Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2015., 20:50   #1
"LGBTIQA+"-friendly stručnjaci

Dakle, kao što naslov kaže, ovo je tema gdje su svi forumaši pozvani tražiti i ostaviti preporuke, pohvale i (argumentirane) pokude psihologa/-jatara/-terapeuta koji su, ukratko, "LGBTIQA+"-friendly.

Iako već imamo temu s preporukama, ovo je u tom smislu "osjetljiva" skupina i ponekad se doista teško otvoriti i uspostaviti kvalitetan odnos sa stručnom osobom kojoj se iz nekog razloga osoba ne može "outati", odnosno reći svoju seksualnu orijentaciju, čak i kada mu se obraća zbog problema koji nisu izravno vezani za nju. Zbog toga je ova tema zamišljena kao neka baza informacija i iskustava iz prve, druge ili koje već ruke o stručnjacima koji su više, odnosno manje otvoreni različitostima.

Dakako da su na ovu temu pozvani i foruamši koji se ne identificiraju s ovim grupama ali imaju informaciju o stručnjaku koja se tiče nvedene teme (npr., ako nečiji terapeut na stolu drži zastavicu duginih boja kao simbol otvorenosti i inkluzivnosti).

Zabranjeno je, kao i drugdje, vrijeđanje, trolanje i drugo kršenje pravila.

O seksualnoj orijentaciji općenito raspravljati možete ovdje.
O homofobiji ovdje.
O fenoemnu nasilja prema LGBTIQA+ osobama ovdje.
O problemima vezanima za "outanje" također imamo temu.
Pristojni zalutali postovi bit će preusmjereni/prebačeni na odgovarajuće teme, a spam, trolež i vrijeđanje imat će propisne posljedice.

Ugodan boravak na forumu i uspješan pronalazak stručnjaka odgovarajućeg profila žele vam

moderatori Psihologije.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 18:06   #2
Dr. Aran Tomac s Klinike za psihološku medicinu na Rebru. Gayfriendly, potvrđeno s više strana.
Samo napomena da već nekoliko godina ne radi s 18+ populacijom nego adolescentima na Psihološkoj.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 19:33   #3
znamo li ista o marcinku? njega su mi preporucivali za druge stvari al onda sam ga guglala i nasla na katolickim portalima tak da mozda bolje on ne ipak, jelda?
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 22:02   #4
Marčinko je za one koji imaju tendenciju za . Imao sam čast popričati sa njim uživo.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 05:25   #5
zanimalo bi me i tko radi u Centru za zaštitu mentalnog zdravlja doma zdravlja Zagreb i Savjetovalištu za mentalno zdravlje i prevenciju ovisnosti Zavoda za javno zdravstvo dr. Andrija Štampar (link : http://www.zagreb.hr/default.aspx?id=44632), ima li tamo preporucljivih doktora koji bi se mogli opisati kao friendly?
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 12:31   #6
Gayfriendly psihijatri iz sljedećih ustanova:

KBC Sestre milosrdnice (Vinogradska):
Dr. Tihana Rončević
Dr. Lidija Kostanjšak
Dr. Branka Vidrih

KB Dubrava:
Navodno svi osim dr. Zlatka Tomića.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...

Zadnje uređivanje Pringles : 17.03.2015. at 23:24. Reason: tipfeler :okp:
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 17:31   #7
malo pitanjce - sami su se tako izjasnili ili ih je neki pacijent tako procijenio? (cisto za neki dodatni info, ako ne smeta.)
__________________
Bolje šutit nego ništa ne reć.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 18:06   #8
Takvima su ih ljudi sa strane proglasili. Valjda neće biti problem i mogu napisati da se radi o kolegama.
(Osim jedne liječnice iz Vinogradske s popisa koja se sama izjasnila, ali ona zaista i jest gayfriendly, ne samo tolerantna).

Dr. Tomca kojeg sam ranije navela su preporučivali pacijenti koji su tražili gayfriendly psihijatre i imali iskustva s njm.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 23:23   #9
KBC Rebro

Klinika za psihijatriju:

Dr. Milena Skočić
Dr. Maja Šeparović
Dr. Zoran Madžarac

Klinika za psihološku medicinu:
Dr. Irena Ladika
Dr. Saša Jevtović
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 18:37   #10
Unhappy Pomoc

Gdje se mogu javiti negdje u sjevernoj hrvatskoj (Medimurje , Varazdin) za zagreb trk dok napinim 18stu (u12mjesecu ove godine) meni treba pomoc oko Transeksualnih problema posto imam jako puno simptoma da imam Bolest spolnog identiteta jer mi mozak radi drugacije a ne na navimn kako bi trebao vise je "ŽENSKI" nego muski. A i imam problem sto sam ipotentan (ako se to tako kaze ono kada nemos da ti penis fljuvne spermu vanka sorry na izrazu).

Svaka pomoc mi je jako potrebna jer cu sa svojim roditeljima poludit volio bih nekog odvas upoznati da ku se outam jer ovako vse nemogu izdrzat mislio sam se outat sestricni dok ju prviluta sleddeci puta vidim jer ona srudita socijalnupomoc pa sam si mislio da ima neko "srce vec prema takvim ljudima" a i sa niom sam od cjele familije nekako najblizi si i uvijek sam se usporedivao sa njom .

Ima li ntko na forumu da mi se nece smijati zbog ovga sto sam napisao i netkoke je vec prosao kroz taj proces ili tek prolazi vio bih upoznati nekog takvog .
Hvala!
Matija Mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2015., 18:43   #11
Sa stranica lorica, mozda nekom pomogne: http://www.lori.hr/psihologija/index...id=12&Itemid=3
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2015., 01:21   #12
Lista stručnjaka koji imaju iskustva u radu s transseksualnim osobama

PSIHOLOGIJA

Nataša Jokić-Begić, prof. - Filozofski fakultet Sveučilišta u ZG (Psihologija)
Iva Žegura, prof. - PB Vrapče
Vesna Antičević, prof. - KBC Split, Klinika za psihijatriju

za maloljetnike:

Marina Grubić, prof. - KBC Zagreb, Klinika za pedijatriju


PSIHIJATRIJA

Goran Arbanas, dr.med. - OB Karlovac, Služba za duševne bolesti
Davor Moravek, dr.med. - KBC Sestre milosrdnice, Klinika za psihijatriju
Dražen Begić, dr.med. - KBC Zagreb (Rebro), Klinika za psihijatriju

za maloljetnike:

Nenad Jakušić, dr.med. - Klinika za dječje bolesti zagreb, Centar za zaštitu mentalnog zdravlja djece i mladeži
Davorka šarić, dr.med. - Psihijatrijska bolnica za djecu i mladež, Zagreb




(Izvor: Večernji list, 26. ožujka 2015., str. 37.)
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2015., 18:33   #13
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Lista stručnjaka koji imaju iskustva u radu s transseksualnim osobama

PSIHOLOGIJA

Nataša Jokić-Begić, prof. - Filozofski fakultet Sveučilišta u ZG (Psihologija)
Iva Žegura, prof. - PB Vrapče
Vesna Antičević, prof. - KBC Split, Klinika za psihijatriju

za maloljetnike:

Marina Grubić, prof. - KBC Zagreb, Klinika za pedijatriju


PSIHIJATRIJA

Goran Arbanas, dr.med. - OB Karlovac, Služba za duševne bolesti
Davor Moravek, dr.med. - KBC Sestre milosrdnice, Klinika za psihijatriju
Dražen Begić, dr.med. - KBC Zagreb (Rebro), Klinika za psihijatriju

za maloljetnike:

Nenad Jakušić, dr.med. - Klinika za dječje bolesti zagreb, Centar za zaštitu mentalnog zdravlja djece i mladeži
Davorka šarić, dr.med. - Psihijatrijska bolnica za djecu i mladež, Zagreb




(Izvor: Večernji list, 26. ožujka 2015., str. 37.)
Ja sam bio kod doktorice Vesne Grgic.....Meni se nije svidjela, veci dio vremna je sutila, a drzala mw 2 sata (Klinika za psiholosku medicinu), zna da sam gay....
ljecio sam se 2 x u Vinogradskoj od alkohola...prije 4 godine, sada idem opet kod Grhgic na Rebro, koliko se tamo ostaje ako bi ostao na hospitalizaciji? i dali uopce mogu jer imam 29.

Najgayfriendly doktorica ever za mene je dr. Zrinka Čavar, klinika za ovisnost, mirogojska. Ta zena me doigla iz mrtvih u 5 terapija, kojom energijom ludom zraci i zajebava se, prosli smo sve segmente......nazalost tada je bilo u Dubravi, ja nisam iz Zagreba direktno, pa sam mogao ici, sada kaja je u Mirogosjkoj, primaju se samo ljudi iz Zagreba, nazalost, a to je najbolja psihijatrica ikad po meni, a prosao sam ih, iako se bavi u 90% slucajeva narkomanima, uzima i ostale ljude, depresija, alkoholizam, dusevni poremecaji i tako dalje.....
EngiXDXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 11:25   #14
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Gayfriendly psihijatri iz sljedećih ustanova:

KBC Sestre milosrdnice (Vinogradska):
Dr. Tihana Rončević
Dr. Lidija Kostanjšak
Dr. Branka Vidrih

KB Dubrava:
Navodno svi osim dr. Zlatka Tomića.
Dr Kostanjsak je otisla u Irsku
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 14:38   #15
meni je kontraintuitivno odvajati se od ljudi pa onda stvarati aktivno podjele i traziti prava ko i svi drugi od kojih se odvajas

jesmo "mi" (zubo) svi ljudska bica i temeljna ljudska prava su nam svima zajamcena ustavom ako vec nisu u praksi?

ako su jednom pojedincu ta prava uskracena nije li u interesu svakom pojedincu boriti se za tog pojedinca odnosno za njegova prava?

mislim da ove teme ni prozivanja nebi bilo kada se iz bilo koje perspektive ljudsko bice nebi kategoriziralo ko bioloski proizvod .. jel itko ikad cuo/citao o ljudskim pravima .. sta je sa edukacijom po tom pitanju .. zasto se djecu ne uci o tome?

znam da sam debelo van generalnog poimanja tematike (iliti pisi kako ti mi dopustamo) ali pitanja koja postavljam su esencija ove i slicnih tema
prije nego je covjek ista je ljudsko bice, zasto ignorirati njegovu esenciju?!

