Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.10.2017., 15:44   #541
Quote:
Chvembo kaže: Pogledaj post
Ethernit ploce, ravni salonit

Sent from my D2303 using Tapatalk
Jel znas dal bi to moglo imati azbesta u sebi. Vidim da danas nemaju, over su ziher 20god stare.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 11:11   #542
hello, može mi netko reći od prilike koliko bi došla izgradnja ove kuće s ciglom (ne puna, već ona sa rupama) Bruna Ytong bruto je cca 210 m2 dok neto cca 160m2.
end12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 22:42   #543
Koliko se može odstupati u mjerama prilikom gradnje, u odnosu na projekt?
Konkretno me zanima odstupanje u visini stropa, podigao bi sa 255cm na 260cm, na obje etaže, znači +10cm ukupno na visinu kuće.


Zadnja izmjena zakona o gradnji kaže ovo: "Članak 19. mijenja se i glasi:
»Prilikom građenja građevine dopušteno je odstupanje u odnosu na glavni projekt sukladno pravilima struke ako se time ne utječe na ispunjavanje temeljnih zahtjeva za građevinu i ne mijenja usklađenost građevine s utvrđenim lokacijskim uvjetima!

Ovo boldano me zanima?!
bojanzd is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 10:23   #544
A koliko imas visinu nadtemelja?

Jer tebi nitko ne gleda visinu etaze nego se gleda ukupna visina objekta od KONACNO ZARAVNATOG TERENA.

Dakle podignes teren 10cm oko kuce i na nuli si, ako bas zelis.

Iako tesko da ce to itko ici mjeriti, a i inace mislim da imas prava na neka manja odstupanja od projekta, tipa ovih par centimetara.

Najbolje da pitas onog tko ce ti raditi nadzor kako to napraviti, jer ti on to mora i potpisati.

A jos k tome mislim da i po zakonu je nekakva minimalna visna 260cm, ja sam recimo sebi stavio 280cm i to je po meni minimum ispod kojeg ne bi isao za ugodno koristenje.
The unforgiven is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 12:29   #545
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
Jel znas dal bi to moglo imati azbesta u sebi. Vidim da danas nemaju, over su ziher 20god stare.

Sent from my ONE E1003 using Tapatalk
Da, vjerojatno su armirane azbestnim vlaknima. Imaju moji roditelji na kuci ovakav isti krov. Po meni doista nema nikakvog straha ni problema, ove ploce imaju gladak zavrsni sloj za razliku od valovitih, te se ne truse. Kad dodje vrijeme zamjene pokrova stavi lim, jer je kroviste vjerojatno dimenzionirano za laksi pokrov kao sto su to ove ploce, a ne za crijep.

Sent from my D2303 using Tapatalk
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2017., 22:47   #546
Quote:
The unforgiven kaže: Pogledaj post
A koliko imas visinu nadtemelja?

Jer tebi nitko ne gleda visinu etaze nego se gleda ukupna visina objekta od KONACNO ZARAVNATOG TERENA.

Dakle podignes teren 10cm oko kuce i na nuli si, ako bas zelis.

Iako tesko da ce to itko ici mjeriti, a i inace mislim da imas prava na neka manja odstupanja od projekta, tipa ovih par centimetara.

Najbolje da pitas onog tko ce ti raditi nadzor kako to napraviti, jer ti on to mora i potpisati.

A jos k tome mislim da i po zakonu je nekakva minimalna visna 260cm, ja sam recimo sebi stavio 280cm i to je po meni minimum ispod kojeg ne bi isao za ugodno koristenje.

Sa tako mali odstupanjima ne bi trebalo biti nikakvih problema.

260cm nije nikakvi zakonski minimum, već jedino po pravilniku za POSove stanove. Isto tako minimalna visina podruma i graža je prema tom praviliniku 220cm.
Danas je uobičajena visina prostorije u novogradnji od 250 - 260 cm i to je sasvim ugodna visina kod prostorija neke normalne kvadrature.

260-300cm je odgovajuća visina za prostorije raskošnih površina, dok u manjim prostorijama je ta visina neskladna. Dakle visina bi trebala biti u skladu sa površinom i namjenom prostorije.
nikicam2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 19:55   #547
Quote:
bojanzd kaže: Pogledaj post
Koliko se može odstupati u mjerama prilikom gradnje, u odnosu na projekt?
Konkretno me zanima odstupanje u visini stropa, podigao bi sa 255cm na 260cm, na obje etaže, znači +10cm ukupno na visinu kuće.


