Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2015., 19:57   #1
Opravdana ljubomora?

S dečkom sam u vezi godinu dana, od prije 4 mjeseca živimo skupa u inozemstvu. Prije toga veza nam je bila na daljinu i viđali smo se povremeno, tako da je većina komunikacije bila preko interneta. U razdobljima kad smo bili razdvojeni čuli bismo se non-stop, svaki dan. Kad sam se doselila kod njega, vidjela sam par razgovora s curama koje ne poznaje osobno (doduše, čisto prijateljski, bez flerta) pa mi je priznao da se bio našao s na kavi s nekima od njih, i da je sve na tome ostalo. Vjerujem mu u vezi toga.

Sve je bilo super do prije neka 2-3 tjedna, kada sam vidjela da se na fejsu dopisivao s nekom nepoznatom curom (imaju se na fejsu od prije par mjeseci, ona živi u drugoj državi). Samo su prijateljski razmijenili desetak poruka, tipa odakle si, čime se baviš itd. i on to nije skrivao. Međutim, ona ga je pitala za Skype i on joj je dao, što je mene razljutilo i pitala sam ga tko je ona, a on se (budući da zna kako sam ljubomorna) izvlačio i prvo je rekao da mu je sestrična, a ja sam na to poludila i nismo pričali cijeli taj dan. Ne podnosim kad me netko pravi budalom, a znam istinu!
Uglavnom, sljedeći dan, kada je vidio da ja ne popuštam, on je nju uklonio iz kontakata na fejsu i Skype-u i priznao mi da ju ne poznaje, odnosno da se samo znaju ovako preko fejsa.

I sada, ja sam se neki dan morala vratiti u Hrvatsku na 2 mjeseca zbog određenih obaveza. Vrag mi nije dao mira pa sam odlučila provjeriti je li se javio toj curi (on mi je jedan dan samoinicijativno rekao svoju lozinku, a valjda je kasnije zaboravio na to), i naravno, moje sumnje su se obistinile - on joj se javio i pitao ju ponovo za Skype.

Ja sad ne razumijem - zašto se ima potrebu javljati njoj ako ZNA koliko mi to smeta?
Znam da ova moja priča izgleda pomalo djetinjasto, ali ne smeta mene toliko razgovor s nekom tamo fejs-prijateljicom, koliko mi smeta NEISKRENOST! Pa brate, reci "Ne poznam ju uživo, ali tu i tamo razmijenimo par poruka" i to je to! A ne ovako, da me mulja...
Kad god pokušam razgovarati s njim o takvim stvarima, on uvijek nastoji izbjeći svađu i krene se duriti, pa ispada da sam ljuta na njega bez razloga. Više puta mi je rekao da mi nekada ne želi reći kada se dopisuje sa ženskim prijateljicama jer zna da bih bila ljubomorna, a on ne voli prepirke. Ali ja mu uvijek kažem da preferiram istinu, jer me laganje oko takvih stvari izbaci iz takta!

Eto, nadam se da ćete mi dati koji komentar, željela bih čuti vaša mišljenja u vezi mog problema. Nekako se osjećam kao da preuveličavam stvar, jer sam i inače sklona analizirati svaku sitnicu danima... Ali kopka me i eto!
Fragolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 20:08   #2
Iz napisanoga, cini mi se da ti laze jer si previse ljubomorna i preburno reagiras. Obrambeni mehanizam.

Pitanje je jedino koji su motivi zasto se tvoj decko dopisuje i nalazi s tim curama. Ne vidim zasto tvoj decko ne bi smio pricati s drugim curama dok je u vezi s tobom.
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 20:17   #3
Nije se nalazio s curama stalno, bilo je to možda 2-3 puta u razdoblju od pola godine razdvojenosti. U tom periodu nije bio zaposlen i znam da mu je bilo jako dosadno, pa ga u neku ruku razumijem. Uostalom, izlazila sam i ja u tom periodu sa svojim društvom van, u kojem je bilo više muških nego ženskih. On je također jako ljubomoran pa sam mu i ja koji put prešutila da je vani bilo dosta muških prijatelja (iako mi ne pada na pamet varati ga niti sam ikada u životu prevarila dečka).

Ne branim mu da priča s drugim curama, nego eto, voljela bih da bude iskren u vezi toga. Znam da muškarcima nije do drame i ne vole scene, ali s druge strane, kada mi iskrivi istinu, u mojoj glavi se odvija tisuću scenarija i kopka me (vjerojatno zato jer mi je to prva ozbiljna veza, sve do tada su bile neke kratke, prolazne stvari). Svjesna sam da moram poraditi na svojoj ljubomori i nesigurnosti, jer dečko je stvarno dobar i poštuje me, nikada nisam upoznala nekog takvog. Ne želim da ga moja ljubomora "uguši". :/
Fragolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 20:18   #4
Quote:
Eugen C kaže: Pogledaj post
Iz napisanoga, cini mi se da ti laze jer si previse ljubomorna i preburno reagiras. Obrambeni mehanizam.

