Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2017., 09:24   #41
Quote:
rayac kaže: Pogledaj post
Treba mi regulator sa prve slike ali da na izlazu ima isti navoj koji je i na boci.

Je li sigurno presjeći šlauf i jednostavno nataknuti ga na onaj regulator sa druge slike?
Ne radi gluposti!! Možeš...ako hoćeš biti hodajuća buktinja?
Kad kupiš , recimo auto na benzin, ne točiš naftu, jel da!?

Kupi regulator koji se koristi za takve stvari, jer za brener treba jači protok plina. To se postiže samo s regulatorima kakav je na drugoj slici. Ima takvih regulatora koji na sebi imaju odgovarajuću maticu. Ima ih , novih na Jakuševcu.
Old 13.02.2017., 00:19   #42
Quote:
rayac kaže: Pogledaj post
Treba mi regulator sa prve slike ali da na izlazu ima isti navoj koji je i na boci.

Je li sigurno presjeći šlauf i jednostavno nataknuti ga na onaj regulator sa druge slike?
Quote:
Majstor kaže: Pogledaj post
Ne radi gluposti!! Možeš...ako hoćeš biti hodajuća buktinja?
Kad kupiš , recimo auto na benzin, ne točiš naftu, jel da!?

Kupi regulator koji se koristi za takve stvari, jer za brener treba jači protok plina. To se postiže samo s regulatorima kakav je na drugoj slici. Ima takvih regulatora koji na sebi imaju odgovarajuću maticu. Ima ih , novih na Jakuševcu.

Slobodno može zabiti gumu/crijevo/šlauf kako već to zove na regulator sa druge slike (onaj 6kg)..i onda na regulatoru regulirati. Ali to je ono što si i rekao...ovo prvo što bi on mi nije jasno zašto bi se netko išao igrati sa time
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 00:15   #43
Plamenik eksplodira

Nedavno sam kupio kod "Sebastijana" plinski plamenik za kotlovinu, kotliće i ine takve stvari popularno zvan "tambura". Snaga mu je kako piše u pratećim papirima 5,5 kW. Navodno talijanski proizvod "Papillon".
Prilikom isprobavanja sam ga priključio na standardnu plinsku bocu pomoću regulatora kojem je izlazni tlak 50mbar, a nazivni protok 1,5kg/h. Plamen je bio trom, dosta narančast i dogodilo se da je u toku gorenja preskočio na sam ulaz plamenika direktno kod ventila uz čujnu eksploziju. To je bilo vani i nije bilo ni daška vjetra.
Promijenio sam regulator drugim kojim se može podešavati izlazni tlak i dobio puno stabilniji plamen plave boje. I u jednom i u drugom slučaju su otvori za usis zraka bili potpuno otvoreni. Stavio sam ga bez nogu u ložište kotlovine i počeo kuhati ali otprilike svakih 10 min je plamen preskakao s mjesta gdje treba goriti na mjesto gdje je ventil i gdje usisava zrak. Puhao je povremeno vjetar, a ventil na plameniku je bio prilično prigušen jer mi je bio dovoljan jako mali plamen. Otvori za zrak su bili potpuno otvoreni. Čini mi se da drugačije ni ne može, ako ih zatvaram odmah plamen postaje narančast.

Zna li netko zašto se to događa? To je priličan problem jer ne možeš ni na 2 minute otići i ostaviti da se krčka
santjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 07:47   #44
Prigušuj zrak dok plamen ne počne mijenjati boju u žutu i tada malo otvori prigušenje.
Old 19.05.2017., 09:54   #45
Hvala, probat ću

Postoji li mogućnost da se dogodi u takvom slučaju kakva gora eksplozija?
santjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 14:55   #46
Samo da navedem da moj roštilj snage 10 i kusur kW traži regulator od 30 mbara, koji se svugdje može kupiti..
Tako da mi je skoro duplo jači regulator za duplo manju snagom pomalo čudno.
Ali možda sam u krivu.
Old 19.05.2017., 19:44   #47
tlak i protik nije isto , ..ja ovo vozim bez regulatora
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 12:06   #48
Pa zapravo pitanje je kolika mu je snaga. Takve proizvodi i slovensko poduzeće gorenc, a na njihovoj stranici se može pročitati da mu je snaga 9 kW ali ne mogu naći koliko plina troši po satu. Ali piše da može raditi s regulatorom koji pušta 1,5kg/h i s onim koji pušta 4kg/h (manje i veće posude).

