Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.03.2024., 18:13   #6341
ENDOMETRIOZA

Pozdrav,
Kod privatne dr prošli tjedan otkrivena mi je endometrioza na lijevom jajniku(5cm) i mala cista od 2,5 cm na desnom.
Kratko i jasno mi je rekla doktorica da se javim svom gin i da mi da uputnicu za bolnicu i da idem na laparaskopiju. Na moje pitanje da li postoji ijedna druga opcija ili nešto odgovor je ne.
Ovaj tjedan kod gin u dz doktor mi je rekao da nakon sljedeće menstruacije dođem na ultrazvuk da on vidi te ciste jer postoji mogućnost da puknu.
Do sad nisam nikad imala ništa i uvijek je Papa bila u redu, nisam rodila, imam 24 g..
Iskustva sa endometriozom i kako preživjeti nadolazeću menstruaciju? Zadnja dva puta sam išla s posla doma od bolova i jer se nisam mogla ispravit..
Hvala unaprijed
Plava1234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2024., 10:02   #6342
Quote:
Plava1234 kaže: Pogledaj post
Iskustva sa endometriozom i kako preživjeti nadolazeću menstruaciju? Zadnja dva puta sam išla s posla doma od bolova i jer se nisam mogla ispravit..
Hvala unaprijed
Probaj prije menstruacije piti magnezij svaki dan, on pomaže u smanjenju grčeva i kod menstrualnih glavobolja ako ih imaš. A kad krene menstruacija ili kad te počne boljeti popij brufen 600 (najbolji je onaj u granulama jer najbrže djeluje). Ja sam ga pila svaki dan menstruacije odmah ujutro nakon doručka i onda još tijekom dana ako je bilo potrebno. Ako baš neizdrživo boli, pitaj doktoricu za spasmex (lijek za opuštanje glatkih mišića) to nisam pila, ali znam par cura koje piju i kažu da pomogne.
Sunshine00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2024., 09:00   #6343
Quote:
Plava1234 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Kod privatne dr prošli tjedan otkrivena mi je endometrioza na lijevom jajniku(5cm) i mala cista od 2,5 cm na desnom.
Kratko i jasno mi je rekla doktorica da se javim svom gin i da mi da uputnicu za bolnicu i da idem na laparaskopiju. Na moje pitanje da li postoji ijedna druga opcija ili nešto odgovor je ne.
Ovaj tjedan kod gin u dz doktor mi je rekao da nakon sljedeće menstruacije dođem na ultrazvuk da on vidi te ciste jer postoji mogućnost da puknu.
Do sad nisam nikad imala ništa i uvijek je Papa bila u redu, nisam rodila, imam 24 g..
Iskustva sa endometriozom i kako preživjeti nadolazeću menstruaciju? Zadnja dva puta sam išla s posla doma od bolova i jer se nisam mogla ispravit..
Hvala unaprijed
Meni pomaže veganska prehrana, nikakve bolove više nemam.
Nakon samo mjesec dana čiste veganske prehrane, menstruacije su mi potpuno prestale biti bolne.
A znala sam padati u nesvijest od bolova.
Nekad čak nisu pomagali niti brufeni zajedno sa injekcijama protiv bolova, toliko je bilo gadno.
Samo, prelazak na veganstvo zna biti dugotrajniji proces (meni je trebalo 6 mjeseci), jer organizmu treba vremena da se navikne na takav način prehrane, i dosta je komplicirano.

Ali, pomažu i intenzivniji aerobni treninzi u teretani ( ili doma ako imaš traku za trčanje ili orbitrek ) bar tjedan dana prije menstruacije, bitno je samo preznojiti se što više.
Čula sam npr.da sportašice ni ne mogu imati endometriozu.
Bolovi ne nestanu potpuno, kao kod veganske prehrane, ali budu podnošljivi, bar je kod mene tako bilo.
orange000 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:18.