Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2014., 18:43   #181
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
NOVI VAL - STARA PRIČA
Jurčić dobio prostor od Zagreba na lijepe oči
Ljubo Jurčić, odnosno njegova stranka Novi val – stranka razvoja, dobila je prostor na jednogodišnje korištenje od Grada Zagreba u Masarykovoj 22 na drugom katu, veličine 60,45 m2 za potrebe političkog djelovanja za 362 kune mjesečno (plus PDV) iako ne ispunjava potrebne uvjete za dodjelu prostora
http://www.tportal.hr/vijesti/hrvats...ijepe-oci.html
----------
Polagano se formira treća opcija.
Čačić, Bandić, Jurčić.... bit će to prava alternativa HDZu i SDPu.
Presmiješna cijena. Sramotno niska.
__________________
bananko
Lorenzow is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2014., 15:19   #182
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
Da li baš svako ulaganje? I da je tako mislim da treba krenuti u tom smijeru, planirajmo unaprijed.
Hrvatska mora koristiti svoje resurse, poljoprivreda je prirodna grana za naše područje. Veliki dio stanovništva tradicionalno ima znanje i sposobnosti za kvalitetan proizvod, morali bi barem sve naše potrebe pokriti iz vlastite proizvodnje.
Inovacije, ulaganje u tehnologiju. Rimac i njemu slićni, potencijal svijetskog ranga. Da li se više isplati kupiti propali Mercator nego uspostaviti proizvodnju svijetskog branda?



IT industrija je današnji trend, svakako ogroman potencijal i prilika za napredak. Samo po sebi razumljivo područje za razvoj, jer tko danas zaostaje u informatičkim tehnologijama zaostat će u svemu. Ali ne IT koji je sam sebi svrha, niti država može opstati samo na tom temelju. Nego IT kao motor i podrška svim ostalim granama.



Sigurno ne možemo već sutra imati multinacionalnu kompaniju iz ničaga. Ali ne smijemo zaboraviti da će nakon nekoliko desetljeća naši unuci morati jesti i živjeti.

Bilo bi zanimljivo vidjeti konkretne analize i smijer razmišljanja g. Jurčića.
Zanimljiva razmisljanja koja podrzavam. Nisam ekonomski obrazovan pa mozda od tuda moje cudjenje kako vise npr. ni rajcicu ne mozemo proizvesti po konkurentnoj cijeni a kamoli neki sofisticiran industrijski proizvod.
Evo nedavno citam da Hrvatske Ceste krecu u novi investicijski ciklus, dakle opet ce se krediti utuci u asfalt i beton a ne u poticaj proizvodnje.

Ali ovo su teme za duboke rasprave pa da ne opterecujem temu foruma.

U svakom slucaju pozdravljam Novi Val jer smatram da trenutni ministri tipa g.Grcic koji nije nikad imao privatnu firmu ne moze i ne smije voditi gospodarstvo. Ti ljudi su prirodno skloni teoriji a svi smo umorni od skupih i beskonacnih analiza,projekcija, projekata, analiza projakata, analiza analize projekata....
Bujas is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 20:40   #183
Ako nekog zanima, zanimljivo štivo iz prve ruke o INI, O NE Krško:

http://www.politikaplus.com/novost/1...a-istina-o-ini
Quote:

KOLUMNA ZA POLITIKAPLUS
EKSKLUZIVNO Prvi put progovara Ljubo Jurčić: Ovo je prava istina o Ini

U prvoj fazi privatizacije Ine sudjelovale su ili bile upoznate s njom sve politički odgovorne institucije, kao ni u jednoj hrvatskoj privatizaciji prije ili kasnije!

Quote:
Opozicija je u Saboru, prije potpisivanja, dobila kopije svih ugovora i mogla je tražiti objašnjenje za svaki članak, ali nije to učinila. Izašla je iz Sabora, a glavna primjedba je bila da je za 25% + jednu dionicu dato više prava strateškom partneru nego što mu pripada. To u političkoj retorici dobro zvuči. Međutim, prema tim ugovorima, većinu u Nadzornom odboru i u Upravi Ine imala je hrvatska strana, tako da tvrdnja da je MOL-u prepušteno upravljanje Inom prvim Ugovorom je netočna. U najmanju ruku, ni jedna, ni najmanja odluka nije se mogla donijeti bez hrvatske suglasnosti, a većina odluka mogla se donijeti samo s hrvatskim glasovima.

