Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti > Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2013., 02:32   #61
Prema najnovijim podacima više od 78000 ljudi želi na Mars. Među njima imamo i jednog Hrvata i Crnogorca.

Dobro je ljudi žele, ima se volje. Osnivač tog projekta Bas Lansdorp rekao je da upravo taj odziv javnosti kritičan dio cjelokupne operacije.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2015., 00:48   #62
Šta ima s ovim?
garuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 01:18   #63
Quote:
garuk kaže: Pogledaj post
Šta ima s ovim?
Imaš ovdje nešto:
http://www.mars-one.com/
__________________
Human
Human1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 12:59   #64
Od čega će uopće biti ta letjelica, aluminij mogu zaboraviti...
Kako će se zaštiti od utjecaja visokoenergijskih kozmičkih zraka?
Ikakvi nacrti izgleda dotične letjelice , procjena težine svemirkse letjelice, količina goriva, išta?
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 14:47   #65
Lightbulb Now here you go again, you say you want your freedom Well who am I to keep you down It's only right

Mislim da naša planeta nije svjesna kakvu historijsku stvar Amerikanci stvaraju.
A kada to uskoro shvati pomoći će i ostali tome novčano i duhovno.
Međuzvjezdana putovanja će vremenom postati jeftinima: tome ide u prilog rastuća zemaljska civilizacija i kompliciranje klimatskih i ekonomskih uvjeta.
Volio bih da Balkanci idu, ali mislim da nemaju šansu: Danac i Australac, nivo 5 i ogroman bodovni iznos, a u izboru 3. će biti tijesna borba: Novozelanđanin Saeed, Amerikanci i Kinezi, dok 4. mjesto i nema pravoga kandidata, ali bitno je da prva tri budu sposobni i stabilni, kako bi mogli brinuti o ne tako pripremljenom 4. kandidatu.
Ima dosta zdravih i pametnih žena i bilo bi dobro da ide makar jedna žena: vremenom će u tom ograničenom prostornom ambijentu biti stvorena neka muško-ženska bliskost: barem da odluče skrbiti o jednom djetetu.
Sir A. C. je govorio o optimalnoj zemaljskoj populaciji od 12 milijardî: vjerujem da će čovječanstvo do posjete 1. četveročlane posade Marsu biti blizu te cifre ili je čak premašiti.
A prelazak te brojke je već poguban po vodne i energetske resurse.
Zamrznuti embriji se mogu slati, ali to nije trenutno svrha: treba vidjeti može li ljudska vrsta oformiti tamo novu civilizaciju, što će uključiti i: mutiranje zbog utjecaja radijacije, prilagodbu dišnoga sustava i motorike zbog različitoga gravitaciono-atmosferskog utjecaja.
Vode ima, gravitacija nije veliki problem, radijacija nije ogromna, svjetlost je optimalna.
Izabrana četverka će još jednom proći neurološko-motorički test i može putovati.
:klap:
new life is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 16:45   #66
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Prema najnovijim podacima više od 78000 ljudi želi na Mars. Među njima imamo i jednog Hrvata i Crnogorca.

Dobro je ljudi žele, ima se volje. Osnivač tog projekta Bas Lansdorp rekao je da upravo taj odziv javnosti kritičan dio cjelokupne operacije.
Projekt je još daleko od stvarnosti i realizacije i mislim da će biti daleko manje zainteresiranih kad bude stvarno trebalo ići. Mislim, bit će ih, ali vjerojatno 100 puta manje.

Quote:
new life kaže: Pogledaj post
Mislim da naša planeta nije svjesna kakvu historijsku stvar Amerikanci stvaraju
Pa da, povijesna stvar je ako se realizira. Dotad, to je samo reality show u pripremi.

Quote:
A kada to uskoro shvati pomoći će i ostali tome novčano i duhovno.
Koliko sam shvatio Mars One će se financirati kao najveći reality show svih vremena. To je valjda ta duhovna i novčana pomoć ostatka svijeta..

Quote:
Međuzvjezdana putovanja će vremenom postati jeftinima
Teško da će baš međuzvjezdana putovanja postati jeftina. Možda si mislio na međuplanetarna unutar Sunčevog sustava?
mario137 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 18:48   #67
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Od čega će uopće biti ta letjelica, aluminij mogu zaboraviti...
Kako će se zaštiti od utjecaja visokoenergijskih kozmičkih zraka?
Ikakvi nacrti izgleda dotične letjelice , procjena težine svemirkse letjelice, količina goriva, išta?
Letjelica neće biti od ničega jer uopće neće nikada postojati. Cijela stvar je prevara za naivne.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 15:28   #68
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Letjelica neće biti od ničega jer uopće neće nikada postojati. Cijela stvar je prevara za naivne.
Kakva prevara?
garuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 09:18   #69
zanimljivo je koliko je tehnologija uznapredovala od kad se prvi put došlo sa tom idejom mars one. kad to dođe na red 2020-25, mislim da će taj koncept jednosmjernog putovanja na mars biti prevaziđen, te će mogućnost povratka na zemlju privući još veći broj ljudi.
osa-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 10:59   #70
Taj projekat je sprdnja, ustvari dobar PR za doticnu kompaniju. Ali na Mars ni kasika nece od tih odletjeti.
U kakvoj je svijet Situaciju, mislim da se moze za sad reci: Sto je bilo, bilo je.
Umjesto da smo se u 21. stoljecu priblizili Svemiru i drugim Planetama, mi smo se udaljili od svega pametnog.
Simunonuno is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2015., 14:50   #71
Projekt Mars One je jedna velika prevara

http://www.index.hr/black/clanak/pro...a-/807800.aspx
Nizar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:16.