje u nedelju + povremene probe te toliko zasite i iscede - da ti nije do gitare kad imaš neko slobodno vreme.
Ovaj režim mi sasvim odgovara i više se ne bi ponovo vraćao u varijante i svirke koje sam prošao...ali sam otvoren za neke druge vidove saradnje , pa ako se nešto udesi - fino..ako ne, nikom ništa
Nemam neku potrebu da po svaku cenu koncertiram s bendom ili da se pojavljujem ovamo ili onamo.
Čak ne idem više ni na svirke
Pa, kako bude..
Svatko se zasiti sa vremenom, ali to prođe i ponovno proključa želja u tebi.
Divlje Duse is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2023., 00:39   #380
Quote:
epifaner kaže: Pogledaj post
Upravo obrnuto...
Zapravo, od nas nekoliko koji pišemo ovdje, svi imamo različita gitaristička iskustva kao u nekom filmu u kojem svaki lik vodi neki svoj život koji je različit od drugih, a opet svi oni imaju nešto zajedničko. Ti si se aktivno bavio sviranjem i imaš bogato iskustvo, netko drugi se tek muči sa osnovnim stvarima, onaj treći je dobar gitarist, ali nikad nije svirao izvan svoja četiri zida itd.
BeerMan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.