Zadnja izmjena zakona o gradnji kaže ovo: "Članak 19. mijenja se i glasi:
»Prilikom građenja građevine dopušteno je odstupanje u odnosu na glavni projekt sukladno pravilima struke ako se time ne utječe na ispunjavanje temeljnih zahtjeva za građevinu i ne mijenja usklađenost građevine s utvrđenim lokacijskim uvjetima!

Ovo boldano me zanima?!
ako gradiš znači imaš geodetski projekt - znači na kraju geodeta daje pisanu izjavu da je izgrađeno u skladu sa projektom a prema pravilniku o geodetskom projektu odstupanja mogu biti DO 30 cm
10 cm - pa toliko majstori sfušaju dok ih ne gledaš
bager666999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 23:10   #548
Gradnja/građevinska

Pozdrav ekipa, nedavno mi je tata predložio da sagradimo kuću na njegovoj zemlji na području Zagreba. Stanje je takvo da postoje temelji stare drvene kuće, koja je sagrađena prije 100 godina, a porušena cca 2006. E sad u katastru smo gledali i upisana kao Kuća/Zgrada, no trebali bi savjet što i kako dalje? Dali trebamo ishoditi građevinsku dozvolu ili možemo graditi unutar tih temelja koji su cca 142m2. Ta stara kuća nije bila spojena na vodovod, kanalizaciju, struju i sl. Dali za to trebamo dozvole?

Hvala unaprijed
sandrica-zg is online now Prijavi nepoćudan post
sandrica-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 23:21   #549
Gradnja/građevinska

Pozdrav ekipa, nedavno mi je tata predložio da sagradimo kuću na njegovoj zemlji na području Zagreba. Stanje je takvo da postoje temelji stare drvene kuće, koja je sagrađena prije 100 godina, a porušena cca 2006. E sad u katastru smo gledali i upisana kao Kuća/Zgrada, no trebali bi savjet što i kako dalje? Dali trebamo ishoditi građevinsku dozvolu ili možemo graditi unutar tih temelja koji su cca 142m2. Ta stara kuća nije bila spojena na vodovod, kanalizaciju, struju i sl. Dali za to trebamo dozvole?

Hvala unaprijed
sandrica-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 08:49   #550
Bok ljudi, pročitao sam cijelu temu (v2) ali našao sam samo jedan troškovnik koji je netko zaljepio.
Da li je netko spreman na PP poslati troškovnik/projekt kuće ajmo reć od 100-200 m2. Slobodno obrišite osobne podatke..

Naime spremam se graditi, a nemam osjećaj točni oko troškova. Ajmo reći da je budžet uz kredit 100k EUR (cca 130 m2 netto), za useliti, pa bi volio dobiti par primjera vas koji ste nedavno radili troškovnik ili gradili, da vidim kako to stvarno izgleda.
A za doći do točnog troškovnika mi treba projekt kojeg moram platiti da bi kasnije event. odustao.

Ajde neka dobra duša, pomažite... hvalaaa
Raptor' is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 09:08   #551
Kao sto sam vec spomenuo u drugoj temi...

Krenes citati od ove stranice prema kraju i imas troskovnika koliko hoces.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=167701&page=22

Ima i drugih tema

Troskovnike zidanih kuca ce ti malo tko poslati jer kad krene gradnja malo tko to prati i pola toga se gradi na crno. A troskovnik iz projekta ionako cesto nije uopce relevantan.
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 09:09   #552
Sto puta se tu već ponovilo koliko košta prosječan kvalitetan roh-bau. Na to ide fasada i unutarnje uređenje.
U grubom dijelu ako želiš kvalitetu nemaš puno "lufta" za uštede. U unutarnjem uređenju naravno možeš staviti pločice/laminat od 60 ili od 600kn. I sve varijante između.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 09:27   #553
Quote:
Raptor' kaže: Pogledaj post
Bok ljudi, pročitao sam cijelu temu (v2) ali našao sam samo jedan troškovnik koji je netko zaljepio.
Da li je netko spreman na PP poslati troškovnik/projekt kuće ajmo reć od 100-200 m2. Slobodno obrišite osobne podatke..

