Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2017., 14:10   #1261
Isli ovaj put samo u brewbites, tamo smo cesto na burgeru i pivi, pa smo se ugodno iznenadili porcijama koje su jednako velike kao i inace.
Htjela sam u Laubu, ali nikako ulovit vremena-sudeci po recenziji, i bolje...
Tict Tac Toe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2017., 16:49   #1262
Dodajem i iskustvo drugog frenda koji je bio sinoc u Apetit Cityju... veli da su odusevljeni i hranom i uslugom i restoranom opcenito
Old 22.10.2017., 21:44   #1263
Konoba Bracera

Prvo, sto mi se nije svidjelo i zasto se necu vracati:
- stol se klimao, morala sam zamoliti konobara da napravi nesto s time. Kada je nasao neki karton da ga "popravi" je ispalo da vec nesto postoji i da ne moze biti bas bolje od toga. No ipak je zagurao i drugi karton, pa je bilo malo bolje. No to je navodno jedini stol koji se klima. Super.
- aperitiv mi je dosao u casici koja je bila okrhnuta na dva mjesta. Kad sam upozorila konobara na to me pitao jel hocu drugu rakiju, rekla sam ne jer sam ovu vec popila (nisam skuzila kako casica izgleda na vrijeme...). Rakija je bila na racunu svejedno.
- glavno jelo nam je doslo dok smo jos uvijek jele predjelo. Ako vidis da nisu svi pojeli ne bi li se trebalo pricekati s drugim slijedom?
- glavno jelo je (opet meni) doslo krivo. Upozorila sam i dobila ispravno
- desert je dosao dok jos uvijek glavno jelo nije bilo pojedeno... Po meni TR sluzi tome da ljudima pokazes svoju ponudu da bi ih privukao da dodju opet. Ako ljudi imaju osjecaj da ih tjeras od stola, nece doci opet.
- jedan od deserata je dosao krivi, frendici je bio bed ista reci, pa ga je pojela

Njie bila guzva, bile smo oko 19 i osim nas su tri ili cetiri stola bila puna. Bas me briga kakva je hrana (opceniti dojam je btw da je bilo osrednje) ako je takva razina usluge to je mjesto gdje se ne zelim vratiti.

Sad hrana. C/p jelovnika:
PREDJELO
1. Rolice od dimljenog lososa, punjene burratom i mahunama, bline od slanutka, hladni umak od kopra i shallot luka
2. Pljukanci s hašeom od janjetine ,brunoise korjenasto povrće i hrskavac od parmezana
3. Hladna rolada od tikvica,punjena bulgurom,porilukom i kozjim sirom na hladnoj salsi od rajčica i celera stabljikaša

GLAVNO JELO
1. Bijela pašticada od telećeg frikandoa, sotirani komorač na maslacu i bijelom vinu, popečci od heljde s bučinim sjemenkama i timijanom
2. Medaljoni od grdobine, punjeni tapenadom od crnih maslina i kozica, krema od pečene cikle s hrenom, millefoglie s moussom od komorača i krumpira
3. Pohani camembert sir na salati od prosa s dresingom od zelenog papra i grožđa

DESERT
1. Čoko nutti biskvit preliven salsom od borovnice uz dodatak kreme fraiche
2. Fudge brownie cheesecake s kremom od muškatne tikvice
3. Pirjane granny smith jabuke u biskvitnoj košarici od zobenih pahuljica i umaku od karamele

Rolica od lososa iznenadjujuce dobra (jer ne volim dimljeni losos heh), pikantno, zgodno. Pljukanci s haseom jako dobri i hrustavac od parmezana super, moram to probati rekreirati doma. Frendica nije pojela roladu od tikvice do kraja, nije joj se svidjelo.
Pasticada, iskreno, whatever. Meso ko meso, relativno hladno. Popecci od heljde su zapravo bili jedan popecak, heljda se fino osjetila, bucine sjemenke nikako. Pohani cambert fini, proso mi se nije svidio. Grdobina mi je bila grozna, taj zalogaj sto sam pojela, no frendica koja ga je zapravo jela je bila zadovoljna.
Deserti su iskupili veceru sto se hrane tice, sva tri su bila bas dobra.

I da, bila je klapa, bila je dobra. Da mi post bas nije bez smajlija evo im .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 01:17   #1264
Osoblje tamo inace ima napadaje nervoze kad je guzva (sto je najcesce za vrijeme dnevnih jela kad ih ja posjecujem lol).
I onda rade te ispade kako verbalne, tako i prakticno krivim postupcima.
Ovo tvoje cak i nije guzva.

