Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2009., 10:31   #41
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post

Ali, moram priznati da ne vidim izravnu vezu citata i ove konkretne priče. Ja definitivno razumijem da čovjeka boli neuzvraćena ljubav, ali imam (evo, sad ovo nisu pitanja nego stav ) nešto manje razumijevanja za "strašno mi nedostaje" - naime, sumnjam da mu nedostaje ova konkretna, ovozemaljska "ona", "ona" koja ga je uzastopno varala. Nedostaje mu neka bivša, neka prošla "ona" - nedostaje mu neka nepostojeća "ona".
Znaš što nedostaje ?
Ona kakvom ju je on nekad doživljavao,kakva je nekad bila ...možda njemu i najljepša ,najpametnija,najbolja...
Nedostaje mu lijepi dio njegovog braka kojeg se sjeća.
I nije mu jasno zašto je nestao,zašto ona više nije najbolja i sve ostalo naj....
I tu ti se javlja ona vražja izdaja samog sebe...kog sam ja u klinac ustvari volio,jer ona nije sve to kako sam je gledao...
Koji je meni kuki kad nisam vidio sve to...?

I zato ja i ne težim da me netko gleda tako nebeski,kao naj,naj,naj...
To mi dođe nekako opterećujuće,kao idealiziranje...
Ja bi prizemnu ljubav sa svim manama...
__________________
kad više neznaš kamo bi išao,sjeti se odakle si došao!
medenany is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 10:31   #42
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ja definitivno razumijem da čovjeka boli neuzvraćena ljubav, ali imam (evo, sad ovo nisu pitanja nego stav ) nešto manje razumijevanja za "strašno mi nedostaje" - naime, sumnjam da mu nedostaje ova konkretna, ovozemaljska "ona", "ona" koja ga je uzastopno varala.
Upravo tako.
Već sam htjela predložiti postavljaču da se prebaci na Šupendare.
Jer ni ja baš nemam sluha za takvu ljubav.
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 10:34   #43
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Svi smo mi krenuli od Mate Lovraka, a završili na Kunderi. Nema bolje prispodobe za ilustraciju onoga što život napravi od čovjeka.
Nah, neki su počeli od Trnoružice i završili na Nives Celzijus.
I nije im uopće loše, o ne

OT: povrijeđenom čovjeku naturavati da ga boli ego a ne slomljeno srce... okrutno, okrutno...
__________________
Never trust a species that grins all the time. It's up to something.
mala hijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 10:37   #44
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Upravo tako.
Već sam htjela predložiti postavljaču da se prebaci na Šupendare.
Jer ni ja baš nemam sluha za takvu ljubav.

Stvari nikad nisu tako jednostavne...
I misliš da tebe nebi boljelo ?
__________________
kad više neznaš kamo bi išao,sjeti se odakle si došao!
medenany is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 10:39   #45
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
Hvala medenany... Postavila si stvari baš onako kako jesu...

I tebi luka, hvala na podršci i ... drži se... Vjerujem da postupamo ispravno...
Iskreno ne vjerujem u ništa ali se nadam da će vrijeme pokazati da sam bio u pravu a s druge strane se bojim da posredno ne napravim veću štetu.
U stvari klinci su mi sada najvažniji a pored svega i tim činom ću njih vjerojatno najviše povrijediti.
Očito treba pustiti da vrijeme napravi svoje a mi se svim snagamatrebamo boriti za ta mala srca.
Hrabro stari (mislim da smo generacija jer i ja iza sebe imam 15 g braka)
Luka1611 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 10:40   #46
Quote:
medenany kaže: Pogledaj post
Stvari nikad nisu tako jednostavne...
I misliš da tebe nebi boljelo ?
Bi. I to toliko jako da bi bol satrla ljubav.

Quote:
mala hijena kaže: Pogledaj post
OT: povrijeđenom čovjeku naturavati da ga boli ego a ne slomljeno srce... okrutno, okrutno...
Koliko puta treba ponoviti da je pitao, a ne naturao?
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 10:47   #47
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Svi smo mi krenuli od Mate Lovraka, a završili na Kunderi. Nema bolje prispodobe za ilustraciju onoga što život napravi od čovjeka.
Who is Mate Lovrak, meni je Asimov otvorio oči.

