Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.07.2015., 23:07   #1541
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Rodila sam prije 9.5 mj. Dojim, zadnjih oko mjesec dana smo spali na oko 3 podoja dnevno. Prije je bilo punooo cesce.
Mengu jos nemam, nisam trudna. Nije da mi fali ali se brinem jer zadnja 3 mj imam tu i tam simptome pms-a: nadutost, ovulatornu bol, pristeve, iscjedak ko da ovuliram, zelja za slatkim...
6 tj nakon poroda (carski) sam bila kod ginicke. Nije mi htjela raditi uzv, rekla da dodjem nakon prve menge.
Nakon prvog carskog sam dobila nakon 7.5 mj.
Da li da se brinem ili da uzivam?
Nakon 1. cr nakon 3mj.,a nakon 2. cr nakon 7mjeseci.
Na tvom mjestu tražila bi uzv pregled prvenstveno zbog carskog.Meni je normalno obavila uzv nakon 2,5 mjeseca od poroda.I ne,nije bilo sve ok.
avatarmix is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 00:13   #1542
Quote:
avatarmix kaže: Pogledaj post
Nakon 1. cr nakon 3mj.,a nakon 2. cr nakon 7mjeseci.
Na tvom mjestu tražila bi uzv pregled prvenstveno zbog carskog.Meni je normalno obavila uzv nakon 2,5 mjeseca od poroda.I ne,nije bilo sve ok.
Ajme! Jel mozes natuknut kaj je bilo? Ma morat cu mijenjat ginicku...sam kaj bas i nemam neki izbor.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 07:05   #1543
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Rodila sam prije 9.5 mj. Dojim, zadnjih oko mjesec dana smo spali na oko 3 podoja dnevno. Prije je bilo punooo cesce.
Mengu jos nemam, nisam trudna. Nije da mi fali ali se brinem jer zadnja 3 mj imam tu i tam simptome pms-a: nadutost, ovulatornu bol, pristeve, iscjedak ko da ovuliram, zelja za slatkim...
6 tj nakon poroda (carski) sam bila kod ginicke. Nije mi htjela raditi uzv, rekla da dodjem nakon prve menge.
Nakon prvog carskog sam dobila nakon 7.5 mj.
Da li da se brinem ili da uzivam?
Nemoj cekat prvu mengu jer moze potrajati. Ja sam nakon prvog cr dobila m nakon 6 mjeseci a nakon drugog cr nakon 18 mjeseci (mali je tad vec sest mjeseci isao u jaslice). Uzv sam napravila oko prvog rodjendana i sve je bilo ok (osim sto nije bilo ni o od ovulacije na vidiku). Meni je super bilo bit bez menge dve i po godine (nemam ni sad ali to je za temu kontracepcije nakon poroda )

E a sto se ginicke tice, cisto sumnjam da je mislila da ne dodjes godinu i vise ako nemas menge, zene obicno dobiju prije jer vecina ne doji. Nazovi i trazi uzv, imas pravo na to.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 09:44   #1544
Dobila cca dva mjeseca nakon carskog. Neka vrsta uzv abdomena radjena u bolnici prije otpustanja, ginekološki pregled, papa, vaginalni uzv 10 tjedana od poroda, dakle, tad vec bila prosla prva m. Sve bilo ok.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2015., 10:21   #1545
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Ajme! Jel mozes natuknut kaj je bilo? Ma morat cu mijenjat ginicku...sam kaj bas i nemam neki izbor.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
Moja gin nije bila sigurna je li u pitanju vodena cista,pa me poslala kod spec.Uglavnom bio u pitanju hematom. Prema riječima spec. to je posljedica cr koja se rijetko događa,ali evo ja sam imala "sreću".
avatarmix is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2015., 00:27   #1546
Quote:
avatarmix kaže: Pogledaj post
Moja gin nije bila sigurna je li u pitanju vodena cista,pa me poslala kod spec.Uglavnom bio u pitanju hematom. Prema riječima spec. to je posljedica cr koja se rijetko događa,ali evo ja sam imala "sreću".
Uff, bas mi je zao
Nis, budem se narucila na pregled.


Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 10:12   #1547
Jucer sam dobila mengu Sad si mislim koja sam glupaca bila i zalila se kaj ju nemam
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 00:11   #1548
I moja je stigla prije tjedan dana, ravno 9 mjeseci nakon poroda, isto je bilo lijepo bez nje..ali s pozitivne strane, po pitanju intenziteta i dužine je bila ista kao i prije trudnoće, nadam se da će tako i ostati :)
__________________
"If you wanna make a difference in the world, don't just be yourself - live yourself!" D.I.
lenchy2403 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2015., 17:09   #1549
7,5 tjedana od poroda, prirodnog...lohije trajale 20-tak dana, sve ok. Nakon prvog poroda men.sam dobila nakon tri mjeseca. Taman sutra mislila na onaj prvi pregled poslije poroda, kad jutros vidim krvav iscjedak..mislim da nije "prava mjesecnica", vise sluzavo ali krv - sad, je li to ok, jel se jos kome desavalo, koliko bi sad to trajalo, da svejedno ako budem krvarila odem na pregled ili da cekam da stane, sta god bilo?
Filomena2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 16:35   #1550
Evo da pitam ima li netko slično iskustvo.

Rodila prije malo više od sedam mjeseci. Dojim 3-4 puta dnevno plus dohrana.

Prvu mengu dobila nakon cca tri mjeseca od poroda.

Nakon negdje ravno 30 dana došla još jedna.

Nakon cca još 30 dana još jedna.

Što se tiče izgleda, bile su normalne, ništa neuobičajeno. I na moje ugodno iznenađenje, obzirom na moja iskustva prije trudnoće, nisu bile uopće bolne i nisu bile užasno obilate.

I onda... ništa. Po nekoj računici nova mi je trebala doći oko 15.08. Još je čekam...

Već nekih tjedan dana stalno imam 'unutra' nekakav osjećaj da će svaki čas, da je već stigla... čak odem na WC provjeriti... a ono ništa.

Uz to sam i nekako napuhana.

Ne znam što da mislim. Odlučila sam, ako ne dođe do kraja tjedna, idem na test...

Ali pitanje je zapravo sljedeće: je li moguće da vam dođe menga nakon poroda, da nakon toga imate još nekoliko redovnih, i da onda opet stane - a da nije u pitanju trudnoća? Ima li tko takvo iskustvo?
pinksky is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 20:31   #1551
Kupi za 20kn test.
Ja sam imala prosle godine perod kad mi je kasnila skoro tri tjedna, pa sam potrosila par testova iako sam bila prilicno sigurna da nisam trudna jer meni vec odmah tjedan dana nakon sto kasni pocne biti zlo
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 22:49   #1552
Quote:
pinksky kaže: Pogledaj post
Evo da pitam ima li netko slično iskustvo.

Rodila prije malo više od sedam mjeseci. Dojim 3-4 puta dnevno plus dohrana.

Prvu mengu dobila nakon cca tri mjeseca od poroda.

Nakon negdje ravno 30 dana došla još jedna.

Nakon cca još 30 dana još jedna.

Što se tiče izgleda, bile su normalne, ništa neuobičajeno. I na moje ugodno iznenađenje, obzirom na moja iskustva prije trudnoće, nisu bile uopće bolne i nisu bile užasno obilate.

I onda... ništa. Po nekoj računici nova mi je trebala doći oko 15.08. Još je čekam...

Već nekih tjedan dana stalno imam 'unutra' nekakav osjećaj da će svaki čas, da je već stigla... čak odem na WC provjeriti... a ono ništa.

Uz to sam i nekako napuhana.

Ne znam što da mislim. Odlučila sam, ako ne dođe do kraja tjedna, idem na test...

