Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2012., 02:08   #1
Pitanje kredibiliteta stranice Advance.hr

Mozda ce ovo biti nekima naizgled smijesno, no mislim da iz objektivnih razloga ovo pitanje treba svakako postaviti...

Da li ste se ikada zapitali kako to da navedena stranica nema niti jedan BANNER, niti jednu reklamu...

Postavlja se pitanje kako se navedena stranica financira, tko je financira, koje grupe i koji ljudi stoje iza te stranice?

Inace sam politolog, bavi se pitanjima geopolitike, vanjske politike i slicnim, i iz nacina izvjestanja stranice Advance.hr vidljiva je apsolutna pristranost, izvrtanje cinjenica, prikazivanje samo onih cinjenica koje su pogodne s obzirom na kut gledanja i slicno...

Uz to vrlo je zanimljivo da je pod rubrikom TV stanica default-na stanica RT - Russia Today, sa kojom se svi pogledi izlozeni na stranici Advance.hr, vidi vraga zacudo poklapaju!

Moram reci da sam kada sam naisao na ovu stranicu svakako pozravljao nov izvor informacija, nove poglede i nacin izvjestanja, buduci da nedostaju portali sa nasih prostora koju su specijalizirani i fokusirani na navedenu tematiku...

No sa vremenom, kako se pocelo zahuktavati sa Arapskim proljecem i kako medijska mocu antizapadnih snaga pocela rasti tako je i izvjestanje na navedenoj stranici postalo pristranije, neuravnotezeno u nekim slucajevima krajnje degutanto. Na to posebice mislim na aktualne dogadaje u Siriji, iz koje jako malo kredibilnih informacije je moguce zaista potvrditi, sto Advance.hr konstantno spocitava zapadnim medijima, kako naime uzimaju sve informacije kao ciste cinjenice (o pristranosti zapadnih medija se naravno takoder moze napisati cijela knjiga, tu nemam nikakve aluzije), dok pak ista stranice potvrduje kao cinjenice dijametralno suprotne informacije, koje evo zacudo oni mogu svakako potvrditi kao istinite.

Pratio sam stranicu preko Facebook-a, i rijetko sam tamo komentirao tekstove, buduci da me i istovremeno zacudilo kako su komentari uvijek pozitivni s obzirom na tekst, uvijek puni pohvale stranici i slicno.

Danas na temu Chaveza i Venecuele - tekst nesto tipa socijalizam za 21. stoljece, pouka Europi - (sam tekst izaziva stvarno sprdanje) - sam komentirao kako zapravo Venecuela ima stvarno velike probleme u opskrbi osnovnih ziveznih namirnica kao sto su jaja, mlijeko i slicno, sto je rezultat kolektivizacije, sto korupcije, sto opce zaostalosti drzave, koja je usput receno, prema zadnji podacima pretekla Saudijsku arabiju po zalihama nafte, te je time broj jedan u svijetu, te je uz to jedna od vodecih izvoznica nafte.

Informacije o stanju sam nedavno dobio od prijatelja iz venecuele koji je preselio u europu...a uz to, samo dok upisete 'food shortage in venezuela' u google dobiti ce te dovoljno kredibilnih informacija na tu temu...

Da i tako sam ja to lijepo komentirao, i vidi vraga Advance.hr pobrisao sve moje komentare, blokirao me sa njihove stranice i to je to....

Pa se lijepo zapitajmo za koga oni rade, tko njih financira...

My two cents...
*Cole* is offline  
Old 22.06.2012., 04:10   #2
uz kavu i belu na playtoyu,najbolji pocetak dana...

ali da ih se shvati ozbiljno,trebali bi prestat brisat komentare.(ali dalje ostavljat ove koji ti poljepsaju dan,ali jos cekak nekog ko ce povezat nibiru,21.12.12, socijalizma i napad na iran)
PhnX is offline  
Old 22.06.2012., 04:47   #3
pratim ih redovno i zanimljivo je to sto kazes o blokiranju, nisam registrirana pa nisam primjetila doduse

al u globalu sviđa mi se njihov nacin izvjestavanja i clanci. stvarno dobijes stvari iz vise perspektiva, ne samo jednu (koju propagiraju zapadnjacki mediji) a to je hvalevrijedno kad usporedis izvjestavanje o istim događajima na danas.hr, tportalu ili net.hr ili na cnn-u npr.

manjak reklama je sto se mene tice cak i pohvalan. naime, mediji koji su financirani od firmi koje oglasavaju ipak moraju pripaziti na izvjestavanje jer je politicka struktura velikih kompanija na zapadu vrlo isprepletena s politickom strukturom vlasti pojedinih drzava i to je cinjenica. a i na sto bi licilo da jedan cnn pocne kritizirati odluke zapada o intervenciji u siriji pa redom i svi ostali mediji. ne znam jeli ikom poznat pojam iz međunarodnih odnosa ''CNN efekt'' no uglavnom radi se o utjecaju medija na krojenje javnog mijenja i samim time na razvoj politike jedne drzave. medijska hajka vođena od strane medija koji iskljucivo predstavljaju jednu stranu price, kad je o siriji rijec, je pravi dokaz manipulativnosti prisutne u njima i te iste koja se prenosi na mase. realno, skoro je nemoguce u zadnje vrijeme pronaci clanak protiv intervencije zapadnjaka u siriju (a da to niej ruski clanak npr).

sve u svemu toga na advance.hr-u ne nalazim i to mi je drago, a imaju i jako dobre analize politickih situacija koju rade kolumnisti. ponekad im price djeluju misplaced, kao ta o venezueli koju spominjes, no opet pogledaj bolje i shvatit ces da u zapadnim medijima vecinom citas vijesti koje su negativno usmjerene prema toj zemlji, izvjestavaju vecinom u negativnom kontekstu i negativnim događajima. nista pozitivno kao da se tamo ne događa. i cim onda cujes nesto pozitivno to zvuci automatski sumnjivo tko god nije isao u juznu ameriku npr nema pojma sto se tamo stvarno događa jer ono sto mi odavde imamo je slika kreirana nasim medijima, a oni itekkao biraju sta ce prikazati a sto ne. cijenim advance.hr zbog toga jer nemaju takav pristup pa tko god da ih financirao
Miss.Monitor is offline  
Old 22.06.2012., 13:12   #4
Advance.hr je ponekad malo pristran, ali u usporedbi s mainstream medijima je čisto zlato. Jedini portal na hrvatskom na kojem mogu naći informacije 's druge strane'.
Također, oni većinom samo prenose i prevode tekstove, pa....
zami98 is offline  
Old 22.06.2012., 13:18   #5
Advance nije ništa drugo nego jugonostalgičarski portal koji prepisuje uglavnom sa RT i drugih rusko-kinesko-sjevernokorejskih medija. Uredništvo i čitaoci su 99 % jugonostalgičari i titoisti kojima je jedina misao vodilja psihopatološka mržnja prema svemu što je zapadno.

Dakle sve je jasno, kredibilitet nula, ali može poslužiti kao odličan izvor smijeha.
USAisfreedom is offline  
Old 22.06.2012., 13:23   #6
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Advance nije ništa drugo nego jugonostalgičarski portal koji prepisuje uglavnom sa RT i drugih rusko-kinesko-sjevernokorejskih medija. Uredništvo i čitaoci su 99 % jugonostalgičari i titoisti kojima je jedina misao vodilja psihopatološka mržnja prema svemu što je zapadno.

Dakle sve je jasno, kredibilitet nula, ali može poslužiti kao odličan izvor smijeha.
upravo to.. crveni kmeri
Zagorec88 is offline  
Old 22.06.2012., 13:42   #7
Quote:
Jugonostalgičarski portal
A nego što je? Sve pršti od parola o bratstvu i jedinstvu, drugu Titi, ko nas zavadi itd.

Quote:
rusko-kinesko-sjevernokorejski mediji
Advance prepisuje od svih antizapadnih medijskih kuća, ali najviše od RT, pa bih rekao da su ruski plaćenici. A kako je Hrvatska u NATO, to bi se moglo nazvati nacionalnom izdajom.

Quote:
Još samo fali srbočetnički i staljinističko-anarhistički
Samo pogledaj komentare i naći češ Srbe koji plaču za Kosovom, fanove Staljina i SSSR, anarhiste, teoretičare zavjere...
USAisfreedom is offline  
Old 22.06.2012., 15:29   #8
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post

Advance prepisuje od svih antizapadnih medijskih kuća, ali najviše od RT, pa bih rekao da su ruski plaćenici. A kako je Hrvatska u NATO, to bi se moglo nazvati nacionalnom izdajom.

A što se tiče svetinje zvane NATO, koju sada neki žele pretvoriti u novokomponiranu hrvatsku svetu kravu, evo ja kažem:

da je NATO danas zločinačka mašinerija za ubijanje i podjarmljivanje kojoj bi i Hitler pozavidio

Da to sranje vode opskurni tipovi koji bi svi čoporativno trebali završiti na sudu za ratne zločine, umjesto [to oni prisiljavaju male zemlje da isporucuju svoje ljude

DA su ti tipovi jedna grupa ljudi koja je prigrabila ogromnu političku, ekonomsku i vojnu moć i nemilice uništava i ubija svakoga ko im se nađe na putu njima i njihovoj fašističkoj želji da ovladaju svijetom.

U svemu tome su podjarmili mainstream medije pomoću kojih sprovode sve manje uspješan totalitarni propagandni brainwashing i kojim svoje zločine i svinjarije nastoje opravdati i prodati pod firmom tobožnje borbe za demokraciju i ljudska prava.

A u stvari se radi o porobljavanju drugih zemalja u želji za svjetskom dominacijom i uvođenjem njihove globalne diktature i modernizirane varijante neokolnijalizma što znači vojnog porobljavanja kao preduvjeta za pljačku tuđih dobara i resursa.

Ali ako Bog da to nije uspjelo ni Hitleru pa neće ni njima.

A što se tiče hrvatskog članstva u toj razbojničkoj organizaciji, to je došlo zato što je to jedini način da budeš pošteđen eventualnog nasilja i terora od strane te iste bulumente kriminalaca i ratnih zločinaca. I zato ne smatram to članstvo uopće relevantnim za bilo što.

Jesam li ja sada izdajnik u vražju mater? Jesmo li sada iydajnici svi mi koji j....o mater svoj toj poganoj bratiji?

Baš sam se zabrinuo!


P.S. nešto mi pade na pamet, u svjetlu svega ovoga, a zašto mi uopće Hitlera napadamo i nazivamo zločincem? Pa ako je ovo taj ideal takozvanoga NWO, onda je Hićo zapravo bio genij koji je svojim vizionarstvom današnjoj imperijalističkoj eliti utro put i dao ideju, primjer i viziju.
Ringo10 is offline  
Old 22.06.2012., 15:40   #9
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Advance nije ništa drugo nego jugonostalgičarski portal koji prepisuje uglavnom sa RT i drugih rusko-kinesko-sjevernokorejskih medija. Uredništvo i čitaoci su 99 % jugonostalgičari i titoisti kojima je jedina misao vodilja psihopatološka mržnja prema svemu što je zapadno.

Dakle sve je jasno, kredibilitet nula, ali može poslužiti kao odličan izvor smijeha.
piše čovjek kojem je nick usaisfreedom i u potpisu stoji Freedom, Justice, Democracy

koja ironija
SimBin is offline  
Old 22.06.2012., 13:36   #10
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Advance nije ništa drugo nego jugonostalgičarski portal koji prepisuje uglavnom sa RT i drugih rusko-kinesko-sjevernokorejskih medija.
Jugonostalgičarski
rusko-kinesko-sjevernokorejski mediji
Još samo fali srbočetnički i staljinističko-anarhistički
zami98 is offline  
Old 22.06.2012., 13:41   #11
Ako na advancu napišeš nešto o vezi Tita a da nema riječi hvale ili ponosa, odmah dobiješ hrpu minusa.
Pošto se bavim teorijama zavjera napisao sam tamo i zajebancije kako ima jedna teorija zavjere u kojoj tito uopće nije hrvat, nego rus, i agent sovjeta.
Uglavnom, dobio sam toliko minusa, tako su me jako pljuvali i vrijeđali, to nije normalno.

Baš me zanima da li bi tako u javnosti govorili lijepo o titi?

Advance ima pozitivne strane poput realnog sagledavanja situacije u siriji i libiji i zbog toga su dobri.
Doduše malo previše komentatori svršavaju na spomen rusa "koji će uništiti zapad".
Alsam Lud is offline  
Old 22.06.2012., 14:01   #12
Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Advance prepisuje od svih antizapadnih medijskih kuća, ali najviše od RT, pa bih rekao da su ruski plaćenici. A kako je Hrvatska u NATO, to bi se moglo nazvati nacionalnom izdajom.
A hrvatski mainstream mediji najviše prepisuju od AlJazeere i CNN-a. Čini li to njih plaćenicima?
I zašto bi 'prepisivanje' od RT-a bila nacionalna izdaja? Kad sam zadnji put provjerio, NATO (Hrvatska) nije bio u ratu sa Rusijom .

Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
A nego što je? Sve pršti od parola o bratstvu i jedinstvu, drugu Titi, ko nas zavadi itd.
A možda nisu jugonostalgičari nego socijalisti. Je li ti to palo na pamet ili je to sve ista stvar za tebe?
A čak i da jesu jugonostalgičari, zašto bi to ikako utjecalo na izvještaje iz svijeta?
Da se razumijemo, nisu ni meni oni najdraži izvor informacija... Osobito oni izvještaji iz Sj. Koreje...
zami98 is offline  
Old 22.06.2012., 14:28   #13
Quote:
*Cole* kaže: Pogledaj post
Mozda ce ovo biti nekima naizgled smijesno, no mislim da iz objektivnih razloga ovo pitanje treba svakako postaviti...
Da li ste se ikada zapitali kako to da navedena stranica nema niti jedan BANNER, niti jednu reklamu...
Postavlja se pitanje kako se navedena stranica financira, tko je financira, koje grupe i koji ljudi stoje iza te stranice?
Zašto bi morala imati? Koliko je tvoje znanje o održavanju internet stranica? Je li znaš koliki su realni troškovi jednog takvog portala?
Najveći problem je pisanje članaka, no ako imaš kritičnu masu, npr. kao na ovom podforumu, onda ni to nije problem. Nađeš 10tak volontera koji će pisati ili prevoditi članke sa drugih portala i to je to.

Quote:
USAisfreedom kaže: Pogledaj post
Advance prepisuje od svih antizapadnih medijskih kuća, ali najviše od RT, pa bih rekao da su ruski plaćenici. A kako je Hrvatska u NATO, to bi se moglo nazvati nacionalnom izdajom.
Ulaskom u NATO nismo predali svoj suverenitet i vjerovao ili ne, imamo tu slobodu da imamo i neki drugi izvor vijesti osim CNN-a.

Quote:
Samo pogledaj komentare i naći češ Srbe koji plaču za Kosovom, fanove Staljina i SSSR, anarhiste, teoretičare zavjere...
Takve komentare imaš i ovdje. Je li forum.hr ruski plaćenik?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 22.06.2012., 14:39   #14
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ulaskom u NATO nismo predali svoj suverenitet i vjerovao ili ne, imamo tu slobodu da imamo i neki drugi izvor vijesti osim CNN-a.
Upravo tako .
zami98 is offline  
Old 22.06.2012., 15:07   #15
Sve ono što konkurira uglavnom britanskoj zločinačkoj propagandnoj mašineriji i nastoji da istoj parira u medijsmom prostoru, dobrodošlo je.
Što se advance.hr tiče, to je uglavnom ljevičarski portal i oni to ne kriju. Također su i antiNATO usmjereni i to također ne kriju. ZAto njihove komentare i mišljenja tako treba i uzimati u tom kontekstu stvari.
Ono što je dobro kod njih je to što nastoje da prikažu probleme iz drukčijih perspektiva i da koriste razne izvore i tako da daju sveobuhvatniju sliku događanja od dirigirane i orkestrirane NATO i anglo-cionističke totalitarne propagande mašinerije, koja je dokazano puna laži, obmana, podvala i najnižih krivotvorina.
A sve je to na žalost pokazatelj sveobuhvatnog sunovrata i srozavanja onoga što se nekada ponosno nazivalo slobodni zapadni svijet.
Ringo10 is offline  
Old 15.03.2013., 13:59   #16
Quote:
Ringo10 kaže: Pogledaj post
Sve ono što konkurira uglavnom britanskoj zločinačkoj propagandnoj mašineriji i nastoji da istoj parira u medijsmom prostoru, dobrodošlo je.
Što se advance.hr tiče, to je uglavnom ljevičarski portal i oni to ne kriju. Također su i antiNATO usmjereni i to također ne kriju. ZAto njihove komentare i mišljenja tako treba i uzimati u tom kontekstu stvari.
Ono što je dobro kod njih je to što nastoje da prikažu probleme iz drukčijih perspektiva i da koriste razne izvore i tako da daju sveobuhvatniju sliku događanja od dirigirane i orkestrirane NATO i anglo-cionističke totalitarne propagande mašinerije, koja je dokazano puna laži, obmana, podvala i najnižih krivotvorina.
A sve je to na žalost pokazatelj sveobuhvatnog sunovrata i srozavanja onoga što se nekada ponosno nazivalo slobodni zapadni svijet.
a stranger
isao sam malo unatrag citati pa provaj sebe staviti na ovu valnu duzinu
Horvatija is offline  
Old 15.03.2013., 15:42   #17
Quote:
Horvatija kaže: Pogledaj post
a stranger
isao sam malo unatrag citati pa provaj sebe staviti na ovu valnu duzinu
Lakse se stavim na imperijalisticko-kapitalisticku nego komunisticko-nihilisticku.

Quote:
to ces "naci" u the guardian kad pisu o britaniji itd
ali kad pisu o nekoj zemlji koju oni mrzu neces naci niti jedan clanak objektivan u roku zadnjih 5 godina
Slazem se, ali ako su i jedni i drugi isti po tom pitanju, zasto bi advance bio bolji? U tome je stvar. Razlog zasto sam i isao citati advance je pogled iz druge perspektive kako bi mogao dobiti 3D sliku. To moze biti korisno, ali na koncu smatram advance inferiornim i stovise stetnim, jer zastupa onu ideologiju koja je meni osobno odbojna.

Quote:
sto to znaci komunisticka ideologija?
To je dobro pitanje u ovom kontekstu pa cu odgovoriti opsirnije. Kad napisem komunisticka ideologija ne mislim tu na neke knjiske definicije komunizma, nego koristim taj termin za opis vise pojava istodobno a radi ustede teksta.


1. "Mrski kapitalisti i dobri siromasni". To je pristup koji mi ide na zivce.

2. "Sve drzave bi trebale biti jednake (s tim da su neke jednakije). Lose drzave su one koje napadaju druge drzave (osim ako je to Rusija onda je to OK). Sjeverna Koreja je cool a SAD zli imperij." Ovo je pristup koji ne dijelim. Meni je imperijalizam sasvim OK sam po sebi, i kolonijalizam mi je OK teoretski (a ovisi o prakticnoj primjeni). Ne smatram da je Sjeverna Koreja bolja od SADa. Ne smatram da je bolje da su neke drzave nezavisne nego da su kolonije naprednijih drzava.

3. Komunisticki stav prema kojem je Zapad opcenito los a anti-zapadne drzave su dobre/bolje samim time sto su protiv Zapada. Ne znam koliko je tu utjecaj Russia Today a koliko urednistva advance. Rusiju se ama bas nikad ne kritizira. Cak se i Ruski napad na Gruziju ne klasificira kao takav nego Advance prica o gruzijskom napadu na Juznu Osetiju. Da to stavim u hrvatsku perspektivu: Advance hr bi pricao o hrvatskom napadu na Krajinu i hrabrom Milosevicu koji pomaze Krajini.

4. Izvjestavanje o raznim modernim komunistickim (socijalnim) strankama (partijama), radnickim pokretima i slicno. Cak i kad iste imaju par postotaka ukupnog birackog tijela. I uvijek se prikazuju u idealiziranom stilu, kao da cekaju da dodju na vlast i onda ce biti utopija.
A stranger is offline  
Old 15.03.2013., 17:07   #18
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Meni je imperijalizam sasvim OK sam po sebi, i kolonijalizam mi je OK teoretski (a ovisi o prakticnoj primjeni).
tebi da,( i meni ) ali jel amerikancima ili britancima kolonijalizam OK ako nije njihov.

zato i advance smrdi mnogima zato jer "nije njihov kurvin " sin
sve bi se to oprostilo advance.hr eto kad bi turao vodu na mlin "naseg kurvinog sina"

Ukratko pisanje advance.hr svaki demokrata ce pozdraviti
zato jer pisu na drugaciji nacin, prikazuju citaocima drugu stranu medalju
a to sto oni uvijek pisu o drugoj strani medalje je demokratsko i ispravno.
advance neki napadaju zato jer ne pise o ovome ili onome.
razmislite malo
ono o cemu pise advance jel istina ili laz
ima li vise lazi u drugim novinama ili manje
po tome se treba vrijednovati advance a ne po onome o cemu ne pise.

Zadnje uređivanje Horvatija : 15.03.2013. at 17:33.
Horvatija is offline  
Old 15.03.2013., 18:05   #19
Quote:
Horvatija kaže: Pogledaj post
tebi da,( i meni ) ali jel amerikancima ili britancima kolonijalizam OK ako nije njihov.
To je nebitno. Drzave su nuzno kompetitivne, bilo ekonomski, vojno, kulturni ili na neki drugi nacin. Americi se ne mora svidjati kineski kapitalizam, ali je opet ogromna razlika izmedju toga da li se Americi svidja kapitalizam ili komunizam.

Quote:
zato i advance smrdi mnogima zato jer "nije njihov kurvin "
Nisam primijetio da je advance ljudima trn u oku. Meni smrdi zato jer mi smrdi ideologija koju propagira, a ne zato jer propagira "drugu stranu".

Da to predocim: ja istovremeno mogu podupirati i americki i kineski i njemacki i britanski i francuski imperijalizam, cak i kad su u konfliktu medjusobno, ali ako podupirem kapitalizam onda ce mi komunizam smrditi jer se tu ne radi o "drugoj strani" nego skroz obrnutom principu.

Quote:
Ukratko pisanje advance.hr svaki demokrata ce pozdraviti
zato jer pisu na drugaciji nacin
Ne znam zasto bi demokrati pozdravljali najtotalitarniji website kojeg sam ikad vidio online gdje je istovremeno dopusteno komentirati ali samo na "yes man" nacin a sve ostalo se uklanja.

Uz to, odlika demokracije nije da toleriras sve i svasta samo zato jer je razlicito misljenje, nego da je vecina u pravu, a manjina smije samo ono sto vecina dopusti.

Quote:
a to sto oni uvijek pisu o drugoj strani medalje je demokratsko i ispravno.
Nije. Ako koristis slobodno pravo govora i objavljivanja kako bi propagirao naopake i lose ideologije, to nije ispravno. Mozda je ovo ili ono, ali nije ispravno. Ako vecina gradjana Hrvatske izabere Josipovica kao predsjednika, nije ispravno objavljivati kako je ta osoba ludjak, kako ima troje izvanbracne djece kojoj ne placa alimentaciju, kako se kurva po noci, i kako dobavlja oruzje somalskim piratima. I da mozes o tome pisati a da netko ne digne tuzbu, to opet nije ispravno.

Quote:
ima li vise lazi u drugim novinama ili manje
po tome se treba vrijednovati advance
Manje ima lazi u drugim novinama. Skoro svaki advance clanak je ideoloski obojen, i cak i kad daje naizgled tocne informacije to je sa ciljem stvaranja krivog ukupnog dojma. Izvade neke detalje i odjednom Sjeverna Koreja postaje super cool zemlja a SAD zli imperij.


Uostalom, reci ti meni, tko je koga napao. Da li je Rusija prva napala Gruziju ili Gruzija neku drugu drzavu? Prema advanceu, Gruzija je agresor.
A stranger is offline  
Old 15.03.2013., 18:10   #20
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Lakse se stavim na imperijalisticko-kapitalisticku nego komunisticko-nihilisticku.
pa to je dobro kurilo za vrijeme hladnog rata.
a sto cemo s onima koji ne podrzavaju "imperijalisticko-kapitalisticku" politiku a za zivu glavu nezelu biti svrstani u "komunisticko-nihilisticku".
Horvatija is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:48.