Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.04.2017., 19:19   #4361
Pa letio bi do tamo, to je i brže i jeftinije, kombi bi tamo kupija. Potvrda o prebivalištu treba za zaposlenje?
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2017., 00:39   #4362
Bok svima!
Planiram skori odlazak u Irsku s glavnim ciljem pronalaska posla u struci. Imam završen Stručni studij Fizioterapije u trajanju od 3 godine, tj. prvostupnik fizioterapeut sam, sa završenim stažem u trajanju od godinu dana ( još trebam samo položiti državni ispit).
Ima li itko provjerene informacije iz prve ruke ili bliskog izvora vezane za procedure s papirologijom, priznavanjem diplome i licence, učlanjivanjem u njihovu komoru itd.? Najviše me zanima što prvo trebam poslati, kolike su šanse za priznavanjem diplome prvostupnika fizioterapije i pronalaženjem posla u struci (jezik tečno govorim).

Puno hvala!
leptiric3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 06:10   #4363
Ljudovi vozdra evo ja imam jedno pitanje koje mi je postavila frendica i pojma nemam sta da joj odgovorim pa molim lijepo pomagajte. Naime ona je i Irskoj vec godinu dana i nije znala da se mora odjaviti sa MUPa i svega ostaloga pa sad putuje u HR iduci tjedan. E sad njoj je frka da ce joj uzeti osobnu na granici zbog tog razloga a ima i jos jedan problem. Naime od kad je dosla nije placala ovrhu/kredit jer nije mogla, samo ona radi a ona i muz imaju dva klinca. E sad, strah ju je da ce ju skinuti sa granice i oduzeti joj osobnu. Koliko je to moguce? Ja bih joj pomogla ali stvarno ne znam sto bih joj rekla. Molim vas vasa iskustva i misljenja. Thanks a million


Sent from my iPhone using Tapatalk
tamaros is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 09:02   #4364
Pozdrav !!! Da li je netko putovao Ryanairom i uplatio 2 kofera a ponio samo jedan od npr 30 kg ??? ( p.s znam da ima i 1 besplatan od 10 kg , al moram ga kupit prvo pa sagledam i ovu situaciju ako je netko radio tako ) Pa pital da li se moze i tako ?? Zahvaljujem...
LatinoGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:55   #4365
Bok svima =). Dakle ima li ko iz Dublina da preporuči HOSTEL iz vlastitog iskustva, koji daje potvrdu o adresi za PPS.
Po struci sam Inženjer Računarstva; jel se priznaje diploma tamo ? Čuo sam da se automatizmom priznaje čim je prevedena ???
Zahvaljujem na izdvojenom vremenu i odgovorima.
Kayser_Soze is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 16:31   #4366
Sumnjam da ce te iko pitati za diplomu, eventualno ako apliciras za posao u drzavnoj sluzbi, oni vole papirologiju.
Trupina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 02:56   #4367
Quote:
Kayser_Soze kaže: Pogledaj post
Bok svima =). Dakle ima li ko iz Dublina da preporuči HOSTEL iz vlastitog iskustva, koji daje potvrdu o adresi za PPS.
Po struci sam Inženjer Računarstva; jel se priznaje diploma tamo ? Čuo sam da se automatizmom priznaje čim je prevedena ???
Zahvaljujem na izdvojenom vremenu i odgovorima.


Pozdrav! Ne znam da li ce ti ovo pomoci ali na Facebooku imas nekoliko grupa u kojima su spomenuti hosteli koji cine upravo to. Takodjer, spominju se i Homestay opcije koje takodjer daju potvrdu adrese za pps. Znam da trazis osobna iskustva a u tim su grupama ljudi koji su to prosli. Ako nisam pomogla sorry, imala sam dobru namjeru.


Sent from my iPhone using Tapatalk
tamaros is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 06:54   #4368
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
ajde ne budi lijen pa prelistaj temu par stranica unazad.....na ovo pitanje je odgovoreno nekoliko puta


Balašević - srbin koji zivi u sloveniji....i tom izjavom sam sebi skače u usta



slabije se u irskoj gradi jer su se opekli u zadnjoj recesiji......nekretnine su biznis s dugim rokom isplativosti (preko 20god.) i nitko ne moze poduzetnicima garantirati da ce irski boom trajati toliko dugo, irska je malo tržište i ukoliko se desi opet neki financijski "potres" masa poduzetnika ce ostati s mrtvim kapitalom isto kao i u recesiji.....ako trump ostvari najavljeno (oslobađanje od poreza firmama koje se vrate u usa) irska je gotova, pogotovo sad kad je brexit stupio na snagu (irska je svojim navikama, tradicijom, pravilima i načinom života vezana uz britaniju, ne uz EU)

irska je explodirala (u pozitivnom smislu) u zadnje vrijeme, zbog svoje fiskalne politike i činjenice da je još uvijek manje razvijena od ostalih zapadnih zemalja, pa ima prostora za rast kojeg druge razvijene zemlje više nemaju
Balašević ne živi u SLoveniji.