Pitanje je jedino koji su motivi zasto se tvoj decko dopisuje i nalazi s tim curama. Ne vidim zasto tvoj decko ne bi smio pricati s drugim curama dok je u vezi s tobom.
potpis na ovo.
ako ti ne možeš podnijeti da ga neka cura doda na skajpu (pazi, ti si već tu pošizila, on ti dotada nije ništa muljao) - ne čudim se što se pokušao izvući tako.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 20:21   #5
Nakon vaših komentara o situaciji mi je nekako lakše, jer vidim da je problem u mojoj glavi. Priznajem da sam control freak i iako nastojim ostati "cool" i njemu ne predbacivati, u sebi gorim. Zato sam i potražila pomoć ovdje, da na neki način samu sebe smirim, da me "ohladite".
Fragolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 20:26   #6
Quote:
Fragolina kaže: Pogledaj post

Ne branim mu da priča s drugim curama, nego eto, voljela bih da bude iskren u vezi toga. Znam da muškarcima nije do drame i ne vole scene, ali s druge strane, kada mi iskrivi istinu, u mojoj glavi se odvija tisuću scenarija i kopka me (vjerojatno zato jer mi je to prva ozbiljna veza, sve do tada su bile neke kratke, prolazne stvari). Svjesna sam da moram poraditi na svojoj ljubomori i nesigurnosti, jer dečko je stvarno dobar i poštuje me, nikada nisam upoznala nekog takvog. Ne želim da ga moja ljubomora "uguši". :/
Kao sto rekoh, obrambeni mehanizam. Ne znam jesi li svjesna toga ali kada preburno reagiras na neke stvari koji cini tvoj decko onda ce on to u buducnosti nastojati izbjeci ili umanjiti ''vaznost'' tog cina koji te vec razljucuje. A sve to dovodi to laganja i muljanja sto i nije nesto sto je dobro za vezu.

Umjesto da ga napadas da pokusas razumijeti i porazgovarati s njim o tome?
__________________
His arms flexed slightly as he felt something heavy, strangely warm, and smooth along its length. ''Oh, this is, hmm, familiar, okay, yes, I know that part - an enchanted sword!'' Raven released the glowing weapon from one hand, letting it swing in front of him. Marcus looked down and raised his eyebrows. ''Certainly not the first time you've held?'' ''Never one like this.''
Eugen C is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 20:27   #7
Meni je iskreno katastrofa da se dopisuje sa nekim random curama jer nikad ne znas kako ce se to odviti. A s druge strane ako radi taove stvari htjela bih da bude pametan i skriva to od mene. Mene isto takve stvari smetaju. Ja volim cist racun.pored toliko knjiga , hobija ,obaveza i slicno eto bas se nasla ta neka cura i sad njih dvoje moraju pricati. A ne moraju. Druga stvar da je na forumu i kroz neku raspravu se zblizi sa nekim i popricaju tu i tam na inboxu. Ili ima neki hobi pa se druze zbog tog hobija i izmjenjuju iskustva. Ali ovak random susrete ne odobravam.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 20:27   #8
Meni je tvoj dečko mutan. Laže ti i mulja. Uz to se dopisuje sa drugim curama dok je u vezi. A čim ti frajer spominje ''sestričnu'' onda po meni ne miriše na dobro.
Lost-soul is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 20:35   #9
da, treba onima u vezi zabraniti kontakt sa suprotnim spolom
(ajde, eventualno, može kontakt s dobro dobro provjerenim osobama )
tko je to još vidio, kud taj svijet ide danas




anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 20:45   #10
Quote:
Lost-soul kaže: Pogledaj post
Meni je tvoj dečko mutan. Laže ti i mulja. Uz to se dopisuje sa drugim curama dok je u vezi. A čim ti frajer spominje ''sestričnu'' onda po meni ne miriše na dobro.

Tih par beznačajnih dopisivanja su se odvijala u prvih par mjeseci veze, a nakon toga apsolutno ništa (u to sam 100% sigurna), sve do ove "fejs-Skype cure". Vjerojatno nisam trebala burno reagirati kad sam vidjela njihovo dopisivanje (jer ponavljam, nije skrivao chat, dopisivao se s nekoliko prijatelja i s njom, čestitali su mu imendan).
Ali eto, nakon tog mojeg ofenzivnog pristupa, nekako razumijem da je zbog "mira u kući" izbrisao nju (i uz to još jednu prijateljicu koju zapravo zna uživo).