Zadnje uređivanje F.A.Q : 30.06.2017. at 15:21.
F.A.Q is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2017., 17:08   #16
šta je to transseksualna osoba?
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 16:52   #17
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
šta je to transseksualna osoba?
Ona koja se osjeća kao da je pogreškom u tijelu suprotnoga spola, npr. muškarac koji se više osjeća kao žena ili obratno.

A transrodna osoba je, ako se ne varam, ona koja se podvrgla operaciji promjene spola.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 21:48   #18
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ona koja se osjeća kao da je pogreškom u tijelu suprotnoga spola, npr. muškarac koji se više osjeća kao žena ili obratno. A transrodna osoba je, ako se ne varam, ona koja se podvrgla operaciji promjene spola.
Po xyz ili/i xyz definiciji.. "to je".. "ako se ne varam" definicija xyz.
No.. za/šta/što (kako, zašto, uvijek ili, konstantno ili....) je *to* ("za razliku ili isto kao i ja").. xyz.. ako-ja/ne-da-un/natural.. "transseksualna osoba"? Generalna definicija, moja definicija, moja "sklonost" i razumijevanje "sklonosti", ili moja (mi) "negacija" i razumna (mi) negacija "nerazumljivosti" po "nesklonosti".. Mi.

"Ja, ti, on, ona, ono, mi, vi, oni, one, ona.. pomoćna (mi).. semantika."
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 23:03   #19
Quote:
descender kaže: Pogledaj post
Po xyz ili/i xyz definiciji.. "to je".. "ako se ne varam" definicija xyz.
No.. za/šta/što (kako, zašto, uvijek ili, konstantno ili....) je *to* ("za razliku ili isto kao i ja").. xyz.. ako-ja/ne-da-un/natural.. "transseksualna osoba"? Generalna definicija, moja definicija, moja "sklonost" i razumijevanje "sklonosti", ili moja (mi) "negacija" i razumna (mi) negacija "nerazumljivosti" po "nesklonosti".. Mi.

"Ja, ti, on, ona, ono, mi, vi, oni, one, ona.. pomoćna (mi).. semantika."
Žao mi je, ne mogu se očitovati na ovo što si napisao jer ništa ne razumijem.
Martian7 is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 01:14   #20
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Žao mi je, ne mogu se očitovati na ovo što si napisao jer ništa ne razumijem.
No bez obzira, ipak jesi. Zaista jasna nerazumljivost. Mea culpa.

Što je to *osoba*.. ako joj se "oduzme pravo" na "dodanu bez/vrijednost, ne/definiranost..".. koji nije njezina vrijednosti ili "esencija", već nekoj drugoj *osobi*, platforma percepcije iste.. niknula iz "osoba-ja.. ili ja-osoba" ("ako se ne vara"..)....

"..Najgayfriendly doktorica ever za mene je dr. Zrinka Čavar.."

Dr. Zrinka Čavar, moguće.. kao osoba.. nije "najgayfriendly doktorica ever."
Nečije poimanje nje kao takve, informacijski "je čini".. "najgayfriendly doktoricom ever".. osobom.
Netko drugi, po vrijednsnoj naputak informaciji i vlastitoj ne/potrebi za tim/takvim "formatom" osobe.. naredno u informacijsku stvarnost iznese kako ona.. za njega.. uopće i nikako, po ničemu nije.. "najgayfriendly doktorica ever" osoba. Bez narušene ili različitim tvrdnjama o ciljanoj "dodatnoj vrijednosti", kakva je ona *osoba*, zaista? Da li je dr. osoba? Dobar dr. osoba? Niškoristi dr. osoba? Zrinka osoba? Ženski Čavar osoba? Često različite čarape osoba? Što je bitno kod bilo koje *osobe*?

"Muška osoba", "ženska osoba", "osoba koja ne/živi po..", "osoba koja ne/misli da..", "osoba koja ne/vjeruje u..".. "osoba koja....... po temi topika, "gej frendli ili negej frendli, gej nefrendli".. osoba; kao *osoba*.. vrijednost posjeduje na nekome mogućnosti crpljenja (moguće i negacijom iste, razlikovanjem iste od sebe ili svoje.. osobe..) njezine "dodatne vrijednosti".

"Šta je to transseksualna osoba?"

Osoba?

"Za sve ostale, svojoj osobi osobno potrebne, informacije o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama upitajte svog liječnika ili ljekarnika."

Sustav (osobnih) vrijednosti. Nebitno (sasvim) zapravo.
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you watch them on a screen.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:13.