Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2017., 14:00   #6341
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Krivo tumacis moj upis. Ja ne bih zelio zivjeti u rusiji. Klopka u koju se pada, bolje receno padalo, je da ce se ispunjavanjem "preporuka" koje dolaze iz anglo svijeta uletjeti u raj....pojednostavljeno receno. Naravno, stvar je komplexnija, ali to je sustina.
Kao prvo..."preporuke" imaju za cilj samo ovladavanje predmetom interesovanja-rusija u ovom slucaju, a nimalo nemaju veze s altruizmom. Druga stvar...implementacija jednog modela sistema u neko drustvo koje je sasvim drugacike, ima druge vrijednosti, iskustvo...notorna glupost, pogotovo kad se to forsira..takve stvari moraju evolucijom zazivjeti i to su angli itekako svjesni toga pa tako po njihovom inziztiranju npr na impleme taciji demokratije u afganistanu ja vidim da njih za to boli quratz.
U vrijeme vladavine Jeljcina kad je po kreaturi sa nickom Ivan Grozny bila uzorna demokracija, i kad je vladala garnitura ruskih tajkuna koji su sprovodili i strancima omogućili najveću pljačku u povijesti svijeta, Amerikanci i njihovi pajdaši su uz zadovoljno tapšanje Velikog Pijanca aktivno pomagali, opremali, financirali, naoružavali, trenirali i obavještajno pokrivali sve moguće islamističke bande i pobune na kavkazu i aktivno svim srtedstvima pomagali sve moguće separatizme po Rusiji.

Samo kreten može tu krivnju svaljivati na Putina ili na bilo koga drugoga zato što se fašsitički imperijalizam ostrvio na Rusiju. To jekonstanta zapadne politke od kako Rusija postoji i to se neće promijeniti osim nekim ratom u kojem će otići sve u materinu.

A ovaj Grpzny je plaćeni trol.
Ringo10 is offline  
Received Infraction
Old 16.11.2017., 14:20   #6342
Ahahahaha... ovo je izvrsno s ovim MakeAppom, koja galerija zombija!
Rusi potkopavaju temelje demokratskog svijeta time što poružnjuju holivudske zvijezde i zvjezdice!
Ovo nije zeka, gdje je ono nedavno rečeno da u isto spada i "potkopavanje povjerenja u medije"?
__________________
Tko drugom revoluciju farba, Soroš i Antifa mu postanu i teta i barba!
ramiro is offline  
Old 16.11.2017., 14:33   #6343
Zli Rusi paraju same temelje naše mlade državice:

Quote:
Godinu dana nakon raspisivanja natječaja, Vlada će na današnjoj sjednici donijeti odluku da ruska tvrtka Vertoleti Russia obavi remont 10 helikoptera MI 171SH iz dostava Hrvatskog ratnog zrakoplovstva.
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ptera/6751134/
__________________
Yakety Sax or “Benny Hill Theme”:
https://www.youtube.com/watch?v=MK6TXMsvgQg
ferda is offline  
Old 16.11.2017., 14:35   #6344
U 30 zemalja 'vojske' plaćenika manipuliraju demokracijom

Vlasti u barem 30 zemalja koriste društvene medije i svoje "vojske" plaćenika (opinion shapers) kako bi ušutkale kritičare, manipulirale demokracijom i utjecale na rezultate izbora, pokazuje istraživanje... https://freedomhouse.org/report/free...eedom-net-2017 U tome predvode Kina i Rusija, zatim Sirija, Etiopija, Turska, Sudan... Plaćenicima je posao otvarati lažne profile na društvenim mrežama, pisati komentare, brisati postove vladinih neistomišljenika, a koriste se i botovi. Te antidemokratske prakse u neprestanom su porastu i tehnološki sve sofisticiranije, od algoritama za pretraživanje do plasiranja lažnih vijesti, a u čak 17 država utjecale su na izbore, zaključuje se u istraživanju:
https://www.theguardian.com/technolo...racy-fake-news
modekom is offline  
Old 16.11.2017., 14:44   #6345
ekipa, što je to sa uplitanjem rusije u brexit, što je Taroth stranicu prije spomenuo?