Mislim da je problem u mojoj nesigurnosti, jer ako pogledam sebe - pa imam i ja par muških fejs-prijatelja koje ne znam uživo, ali se čujemo tu i tamo. Moram prihvatiti da nije ništa loše ako isto radi i druga strana, naravno pod uvjetom da se ne prijeđe granica prijateljstva.
Fragolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 20:48   #11
Quote:
Fragolina kaže: Pogledaj post
Mislim da je problem u mojoj nesigurnosti, jer ako pogledam sebe - pa imam i ja par muških fejs-prijatelja koje ne znam uživo, ali se čujemo tu i tamo. Moram prihvatiti da nije ništa loše ako isto radi i druga strana, naravno pod uvjetom da se ne prijeđe granica prijateljstva.
aha, ne samo da smo užasno ljubomorni i dižemo drame bezveze, nego smo i licemjerni
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 20:54   #12
a dopisuje li se i skajpa i s nepoznatim frajerima koje random dodaje na fejsu? ako da, očito voli tak komunicirati i ''družiti'' se pa vjerojatno nemaš razloga za brigu.
fuj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 20:54   #13
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
aha, ne samo da smo užasno ljubomorni i dižemo drame bezveze, nego smo i licemjerni

Moje ponašanje proizlazi iz toga što sam ja sigurna u sebe da neću prijeći granicu prijateljstva i neobaveznog ćaskanja, a u dečka očito nemam dovoljno povjerenja
Fragolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 21:48   #14
Ah ta forumska korektnost.

Jedno je imati bliske prijatelje suprotnog spola ili poznanike s kojima ponekad popiješ kavu, a drugo je ne znati što bi sa sobom od dosade pa kad ti se digne kurac ići na neku online dejting stranicu i pokupiti neku random žensku, tražiti je skajp i onda je upoznavati.
Takvo nepoštivanje nisam nikad doživjela u vezi.
A cura se tu posipa pepelom jer joj to nije normalno. Pravac šupendare.

Čuj, nemaš povjerenja. Hilerijus. Bi li ga imala da odete skupa van pa bari ženske pred tobom?
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 22:00   #15
Online dating stranica?

Ah to forumsko izmišljanje podataka
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 22:02   #16
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
Online dating stranica?

Ah to forumsko izmišljanje podataka
Votevr. Negdje ju je skupio. Sigurno ne da pričaju o smislu života.

Sad će uletjeti neki biser koji tvrdi da je baš tako stekao najbolju frendicu. Forum.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 22:03   #17
Quote:
Fragolina kaže: Pogledaj post
.. U razdobljima kad smo bili razdvojeni čuli bismo se non-stop, svaki dan. Kad sam se doselila kod njega, vidjela sam par razgovora s curama koje ne poznaje osobno (doduše, čisto prijateljski, bez flerta) pa mi je priznao da se bio našao s na kavi s nekima od njih, i da je sve na tome ostalo.
Jesi se ti u tom razdoblju razdvojenosti dopisivala s nepoznatim tipovima čisto prijateljski? I čisto prijateljski pošla s nekim na kavu...ono, iz dosade (Ili ćemo raditi razliku između spolova, jer hej, muško je, pa je opravdano?)

Quote:
I sada, ja sam se neki dan morala vratiti u Hrvatsku na 2 mjeseca zbog određenih obaveza... on joj se javio i pitao ju ponovo za Skype.
I koga ćeš ti sad pitati za Skype, isto dosade radi?

Quote:
Fragolina kaže: Pogledaj post
Nije se nalazio s curama stalno, bilo je to možda 2-3 puta u razdoblju od pola godine razdvojenosti. U tom periodu nije bio zaposlen i znam da mu je bilo jako dosadno, pa ga u neku ruku razumijem. Uostalom, izlazila sam i ja u tom periodu sa svojim društvom van, u kojem je bilo više muških nego ženskih.
Ajd i to sam naučila, da se nezaposlenim ljudima tolerira online dopisivanje i sastajanje s nepoznatim ljudima, jer im je dosadno

Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
da, treba onima u vezi zabraniti kontakt sa suprotnim spolom
(ajde, eventualno, može kontakt s dobro dobro provjerenim osobama )
tko je to još vidio, kud taj svijet ide danas
Aj pročitaj još jednom uvodni post i spoznaj razliku između zabrane bilo kakvog kontakta sa suprotnim spolom i "zabrane" dodavanja nepoznatih cura i pozivanje na kavu dok je ona u drugoj državi Koje bi logično opravdanje bilo za to