Kod ovoga mog na samom limu za regulaciju zraka piše da troši 400g/h i da mu je radni tlak oko 30mbar (tako je sročeno da nije baš razumljivo), pa mi stvarno nije jasno zašto ne radi dobro s "običnim" regulatorom (osim ako je isti neispravan).
santjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 17:25   #49
Asti
Svi plamenici se podešavaju na isti način. Zatvori zrak skroz i upali plamen. Bit će čađav i svakakav. E onda polako pomići lim sa rupe tj otvaraj zrak dok se kvaliteta tlamena ne popravi tj dok ne dobiješ čisto izgaranje. Ako imaš problema s uskakivanjem plamena (ovaj tvoj efekt) znaći da je zrak previše otvoren i treba ga smanjiti. Ali bolje kreni iz nule jer ovo ovako je čorava koka-zrno metoda.
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 19:04   #50
Hvala na pomoći.
Izgleda da je problem bio u tome što je dotok plina bio na regulatoru previše otvoren pa je shodno tome i otvor za zrak morao biti previše otvoren (do kraja) da bi plamen bio dobar.
Baždario sam regulator tj. podesio ga otprilike na 30mbara pa je i dotok zraka trebalo smanjiti i to za cca 2/3. Gori manjom snagom ali je zato plamen uskočio samo jednom tokom kuhanja.

Zato mi nije jasno kako jationmivioni može ovo pogoniti bez regulatora i nemati problema
santjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 21:43   #51
kakve veze ima koliki je tlak prije vetila/regulatora snage na plameniku ? , kad tlak plina kad izađe van kroz diznu padne na nulu ...loša strana toga je da nikad ne smiješ otvoriti do kraja , a pozitivnu ja vidim jer plin izlazi po velikim tlakom , difuzno lakše uvlači zrak , vjerojatno bolje mješa itd ..
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 21:43   #52
Bez problema. Pa imaš igličasti ventil na "tamburi" i s njim se da izregulirati protok. Je to grubo bez regulatora ali se da. Ja recimo trenutno imam regulator od brenera i isto je malo grubo ali radi. Nikako da kupim normalan

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 21:46   #53
Quote:
jationmivioni kaže: Pogledaj post
kakve veze ima koliki je tlak prije vetila/regulatora snage na plameniku ? , kad tlak plina kad izađe van kroz diznu padne na nulu ...loša strana toga je da nikad ne smiješ otvoriti do kraja , a pozitivnu ja vidim jer plin izlazi po velikim tlakom , difuzno lakše uvlači zrak , vjerojatno bolje mješa itd ..
A i ti laprdaš. Izlazi pod istim tlakom kao da imaš regulazor samo ti je teže fino podešavati jer imaš dozvoljeni hod kotaćića od min do max velićine plamena valjda 3 mm. S regulatorom bi mogao imati recimo pola kruga ili sl.

Poslano sa mog Metal koristeći Tapatalk
kerbi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 15:00   #54
Quote:
santjer kaže: Pogledaj post
Hvala na pomoći.
Izgleda da je problem bio u tome što je dotok plina bio na regulatoru previše otvoren pa je shodno tome i otvor za zrak morao biti previše otvoren (do kraja) da bi plamen bio dobar.
Baždario sam regulator tj. podesio ga otprilike na 30mbara pa je i dotok zraka trebalo smanjiti i to za cca 2/3. Gori manjom snagom ali je zato plamen uskočio samo jednom tokom kuhanja.

Zato mi nije jasno kako jationmivioni može ovo pogoniti bez regulatora i nemati problema
daj pogkledaj da nije neki vrag unutra , možda je loš odljevak pa vrača plamen tj plin
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 14:32   #55
nema ništa unutra, sve je savršeno prohodno
santjer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:18.