ima svibanjska dokaze za to?


ruski odgovor na njene tvrdnje:

https://twitter.com/mfa_russia/statu...-a8055011.html

Russian Foreign Ministry struck back on Twitter, saying alongside a picture of Ms May drinking: "We know what YOU are doing as well. Dear Theresa, we hope, one day you will try Crimean #Massandra red wine��."
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 16.11.2017., 15:01   #6346
Quote:
ferda kaže: Pogledaj post
Zli Rusi paraju same temelje naše mlade državice:







http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ptera/6751134/


Nakon sto se svakakva bagra pokusala omrsiti na tom poslu konacno se doslo pameti i dogovorilo jedini ispravan posao sa svim certifikatima.
AndrejX is offline  
Old 16.11.2017., 15:14   #6347
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
@Morten:

Putin/Rusija ne napadaju agresivno zapad jer za to nema snage. Drugi razlog je sto je subverzivno djelovanje koje trenutno vidimo puno efikasnije u odnosu na klasicni otvoreni sukob. Putin je kao dugogodisnji spijun to dobro izucio..

Jucer je Theresa May izjavila da imaju dokaze da su se rusi umijesali u referendum o brexitu, i nije za pretpostaviti da je to ona izmislila, niti to rekla jer nesto ima protiv rusije.
Ne, rekla je, jer je to istina.

2017. Godina ce se pamtiti kao godina u kojoj ce Putinov utjecaj i ugled u svijetu biti na vrhuncu. Sada, nakon sto su ga prozreli svi koji su trebali, to ce ici prema svom neumitnom kraju. Sankcije prema Rusiji nece moci biti slabije, a svaki pro-putinovski politicar ce se gledati sa oprezom

Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Spomenuo sam Brezinskog....tome dodaj jos Halford Mackinder. Skeniraj o cemu se radi npr kod ove dvojice pa mi onda napisi a cemu se temelje tvoje tvrdnnje.
Ovkav geostrateski diskurs agla prema rusiji ima dugu tradiciju a utemeljen je na geopolitickim radovima tipova kao sto su ova dvojica. Usporedbom historijskih dogadjaja i danasnjice sa radovima i izlaganjima ove dvojice npr, vidimo izuzetnu podudarnost koja je NEPORECIVA.
Mozebitna slicna ruska strategija je u sferi SF. Rusija se branila kroz citavu istoriju osim za vrijeme Petra Velikog kada je on samo pokusao utvrditi ono sto ima.
Neprijatelja ces najlakse pobijediti ako ga natjeras na rat jer tada si ti odredio gdje i kada ce te napasti sto ti daje prednost. To je davno napisao jedan mudri ciko iza kineskog zida.
Morten is offline  
Old 16.11.2017., 15:28   #6348
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
U vrijeme vladavine Jeljcina kad je po kreaturi sa nickom Ivan Grozny bila uzorna demokracija, i kad je vladala garnitura ruskih tajkuna koji su sprovodili i strancima omogućili najveću pljačku u povijesti svijeta, Amerikanci i njihovi pajdaši su uz zadovoljno tapšanje Velikog Pijanca aktivno pomagali, opremali, financirali, naoružavali, trenirali i obavještajno pokrivali sve moguće islamističke bande i pobune na kavkazu i aktivno svim srtedstvima pomagali sve moguće separatizme po Rusiji.

Samo kreten može tu krivnju svaljivati na Putina ili na bilo koga drugoga zato što se fašsitički imperijalizam ostrvio na Rusiju. To jekonstanta zapadne politke od kako Rusija postoji i to se neće promijeniti osim nekim ratom u kojem će otići sve u materinu.