Naravno da stvari nikad nisu jednostavne, ali ih treba pojednostaviti, za vlastito i dobro drugih ljudi.
I naravno da si u šoku kada se nakon 12 godina braka za koji si mislio da je bio sretan, ispostavi da stvari ipak nisu takve kakvima za ih ti zamišljao. Tu se pojavljuje pitanje da li se ljudi stvarno mijenjaju, ili ih zapravo nikad nisi ni poznavao. Ta spoznaja može boljeti, i to je pitanje ega.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 10:53   #48
Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Who is Mate Lovrak, meni je Asimov otvorio oči.

Naravno da stvari nikad nisu jednostavne, ali ih treba pojednostaviti, za vlastito i dobro drugih ljudi.
I naravno da si u šoku kada se nakon 12 godina braka za koji si mislio da je bio sretan, ispostavi da stvari ipak nisu takve kakvima za ih ti zamišljao. Tu se pojavljuje pitanje da li se ljudi stvarno mijenjaju, ili ih zapravo nikad nisi ni poznavao. Ta spoznaja može boljeti, i to je pitanje ega.

Naravno da stvari treba pojednostavniti ,ali to ne možeš postići odmah.
Ne možeš sabljom odsjeći ljubav
Vjerujem da oni koji su u stanju naglo prerezati već dugo zapravo osjećaju tako nešto.
ja razumijem ove dečke ovdje jer sam isto prošla,ali ja sada i prije samo 5 mjeseci...nebo i zemlja...
Meni se sada sve čini jednostavno,onda je bio pakao,kao i njima sada...
S tim da još ponekad zaboli i da je ljubav još tu...
Ne ista,ali je tu...
Da kažem da nije lagala bi sebe...
I nebi si napravila uslugu...
__________________
kad više neznaš kamo bi išao,sjeti se odakle si došao!
medenany is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 10:56   #49
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Citat upravo i govori o tome da takvi kakvi jesmo nekome budemo sve. Malo mi je bedasto pitanje "zar to ne želiš?" - naravno da si svatko to želi i da je neponovljiv i neprocjenjiv onaj osjećaj bivanja lijepim zato što smo nekome lijepi.

Ali, moram priznati da ne vidim izravnu vezu citata i ove konkretne priče. Ja definitivno razumijem da čovjeka boli neuzvraćena ljubav, ali imam (evo, sad ovo nisu pitanja nego stav ) nešto manje razumijevanja za "strašno mi nedostaje" - naime, sumnjam da mu nedostaje ova konkretna, ovozemaljska "ona", "ona" koja ga je uzastopno varala. Nedostaje mu neka bivša, neka prošla "ona" - nedostaje mu neka nepostojeća "ona".
a meni je puno bedasta tvoja potreba da na svaku temu dođeš popovati i teoretizirati. ti, pa odmah za tobom, vjerna pratiteljica, braniteljica i potvrđivačica tvojih teorija.

boldano - e ovdje si pak nadmašio samoga sebe. otkrivši, ni manje ni više, nego ameriku! bravo, genijalče!

ovome čovjeku ne može nitko pomoći, ni na forumu ni bilo gdje drugdje. ali mu itekako može poneki samodopadni genijalac teoretičar pokvariti dan.

a čovjek samo traži malo priče, malo utjehe, malo distrakcije. i polako, dan po dan... i sve će biti u redu.
__________________
Dok se ne pomiriš s tim da radiš loše jer si loš, a ne zato što to loše što radiš nije loše, pisat ćeš ovakve baljezgarije, lažno zadovoljan sobom.
"dragi krmak" is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:00   #50
Krmak,kaj si tak nabrijan ?
Ti fali nešto
__________________
kad više neznaš kamo bi išao,sjeti se odakle si došao!
medenany is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:01   #51
Quote:
"dragi krmak" kaže: Pogledaj post
a meni je puno bedasta tvoja potreba da na svaku temu dođeš popovati i teoretizirati. ti, pa odmah za tobom, vjerna pratiteljica, braniteljica i potvrđivačica tvojih teorija.
A što ti radiš ovdje osim što neprikriveno pokazuješ svoju zavist i napadaš nekoga potpuno off topic?
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:02   #52
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Koliko puta treba ponoviti da je pitao, a ne naturao?
Upitnik ne mijenja bitno sadržaj, uostalom, ono su većinom izjave s upitnikom na kraju.
Ali pustimo znakove na miru. Lordu, mislim, ne treba advokat, dovoljno je lajav i sam.