Naime spremam se graditi, a nemam osjećaj točni oko troškova. Ajmo reći da je budžet uz kredit 100k EUR (cca 130 m2 netto), za useliti, pa bi volio dobiti par primjera vas koji ste nedavno radili troškovnik ili gradili, da vidim kako to stvarno izgleda.
A za doći do točnog troškovnika mi treba projekt kojeg moram platiti da bi kasnije event. odustao.

Ajde neka dobra duša, pomažite... hvalaaa
Budzet za gradju kuce ili kuca+parcela? Nema ti nitko troskovnik crno na bijelo, i sama skupljam info dio po dio i stavak po stavak, morat ces sam ici sastavit troskovnik, a mislim da mozes zatraziti nekoliko ugrubo ponuda od izvodjaca radova pa vidi na cemu si. Imas i na stranicama izvodjaca cijenu po metru za niski, roh bau i visoki roh bau u odjedjenom rasponu cijene.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 09:39   #554
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Sto puta se tu već ponovilo koliko košta prosječan kvalitetan roh-bau. Na to ide fasada i unutarnje uređenje.
U grubom dijelu ako želiš kvalitetu nemaš puno "lufta" za uštede. U unutarnjem uređenju naravno možeš staviti pločice/laminat od 60 ili od 600kn. I sve varijante između.
To si u pravu
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 09:47   #555
Zaboravih napisati, ušteda je u JEDNOSTAVNOSTI.
Znači, kuća-kocka, bez nepotrebnih lomova, kutova, istaka, balkona, krovnih kućica, Inox i staklenih ograda.
Ovisno o lokaciji, zadovoljavajuće grijanje može koštati više ili manje.
Ako želiš makismalni komfor, onda uvjek puno košta.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 09:49   #556
Quote:
baustelac99 kaže: Pogledaj post
Zaboravih napisati, ušteda je u JEDNOSTAVNOSTI.
Znači, kuća-kocka, bez nepotrebnih lomova, kutova, istaka, balkona, krovnih kućica, Inox i staklenih ograda.
Ovisno o lokaciji, zadovoljavajuće grijanje može koštati više ili manje.
Ako želiš makismalni komfor, onda uvjek puno košta.
Kad smo dosli do grijanja, jel 5 000e dosta ili puno, ili je i 4 000e ok? Plin i radijatori, bez podnog grijanja, do 130m2 netto kuce. Ne racunam plinski prikljucak u cijenu.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 10:10   #557
Mene sa dizalicmo topline, grijanje za istu tu kvadraturu kosta 75k kn. Kuca je A+ objekt pa je DT malog kapaciteta sto znaci niszu cijenu. 5k eura sigurno nije dosta za neko moderno grijanje. Nesto osnovno se mozda da navuci.
Mekto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 10:26   #558
Quote:
Mekto kaže: Pogledaj post
Mene sa dizalicmo topline, grijanje za istu tu kvadraturu kosta 75k kn. Kuca je A+ objekt pa je DT malog kapaciteta sto znaci niszu cijenu. 5k eura sigurno nije dosta za neko moderno grijanje. Nesto osnovno se mozda da navuci.
Da zelimo osnovno grijanje.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 10:31   #559
Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
Kad smo dosli do grijanja, jel 5 000e dosta ili puno, ili je i 4 000e ok? Plin i radijatori, bez podnog grijanja, do 130m2 netto kuce. Ne racunam plinski prikljucak u cijenu.
Kada radis troskove ugrubo 4000 ili 5000 E ti je u biti jedno te isto, jer radis ugrubo. Tesko ces znati kosta li nesto 35.000 kn ili 40.000, to tek u iducoj fazi. Sta manje ulaganje u grijanje (i izolaciju) sada poslije ide veca rata grijanja.
__________________
Bla bla bla
giga1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2017., 10:50   #560
Quote:
giga1 kaže: Pogledaj post
Kada radis troskove ugrubo 4000 ili 5000 E ti je u biti jedno te isto, jer radis ugrubo. Tesko ces znati kosta li nesto 35.000 kn ili 40.000, to tek u iducoj fazi. Sta manje ulaganje u grijanje (i izolaciju) sada poslije ide veca rata grijanja.
Jasno mi je to da ako ne ulozim u izolaciju doci ce na naplatu kasnije grijanje, u izolaciju mislim ulozit dosta, to mi je zasebna stavka, al definitivno sam odlucila da necemo imati podno grijanje. Ugrubo i jest 4-5 000, al ovdje sad imamo i spomen 10 000e, a to mi je ipak dosta vise nego moja cifra ugrubo.
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:21.