Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2007., 03:31   #61
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
IIpak,ima nekih pravila koje ništa ne košta da se probaju :

-ogledalo nikad ne smije biti tačno naspram ulaznih vrata
-Televizor ne smije biti naspram bračnog kreveta
-Cvijeće ne smije biti u spavaćoj sobi,čak ni slike cvijeća
-Ogledalo je najpoželjnije u trpezariji,naspram trpezarijskog stola.
-Sudopera i šporet ne smiju biti u kuhinji jedno pored drugog
-Treba izbjegavati namještaj sa oštrim ivicama
-Prozori uvijek moraju biti čisti
-U spavaćoj sobi nije poželjno držati fotografije umrlih članova porodice
napisaću još nešto ako se sjetim
Jesi sigurna da ovo nisu prepisali od ostatka svijeta?

Zašto to s fotografijama u spavaćoj?
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 03:32   #62
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
EUpravo sam našla knjigu,pa ću napisati koje su nepovoljne pozicije kreveta,a ti provjeri da nije tvoj u jednoj takvoj poziciji

Nemojte svoj krevet postavljati:
-Ispod grede
-naspram nekih vrata,bilo da su u pitanju vrata spavaće sobe il kupatila
-između dvoja vrata
-uza zid toaleta
-ispod prozora
-naspram ogledala

.
Na čemu ću spavat? Krevet očito nigdje ne smije...
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 03:39   #63
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Na čemu ću spavat? Krevet očito nigdje ne smije...
Da,to sam rekla već-dosta je teško da se sva pravila primijene,al dovoljno je neke najnepovoljnije izbjeći.
To sa cvijećem tako piše,kao ono uništava ljubavnu sreću u djevojačkoj sobi.
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 03:41   #64
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Jesi sigurna da ovo nisu prepisali od ostatka svijeta?

Zašto to s fotografijama u spavaćoj?
Ima neko objašnjenje za prozore-kao pozitivna energija je sputana da uđe

U pravu si,Feng Shui smatra da je prašina negativna-a to svi znamo,ljepše se osjećamo kad nam je čisto
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 03:42   #65
Quote:
sagan kaže: Pogledaj post
Da,to sam rekla već-dosta je teško da se sva pravila primijene,al dovoljno je neke najnepovoljnije izbjeći.
To sa cvijećem tako piše,kao ono uništava ljubavnu sreću u djevojačkoj sobi.
Nemoj zezat!

A ja imam puno suhog cvijeća u sobi
(vjenčani buketi koje sam uhvatila).

Zato sam još uvijek djevojka!

Koji sukob praznovjerja!
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2007., 03:45   #66
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Nemoj zezat!

A ja imam puno suhog cvijeća u sobi
(vjenčani buketi koje sam uhvatila).

Zato sam još uvijek djevojka!

Koji apsurd!
I moja sestra isto,još gaji nekakve ljubičice pride u sobi-kaže najbolje joj tamo rastu zbog svjetlosti
Ja je nagovaram da ih makne.Već 5 god je sama ,šta znaš,možda ima nekog vraga tu
sagan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 23:38   #67
samo0 da pridružim