Nas kao stalne goste su uspjeli odje*ati za gablec prosli petak iako sno se narucili i rekli sto da nam sacuvaju i kad tocno dolazimo. Jer su ipak napravili manje gableca... 20ak umjesto 50ak. Rekoh mu da, ali ako smo vam rekli sto cemo jesti i kad dolazimo onda je zadnja porcija trebala biti sacuvana za nas.
No kao guzva im je za TRestor.
Pogledam oko sebe... skoro pol stolova prazno.
Dao sam im do znanja da su zeznuli.
Ali to nike sve... dopao me i novi konobar pri t9m objasnjavanju. Boli njih ona stvar jedem li ja tu prvi put ili preko 15 godina.
Kakvi glupani.
Nikad na zelenu granu s 99 posto nasih ugostitelja. Ne ukljucuju mozak jako cesto i ojda padaju na blesavim pojedinostima.
Ovo kako postupaju prema gostima TR tkdjr ide u tom smjeru. Kao spremni su da ugoste, ali onda na svakom koraju problemi, greske, propusti. Svasta
Old 23.10.2017., 10:01   #1265
Bila na TR u Braceri i Kaptolskoj kleti i nismo imali nijedan problem koji spominje Doria, no, bili smo u vrijeme ručka.

Zadovoljni i hranom i uslugom, jele su se rolice s lososom i ove s tikvicom, grdobina, tortice od jabuka i ovaj brownie s umakom od šumskog voća.

U Kaptolskoj punjene portobello gljive, dry aged striploin u samoborskoj muštardi s policama krumpira, tartići od kestena i šumskog voća i rolada s dulce de leche i marakuja umakom.

Iako sam više riblji tip, u Kaptolskoj je cijeli spoj bio bolji
Old 23.10.2017., 10:33   #1266
Bila i ja u Apetit Cityju. Jela riblji meni. Hrana jako ukusna, desert fenomenalan, ali količine premale. Ja se nisam najela, trebalo je barem još 30% više količine za najesti se. A jela sam večeru i inače manje pojedem za večeru. Frendica jela mesni meni i kaže da je njoj dosta bilo, ipak je više mesa dobila nego ja sipe

Znači 2-3 sata poslije ja sam bila gladna, što je meni nevjerojatno. Znam da je ideja probati, i definitivno ne prejesti se, al da sam vrlo brzo nakon toga gladna... pa nije ni to baš ideja. A ženske smo i nismo nikakvi krkani. Da sam povela muža, sve to skupa bi se moglo kvalificirati kao predjelo, količinski gledano.
Moram priznati da u nijednom restoranu dosada u TR već par godina nisam ovako malo pojela. I druga frendica koja je jela riblji meni je komentirala da s ovakvim količinama treba biti 5 slijedova

Međutim ponavljam, hrana je jako ukusna i usluga je dobra.
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 17:44   #1267
APETIT CITY

Odličan! frendica i ja, riblji i mesni. Mislim da je ona u mesnom imala količinski više hrane, ali uz čašu pjenušca i 2 čaše vina meni je bilo sasvim dovoljno...a inače sam krkanica po količini koju mogu pojesti... na prvu sam tugaljivo gledala kako ću ostati gladna, ali glavno jelo brudet od sipe mi je bio preedivan, te oba deserta vrhunska. Tako da, ponovila bi...malo klope, malo vina, vrhunska usluga = prekrasna večer :-)
Aurorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2017., 09:45   #1268
Sopravento, marina Pomer
Bili draga i ja, prezadovoljni.
Ugodno nas je iznenadio ljubazni konobar, pošto smo došli nasmijani i u teškoj zajebanciji pita nas narudžbu a mi iz topa rekli dvije travarice, on crkao od smijeha Očito su ostali gosti došli potrošiti 100 kuna po glavi pa ga je šokirala narudžba nečega van toga
Za nagradu smo kasnije dobili umjesto dec vina svatko po kvarat. Pošteno. Dobio je i on manču.
Jelovnik je tu: http://www.tjedanrestorana.com/repos...ento_TR015.pdf

Predjelo izvrsno, meni je bilo najbolje od svega - oboje smo odabrali domaće raviole punjeni suhim rajčicama, kaparima i ricottom u umaku od parmezana s grill i filetima srdela na svježoj rukoli , nismo pogriješili. Nešto što bih mogao jesti svaki dan.

Glavno jelo, draga uzela tagliattu od lungića mariniranog u acetu, tortice od krumpira i brokolia a ja zapečenu patku s pireom od graška u umaku od suhog grožđa i malvazije. Ona oduševljena a moje je bilo onako, niš posebno

Desert - draga uzela rondelle od lješnjaka i sira s preljevom od kupina i pestom od mente i raspametila se, ja uzeo cafe gourmande - espresso sa čoko pralinama i opet promašaj, nije loše ali njezino je bilo dvije klase iznad.

Porcije stvarno zadovoljavajuće, lijepo smo se najeli. Konobar extra ljubazan, baš sve nam je izašao u susret, palo je i zezanje na ekipu okolo, naime sjedili su parovi, svima mobiteli u ruci i tipkaju a mi se smješkamo i uživamo...

Sve u svemu 4/5. Za četvorku sam ja kriv zbog lošeg izbora, daleko je to moje bilo od lošeg ali u usporedbi sa onim što je ona naručila bilo je lošije.
Svakako restoran u koji ću još puno puta otići, kako zbog hrane tako i zbog uređenja.
bodulas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:10.