Irskoj se crno piše.
EU će se uskoro transformirati ili će nestati.
Oba su scenarija crna za Irsku, jer Irci nisu uz sve te beneficije i silne kredite uspjeli pokrenuti neko vlastitu proizvbodnju, nego se poput niza malih zapadnih EU članica poput Nozozemske ili Luksemburga švercaju kao porezne ouaze za outsorcing.
Ako do sada nisu smislili kako bar ujednačit potrošnju i zaradu neće ni u idućih maksimalno nekoliko godina prije nego se EU sustav ili transformira (na štetu Iske) ili potpuno nestane.

Poruka hrvatskim Ircima: Zarađujte što više, trošite što manje.
AKo moćetebirati, birajte poslove gdje učite i gdje ste manje zamjenjivi.
Učite njemački i ruski jezik ili j kinskeki ako niste prestari za to.

I da, ne pravite djecu.
sunshinestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 11:31   #4369
Quote:
tamaros kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Ne znam da li ce ti ovo pomoci ali na Facebooku imas nekoliko grupa u kojima su spomenuti hosteli koji cine upravo to. Takodjer, spominju se i Homestay opcije koje takodjer daju potvrdu adrese za pps. Znam da trazis osobna iskustva a u tim su grupama ljudi koji su to prosli. Ako nisam pomogla sorry, imala sam dobru namjeru.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Hvala lijepo svima na pomoći =)
Kayser_Soze is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 23:28   #4370
Quote:
Kayser_Soze kaže: Pogledaj post
Hvala lijepo svima na pomoći =)


Usput, palo mi je na pamet da ti kazem da odes na stranicu Irish Recruiter. Oni su specijslizirani za IT sektor i imaju jako puno savjeta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
tamaros is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 20:43   #4371
Quote:
Trupina kaže: Pogledaj post
Sumnjam da ce te iko pitati za diplomu, eventualno ako apliciras za posao u drzavnoj sluzbi, oni vole papirologiju.
Znači možeš i varat i niko neće ni skužit?
DreamTeamHP is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2017., 21:13   #4372
Quote:
DreamTeamHP kaže: Pogledaj post
Znači možeš i varat i niko neće ni skužit?
Možeš varat tako da se prijaviš za posao čistačice u hotelu te tamo pričaš da imaš diplomu efzg-a.

Ako se javljaš za posao gdje traže diplomu, jasno da ćeš to morati i dokazati.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 00:14   #4373
Quote:
Kayser_Soze kaže: Pogledaj post
Bok svima =). Dakle ima li ko iz Dublina da preporuči HOSTEL iz vlastitog iskustva, koji daje potvrdu o adresi za PPS.
Po struci sam Inženjer Računarstva; jel se priznaje diploma tamo ? Čuo sam da se automatizmom priznaje čim je prevedena ???
Zahvaljujem na izdvojenom vremenu i odgovorima.
Jel to baš FER ili ? Na mom faksu napišeš molbu za 30 kn i oni ti napravi cijelu diplomu, transkript i sve na engleskom. U Zagrebu, EFZG. Pitam jer sam uvjeren da i FER onda ima vrlo jednostavan proces za to.

A to dal ti se priznaje diploma ovisi. Ovisi o tome što smatraš pod time da se ona priznaje. Mogući da ti poslodavac vidi diplomu i misli si u kakvo smeće od faksa si sigurno išao, a moguće da ti drugi poslodavac vidi i odma kaže- o super, IT-ovac, to nam taman treba.
Proces ti je zapravo otprilike ovakav. Prijaviš se za posao, prođeš intervjue, a poslije intervjua svaka iole ozbiljna firma (ne samo u Irskoj) će te pitat i da bar fotokopiju diplome pokažeš, a nekad i original. I ako su te već prihvatili za posao, dovoljno da ti tu diplomu imaš, nema ti tu nikakvih priznavanja. U slučaju jakih firmi naprosto bitno da pokažeš da tu nisi lagao.
A jake firme uz to rade i background checkove i za stečeno radno iskustvo, pa se i tog pazi. Ako se namjeravaš baviti IT-em u Irskoj, pazi na datume koje stavljaš u CV i budite maksimalno točan i iskren. Ako namjeravaš slagat kutije, onda nebitno ionako što stavio da stavio.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 00:15   #4374
Quote:
DreamTeamHP kaže: Pogledaj post
Znači možeš i varat i niko neće ni skužit?
nisan se nikad prijavljiva u irskoj al u engleskoj ti ovako stvari funkcioniraju. diplomu ti uvik traze ako se prijavljujes na mastere/doktorate/postdocove ili za bilo koju poziciju na sveucilistima a skoro uvik i za ostale državne poslove