Samo da pridružim i svoje mišljenje: nemoj odbacit mogućnost uroka, tj. raznih demona i zloduha koji su ti ušli u sobu pomoću uroka, ili demona drugih vrsti. Nisam ni ludjak ni lakovjernik, nego sam se i ja patila godinama dok nisam shvatila da to može biti uzrokom mojih malih noćnih nelagoda i strahova... pa sve većih... i VEĆIH! Nisam na kraju otkrila tko mi je sve to smjestio, a možda je bilo u stanu otprije, a možda sam ja nepažnjom prizvala (igrala sam se tarota, posjećivala gatare, neznajuć da to priziva zloduhe. Jer gle-ako odeš do vračara, makar iz šale-a vrag nezna za šalu!-i pitaš ga nešto, a taj vračar pita svog demona i ovaj ti kroz vračara da odgovor na tvoje pitanje, tada taj vračarev demon polaže pravo i na tebe, zar ne?)
Ako si krštena, pozovi svećenika (iako ima dosta svećenika koji ne vjeruju u zloduhe!), nadji svećenika koji ZNA. I odi na misu kad je polaganje ruku.
Molitvi imaš raznih, nadji knjigu McNutt je napisao jedan priručnik za egzorciste, nemrem se sjetit naslova knjige, imaš u crkvi u Sigetu, Zagreb. Progooglaj na temu i naći ćeš molitvi OTKLINJANJA, za privatnu upotrebu. Imaš na prvoj stranici sajta TEBE TRAŽIM egzorcizme za privatnu upotrebu, samo ti izmoli NAGLAS, čim osjetiš zlu prisutnost u sobi ZAPOVIJEDI joj da ode u ime Isusa Krista, ili još jače: u ime krvi koju je Isus prolio za nas na križu.
Ja pojma nisam imala da to sve postoji!!! Svi su mi govorili: podsvijest, psihologija, boje, Feng shui, odrastanje, a sve to nije baš ništa prema onom što je bilo!!!
Neznam dal ću se vraćat ovamo, samo sam htjela pomoći, da ne lutaš i ne gubiš vrijeme (a ONI dobivaju)! kao ja.
Joj vidim da ste željni priča... a nisu to priče nego strašna realnost... uroci rade i postoje, neću vas uvjeravat. Evo malo moje lične historije:
znala sam osjetit zlu prisutnost u sobi... par puta sam bila budna, ali kao ukočena, nisam ni oči mogla pomaknut a nešto je tutnjalo i htjelo mi uć u plexus. Jednom sam prespavala u gostima, i bilo nas je, osim mene još 3 u sobi, po kaučima. Rekla sam im da je nešto zlo došlo k meni, smijali su mi se. I kad me to zlo opet ukočilo, oni su se digli, počeli urlat, popalili sva svjetla i pobjegli iz stana: kauči su se pod njima digli metar u zrak, kao i sav namještaj u sobi.
I ja još uvijek nisam znala što se dogadja, dok nisam otišla na jednu misu oslobodjenja. Molile su se molitve otklinjanja, a iz mene su izašli glasovi, kroz moje grlo, i bacalo me naokolo. Pa su me svećenici zakucali na jedan stolac, držali me a glavni je molio. Ljudi moji, film Egzorcist je kamilica! Bilo nas je 10-ak koji smo imali "reakciju" na dolazak Duha Svetoga kroz polaganje ruku, i ja sam još bila blaži slučaj! Jadnik koji je bio žrtva woodoo magije, kako se taj patio! A iz njega je govorio debeli Crnac, baš se zabavljao, valjao ga je naokolo... Bilo je i par žrtava uroka.
Sjećam se kao da je bilo danas kako napol ležim, svećenici me drže a ja ih bacam u zrak, ma ne ja nego vrući vjetar iznutra, od ispod kože. Ja nisam osjećala da napinjem mišiće, niti otpor, samo vruć vjetar iznutra koji die mene i njih. A glavni svećenik iznad mene, sa križem, postavlja pitanja, a netko odgovara kroz moja usta, bez upotrebe mojih glasnica, i ja ga čujem. Govorili smo i u dvoglasu, kad bih ja odgovarala svećeniku na pitanja, a onaj paralelno dalje trabunja svoje, u stvari jauče jezivo. Davala sam svećeniku upute: na ovu molitvu je u trbuhu, na ovu ništa, evo ga na ovu će izaći itd.
...i sve to u Zagrebu, 2004.
Nakon toga postala sam napokon normalna. Nemam strahova, a i vidjela sam da ta tuga koju sam ponekad osjećala nije bila moja tuga, nego tuga mog "podstanara", i njegov strah. Slava Bogu u visini! Aleluja!
I sada, kad osjetim zlo prisustvo u sobi, izmolim naglas par molitava i sve je čisto, na TEBE TRAŽIM imaš sve što ti treba. Nema strahova, nema beda. Nemam potrebe ni pričat o svemu tome. Samo sam htjela pomoći...
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 23:53   #68
meni je uvijek pomagalo pustiti svijecu da odgori kad se nakupi loshe energije.
U nekim stanovima je trebalo malo vishe od jedne svijece
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 00:03   #69
kad ja osjetim negativnu energiju kažem sebi 'ne izmišljaj' i onda nestane ...
crazy person is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 00:05   #70
Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
Veliki izvor negativnog zračenja u mojoj sobi je moj muž.
crazy person is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 01:27   #71
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Jadnik koji je bio žrtva woodoo magije, kako se taj patio! A iz njega je govorio debeli Crnac, baš se zabavljao, valjao ga je naokolo... Bilo je i par žrtava uroka.
i...
Gle, vjerujem ti, odnosno, vjerujem da se to događa ali moram pitat:

kako ste znali
da taj glas
pripada
crncu i to
debelom?!

Mislim, to su stvari fizičkog izgleda (osim ako nisi rasist )
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 09:05   #72
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post

a "sveta voda" nije ništa drugo nego obični vodikov dioksid onečišćen svim i svačim. voda ne pamti, niti moljenje/križanje ikako djeluje na vodu. to je hrpa naboja koji titraju za svojim poslom, potpuno nesvjesni ičega oko sebe.
Voda pamti i živa je... vršeni su pokusi na njoj jer se strukture njenih kristala mijenjaju kad se na nju utječe glazbom, riječima...
pogledaj
www.dragoplecko.hr/voda.htm

eksperiment Emota
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 13:23   #73
glas

nije pripadao debelom crncu, nego demonu debelog crnca. U tome i jeste stvar: nemogu to izreći ovim zemaljskim riječima. Trebalo bi tone riječi, a opet nebih rekla kaj je. Nema smisla nekog uvjeravat u postojanje Zloga. Zato mi je i žao što sam to sve napisala, ali ako Iwana hoće neka me posluša, neka sama osjeti dal se radi o tome o čemu ja pričam.
Zato i kažem da su npr.horror filmovi kamilice: jer uvijek kroz maskiranog glumca čuješ urlike i prijetnje ljudi-glumaca kroz razne iskrivljivače glasa, a kad jednom čuješ demona, e, to nemoraš dvaput čut, pamtiš za čitav život. Odmah znaš da je demon. nema greške.
A u životu, kada si žrtva uroka, sve izgleda normalno: čovjek je malo depresivan, ima loše snove al to su samo snovi, izgubi posao al to je samo posao, zar ne, pa nemre nać drugi, pa ga dragi/draga ostavi bez pravog razloga, svadje u kući itd. A u stvari je žrtva uroka, tj. demona koji mu je došao posredstvom uroka. Ili čega drugog.
Pogledala sam, Iwana i vi ostali koji sumnjate da to što vam se dešava nije običan peh ili loša sreća:
Francis McNutt: Oslobodjenje od zlih duhova (prodaje crkva u Sigetu, ZG, može se naručit)
par knjiga od GABRIELA AMORTHA
NET: sajt TEBE TRAŽIM
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 13:28   #74
ovo je da se ukakiš od straha..
ja bum ipak maknula samo Van Goghove suncokrete iz spavaće sobe
jehoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 13:30   #75
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
nije pripadao debelom crncu, nego demonu debelog crnca.
Čekaj, je li taj tip koji je bio opsjednut i u crkvi s tobom debeli crnac...ili je demon u njemu debeli crnac ?
Ako je ovo drugo, kako glas može izgledati debelo i crno, zaboga!!
Čitala sam i ja o egzorcizmu, ali na ovo još nisam naišla...demon posuđuje tijelo žrtve a ne pojavljuje se sa svojim tijelom...Je li riječ o presedanu?
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 13:34   #76
Quote:
Tazika kaže: Pogledaj post
Nema smisla nekog uvjeravat u postojanje Zloga.
Nemoj mi to odgovoriti, jer sam uvjerena u postojanje Zloga i Boga, ovaj detalj nema veze s tim...nego s logikom. Možda je nešto što ne znam, zato pitam (mada, nisi ti osobno bila opsjednuta u tom slučaju, nego promatrač, pa ne vidim kako bi mogla znati išta više od onoga što se vidi i čuje u tim prilikama)
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 09:44   #77
presedan

