Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.02.2010., 10:26   #101
I ja sem mislil prevesti Christentum als mystische Tatsache, al na horvatski, nije teski text, sam kaj nemam cajta. Morti prevedem na hrvatski Kajkavski
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 10:16   #102
dio iz knjige Kako se stječu spoznaje viših svjetova?

Nešto što se meni jako svidjelo.

http://www.freedomtek.org/prvi_korac..._ucenicima.php
majstorfantac32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 10:29   #103
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
Ne mislim da bi se vsaki clovek trebal pitati o Krscanstvu, neg da vsaki treba vrednovati Krscanstvo i duh Krscanstva.
Zač to misliš? Ča ja to va krašćanstvu (mislin na ono mistično, aš ovo drugo ni za spomet) čega ni va nekon drugon sistemu?
__________________
kokoro arata ni koto ni atare
r0nin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 15:56   #104
Quote:
r0nin kaže: Pogledaj post
Zač to misliš? Ča ja to va krašćanstvu (mislin na ono mistično, aš ovo drugo ni za spomet) čega ni va nekon drugon sistemu?
Nisem nigdar tak razmišljal da bi Krščanstvo imelo nekaj posebno mističnoga za se, valjda ima, al to nije tuliko važno, kuliko je Krščanstvo važno za domet duha. A takov slični domet ima i hinduizem i budizem.
Mistično iskustvo je navek jako osobno iskustvo i osim puno osobnih stvari (zalaganja, čistoče, utjelovljenja vučenja, ...) ovisi i o naglasku i fokusu onoga vnuter čeg se prakticira.
S druge stran, prostori čez koje se mistično iskustvo kreče su navek isti, pak su i doživljaji slični il isti. A kak stvarno zglediju, to pak određuje gori spomenuti okvir vučenja koji usmeruje človeka, i to određuju njegve osobne energije.
Važno za Krščanstvo je pak energija serdca, prek koje se uspostavlja pristup životu.

Zadnje uređivanje jimmy jazz : 08.02.2010. at 17:20.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 18:58   #105
Neznam dal je pametno ovdje to iznijeti, posto je to Rudolf Stajner fan-club, pa ne kanim nista protiv toga reci, posto se i sam zanimam za njegova djela i procitao nejgovu cjelovitu biografiju (2007.izd.), ali sto se tice te spomenute "energije serdca" odnosno centar anahata chakre, ona odnosno to mjesto ti odredjenim visim osobama izgleda kao pakao, doslovno, nakon sto si dosao na razinu chakre vishuddhe ili ajne.
Lijep pozdrav!
tomo_z is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 09:16   #106
našla sam super teks o Steinerovom viđenju kršćanstva
http://www.anthroposophy.org.uk/book/chapter11.html
pročitajte pa recite kaj mislite?
wenus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 20:38   #107
dobro kaj ovo pak ističe

Religion means the establishment of a connection with the divine.

Slažem se s njim za Egipčane (v drugim textima o Krščanstvu jako liepo veli da se "more nad njimi zapralo", da to zapraf znači da su zgubili smjer, nisu imeli več ni energiju ni duha dalje iti. Isto kritizira Grke kak i Hamvas, a i ja.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 20:39   #108
tomoz - jedine više osobe kojima verjem su Buda i Lao-Tse, a oni su totalno v Isusovom smjeru išli.
jimmy jazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 12:36   #109
Nebi previše o religijama i njihovim učiteljima, ali ovo što sam već prije napisao ti je bilo iz perspektive yoge, odnosno osobe koja je "vidjela" kako je na višim razinama svjesnosti, i kako bi to izgledalo kad se spuštaš niže. Što se tiče Steinerove Teozofije, nju sam najviše puta pročitao, no kako izgleda još bi trebao nekoliko puta da sve pohvatam. Steiner je pouzimao iz svih smjerova, i proizašla antropozofija koja ima nešto od istoka i zapada. Možeš mi se i putem pp javiti, pozzz!
tomo_z is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 10:33   #110
[QUOTE=tomo_z;24976543]Neznam .., ali sto se tice te spomenute... odnosno centar anahata chakre, ..to mjesto odredjenim visim osobama izgleda kao pakao, doslovno, nakon sto si dosao na razinu chakre vishuddhe ili ajne.
----
možda, ako te osobe nemaju dušu. ili su vanzemaljci, ili su ogrezli u mraku, ili si ti nešto krivo shvatio
Man o is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 20:47   #111
Značaj dr.Rudolfa Steinera

Štovani posjetitelji

Smatram važnim da se ovde nešto čuje o izuzetnoj osobi,ćiju 150-godišnjicu rođenja obilježavamo 27.Veljaće.Steiner je rođen 1861.godine u Hrvatskom Kraljevcu (kod Čakovca)..Njegova Duhovna znanost značajna je po tome što ie "oplodila"tj produbila mnoge grane ljudskog života:medicinu,pedagogiju,poljoprivredu,socijalno pitanje,umjetnost,a posebice
RELIGIJU.
Steiner je bio izuzetno vidovit čovjek,tj visoki duhovni posvećenik.U djetinjstvu nije primio bilo kakav kršćanski odgoj,a svojim duhovno znanstvenim istraživanjima dokazao je zašto je KRŠĆANSTVO nešto najznaćajnije za sadašnjost i budućnost čovječanstva.Za njega je KRIST ISUS istinski SPASITELJ svijeta.