u privatnim firmama di je diploma uvjet - pitaju rijetko za nju. ja radin/radija san za dvi firme (za jednu vec 7 godina i dandanas me nisu pitali diplomu) . najvazniji su im 1. intervju 2. cover letter (da uopce dodjes na intevju) i 3.kontakti prijasnjih poslodavaca (uglavnom nakon intervjua). isto tako, prijavljiva san se u neke druge firme i jos niko nikad nije pita (sta bi bilo da smo se dogovorili ne znan, al iz prica znan da vjerojatno se ne zajebaju s tim uopce)
papundek1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 00:18   #4375
To puno manje ovisi o zemljama, koliko o firmama. Jake korporacije rade detaljne background checkove. Imaju poseban tim ljudi koji se bavi samo time i tu nema nikakve zajebancije. Dat će ti otkaz prije kraja probnog samo tako ako si neš nasrao što nisi trebao, a kamoli ako si lagao o diplomi koja se isto normalno daje na uvid.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 13:23   #4376
Dobio sam ponudu za jedan posao U Irskoj u nekom mjestu blizu Galway-a.
Išao bih na probni rok dole od deset dana. Hostel nekih 200 kn dnevno. Zanima me koliko još ponijeti novaca sa sobom za taj period od desetak dana.
Jones is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 13:32   #4377
Quote:
DreamTeamHP kaže: Pogledaj post
Znači možeš i varat i niko neće ni skužit?
Ne mogu ti garantirati da te niko nece skuziti, ali privatne firme te uglavnom nece ni pitati za diplomu (mada ce je u oglasu navesti kao uvjet).
Bio sam na valjda 20-30 intervjua u Kanadi i Irskoj, na CV-ju mi je pisalo da sam zavrsio FER u Zg, sto je i istina, i niko me za diplomu nije pitao. Mogao sam komotno napisati da sam zavrsio WFXC u Kosovskoj Mitrovici, njima bi bilo svejedno, za njih je to sve i onako Rusija.
Trupina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 13:49   #4378
Smile

Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Jel to baš FER ili ? Na mom faksu napišeš molbu za 30 kn i oni ti napravi cijelu diplomu, transkript i sve na engleskom. U Zagrebu, EFZG. Pitam jer sam uvjeren da i FER onda ima vrlo jednostavan proces za to.

A to dal ti se priznaje diploma ovisi. Ovisi o tome što smatraš pod time da se ona priznaje. Mogući da ti poslodavac vidi diplomu i misli si u kakvo smeće od faksa si sigurno išao, a moguće da ti drugi poslodavac vidi i odma kaže- o super, IT-ovac, to nam taman treba.
Proces ti je zapravo otprilike ovakav. Prijaviš se za posao, prođeš intervjue, a poslije intervjua svaka iole ozbiljna firma (ne samo u Irskoj) će te pitat i da bar fotokopiju diplome pokažeš, a nekad i original. I ako su te već prihvatili za posao, dovoljno da ti tu diplomu imaš, nema ti tu nikakvih priznavanja. U slučaju jakih firmi naprosto bitno da pokažeš da tu nisi lagao.
A jake firme uz to rade i background checkove i za stečeno radno iskustvo, pa se i tog pazi. Ako se namjeravaš baviti IT-em u Irskoj, pazi na datume koje stavljaš u CV i budite maksimalno točan i iskren. Ako namjeravaš slagat kutije, onda nebitno ionako što stavio da stavio.
Ma mislim u biti naći neku agenciju za posredovanje pri zapošljavanju jer se do "pravih" informacija dolazi malo teže. A diplomu imam već prevedenu tako da je to najmanji problem. Hvala na iscrpnom odgovoru
Kayser_Soze is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 17:56   #4379
nevjerojatna mi je lijenost ljudi koji dolaze na ovu temu.....konstantno se vrte jedno te ista pitanja na koja je odgovoreno vec xy puta........pitam se sta uopce radim ovdje

takvima vam pomoći nema
GLAVATAR is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2017., 18:09   #4380
A eto ljudi traze garanciju zivota. Za sve treba prvi korak. Svi smo jednom pitali.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.