Lala: kakav presedan??? Cijeli štos sa demonima je u tome da ULAZE u ljude i kroz njih rade i ponekad i govore (čula si to ziher i ti, a pojma nemaš da je to na čas govorio demon, a ne tvoja suseda ili netko na cesti). Sotonisti i slični namjerno prizivaju demone da ih "opsjednu", što je loš izraz, u stvari da UDJU u njih, i onda rade skupa-sva prizivanja demona i jesu dozivanje bestjelesnog demona da UDJE u čovjeka i da mu svoje moći.
A magija, uroci i ostalo, sve se radi o tome da magičar (ili onaj koji naručuje njegovu uslugu) pošalje nekog demona da UDJE u žrtvu i da ju iznutra muči.
Zatim Crkva i egzorcisti, svi rade na tome da IZBACE VAN demona koji se uselio, koji je "opsjeo" čovjeka. A onda, kako nam Novi Zavjet kaže, demon "luta pustinjom bezvodnom" i vraća se "u SVOJU KUĆU", tj. u čovjeka iz kojeg je bio izbačen, i "dovede još stotinu drugih demona"... al što da ti prepričavam Novi Zavjet, sigurno ga znaš, kao i to da je Isus ISTJERIVAO DEMONE -otkud?-iz ljudi.
Vidjela sam puuuno ljudi kroz koje je govorio demon/i koji su bili u njima, znam to prepoznat jer imam iskustvo, vjeruj mi: izgleda kao ljut čovjek/žena, koji je "trenutno van sebe" i poslije "nezna šta mu je bilo". Nije svaka ljutnja takva, ja ih skužim po maloj promjeni u očima, postanu kao staklaste i ukočenije nego inače.
A da se demona može VIDJETI u nekakvom demonskom obličju (jer tijela nemaju), to bi meni bilo.... neznam, meni je to nepoznanica. Kažu da se na nekim crnim misama najvišeg ranga zna pojaviti neki magloviti oblik demona koji nije U čovjeku, ali neznam... neznam za to. Bez šale: gdje si ti čula za to? Kako se demon, koji je netjelesan kao i Andjeli, može pojaviti i djelovati ikako drukčije nego kroz ljudsko tijelo (ili životinjsko)? Ili recimo trešnja i podizanje namještaja, kuckanje, uklete kuće/sobe i opet: u tome nečemu/nekomu koga ima, koji je tjelesan.

Bdw, zakaj misliš da sam ja tamo bila samo kao promatrač? Mladić-žrtva je bio zagrepčan, lijep i fin, a glas, da, nikak drukčije ga nemrem opisat nego debeo i crn. i bio je žrtva afričke woo-doo magije. A ja imam i iskustvo promatrača, i iskustvo, tako da kažem-iz prve ruke.
Nemoj/-te se niš bojat, svijet je pun toga, a STRAH je najjače demonsko oružje. Napunite se Duha Svetoga, i bez straha-strah je demonima hrana! Oni se, na neki način, hrane našim strahom i jačaju. Zato i provociraju toliko svadja, tučnjava, ratova-da si proizvedu puno hrane i ojačaju. Trebamo se oprijeti strahu, i oprijeti agresiji, i oni su trenutno pobijedjeni. Još da to napravimo na globalnom nivou!!! Pobijedili bi ih skroz i zauvijek, kako nas Isus uči.
Tazika is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 10:07   #78
Ulazak demona u ljude, ako i postoji vrlo je rijedak. Najčešće se radi tek o ubogoj shizofreniji ili drugim duševnim bolestima.
Prečesto se ipak radi o čistom glumatanju a tek u iznimnim slučajevima o transu i autohipnozi.

