Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.05.2007., 14:33   #61
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
kažeš da nešto što nije živo ne može stvoriti život. jesi li sigurna?
svemir je grozno veliko i usamljeno mjesto, čak i da je naš život nastao panspermijom, negdje je morao nastati sam od sebe.
Nešto mi govori da kod tebe pali ona: ako mogu vidjeti i opipati onda postoj.
Pa, ništa ne nastaje samo od sebe, tj. ništa nije slučajno....
ElessarOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 14:44   #62
Quote:
ElessarOne kaže: Pogledaj post
tri četri posta prema gore od RIE.......... netko je ljen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Onaj matematicki post? Hehe. Ni ne sjecam se vise sta su limesi, otpisao sam ih kada sam taj ispit prosao di su bili zadaci sa njima, tako da....
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 14:44   #63
Funkcije, asimptote i sve to...bljak
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 14:51   #64
Quote:
ElessarOne kaže: Pogledaj post
Nešto mi govori da kod tebe pali ona: ako mogu vidjeti i opipati onda postoj.
Pa, ništa ne nastaje samo od sebe, tj. ništa nije slučajno....
je, ima slučajnih stvari. sve ima neki uzrok, ali se radi o tolikom umobolnom broju faktora da je sasvim dovoljno reći da imamo slučajnost.
usto, imamo i taj vražji kaos. dovoljno.


to s opipavanjem ostavi u katoličkoj ropotarnici povijesti. gama zrake se ne daju opipati pa postoje. to su uzaludne i starinske usporedbe.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 16:03   #65
slučajnost ne postoji....... to što čovjek ne može skontati sve te faktore je druga stvar
ElessarOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 16:08   #66
Quote:
ElessarOne kaže: Pogledaj post
slučajnost ne postoji....... to što čovjek ne može skontati sve te faktore je druga stvar
Mozda covjek kao ti ne moze skontati da slucajnost ipak postoji, pa konta da ne postoji. Samo kazem mozda.
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 16:37   #67
Quote:
ElessarOne kaže: Pogledaj post
slučajnost ne postoji....... to što čovjek ne može skontati sve te faktore je druga stvar
tko ti garantira? kako možeš biti sigurna u takvo što?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 17:15   #68
Quote:
ElessarOne kaže: Pogledaj post
Da, možemo ih aproksimirati na konačnom skupu, ali mi imamo beskonačan skup, tako da limes ove funkcije ne može biti tako određen... ovom slučaju imamo asimptotu funkcije u nuli.. svi znamo što to znači... ili?

Imaš ti pitanja?
Naravno da znamo, bas sam malo prije prosao trznicom i skuzio kako placarice barataju asimptotom u nuli...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 17:17   #69
Quote:
ElessarOne kaže: Pogledaj post
Kakve veze ameba ima s bilo čim?!?!?!?!
Kako nema, je li ti gledas koji put zasjedanja sabora na drugom programu?
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 17:21   #70
Zemlja se okreće oko Sunca -ne?? Dajte mi objasnite - kako to da se vide uglavnom - više manje iste zvijezde. Ak je putanja Zemlje oko sunca velika, a velika je - kaj ne bi bilo logično da zvjezdano nebo bude raznolikije nego što ga vidimo????
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 17:38   #71
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
Zemlja se okreće oko Sunca -ne?? Dajte mi objasnite - kako to da se vide uglavnom - više manje iste zvijezde. Ak je putanja Zemlje oko sunca velika, a velika je - kaj ne bi bilo logično da zvjezdano nebo bude raznolikije nego što ga vidimo????
OPA!!! Vidis, ima tu istine. A sto ako se tako sporo okrece da 10 generacije nece vidjeti neke promjene?
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 17:44   #72
Quote:
Dungeon Keeper kaže: Pogledaj post
OPA!!! Vidis, ima tu istine. A sto ako se tako sporo okrece da 10 generacije nece vidjeti neke promjene?
kreće se oko sunca točno godinu dana.