Prilažem Vam adresu gdje će te naći sva njegova djela iz KRISTOLOGIJE. Ćitajući ih mnogi mnogi ljudi su shvatili dubinu i ozbiljnost KRŠČANSTVA.-Provjerite..

http://www.4shared.com/account/dir/e...ng.html?rnd=17
------------------------------------------------------------------

Zadnje uređivanje eksusij : 13.02.2011. at 20:50. Reason: upoznavanje Steinerovog obimnog djela
eksusij is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 20:53   #112
Quote:
eksusij kaže: Pogledaj post
Štovani posjetitelji

Smatram važnim da se ovde nešto čuje o izuzetnoj osobi,ćiju 150-godišnjicu rođenja obilježavamo 27.Veljaće.Steiner je rođen 1861.godine u Hrvatskom Kraljevcu (kod Čakovca)..Njegova Duhovna znanost značajna je po tome što ie "oplodila"tj produbila mnoge grane ljudskog života:medicinu,pedagogiju,poljoprivredu,socijalno pitanje,umjetnost,a posebice
RELIGIJU.
Steiner je bio izuzetno vidovit čovjek,tj visoki duhovni posvećenik.U djetinjstvu nije primio bilo kakav kršćanski odgoj,a svojim duhovno znanstvenim istraživanjima dokazao je zašto je KRŠĆANSTVO nešto najznaćajnije za sadašnjost i budućnost čovječanstva.Za njega je KRIST ISUS istinski SPASITELJ svijeta.

Prilažem Vam adresu gdje će te naći sva njegova djela iz KRISTOLOGIJE. Ćitajući ih mnogi mnogi ljudi su shvatili dubinu i ozbiljnost KRŠČANSTVA.-Provjerite..

http://www.4shared.com/account/dir/e...ng.html?rnd=17
------------------------------------------------------------------
Vrijedi to prelistati kao i Rozenkruzerski pogled na svjet iz kojega je i sam Steiner učio..
Dobro je to štivo samo ne valja supati sve doslovce..
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 21:11   #113
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
Vrijedi to prelistati kao i Rozenkruzerski pogled na svjet iz kojega je i sam Steiner učio..
a to je sve skupa neka ezoterija u stilu slobodnih zidara, jel?!

ascended masters
i veliki međimurec rudolf


u web programiranju postoji nešto što se zove validacije koda/web stranice prema određenom standardu.
U odnosu na šta ja mogu provesti validaciju ovakvih filozofija i teorija? Zanimalo bi me od - prvog slova.
Daš mi jednu rečenicu Steinera ili bilo kojeg ezoteričara, filozofa, itd...i ja ću probat napravit validaciju. Ako validacija ne uspije, kriv je standard prema kojem radim validaciju, naravno, a nikako ne taj ezoterik, tj. ta izuzetna osoba.
pa da vidimo koliko je kriv taj moj standard. pucajte mi ezoteriju malo ovdje. to mi je falilo na ovom pdf-u šlag na torti...

Zadnje uređivanje Brogan : 13.02.2011. at 21:21.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 21:15   #114
Exclamation

Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
a to je sve skupa neka ezoterija u stilu slobodnih zidara, jel?!
Antropozofija Rudolfa Steinera = teozofija + kršćanski misticizam + kršćanski ezoterizam/okultizam + alternativne nauke

Masoni poučavaju nešto drugačije stvari, mada je Steinerova gnoza jako vezana za tumačenje simbola i alegorije kroz koje se stječe uvid kao u slučaju slobodnog zidarstva.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 21:27   #115
Značaj dr.Rudolfa Steinera

Štovani ljubitelji duhovnosti


Moj doprinos produbljivanju duhovnosti je omogućiti Vam upoznavanje izuzetnog djela dr.Rudolfa Steinera.

27. Veljače obilježavamo 150 godina od njegovog rođenja.U cijelom svijetu je izuzetno cijenjen zbog svoje Duhovne znanosti,koju je objelodanio kroz svoja vidovita istraživanja.Rođen je u Hrvatskom Kraljevcu (kod Čakovca)

Značaj Steinerove Duhovne znanosti je u tome što je veoma praktična tj. oplodila je odnosno produbila gotovo sva područja ljudske djelatnosti:medicinu,pedagogiju,poljoprivredu ,umjetnost,ekonomiju,opću duhovnost i religiju.