Što se bijesa tiče, ljudi bjesne. To je normalna reakcija. Tvoj čisto subjektivni dojam je, kada ti se netko ne sviđa, ili bijesni na tebe da ga proglasiš demonom. Moglo bi se to dokazati snimanjem pomoću kamere da nema nikakve razlike izmešu bijesa čovjeka koji se tebi ne sviđa i bijesa čovjeka koji ti se sviđa, na grupi objektivnih promatrača. Najčešće su emocije demona bijesog čovjeka tvoje vlastite emocije.

Quote:
Bdw, zakaj misliš da sam ja tamo bila samo kao promatrač? Mladić-žrtva je bio zagrepčan, lijep i fin, a glas, da, nikak drukčije ga nemrem opisat nego debeo i crn. i bio je žrtva afričke woo-doo magije. A ja imam i iskustvo promatrača, i iskustvo, tako da kažem-iz prve ruke.
Zašto je važno naglašavati da je mladić bio fin i lijep? Znači li to da bi demoni trebali u pravilo opsjedati ružne i neotesane? Iz načina na koji si napiala rečenicu, opet vidim subjektivnost i potrebu da se pohvališ prisustvom na toj seansi. woo-doo ne znači ništa. Magija je Vudu, Vudun, porijeklom je iz Dahomejskog afričkog kraljevstva koje se danas naziva Benin, iali obuhvaća i države Togo, Burkina Faso a dijelom Senegal, a zapravo su konzervirane stare tradicije koje mi i na zapadu imamo. U ameriku je dospjela sa crnačkim robljem, pretežno iz plemena Fon, i na njihovom jeziku Vudu znači "duh".
U Beninu to je službena religija a u Americi je potekla uglavnom sa Haitija gdje je centar Vuduna.


Quote:
Nemoj/-te se niš bojat, svijet je pun toga, a STRAH je najjače demonsko oružje.
Najjače demonsko oružje je neznanje, robovanje instinktima koje nismo osvijestili i predrasude.
center_godess is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 13:53   #79
Quote:
center_godess kaže: Pogledaj post

Najjače demonsko oružje je neznanje, robovanje instinktima koje nismo osvijestili i predrasude.
Tako je, treba se uzdignuti iznad astrala i onda utemeljen u Istini isjeći vlastite demone, nakon čega se može samo zaključiti da demoni nisu niti ne postoje odn. da su sazdani od vlastitog straha, da su utvare ili prikaze. Naravno, ljudi istodobno obožavaju demone, jer bi misle da bi im inače bilo dosadno, a to je opet zato jer stvari promatraju izvanjsko, istina stvarno ne izgleda tako uzbudljivo, unutarnja ispunjenost ne manifestira se tako spektakularno, barem tako ne izgleda na prvu loptu.
shankar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2007., 13:58   #80
Quote:
shankar kaže: Pogledaj post
Tako je, treba se uzdignuti iznad astrala i onda utemeljen u Istini isjeći vlastite demone, nakon čega se može samo zaključiti da demoni nisu niti ne postoje odn. da su sazdani od vlastitog straha, da su utvare ili prikaze. Naravno, ljudi istodobno obožavaju demone, jer bi misle da bi im inače bilo dosadno, a to je opet zato jer stvari promatraju izvanjsko, istina stvarno ne izgleda tako uzbudljivo, unutarnja ispunjenost ne manifestira se tako spektakularno, barem tako ne izgleda na prvu loptu.
Moguće. Ja osobno ne smatram da demoni ne postoje, oni mogu postojati, ali u smislu astralnih bića. Jednako tako postoje i vampiri kao astralna bića a moguće da postoje i utjelovljeni vampiri.
No ovo što je cura napisala, nekako mi vuče na članak novinara početnika tipa Victoria Faust i Thomas H. Knight (Sanja Petriška i Tomislav Matković, koji oboje nikada nisu naučili pisati, iako Sanja to radi s ljubavlju, ali valjda bez talenta i širine to ne ide) i ide tipa:

"Svjesni smo da oko nas žive...Ako promotrimo povjesni aspekt vidjet ćemo da...prije svega treba znati da su vampiri bića koja..." i tako dalje i tako dalje. I uglavnom izvrte ono što se u jednoj rečenici moglo reći, i što pola osnovnoškolaca već odavno zna.
center_godess is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.