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 17:53   #73
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
Zemlja se okreće oko Sunca -ne?? Dajte mi objasnite - kako to da se vide uglavnom - više manje iste zvijezde. Ak je putanja Zemlje oko sunca velika, a velika je - kaj ne bi bilo logično da zvjezdano nebo bude raznolikije nego što ga vidimo????
ima razlike, očituje se u pomaku zvijezda. paralaksa. recimo tako se mjere udaljenosti zvijezda od nas. jedan parsek je udaljenost zvijezde koja tijekom jedne godine napravi paralaksu od jedne lučne sekunde.
ali to ti je tako sitno jer je svemir tako nenadjebivo ogroman da se ne skuži. da, ogroman je.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 17:57   #74
Quote:
Dungeon Keeper kaže: Pogledaj post
Mozda covjek kao ti ne moze skontati da slucajnost ipak postoji, pa konta da ne postoji. Samo kazem mozda.
ako slučajnost postoji čime bi bila definirana, po kojoj zakonitosti??? ne ne može lebdjet u zraku bez svrhe.. mora postojati razlog a samim time ne može postojati slučajnost...
ElessarOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 18:03   #75
Quote:
mandragora kaže: Pogledaj post
Zemlja se okreće oko Sunca -ne?? Dajte mi objasnite - kako to da se vide uglavnom - više manje iste zvijezde. Ak je putanja Zemlje oko sunca velika, a velika je - kaj ne bi bilo logično da zvjezdano nebo bude raznolikije nego što ga vidimo????
zamisli da ti se nešto nalazi na jedan metar od tebe i sad se krećeš lijevo desno i promatraš taj objekt. on se pomiče dok ga ti gledaš(ne doslovno, već vidiš da tvoj pogled mijenja), a sad zamisli da se taj objekt nalazi sto metara od tebe, ponoviš radnju s koracima, sada razlika u onome što vidiš postaje jedva vidljiva, a sad zamisli da taj objekt ode miliun kilometara od tebe, čak i kad bi ga vidio tvoji koraci bi bili beznačajni, ne bi vidio uopće razliku.. sad malo jasnije??
probaj si to zamislit, vidjet ćeš da je vrlo logično!
ElessarOne is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 22:34   #76
Quote:
Jackrabbit kaže: Pogledaj post
...i to mozda 37 svjetlosnih godina odavde. To bi bio sustav Zeta Reticuli, binarni sustav.
a koji je dokaz, jedna baba je sanjala da su joj alieni pokazali odakle su došli, ona je pod hipnozom nacrtala kartu koju su ti alieni imali i onda su neki kvazi astronomi iz toga zaključili da je to sustav zeta reticuli. to mi malo ne drži vodu
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 23:44   #77
Quote:
Paranoid kaže: Pogledaj post
a koji je dokaz, jedna baba je sanjala da su joj alieni pokazali odakle su došli, ona je pod hipnozom nacrtala kartu koju su ti alieni imali i onda su neki kvazi astronomi iz toga zaključili da je to sustav zeta reticuli. to mi malo ne drži vodu
Dok ne pusta ulje je dobro.
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2007., 23:45   #78
Ja sam citao dosta o tim pizdarijama i ljudi pricaju da su ih vanzemaljci otimali i kada bivaju oteti prolaze kroz zatvorena vrata i prozore. Tjelo im se pretvori u neko drugo stanje, tj prijedje u neko drugo stanje i osjecaju jake vibracije.
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 00:08   #79
meni je najzanimljivje pitanje crne rupe sto se to zapravo dogodi kada se materija urusi u najmanju mogucu tocku sto se dogodi kad se materija urusi do planckove duljine koja je nedjeljiva
stojecival is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2007., 00:16   #80
Quote:
stojecival kaže: Pogledaj post
meni je najzanimljivje pitanje crne rupe sto se to zapravo dogodi kada se materija urusi u najmanju mogucu tocku sto se dogodi kad se materija urusi do planckove duljine koja je nedjeljiva
Zanimljivo pitanje, da. Mozda ide u drugu dimenziju, puno mi toga ne znamo. Mozda imamo krivu podlogu znaju da bi shvatili, mozda smo krenuli u krivom smjeru shvacanja....
__________________
Wtf? :-O
Dungeon Keeper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:55.