Dakle, kako prestati voljeti?
Nikako silom, i nikako iz razloga kao što su ljutnja, razočaranje, povrijeđeni ego.
Bilo bi lijepo da se emocije isključuju onog trenutka kad vidimo da netko nije dobar za nas. Ali često bude suprotno, iz tisuću razloga, od navike i tvrdoglavosti, do nespremnosti prihvćanja gubitka, do potrebe za dokazivanjem nečega... fiksiramo se na osjećaje prema osobi koje zapravo više nema. I onda nam se čini da ratujemo sami protiv sebe, jer razum trubi jedno, a srce drugo.
__________________
Never trust a species that grins all the time. It's up to something.
mala hijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:03   #53
Quote:
medenany kaže: Pogledaj post
Naravno da stvari treba pojednostavniti ,ali to ne možeš postići odmah.
Ne možeš sabljom odsjeći ljubav
Vjerujem da oni koji su u stanju naglo prerezati već dugo zapravo osjećaju tako nešto.
Slažem se, a dug je i trnovit put prema ozdravljenju.
__________________
#sprehitisemiro
#nedajsefico
robot jura is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:03   #54
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
A što ti radiš ovdje osim što neprikriveno pokazuješ svoju zavist i napadaš nekoga potpuno off topic?
tvoj mentor je potpuno off topic. nije li?
pročitaj malo uvodni post, i postavljeno pitanje. i više puta ako treba, dok ne skužiš o čemu je ova tema.
__________________
Dok se ne pomiriš s tim da radiš loše jer si loš, a ne zato što to loše što radiš nije loše, pisat ćeš ovakve baljezgarije, lažno zadovoljan sobom.
"dragi krmak" is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:04   #55
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Citat upravo i govori o tome da takvi kakvi jesmo nekome budemo sve. Malo mi je bedasto pitanje "zar to ne želiš?" - naravno da si svatko to želi i da je neponovljiv i neprocjenjiv onaj osjećaj bivanja lijepim zato što smo nekome lijepi.

Ali, moram priznati da ne vidim izravnu vezu citata i ove konkretne priče. Ja definitivno razumijem da čovjeka boli neuzvraćena ljubav, ali imam (evo, sad ovo nisu pitanja nego stav ) nešto manje razumijevanja za "strašno mi nedostaje" - naime, sumnjam da mu nedostaje ova konkretna, ovozemaljska "ona", "ona" koja ga je uzastopno varala. Nedostaje mu neka bivša, neka prošla "ona" - nedostaje mu neka nepostojeća "ona".
Da Lorde, tu si potpuno u pravu.
Ona koju volim i koja mi nedostaje više ne postoji. Ali tijelo u kojem je živjela postoji i dalje, i svaki pogled na to tijelo podsjeti me na nju...
Istinu zboriš, patim za ženom koje više nema i nikada se neće vratiti...
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:05   #56
Quote:
medenany kaže: Pogledaj post
Krmak,kaj si tak nabrijan ?
Ti fali nešto
Niš mi ne fali. Al nekad valjda mogu bit i ozbiljan.
A ozbiljan sam kad vidim da šarlatani nedužnom čovjeku odmažu, te temu odvode u smjeru suprotnom od onoga što je autor teme želio.
__________________
Dok se ne pomiriš s tim da radiš loše jer si loš, a ne zato što to loše što radiš nije loše, pisat ćeš ovakve baljezgarije, lažno zadovoljan sobom.
"dragi krmak" is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:07   #57
Quote:
"dragi krmak" kaže: Pogledaj post
tvoj mentor je potpuno off topic. nije li?
pročitaj malo uvodni post, i postavljeno pitanje. i više puta ako treba, dok ne skužiš o čemu je ova tema.
O, siroče moje, pa volim ja i tebe.
I nemoj dezinformirati javnost, kad već offtopičariš. Vidiš, to je pitanje ponosa, ja sam prva bila na ovoj temi. A i ti me slijediš?
Perzefona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:08   #58
Quote:
mala hijena kaže: Pogledaj post
Upitnik ne mijenja bitno sadržaj, uostalom, ono su većinom izjave s upitnikom na kraju.
Ali pustimo znakove na miru. Lordu, mislim, ne treba advokat, dovoljno je lajav i sam.

