Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2013., 00:00   #81
i valerijana.

isto tako mi je rekla farmaceutkinja kad sam uzela tablete od korijena valerijane da ne smijem miješat s kemijom.
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 00:33   #82
Quote:
galadrielka kaže: Pogledaj post
i valerijana.

isto tako mi je rekla farmaceutkinja kad sam uzela tablete od korijena valerijane da ne smijem miješat s kemijom.
jel se to odnosi na sve lijekove uključujući i anksiolitike ili pak samo AD i AP?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 07:26   #83
Nemojte me plašiti... ja pijem AP i ločem majčinu dušicu skoro svaki dan
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 08:44   #84
Thumbs up

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nemojte me plašiti... ja pijem AP i ločem majčinu dušicu skoro svaki dan
Možda je tebi to dobitna kombinacija
__________________
˝A ship in port is safe, but that's not what ships are built for˝.
Calistam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 08:47   #85
Quote:
Calistam kaže: Pogledaj post
Možda je tebi to dobitna kombinacija
ja kad sam bio hospitaliziran, svima na odjelu sam dilao čajeve ... doktori su to znali i valjda bi mi rekli da se to ne smije
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 08:52   #86
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
ja kad sam bio hospitaliziran, svima na odjelu sam dilao čajeve ... doktori su to znali i valjda bi mi rekli da se to ne smije
Ne znam stvarno
Nisam nikada probala... Od tih biljnih stvari sam samo uzimala Aktivin H, ali nažalost nije pomagalo..
__________________
˝A ship in port is safe, but that's not what ships are built for˝.
Calistam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 08:55   #87
Quote:
Calistam kaže: Pogledaj post
Ne znam stvarno
Nisam nikada probala... Od tih biljnih stvari sam samo uzimala Aktivin H, ali nažalost nije pomagalo..
čajevi ne mogu zamijeniti anksiolitike, ali itekako mogu zamijeniti sedative. em što ti od normabela nastrada jetra, em što neki čajevi još i jače pucaju od normabela
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 12:03   #88
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
znaš da ne smiješ kombinirat eliceu (ili bilo koji drugi AD) sa gospinom travom?
Napisala sam da ju držim u ladici, zlu ne trebalo. Znači da se liječim gospinom travom, a ak skužim da mi se pogoršava, tj. da mi gospina trava ne djeluje, onda budem uzimala eliceu. Naravno da znam da ne smijem, gospina trava je antidepresiv kao i elicea...
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 12:06   #89
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nemojte me plašiti... ja pijem AP i ločem majčinu dušicu skoro svaki dan
Mislim da nemaš brige s majčinom dušicom, koliko je meni poznato samo se gospina trava ne smije piti s AD ili AP. I mislim da se valerijana ne bi smijela piti s normabelom/helexom i sl... Ali majčina dušica nije antidepresiv. Btw, preporučila bi ti i matičnjak, on je super isto, ja ga pijem kombiniranog s kamilicom...
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 14:14   #90
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Napisala sam da ju držim u ladici, zlu ne trebalo. Znači da se liječim gospinom travom, a ak skužim da mi se pogoršava, tj. da mi gospina trava ne djeluje, onda budem uzimala eliceu. Naravno da znam da ne smijem, gospina trava je antidepresiv kao i elicea...
Ne znam ako znaš, negdje sam čitala da se gospina trava ne smije uzimati u ljetnim mjesecima pa da znaš ako ne znaš
__________________
˝A ship in port is safe, but that's not what ships are built for˝.
Calistam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 18:12   #91
Quote:
ultraoptimizam kaže: Pogledaj post
inače zeus ni AD nisu lijek vec isto tako pomočna štaka koja smanjuje simptome i malo poboljšava stanje, jedini trajni lijek je intenzivna PT
Postoji vise oblika psihoterapijske terapije.
Nije ista terapija kod depresije( psihoanaliza) ili kod panicnog poremećaja (KBT).
Druga stvar je da je bez AD psihoanaliza mlacenje prazne slame.
Sto se tiče psihoanalize, ja ne znam ni jednu osobu koju je ona izlijecila.To je dugotrajan proces s dvojbenom prognozom.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 18:16   #92
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
znaš da ne smiješ kombinirat eliceu (ili bilo koji drugi AD) sa gospinom travom?
Super da se nas dvoje u nečemu slažemo
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 18:17   #93
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Napisala sam da ju držim u ladici, zlu ne trebalo. Znači da se liječim gospinom travom, a ak skužim da mi se pogoršava, tj. da mi gospina trava ne djeluje, onda budem uzimala eliceu. Naravno da znam da ne smijem, gospina trava je antidepresiv kao i elicea...
samo provjeravam
bila je nedavno tema na zdravlju o tome kako je neka cura dobila AD i pila gospinu travu za smirenje. nisam ni sama sigurna više tko zna tko ne zna, pa bolje reć svima nego da netko ima sranja kasnije
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2013., 22:27   #94
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
jel se to odnosi na sve lijekove uključujući i anksiolitike ili pak samo AD i AP?
e to ti pak ne znam. ja sam shvatila da se ni s čim ne treba kombinirat

Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Postoji vise oblika psihoterapijske terapije.
Nije ista terapija kod depresije( psihoanaliza) ili kod panicnog poremećaja (KBT).
Druga stvar je da je bez AD psihoanaliza mlacenje prazne slame.
Sto se tiče psihoanalize, ja ne znam ni jednu osobu koju je ona izlijecila.To je dugotrajan proces s dvojbenom prognozom.
zar se KBT ne koristi i kod depresije?

ja zapravo mislim da je sve to do osobe, odnosno ko šta preferira i kome šta leži. meni tako gestalt nije bio nešto privlačan, kad sam išla na nekakve radionice.

psihijatrica mi je nekidan rekla da neki psihoanalizom kopaju o uzrocima svoje anksioznosti
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 11:18   #95
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
samo provjeravam
bila je nedavno tema na zdravlju o tome kako je neka cura dobila AD i pila gospinu travu za smirenje. nisam ni sama sigurna više tko zna tko ne zna, pa bolje reć svima nego da netko ima sranja kasnije
Znam, ja sam postala baš na toj temi nek joj dečko veli da ne pije to zajedno . I znam da ju nije dobro piti ljeti, u biti se ne smije ulje gospine trave mazati na suncu. Od čaja koža nije toliko izložena. Ma ja sam doktorirala biljne pripravke, za sada pomažu, klonim se AD i lijekova jedino zato jer mi je jetra povremeno loše, imala sam puno bolesti ranije i operacija i sve je to ostavilo traga (lijekovi i anestezije). Uz to pijem euthyrox za štitnjaču koji je doživotna terapija pa gledam gdje mogu izbjeći kemiju. Nije da ne vjerujem tabletama, nego eto malo mi ih je too much u životu bilo... I sad me još na sve i ovo snašlo. Ali bolje mi je, nadam se da će nam svima svanuti sunce kad tad. S kemijom ili bez nje.
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 11:44   #96
Quote:
galadrielka kaže: Pogledaj post


zar se KBT ne koristi i kod depresije?

:
Većina depresivnih pacijenata ide na psihoanalitičku psihoterapiju.
KBT daje odlične rezultate kod fobičara i paničara,jer ih uči kako da se ponašaju u takvim situacijama. Daje odlične rezultate i to u kratkom vremenuu.
Psihoanaliza je dugotrajan proces s neizvjesnim rezultatima
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 12:21   #97
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Većina depresivnih pacijenata ide na psihoanalitičku psihoterapiju.
KBT daje odlične rezultate kod fobičara i paničara,jer ih uči kako da se ponašaju u takvim situacijama. Daje odlične rezultate i to u kratkom vremenuu.
Psihoanaliza je dugotrajan proces s neizvjesnim rezultatima
a jel?

to nisam znala.

KBT može za anskioznost isto?
galadrielka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 13:44   #98
Quote:
galadrielka kaže: Pogledaj post
a jel?

to nisam znala.

KBT može za anskioznost isto?
Ovisi dali imas GAP ili anksioznost vezanu s nekom fobijom ili PA
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 15:32   #99
Probala sam KBT, probala sam psihoanalizu i na kraju mislim da su me lijekovi izvukli. I vrijeme.
krafna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 19:03   #100
Quote:
frogy kaže: Pogledaj post
Znam, ja sam postala baš na toj temi nek joj dečko veli da ne pije to zajedno . I znam da ju nije dobro piti ljeti, u biti se ne smije ulje gospine trave mazati na suncu. Od čaja koža nije toliko izložena. Ma ja sam doktorirala biljne pripravke, za sada pomažu, klonim se AD i lijekova jedino zato jer mi je jetra povremeno loše, imala sam puno bolesti ranije i operacija i sve je to ostavilo traga (lijekovi i anestezije). Uz to pijem euthyrox za štitnjaču koji je doživotna terapija pa gledam gdje mogu izbjeći kemiju. Nije da ne vjerujem tabletama, nego eto malo mi ih je too much u životu bilo... I sad me još na sve i ovo snašlo. Ali bolje mi je, nadam se da će nam svima svanuti sunce kad tad. S kemijom ili bez nje.
Imas neki cajni savjet za mene?
Trenutno imam jos par tableta helexa(dala mi doktorica 1kutiju, tesko da ce mi dati jos koju u slijedecih 1god). Samo uz njega mogu spavati i to max 6h. Zaspem od umora i onda se probudim misleci o problemima (na poslu).
Isto pijem i euthyrox
tomorrow2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:48.