A ovaj Grpzny je plaćeni trol.
Greska koja se cini je etiketiranje generalno. To samo otezava sagledavanje problema i odvajanje bitnog od nebitnog. Ono sto jest bitno je da imperijalisticka politika angla traje i dalje. Poricanje tog je sljepilo tj neznanje, ali elementarno neznanje. Zbog toga elementarnog neznanja je i moguce da se nekog ko je visestruko slabiji optuzuje za expanzionizam sto je apsolutni nonsens.
To uopce ne znaci (jooooj kako mi ne glupo sto je i to potrebno reci) da je ukazivanje na realnost Putinoljupsto, rusofilsto i sta ja znam. Ta razina razmisljanja je primjerena bajkama, dizni filmovima i nije joj mjesto niti u osnovnoj skoli.
Morten is offline  
Old 16.11.2017., 15:41   #6349
Kakva je neka velesila najbolje ćete saznati kako se prema njoj odnose rubne države u njenoj interesnoj sferi. Za Ameriku pitajte Kanadu i Meksiko a za Rusiju Finsku, Litvu, Latviju, Estonija, Ukrajinu, Mongoliju i još neke na Kavkazu.
__________________
"All models are wrong, some are useful." George E.P. Box

Nisam dosljedan. Kada se promjeni podatak na temelju kojega donosim zaključak, ja ga mjenjam.
glosa is offline  
Old 16.11.2017., 16:04   #6350
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Kakva je neka velesila najbolje ćete saznati kako se prema njoj odnose rubne države u njenoj interesnoj sferi. Za Ameriku pitajte Kanadu i Meksiko a za Rusiju Finsku, Litvu, Latviju, Estonija, Ukrajinu, Mongoliju i još neke na Kavkazu.
Pouceni istorijskim iskustvom rusija je napravila tampon za sebe pobjedama u 2 ratu.
Granice amerike sezu mnogo dalje tako da bih ja to pitanje postavio mnogim drugim zemljama.
Podmetanjem apologetizma nizi daleko dobacio kao sto vidis.
Morten is offline  
Old 16.11.2017., 16:06   #6351
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Kakva je neka velesila najbolje ćete saznati kako se prema njoj odnose rubne države u njenoj interesnoj sferi. Za Ameriku pitajte Kanadu i Meksiko a za Rusiju Finsku, Litvu, Latviju, Estonija, Ukrajinu, Mongoliju i još neke na Kavkazu.
Usput, Skupstina Litve je danas jednoglasno odobrila analog Magnitsky Act-a.
Etonija je to napravila malo ranije
__________________
My love is stronger than your
Hate will ever be
Ivan Grozny is offline  
Old 16.11.2017., 16:18   #6352
Quote:
glosa kaže: Pogledaj post
Kakva je neka velesila najbolje ćete saznati kako se prema njoj odnose rubne države u njenoj interesnoj sferi. Za Ameriku pitajte Kanadu i Meksiko a za Rusiju Finsku, Litvu, Latviju, Estonija, Ukrajinu, Mongoliju i još neke na Kavkazu.
Za USA pitati i Panamu, Kosta Ricu, Gvaetemalu, Honduras, Nikaragvu, Salvador...Kolumbiju, Venecuelu, Kubu, Jamajku...

Za RF pitati i Uzbekistan, Kirgistan, Tajikistan, Turkmenistan, Gruziju, Armeniju, Azerbejdžan, Južnu Osetiju, Abhaziju, Transistriju, Moldaviju...
ruka-slave is offline  
Old 16.11.2017., 16:19   #6353
Talking

Quote:
Ivan Grozny kaže: Pogledaj post
Usput, Skupstina Litve je danas jednoglasno odobrila analog Magnitsky Act-a.
Etonija je to napravila malo ranije
I usput su pjevali:
Yes, Sir, I can Boogie all night long...
ruka-slave is offline  
Old 16.11.2017., 16:32   #6354
Ministar Lavrov demantirao je izjavu ruskog MO-a o navodnom postojanju dokaza o suradnje SAD i IS-a u Siriji https://m.newsru.com/russia/16nov201...ngancabot.html
__________________
My love is stronger than your
Hate will ever be
Ivan Grozny is offline  
Old 16.11.2017., 16:54   #6355
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
ekipa, što je to sa uplitanjem rusije u brexit, što je Taroth stranicu prije spomenuo?