Dakle, kako prestati voljeti?
Nikako silom, i nikako iz razloga kao što su ljutnja, razočaranje, povrijeđeni ego.
Bilo bi lijepo da se emocije isključuju onog trenutka kad vidimo da netko nije dobar za nas. Ali često bude suprotno, iz tisuću razloga, od navike i tvrdoglavosti, do nespremnosti prihvćanja gubitka, do potrebe za dokazivanjem nečega... fiksiramo se na osjećaje prema osobi koje zapravo više nema. I onda nam se čini da ratujemo sami protiv sebe, jer razum trubi jedno, a srce drugo.
Potpis.
To što ga je varala nije bilo dovoljno da uništi njegovu ljubav. Da bar jest! Sad bi mu bilo puno lakše. On je i dalje voli. Ali sebe voli ipak malo više. I to je dobro. Zdravo. Tako i treba biti.
__________________
Dok se ne pomiriš s tim da radiš loše jer si loš, a ne zato što to loše što radiš nije loše, pisat ćeš ovakve baljezgarije, lažno zadovoljan sobom.
"dragi krmak" is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:09   #59
Quote:
mala hijena kaže: Pogledaj post
Nah, neki su počeli od Trnoružice i završili na Nives Celzijus.
Ako je vjerovati žutom tisku, mnogi su završili na Nives Celzijus.

Quote:
OT: povrijeđenom čovjeku naturavati da ga boli ego a ne slomljeno srce... okrutno, okrutno...
Kako ono: ovo od tebe nisam očekivao. Fakat mu ništa nisam naturao, pitam čovjeka što i kako. Naturanje je u očima čitatelja...

Quote:
robot jura kaže: Pogledaj post
Who is Mate Lovrak, meni je Asimov otvorio oči.
Nenene. Mato Lovrak je taj koji drži oči zatvorenima.

Quote:
"dragi krmak" kaže: Pogledaj post
a meni je puno bedasta tvoja potreba da na svaku temu dođeš popovati i teoretizirati. ti, pa odmah za tobom, vjerna pratiteljica, braniteljica i potvrđivačica tvojih teorija.
I ja tebe volim.


BTW, ovo je forum. Trebao bih, umjesto teoretiziranja, prakticirati???

Quote:
mala hijena kaže: Pogledaj post
Upitnik ne mijenja bitno sadržaj, uostalom, ono su većinom izjave s upitnikom na kraju.
Ali pustimo znakove na miru. Lordu, mislim, ne treba advokat, dovoljno je lajav i sam.
Nisu izjave. Vjeruj, ne vjeruj, tvoja stvar.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2009., 11:12   #60
Quote:
medenany kaže: Pogledaj post
Znaš što nedostaje ?
Ona kakvom ju je on nekad doživljavao,kakva je nekad bila ...možda njemu i najljepša ,najpametnija,najbolja...
Nedostaje mu lijepi dio njegovog braka kojeg se sjeća.
I nije mu jasno zašto je nestao,zašto ona više nije najbolja i sve ostalo naj....
I tu ti se javlja ona vražja izdaja samog sebe...kog sam ja u klinac ustvari volio,jer ona nije sve to kako sam je gledao...
Koji je meni kuki kad nisam vidio sve to...?

I zato ja i ne težim da me netko gleda tako nebeski,kao naj,naj,naj...
To mi dođe nekako opterećujuće,kao idealiziranje...
Ja bi prizemnu ljubav sa svim manama...

Medenany... ostavljaš me bez teksta... skidam ti kapu!
Čitaš mi misli...

A idealiziranje, ma nisam ja ono citirao u tom smislu... Nikoga ne valja idealizirati - treba voljeti osobu koja je uz tebe, takvu kakva jest.
Jako me podsjećaš na jednu moju frendicu sa tim "idealiziranjem", to je ona uvijek običavala govoriti :-)
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:53.