Da biste mogli dobiti uvid u Steinerovo djelo posjetite dvije "adrese"


http://www.4shared.com/account/dir/e...ng.html?rnd=17
-----------------------------------------------------------------
Na toj adresi konstantno se prilažu novi prijevodi

Druga adresa je "baneprevoz.com"
--------------------------------

-tu su razne knjige složene po abecedi.Trebate kliknuti na slovo "r" i tražiti "RUDOLF STEINER-Bit će te oduševljeni izborom.Na toj stranici prestali su objavljivati nove prijevode,za što nisu dali objašnjenje.

Želio bi ćuti vaša zapažanja
Napomena:čitanje Steinera zahtjeva ozbiljan misaoni rad;Ako ga mislite čitati kao roman slabo će te što shvatiti-Sretno
eksusij is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 21:27   #116
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post
teozofija
a vidi ih što mi tetka Blavatsky i Olcott validiraju prema temeljnoj uračunljivosti. sve se praši jebate




"super" je ako su našem međimurcu to bili izvori vlastite fantasy literature
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 21:32   #117
Exclamation

Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
a vidi ih što mi tetka Blavatsky i Olcott validiraju prema temeljnoj uračunljivosti. sve se praši jebate



Ha, čuj da nije tih čudaka ne bi bilo slobodne duhovnosti van religijske prakse.

Quote:
"super" je ako su našem međimurcu to bili izvori vlastite fantasy literature
Jedan dio njegovih učenja smatram korisnim. Nije on tako loš. No sigurno ima boljih izvora na temu kršćanskog ezoterizma.

Fantasy dio nije ništa mnogo uvjerljiviji od teozofskih, ali ako se shvati alegorijski, onda nema nekih prigovora. Problem je u tome što se te neke doktrine i događaji pokušavaju prevesti u našu materijalnu ravan. Posebno ako ih netko tumači kao proročanstva ili eshatologije.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 21:36   #118
Quote:
tehuti kaže: Pogledaj post


Ha, čuj da nije tih čudaka ne bi bilo slobodne duhovnosti van religijske prakse.



Jedan dio njegovih učenja smatram korisnim. Nije on tako loš. No sigurno ima boljih izvora na temu kršćanskog ezoterizma.

Fantasy dio nije ništa mnogo uvjerljiviji od teozofskih, ali ako se shvati alegorijski, onda nema nekih prigovora. Problem je u tome što se te neke doktrine i događaji pokušavaju prevesti u našu materijalnu ravan. Posebno ako ih netko tumači kao proročanstva ili eshatologije.
ma to je sve Harry Potter ako ćemo iskreno
skupa sa masonima i svim drugim ezoterijama.
ništa mentalno ozbiljniji od male djece koja odijenu plašt na sebe, uzmu grančicu sa drveta pa čaraju uvjerena da možda imaju neke Harry Potter moći....
samo što ovi rade to isto, vjerojatno i na razini "filozofije".


Zabavnije je sam stvarati teorije, učenja i teologije nego čitati gotovu literaturu iz Vatikana ili ostalih centara. to se slažem. skribomani, megalomani i slični se vrlo lako mogu "uzdići na viši nivo" ( ) i ispričati brda pričica temeljenih na kojekakvom materijalu na kojeg su naišli

Zadnje uređivanje Brogan : 13.02.2011. at 21:45.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 21:41   #119
Steiner

Istina,Steiner je izvjesno vrijeme bio u društvu Teozofa,ali je izbaćen pošto nikako nije mogao prihvatiti Krišnamurtija kao novu inkarnaciju Isusa.To je za Steinera bilo najveće svetogrđe ,pošto je on svojim vidovitim istraživanjem ustanovio da je KRIST ISUS istinski spasitelj i otkupitelj čovječanstva.Ćitajte njegove cikluse predavanja iz KRISTOLOGIJE pa će te vidjeti koja se tu dubina i ozbiljnost nalazi.
eksusij is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2011., 21:51   #120
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
ništa mentalno ozbiljniji od male djece koja odijenu plašt na sebe, uzmu grančicu sa drveta pa čaraju uvjerena da možda imaju neke Harry Potter moći....
Mislim da to nema nikakve veze sa masonerijom niti rozenkrojcerima. No možda ima veze sa vikanima koji se bave onim što ljudi klasično nazivaju magijom. Masonerija ni rozenkrojceri nemaju veze sa magijom već sa moralnom i duhovnom filozofijom i teurgijom.

Quote:
samo što ovi rade to isto, vjerojatno i na razini "filozofije".
Svi se oni bave duhovnom filozofijom. Ezoterija masona i rozenkrojcera je duhovna filozofija, uz razliku što rozenkrojceri više govore o praktičnoj primjern te filozofije dok je masonerija samo kostur za izgradnju karaktera.

Quote:
Zabavnije je sam stvarati teorije, učenja i teologije nego čitati gotovu literaturu iz Vatikana ili ostalih centara. to se slažem.
Složio bih se da je zabavnije. No, nije to svačiji put.
__________________
You suffer... but why?
tehuti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:58.