ima svibanjska dokaze za to?


ruski odgovor na njene tvrdnje:

https://twitter.com/mfa_russia/statu...-a8055011.html

Russian Foreign Ministry struck back on Twitter, saying alongside a picture of Ms May drinking: "We know what YOU are doing as well. Dear Theresa, we hope, one day you will try Crimean #Massandra red wine��."
Daj nemoj me da su joj fakat to napisali haha mora im se priznat da barem imaju smisla za humor

A govor je tipični good cop/bad cop proljev. Znamo da ste bili zločesti i kaznit ćemo vas zbog toga ali ustvari nebismo htjeli, baš hoćemo biti BFF i skupa pjevati kumbaja. How yes no

Prvi put slušam gospođu May i moram priznat da mi je prilično iritantna Baš me zanima ko joj je govor pisao.
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish
narog is offline  
Old 16.11.2017., 20:05   #6356
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Za USA pitati i Panamu, Kosta Ricu, Gvaetemalu, Honduras, Nikaragvu, Salvador...Kolumbiju, Venecuelu, Kubu, Jamajku...

Za RF pitati i Uzbekistan, Kirgistan, Tajikistan, Turkmenistan, Gruziju, Armeniju, Azerbejdžan, Južnu Osetiju, Abhaziju, Transistriju, Moldaviju...
Pa bilo bi zgodno priupitati u Kanadi, Meksiku, Finskoj, Litvi... recimo obične građane umjesto političara sa sinkopama, jelte. Oops... fake news alert. Ipak bolje ne, u demokraciji tako što ne bi bilo primjereno.
__________________
Censorship is the first step to tyranny
deepwater is offline  
Old 16.11.2017., 20:19   #6357
Quote:
deepwater kaže: Pogledaj post
Pa bilo bi zgodno priupitati u Kanadi, Meksiku, Finskoj, Litvi... recimo obične građane umjesto političara sa sinkopama, jelte. Oops... fake news alert. Ipak bolje ne, u demokraciji tako što ne bi bilo primjereno.
Ko ima vremena nek se obrazuje.
Poslusati podcast sa "keeping democracy alive" burt Cohen iz 2017-09-05. Tema je knjiga The Decline of America’s Power: How Did We Get Here, How Rough a Landing? Diskutiraju Burt i Immanuel Wallerstein, autor knjige.
Ako se nema vremena, onda mozemo i dalne gledati sta se daje na dizni kanalu.

Zadnje uređivanje Morten : 16.11.2017. at 21:14.
Morten is offline  
Old 16.11.2017., 20:45   #6358
Putinoljupci, ne brinite .. 1,5 milijarda Kineza + 300 mil Amera - (re)organizirati će 140 mil Rusa bolje nego bi i sam Putin sanjao.
Stoga, ne trošite uzalud vašu energiju/vrijeme.
modekom is offline  
Old 16.11.2017., 21:07   #6359
Quote:
modekom kaže: Pogledaj post
Putinoljupci, ne brinite .. 1,5 milijarda Kineza + 300 mil Amera - (re)organizirati će 140 mil Rusa bolje nego bi i sam Putin sanjao.
Stoga, ne trošite uzalud vašu energiju/vrijeme.
To je to, gasi internet
__________________
Exorbitant Prices Must Diminish
narog is offline  
Old 16.11.2017., 21:08   #6360
Quote:
modekom kaže: Pogledaj post
Putinoljupci, ne brinite .. 1,5 milijarda Kineza + 300 mil Amera - (re)organizirati će 140 mil Rusa bolje nego bi i sam Putin sanjao.
Stoga, ne trošite uzalud vašu energiju/vrijeme.
Krivo. I.5 mil kineza ce preurediti svijet sa rusijom kao asistentom. Preuredjena ce biti prije svega sad. Tako stvari stoje.
Morten is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:26.