Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.03.2007., 14:17   #1
Vis - ljetovanje

daklem ovako: ima li na visu nekakav kamp i gdje - nacuh ponesto o nekakvom sumarku gdje turisti obitavaju, ali nisam uspjela saznati gdje se tocno nalazi, i ima li smisla kretati se biciklom po otoku (je li prebrdovito)?
kako je tamo opcenito? gdje ici, sto vidjeti, cijene... itd... thnx!
 
Odgovori s citatom
Old 23.03.2007., 10:47   #2
Quote:
pinna_nobilis kaže: Pogledaj post
daklem ovako: ima li na visu nekakav kamp i gdje - nacuh ponesto o nekakvom sumarku gdje turisti obitavaju, ali nisam uspjela saznati gdje se tocno nalazi, i ima li smisla kretati se biciklom po otoku (je li prebrdovito)?
kako je tamo opcenito? gdje ici, sto vidjeti, cijene... itd... thnx!
imas vise-manje sve o Visu na Turizmu
ja sam bila kod njih smjestena, u njihovoj kuci,.. i bilo mi je savrseno..
Uzivaj na Visu!
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 15:01   #3
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
imas vise-manje sve o Visu na Turizmu
ja sam bila kod njih smjestena, u njihovoj kuci,.. i bilo mi je savrseno..
Uzivaj na Visu!
Koliko dođe smještaj?
ekonomist007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 16:59   #4
Quote:
pinna_nobilis kaže: Pogledaj post
daklem ovako: ima li na visu nekakav kamp i gdje - nacuh ponesto o nekakvom sumarku gdje turisti obitavaju, ali nisam uspjela saznati gdje se tocno nalazi, i ima li smisla kretati se biciklom po otoku (je li prebrdovito)?
kako je tamo opcenito? gdje ici, sto vidjeti, cijene... itd... thnx!
Prošle godine sam bio na Vis-u ( baš u mjestu) i nisam bio pretjerano oduševljen .

Pozitvno :
Priroda -čisto more.Komiža specijalno -lijepi gradić i jako toplo more ( tko voli naravno).
Biševo -modra špilja
Rukavac , ma u biti sva mjesta na Visu .
Vožnja trajektom m ije isto

Negativno :cijene cijene cijene..............posluga -najčešće potpuno nezaintersirana za tebe kao gosta.( pivu čekao doslovno 40 min).Gradska plaža VIS-užas .Bez auta si malo hendikepiran a bicikl? fino se čovjek namuči penjuči se uz brdo ali kao im je lokalni prijevoz loš (osim linije Vis KOMiža )bolje i to nego ništa.
Nadam se da sam bar malo pomogao .............
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 01:09   #5
djemba nemoj zajebavat, ja bas odlucio ic na Vis ove godine, mogao si pricekat do jeseni
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 11:13   #6
ajde ajde pa nije tako strašno .Malo zišpa na lovu i biti će ti super.
Možda sam bio prekratko (10 dana) pa se nisam stigao opustiti .Ako ti pješačenje nije bed imaš plaža ko šodra .Najbitnije sam zaboravio -nema gužve !!! Mjesta u kafićima , na plaži ma gdje god hočeš.

Jel sada bolje ??
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 11:49   #7
Quote:
ekonomist007 kaže: Pogledaj post
Koliko dođe smještaj?
nemam pojma.. bila sam tamo prije par god (5?)... zaboravila sam. Nisu bas bili jeftini, ali zato su sobe i usluga bile savrsene... polupansion, svaku vecer ribe (os na gradele, os kuhane,.. tamo sam probala vrste riba za koje nisam ni znala) ..koje su kupovali od nekog ribara svaki dan, domace vino, rakija,.. ako mi se jelo nesto drugo, nema beda, naprave.. jako su ljubazni, znali smo se naliti s njima poslije vecere..
kod njih doma se narucuje vec u proljece i pitanje je da li cete primiti, jer imaju stalne goste cijelu godinu i to vecinom talijane.
uglavnom, stvarno za preporuciti..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2007., 19:09   #8
Ako nisi bila, odi, vrijedi vidjeti Vis. U Komižu sam zaljubljen, a nisam bio ima četiri godine ondje. Što se bicikla tiče, dosta je brdovito, nemaš staza uz more, tako da je to prilično iscrpljujuće ako nisi profić. Znam jednoga kome je pak bilo dosadno pa je nakon tjedan dana pobjegao jer mu je Vis bio premali za treniranje...
__________________
zarđo mi link tute
dmj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 11:01   #9
Quote:
dmj kaže: Pogledaj post
Znam jednoga kome je pak bilo dosadno pa je nakon tjedan dana pobjegao jer mu je Vis bio premali za treniranje...
....

btw, ima tamo skutera za unajmit.. pa s njima mozes u obilazak plaza i plazica.. pa i do titove spilje
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 22:03   #10
Quote:
djemba kaže: Pogledaj post
ajde ajde pa nije tako strašno .Malo zišpa na lovu i biti će ti super.
Možda sam bio prekratko (10 dana) pa se nisam stigao opustiti .Ako ti pješačenje nije bed imaš plaža ko šodra .Najbitnije sam zaboravio -nema gužve !!! Mjesta u kafićima , na plaži ma gdje god hočeš.