Moj može na kave s prijateljicama, kolegicama, dopisivati se s njima, razmijeniti koju riječ s nepoznatom curom koju upozna negdje slučajno i "Nevino"..ono što ne može (uvjetno rečeno, jer nitko nikog ne drži lancem) surfati bespućima neta u potrazi za curama da se dopisuju i kafenišu, jer je njemu dosadno. Logika brale
TheAria is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 22:09   #18
Wait, what? On kakti besciljno pronađe nekoga na fejsu, doda ga pa trk na skype?
Ne kužim kako je došao do te žene.
Dodaje li likove?
Btw, nisam pobornik da se partneru/partnerici dahće za vratom , ali, vidjela si što si vidjela...
I još laže da mu je sestrična (fejspalmčina na ovo).
Što će slijedeća biti-baka?
Bemti, kako ta familija ispliva preko fejsa.
Nego, lik laže i mulja. Prekini to kao što bi povukla depilacijsku traku.
__________________
We linger in the shadows of tormented minds.
https://youtu.be/lugnetyBAhc
Darkyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 22:20   #19
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Jesi se ti u tom razdoblju razdvojenosti dopisivala s nepoznatim tipovima čisto prijateljski? I čisto prijateljski pošla s nekim na kavu...ono, iz dosade (Ili ćemo raditi razliku između spolova, jer hej, muško je, pa je opravdano?)


I koga ćeš ti sad pitati za Skype, isto dosade radi?



Ajd i to sam naučila, da se nezaposlenim ljudima tolerira online dopisivanje i sastajanje s nepoznatim ljudima, jer im je dosadno



Aj pročitaj još jednom uvodni post i spoznaj razliku između zabrane bilo kakvog kontakta sa suprotnim spolom i "zabrane" dodavanja nepoznatih cura i pozivanje na kavu dok je ona u drugoj državi Koje bi logično opravdanje bilo za to

Moj može na kave s prijateljicama, kolegicama, dopisivati se s njima, razmijeniti koju riječ s nepoznatom curom koju upozna negdje slučajno i "Nevino"..ono što ne može (uvjetno rečeno, jer nitko nikog ne drži lancem) surfati bespućima neta u potrazi za curama da se dopisuju i kafenišu, jer je njemu dosadno. Logika brale
Quote:
Darkyn kaže: Pogledaj post
Wait, what? On kakti besciljno pronađe nekoga na fejsu, doda ga pa trk na skype?
Ne kužim kako je došao do te žene.
Dodaje li likove?
Btw, nisam pobornik da se partneru/partnerici dahće za vratom , ali, vidjela si što si vidjela...
I još laže da mu je sestrična (fejspalmčina na ovo).
Što će slijedeća biti-baka?
Bemti, kako ta familija ispliva preko fejsa.
Nego, lik laže i mulja. Prekini to kao što bi povukla depilacijsku traku.
Potpis, nema se sto dodati
__________________
Assumption is the mother of all f***ups! ~ All that I'm after is a life full of laughter ~
Daphne Doo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2015., 22:36   #20
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Jesi se ti u tom razdoblju razdvojenosti dopisivala s nepoznatim tipovima čisto prijateljski? I čisto prijateljski pošla s nekim na kavu...ono, iz dosade (Ili ćemo raditi razliku između spolova, jer hej, muško je, pa je opravdano?)


I koga ćeš ti sad pitati za Skype, isto dosade radi?



Ajd i to sam naučila, da se nezaposlenim ljudima tolerira online dopisivanje i sastajanje s nepoznatim ljudima, jer im je dosadno



Aj pročitaj još jednom uvodni post i spoznaj razliku između zabrane bilo kakvog kontakta sa suprotnim spolom i "zabrane" dodavanja nepoznatih cura i pozivanje na kavu dok je ona u drugoj državi Koje bi logično opravdanje bilo za to

Moj može na kave s prijateljicama, kolegicama, dopisivati se s njima, razmijeniti koju riječ s nepoznatom curom koju upozna negdje slučajno i "Nevino"..ono što ne može (uvjetno rečeno, jer nitko nikog ne drži lancem) surfati bespućima neta u potrazi za curama da se dopisuju i kafenišu, jer je njemu dosadno. Logika brale


Dopisivala se jesam, ali te prijatelje znam još odavno. Na kavi se nisam nalazila s isključivo muškim društvom, uvijek je to grupa prijatelja, neka standardna ekipa.

Nikoga neću pitati za Skype. :P

Rado bih ja to raspravila s dečkom, ali on nema pojma da sam ja vidjela to da se on njoj javio. Moja je greška što sam uopće upala u njegov account, ali kao što sam rekla, vrag mi nije dao mira.
Fragolina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:26.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger