Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2011., 01:20   #41
Quote:
Faca5 kaže: Pogledaj post
Reci im, to je jedini način da se riješiš brige.
Ali budi spremna na to da će se naljutiti ljudi jer uzimaju takvo ljetovanje zdravo za gotovo i iz nekog razloga smatraju da imaju pravo na to.

Tako od jedne frendice starci imaju na moru apartman. Svako ljeto im je dolazilo 3-4 obitelji naizmjence u "goste", to jest na džabe ljetovanje.

Kad su konačno pukli i rekli ljudima da ih ne mogu to ljeto ugostiti (ne znam više na koji način su im to saopćili), onda se dobar dio tih prijatelja smrtno uvrijedilo, sa nekima više ni ne pričaju a prije su se družili tijekom cijele godine i u ZG.

Da živim na moru i da mi ljudi dolaze u životni prostor, nema šanse, ali teoretske šanse da bih takve goste mogao psihički podnijeti dulje od jednog ljeta i divim se onima koji to godinama trpe


Ja sam uvijek mislila da sam jedna od tih koja ne bih trpila ništa što me izluđuje. Međutim , dosta ljudi je odustalo, jer su shvatili da nisu pozvani , pa su kroz šalu znali reći "pa nikada nas ne zovete"...ta rečenica mi nikada nije bila jasna, jer isto tako niti nas nitko ne zove u svoj dom osim na kavu
OstaviteMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 01:24   #42
Lijepo kažeš 'tako je, nikog ne pozivamo' i kvit.
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 01:33   #43
Quote:
OstaviteMe kaže: Pogledaj post
Ima li netko od vas takve probleme? Nadam se da nisam jedina.
Pa uvijek u to vrijeme možete ugovoriti kakvo farbanje zidova, promjenu radijatora, pokvareni televizor, kupit po zlu poznatu pasminu ...

Ipak najelegantnija metoda kod takvih slučajeva neželjenih kontakata je mislim neizravna iskrenost. Pod tim mislim da npr. ako netko tvoj namjerava dolaziti da se ispričaš da ti je muž ljut zbog toga itd. kada dolazi netko njegov on kaže da si ti ljuta itd.

Uglavnom, prebaci se krivnja na nekoga drugoga koga ovaj koji traži uslugu neće se usuditi pitati.
OliverZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 01:43   #44
Quote:
oliver2 kaže: Pogledaj post
Uglavnom, prebaci se krivnja na nekoga drugoga koga ovaj koji traži uslugu neće se usuditi pitati.
Partnera mogu jedino štititi, ne i svaljivati krivnju na njega nedužnog.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 01:47   #45
ne kuzim kako mozete dopustit nekome da vam se mota po stanu i zivi na vas racun. uopce nije bitno dali se radi o rodbini ili prijateljima, takvi ljudi mi idu na zivce i lako bi ih uputio u obliznji hotel. pa neka se dure, to je ionako njihov problem kako neko rece.

dobro pa su moji ok pa ni uz apartmane koje imamo ne dolaze jer je enugodna situacija kad moras prvoj rodbini naplatit, a mi ipak zivimo od toga. lipo si nadju smjestaj, navrate jedan dan na veceru i to je to.

mislim da bi poludio da mi se netko mota po kuci i kada sam doma a pogotovo kada me nema, ne znan sta je gore.
tomo_pajser is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 01:49   #46
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Partnera mogu jedino štititi, ne i svaljivati krivnju na njega nedužnog.
Nije poanta u okrivljavanju drugoga nego u stvaranju nelagode kod onoga tko se laktari.

Laktaraš se vjerojatno neće usuditi direktno pitati s jedne strane a s druge strane neće moći ni zamjeriti dotičnome jer nije direktno pitao.

Mislim to ljudi često koriste ja samo iznosim, recimo netko te zove negdje a tebi se neda jednostavno kažeš npr. tata me traži da radim nešto. Ti si opravdan a nema nekog posebnog svaljivanja krivice na u ovom slučaju tatu.
OliverZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 01:52   #47
Mislim da je malo naivno od takvih bezobzirnih ljudi očekivat da hvataju hintove. Ako ih i služe, uvjerena sam da će ih pokušat ignorirat. Jer misle samo na sebe.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 01:52   #48
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
A ljudi koje nije briga to što se ti dižeš u 6, radiš do popodne, koji ne gledaju da trebaš i ti odmorit i koji tu, u krajnjoj liniji (slučaj kod nas) ne da nisu pomogli održavati stan u to vrijeme, nego si još čistio iza njih (i popravljao puknuto po stanu), e jebiga...pa kakvo je to razumijevanje, prijateljstvo? O čemu mi uopće tu govorimo?
Upravo to, radila sam popodne, ujutro, došla bih sa posla i tu bi počela akcija, ja bih sjela da se odmorim , a gost bi baš tada malo čavljao jer dok sam bila na poslu, nije stigao...pa bi mogli malo do grada, pa ako pokažeš malu nervozu koja je primjećena osjećaš se ko pokisla mačka, jer si svjestan da s tom osobom moraš živjeti još nekoliko dana u svom domu i da ti ne treba još i kisela atmosfera, a najradije bi vrištao i lupao glavom o zid.
OstaviteMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 01:54   #49
Quote:
oliver2 kaže: Pogledaj post
Mislim to ljudi često koriste ja samo iznosim, recimo netko te zove negdje a tebi se neda jednostavno kažeš npr. tata me traži da radim nešto. Ti si opravdan a nema nekog posebnog svaljivanja krivice na u ovom slučaju tatu.
"Ne da mi se", "ne želim", "ne mogu", "skupo mi je", "nemam vremena", "imam druge planove"... to su sve vrlo opravdani razlozi i zbog onih koji nemaju razumijevanja da to shvate ne treba previše tugovati kad se nadure.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 01:54   #50
Quote:
OstaviteMe kaže: Pogledaj post
Upravo to, radila sam popodne, ujutro, došla bih sa posla i tu bi počela akcija, ja bih sjela da se odmorim , a gost bi baš tada malo čavljao jer dok sam bila na poslu, nije stigao...pa bi mogli malo do grada, pa ako pokažeš malu nervozu koja je primjećena osjećaš se ko pokisla mačka, jer si svjestan da s tom osobom moraš živjeti još nekoliko dana u svom domu i da ti ne treba još i kisela atmosfera, a najradije bi vrištao i lupao glavom o zid.
A sve ti je to podnošljivije nego pregrmit malo nelagode dok objašnjavaš da ti ne mogu doći u goste jer radiš i želiš mir i praznu kuću kad dođeš s posla da možeš napunit baterije za sljedeći radni dan?
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 01:54   #51
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
Ma to je bezobrazno.
Kad shvatiš da nitko neće staviti tebe i tvoju obitelj ispred sebe i svog zadovoljstva, onda možda i učiniš rez.

Jako dobro rečeno...ali, na žalost, ponekad se radi o jako bliskim osobama koje je tešo otperjat. Možda jednog dana i to naučim.
OstaviteMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 01:57   #52
Pošalji im svima pismo s brojevima telefona svih ostalih koji vam dolaze u kojem ćeš reći kako od sada možete ugostiti samo jedne i to na pet dana, a oni neka se međusobno dogovaraju koji će doći koje godine.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 01:59   #53
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
"Ne da mi se", "ne želim", "ne mogu", "skupo mi je", "nemam vremena", "imam druge planove"... to su sve vrlo opravdani razlozi i zbog onih koji nemaju razumijevanja da to shvate ne treba previše tugovati kad se nadure.
Ja se slažem s tobom, ipak mislim kako je poanta ovdje kako da vuk bude sit a ovce na broju.

Jasno je da je sasvim normaln razlog za odbijanje to da netko negdje živi 365 dana u godinu i da to što živi blizu mora ne znači da je na odmoru. Samo u realnim situacijama zahtjevi su višestruki, da prijatelji budu zadovoljni, da bračni par bude zadovoljan, da djeca budu zadovoljna, ... i unutar toga treba naći neko optimalno rješenje, ono je nužno takvo da nit su svi sretni niti zadovoljni. Dotična bi bila najzadovoljnija mislim u nekim od riješenja u "mom" stilu.
OliverZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 02:00   #54
Quote:
natali z kaže: Pogledaj post
Prije su znali cekat ujutro da se mi ustanemo i odemo po kruh i to je tako islo, jednom je muz ostao lezat duze namjerno, no oni su skuhali sebi kavu i cekali.

Ako bi nekad slucajno isli u trgovinu po nesto za sebe i ja bi zamolila da mi nesto ponesu, ponudila bi novac i redovito bi ga uzeli.
Prije sam znala posebno spremat ono sto znam da vole, zadnjih par puta spremim ono sto je najjeftinije i može trajat dva dana.

Sve to nas kosta, dupla voda, struja, hrana, i sve to oni znaju. Osjecam griznju savjesti jer bi novac koji potrosimo na rodbinu mogli radije potrosit na svoje dijete. Laganje i izmotavanje, smisljnje izgovora mi ne pada na pamet jer je to jednokratno rjesenje. Mislim da cemo kad tad pod cijenu vlastitog mira morat zrtvovat dobre odnose.

To je sramotno, ali mi je jako poznato...a na kraju svega, kada gosti odu, ostane ti samo gorak okus u ustima i osjećaj da si preveslan. Ja se bar svaki put tako osjećam i na žalost i onda kada bi se mogla opustiti i uživati, više ne mogu ako imam goste, jer svaki put kad ostanem bez novaca, volje, vidim da je sve to nepravedno, ne da mi se ništa, samo iščekujem dan odlaska i kada ćemo dragi i ja sami sjest na miru i popit kavu.
OstaviteMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 02:03   #55
Quote:
oliver2 kaže: Pogledaj post
Ja se slažem s tobom, ipak mislim kako je poanta ovdje kako da vuk bude sit a ovce na broju.

Jasno je da je sasvim normaln razlog za odbijanje to da netko negdje živi 365 dana u godinu i da to što živi blizu mora ne znači da je na odmoru. Samo u realnim situacijama zahtjevi su višestruki, da prijatelji budu zadovoljni, da bračni par bude zadovoljan, da djeca budu zadovoljna, ... i unutar toga treba naći neko optimalno rješenje, ono je nužno takvo da nit su svi sretni niti zadovoljni ali izdrži se.
Zašto bi tuđe zadovoljstvo išlo na ustrb osobe kojoj se dolazi u dom? Zašto bi se netko lišavao svog mira da bi tuđa djeca bila zadovoljna? I zašto ljudi očekuju da zadovoljstvo dobivaju besplatno, odnosno da ga plaća netko drugi?
Znam, ti si za to da su svi zadovoljni, ali to ponekad nije moguće.
__________________
Ljudi su ko mačke. Daj im ladicu i pokušat će se ugurati u nju. (Tika)
bliss is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 02:04   #56
Quote:
oliver2 kaže: Pogledaj post
Ja se slažem s tobom, ipak mislim kako je poanta ovdje kako da vuk bude sit a ovce na broju.
Oprosti, ali ja zaista mislim da se nitko razuman ne bi uvrijedio na "žao nam je, ali mi si to ne možemo priuštiti. Jako puno radimo i strašno smo umorni. Ono malo slobodnog vremena koje brojimo u minutama dnevno želimo posvetiti svojoj djeci. Ako ipak budete ljetovali u blizini, rado bismo da svratite jedan dan na ručak."
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 02:06   #57
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Ja na tvom mjestu jednostavno ne bih. (Ali istina da sam ja jezičava kuja. )
Ne moraš biti neugodna, samo im kažeš da vama nije zgodno da budu kod vas, ali ima jedan super hotel ___ i nek se svakako jave pa ćete na kavu ili kupanje.
Dalje od toga objašnjenja ne duguješ, eventualno da imate obveza i nikakvih detalja ako ne želiš, ionako vjerojatno nemaju neki status koji bi im dao pravo da još otvoreno zahtijevaju objašnjenje što ne mogu muktarit kod vas.
Vidjeh ovih dana zgodan citat, ne znam sad cijeli, nešto s istinom i 'those who matter won't mind, those who mind don't matter'.

Mi smo s druge strane nekako, MD se frend sa ženom preselio na more. Htio ga je vidjeti stvarno i puno ranije, ali nekako nismo stigli, a nismo htjeli samo usred sezone baš da ne ispadne da smo zbog kupanja tamo, a oni samo slučajno tamo.
Ma neke smo na taj način riješili i više se ne javljaju, kada dođem u unutrašnjost odemo na kavu i to je to. Ali tu su još ostali neki bliski prijatelji, koje sam, evo, baš prije neki dan odbila ( slagala ) jer mi se nije dalo s obzirom da mi dolaze roditelji, od dragogo roditelji nakon toga i u 8-om mj. sestra od dragog i eto ga na, gotovo ljeto...
OstaviteMe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 02:11   #58
Moja familija ima apratman , i ljudi su vise manje oke, nude lovu za rezije, kupuju poklone i stvari za apartman, vrate uslugu i tako, ali zasmetjau me ponekad dvije cinjenice : cim je besplatno , odma svi ostaju najmanje 10 dana , guraju se u samu spicu sezone, ap mi se desi da nemogu ja otic dole jer je sve zauzeto... mislim brate evo ti 6 i 9 mejsec pa budi kolko os.....

No dobro meni je jos lako, npr. frend iznajmljuje aprtmane i obitelj mu je u losoj financiskoj situaciji... i onda mu je hrpa rodbine u spici sezone gubitak love koje bas nemaju , a opet mu je 6 i 9 mjesec prazan....
lostcase is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 02:11   #59
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali ja zaista mislim da se nitko razuman ne bi uvrijedio na "žao nam je, ali mi si to ne možemo priuštiti. Jako puno radimo i strašno smo umorni. Ono malo slobodnog vremena koje brojimo u minutama dnevno želimo posvetiti svojoj djeci. Ako ipak budete ljetovali u blizini, rado bismo da svratite jedan dan na ručak."
Da su razumni ne bi se godinama ni pozivali na tuđi račun.
Što naravno ne znači da im ne treba reći u lice kako stvari stoje. Pa neka se ljute.

Zaprepaštena sam koliko ljudi ugošćava napasnike.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 02:18   #60
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Zašto bi tuđe zadovoljstvo išlo na ustrb osobe kojoj se dolazi u dom?
Ukratko, zato jer ljudi smo. Ja imam rodbine na selu i u gradu te vidim da je gostoljubivost drukčija, više mi se sviđa ona "seoska", kako ta "seoska" podrazumjeva poklanjanje dijela svog komfora onda mislim da zbog ljepote tih međuodnosa treba biti spreman do neke granice ići na štetu vlastitog komfora.

Da se ne bi pretjeralo u okviru ove teme treba razraditi metode kako od*****i one koji pretjerano ulaze u tuđi komfor a da se ne naruši atmosfera međuodnosa
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Oprosti, ali ja zaista mislim da se nitko razuman ne bi uvrijedio na "žao nam je, ali mi si to ne možemo priuštiti.
Gle, ja se nebi uvrijedio ali x puta sam doživio da se netko uvrijedio jer mu nešto nisam htio napraviti u neko vrijeme koje si je on zamislio. Sad taj dotični se ne bi smrtno uvrijedio ali promjenila bi se atmosfera makar na neko vrijeme, kako to izbjeći ako se malkoc ne zaobilazi činjenično stanje?
OliverZG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:18.