Jel sada bolje ??
e tako vec moze
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 18:09   #11
Quote:
pinna_nobilis kaže: Pogledaj post
daklem ovako: ima li na visu nekakav kamp i gdje - nacuh ponesto o nekakvom sumarku gdje turisti obitavaju, ali nisam uspjela saznati gdje se tocno nalazi, i ima li smisla kretati se biciklom po otoku (je li prebrdovito)?
kako je tamo opcenito? gdje ici, sto vidjeti, cijene... itd... thnx!
1. legalni kamp na visu ne postoji. ipak, kampera ima masu, većinom je to mlađarija koja spava po plažama, šumarcima,blabla. mislim da niti u komiži nema legalnog kampiranja.

2. netko je već napisao; vis je prilično brdovit, pa kretanje bajkom po otoku i nije baš najbolje rješenje ako nisi profić. bicikle možeš unajmit, kao i skutere i aute. ne preporučam dolazak s vlastitim autom, dosta je skupa karta za trajekt, a i postoji problem sa nedostatkom parkirnog mjesta, kako u visu tako i u komiži.

3. općenito, vis je predivan. prepun je fenomenalnih plaža, bilo da voliš pijesak, bilo sike ili oblutke (srebrna ). i unutrašnjost otoka je vrlo zanimljiva: vinogradi, mala sela sa prastarim, napola urušenim kamenim kućama i desetak stanovnika, starci na tovarima nakrcanim vinovom lozom.
u zadnje vrijeme otvorilo se nekoliko izvrsnih seoskih domaćinstava baš po unutrašnjosti; nude fenomenalnu domaću spizu, često i gazda zna sjest s gostima i zaćakulat se, atmosfera je jako opuštena i intimna, mislim da nikad nema više od petnaestak gostiju (obavezno se najavit!).
inače je vis + komiža pun odličnih restorana ( jastžera, pojoda, vatrica, bako...) ali su i cijene povisoke ( negdje manje a negdje više opravdano).

4. cijene smještaja se kreću od 35-40 eur za dvokrevetnu sobu, 50ak eur za apartman za dvoje ( govorim o špici sezone). naravno, uvijek se možeš prepustit u ruke i bakicama koje operiraju po trajektu i na pristaništu i platit jeftinije, ali i dobit sranje od sobe sa mravima, zajedničkim wc-om, s pogledom na susjednu kuću. (doduše, ako ti soba služi tek za prespavat, onda to možda i nije tako katastrofično rešenje.)

5. moram bit fer i napisat da vis njie mjesto na kojem ćeš se LUDO i NEZABORAVNO ispartijat. ima par zanimljivih kafića ( neki rade i dulje,kao klubovi), tu i tamo se zalomi kakav koncert, ali megalomanskih klubova, koktel barova sa gorućim šankovima i sličnih nightlife eskapada tipa carpe diem na Hvaru NEMA. (hvala Bogu). vis je zaista pravo mjesto za ODMOR. onaj opušteni, usporeni, lijeni, do bola ugodan odmor.
e, da. obavezno posjetit ljetno kino na visu. to je otvoreno kino smješteno doslovno na obali, genijalno nešto. ne znam koliko takvih kina još ima u hrv?

eto. ako si još zainteresirana za ljetovanje na visu, možeš mi se javit i na pm, pa te mogu uputit i na neke brojeve i adrese. mislim da ovdje ne smijem radit reklamu.
bistra is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 13:56   #12
ljetno kino!? kul, to moram vidjet, kad sam bio klinac bilo je ljetno kino na otvorenom u mom kvartu i uvijek sam si zelio negdje nac jedno
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2007., 10:41   #13
Ovo lito,evo mene na Visu...
__________________
Heavy metal4ever
fear_of_the_dark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 09:14   #14
Preporuka za ist: restoran Bako, Komiža (tradicija, ambient, ljubaznost,...super).
Odma do njega - Jastožer: super ambient, ljubaznost, jeo nisam (još)...
melk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2012., 09:38   #15
Jel ima netko preporuku za sobe? :-) Tražim nešto jeftino, samo da je čisto i da je za 1 osobu?
funnygirl33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 15:43   #16
Ovo ljeto provi put idem s obitelji na Vis.
Ostajemo dva tjedna u Hotelu Bisevo u Komizi. Jel netko odsjeo tako? Iskustva?
Koje plaze su najbolje za dijecu ( 5 god.)?
Hvala.
__________________
Aisha: “I feel that your Allah hastens in fulfilling your wishes and desires.” Sahih al-Bukhari 4788: Book 65, Hadith 310
panced is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 19:53   #17
Quote:
panced kaže: Pogledaj post
Ovo ljeto provi put idem s obitelji na Vis.
Ostajemo dva tjedna u Hotelu Bisevo u Komizi. Jel netko odsjeo tako? Iskustva?
Koje plaze su najbolje za dijecu ( 5 god.)?
Hvala.
Komiža je predivna, i bit ce vam super sa klincima, plaze su sve šljunčane i kids-friendly, a na sto metara od mjesta. Ja sam bila u Komzi na vikend samo i par vikenda u samom Visu, i Komiza je zbilja prica za sebe, sve i da ne obidjete ništa drugo od otoka, za jedno chillax ljetovanje sa obitelji ona je idealna - ima taman dovoljno sadrzaja da vas zabavi, a opet je dovoljno mala i tiha da se odmorite i nauzivate.

Ovo je cisto komentar nasumične ljubiteljice u pusta ostrva koja se slučajno našla jedan vikend na Visu u Komizi i zaljubila. Stanovnici i redovitiji posjetitelji će znati detaljnije preporučiti mjesta za jesti, piti, posjetiti i sve to.
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:03.