Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2017., 00:47   #1581
pozdrav
mene zanima ista stvar koji fototaparat preporucate. mislio sam kupiti kompaktni digitalni fotoaparat. nasao sam dva fotica pa se nemogu odlucit jer se ne razumijem.

Nikon COOLPIX B700
https://www.europe-nikon.com/en_GB/p...700#tech_specs

Canon PowerShot SX60 HS
https://www.canon.hr/for_home/produc...#specification

moze i neki drugi ako je bolji od ovih. limit mi je 3500kn
luka_zgv is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 11:41   #1582
Za sta ti treba 65X opticki zoom, planiras ovo ljeto loviti prekooceanske brodove na pucini, fotkati ptice...?
Aparati za koje pitas imaju smisla jedino ako planiras koristiti cesto takav zoom jer prema svemu ostalome to su tek prosjecni aparati sto se tice samog IQ (kvalitete slike)...fokusirao si se na dva aparata koji imaju najmanji moguci senzor koji se danas ugradjuje u aparate (1/2.3), obzirom na ogroman zoom i sama optika je napravljena sa puno kompromisa i sve skupa rezultira sa tek prosjecnom kvalitetom slike.
Da sam na tvom mjestu fokusirao bih se na nesto kompaktnije sto ce ti biti manja tlaka za nositi poput Canona G7X mark II ili Panasonica LX10/15...oba nemaju veliki zoom, ali zato imaju odlican objektiv u optickom smislu, relativno veliki 1 inch senzor i neusporedivo bolju kvalitetu slike od ona dva gore za koja pitas...nadam se da ih ne razmatras samo zato jer te izgledom podsjecaju na one koje koriste profici a sa kojima nemaju nikakve veze.
ocean77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 10:07   #1583
Bok, planiram kupiti rabljeni fotoaparat, uglavnom bi ga koristio za slikanje životinja (pasa) i za video. Budžet mi je oko 3000 kn. Izbor sam sveo na:
Panasonic GH3
Nikon D5200
Sony a5000

Kad sam pregledao recenzije na netu, čini mi se da kvaliteta slike na Sonyju nije u rangu ova druga dva.

Ima li netko preporuku, ili možda neki od ovih aparata pa da može dati savjet? Hvala!

Edit: Ili eventualno predložiti nešto bolje?
Old 05.11.2017., 20:37   #1584
panasonic gh3 ako ćeš se samo zadržat na tome. ako ćeš nabavljat kasnije dodatne objektive onda Nikon
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 23:30   #1585
Quote:
Skrewdriver kaže: Pogledaj post
panasonic gh3 ako ćeš se samo zadržat na tome. ako ćeš nabavljat kasnije dodatne objektive onda Nikon
Hvala na savjetu!

GH3 koristi M43 objektive? Prije sam imao Olympus pen i kupio sam par objektiva za njega, fotić sam prodao ali su mi objektivi ostali... Njih bi mogao koristiti na gh3?
Old 08.11.2017., 04:19   #1586
da (ako misliš na micro4/3")
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:20.