Ali pitanje je zapravo sljedeće: je li moguće da vam dođe menga nakon poroda, da nakon toga imate još nekoliko redovnih, i da onda opet stane - a da nije u pitanju trudnoća? Ima li tko takvo iskustvo?
Ja sam imala takvo iskustvo... i prvi i drugi put mi je trebalo da se ustale ciklusi cca 6 mj,pa sam znala dobiti i nakon 28 i nakon 50 dana.
Al test uvijek mozes napraviti, nemas stvarno sta izgubiti osim 30ak kn, tako da ja nebi cekala ni dana ako postoje ikakve nedoumice.
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 09:17   #1553
Rodila sam prije 13 mj. Ovo mi je 5. menga, ciklusi 23-28 dana. Brine me sto mi 3 dana curi ko ludo, uzas, i onda 4. dan nista nemam, pa 5. i 6. dan opet procurim. Jel to normalno? Bila sam na pregledu, uzv, papa....sve ok osim nekog malog mioma.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2015., 20:12   #1554
evo još jedna s miomom
i ja imam nešto slično kao i ti
ali primijetila sam da mi to curenje ovisi o kretanju i općenito o naporima
ako više mirujem 1. i 2. dan menge, sve ok. ako puno malog nosim i puno se krećem onda mi procuri negdje 4. i 5. jako
možda je radi mioma, ja ga prije trudnoće nisam imala i to mi se prije nije dešavalo
a i ciklusi su mi se sa 28-30 dana skratili na 23-25. ali ginić veli da je to ok (meni nije ) glavno da ne preskače
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 07:20   #1555
Kod mene jos promjena-menga ne samo sto je tak cudljiva, nego evo 10. dan a jos traje! Doduse, ne crvena krv nego smedje i ne preobilno. Nemam pojma kaj se dogadja. Nekak si objasnjjavam time sto moj cicko jos uvijek cica, do 3 puta dnevno, i nekak u zadnjw vrijeme su podoji duzi. A i cesto me zna dohvatit kad je nervozan pa samo malo potegne
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 10:01   #1556
ja nisam nikad dojila pa ne znam povezanost s tim
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 10:21   #1557
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Kod mene jos promjena-menga ne samo sto je tak cudljiva, nego evo 10. dan a jos traje! Doduse, ne crvena krv nego smedje i ne preobilno. Nemam pojma kaj se dogadja. Nekak si objasnjjavam time sto moj cicko jos uvijek cica, do 3 puta dnevno, i nekak u zadnjw vrijeme su podoji duzi. A i cesto me zna dohvatit kad je nervozan pa samo malo potegne
pa mislim da bi menge trebale biti rjedje ili oskudnije, ne dulje
Jesi bila na uzv na kraju? Mozda imas nesto sto ti poremeti ciklus ( sorry sto nisam od vece pomoci, ja jednom kad bi dobila sh bile regularne usprkos dojenju)
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 14:16   #1558
Bila sam na uzv prije 2 mj. Sve ok osim tog malog mioma. Cekat cu da prestanem dojiti pa obavit opet pretrage, mozda Mirenu stavit.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 06:41   #1559
Quote:
micek-jerry kaže: Pogledaj post
Bila sam na uzv prije 2 mj. Sve ok osim tog malog mioma. Cekat cu da prestanem dojiti pa obavit opet pretrage, mozda Mirenu stavit.
Mirena
Upravo imam "mengu" - stavila sam dnevni ulozak pa cekam da prodju ta jedan-dva-tri dana(varira) i onda opet mir dva-tri mjeseca
Samo pazi da ne stavis odmah pred more, meni je tad trajalo malo dulje, neka dva-tri tjedna, pa jos dvije-tri menge smanjenog intenziteta, i od onda blazeno prakticno nista.
Jedino mi zeljezo i dalje lose, kao i kad nisam imala mengu zbog dojenja, valjda je to genetski, makar sam pocela sok cikle, kupinovo vino itd....
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 21:28   #1560
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Mirena
Upravo imam "mengu" - stavila sam dnevni ulozak pa cekam da prodju ta jedan-dva-tri dana(varira) i onda opet mir dva-tri mjeseca
Samo pazi da ne stavis odmah pred more, meni je tad trajalo malo dulje, neka dva-tri tjedna, pa jos dvije-tri menge smanjenog intenziteta, i od onda blazeno prakticno nista.
Jedino mi zeljezo i dalje lose, kao i kad nisam imala mengu zbog dojenja, valjda je to genetski, makar sam pocela sok cikle, kupinovo vino itd....
Hvala na savjetima!
Ovo za Mirenu zvuci dobro, mislim da bih se preporodila s tak oskudnom mengom.
A da probas piti tablete zeljeza? Meni je dobar Ferrum Lek.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.