Zadnje uređivanje Cuka : 14.08.2014. at 23:48.
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2014., 23:51   #184
Quote:
Opozicija je u Saboru, prije potpisivanja, dobila kopije svih ugovora i mogla je tražiti objašnjenje za svaki članak
Znači oporba je čitaj HDZ apsolutno sve znala oko privatizacije INE i imala sve dokumente a slovo nisu kazali.

Lijepo je i to znati a to sad baca neko drugo svjetlo na Sanaderovo kokošarenje.
__________________
Niks grozje ščipjen, niks smokve ticen perke ćeš dobit takicon po tampliru.
Cuka is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 00:12   #185
Danas sam gledao intervju Ljube Jurčića na TV. Govori o bitnim stvarima vrlo jednostavno i jasno.

Npr. o monetizaciji autocesta, da ispričam svojim riječima. Kaže da je to vrlo štetno za Hrvatsku. Vlada prodaje autoceste zato jer je nesposobna. Jer upravljanje javnim dobrom jedna je od primarnih zadaća Vlade. Ne znaju upravljati pa prodaju da na brzinu namaknu neke novce.

Na sva pitanja odgovara jednostavno i jasno. Suvereno vlada ekonomijom. To je premijer koji nam treba u ovom periodu beskrajnog pada. Šteta što nije primijećen od glasača.
kaplan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2014., 18:12   #186
Quote:
kaplan kaže: Pogledaj post
Danas sam gledao intervju Ljube Jurčića na TV. Govori o bitnim stvarima vrlo jednostavno i jasno.

Npr. o monetizaciji autocesta, da ispričam svojim riječima. Kaže da je to vrlo štetno za Hrvatsku. Vlada prodaje autoceste zato jer je nesposobna. Jer upravljanje javnim dobrom jedna je od primarnih zadaća Vlade. Ne znaju upravljati pa prodaju da na brzinu namaknu neke novce.

Na sva pitanja odgovara jednostavno i jasno. Suvereno vlada ekonomijom. To je premijer koji nam treba u ovom periodu beskrajnog pada. Šteta što nije primijećen od glasača.
Meni je uvijek bio simpatičak i uvjerljiv. Ali kad je krenuo sa projektom nove stranke to mu je narušilo ugled, jer nije jasno kako on kao priznati stručnjak ne shvaća da neće napraviti ništa sa još jednom marginalnom strankom, a sebe i svoje znanje će odvesti i slijepu ulicu.
Štata za njega, za Ferdeljija, za Dalićku ...
bomac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 21:26   #187
Quote:
bomac kaže: Pogledaj post
Meni je uvijek bio simpatičak i uvjerljiv. Ali kad je krenuo sa projektom nove stranke to mu je narušilo ugled, jer nije jasno kako on kao priznati stručnjak ne shvaća da neće napraviti ništa sa još jednom marginalnom strankom, a sebe i svoje znanje će odvesti i slijepu ulicu.
Štata za njega, za Ferdeljija, za Dalićku ...
Mislim da imam objašnjenje:

1. Ako se priključi nekoj velikoj stranci i bude min. gospodarstva, premijer na kraju krajeva - nema okruženje u kojem može nešto napraviti.

2. Ako samo kao stručnjak djeluje - ko ga sluša

3. Sa svojom strankom ima najveće šanse, koje nisu velike, da nešto napravi - ako dobije prilku.

Jednostavno, moraš uću kaljužu da bi ju pretvorio u nešto korisno. Dosta često se viđamo na sastancima i dosta kontaktiramo ; ne odajemi mi sliku čovjeka koji silom želi biti na vlasti, da je to baš htio biti već bi bio unatar neke od velikh stranaka. družim se sa njim nekih godinu dana u okviru Novog vala i imam dosta pozitivno mišljenje o njemu. Ja ne ovisim od nikoga, imam svoj posao, imam svoj kredit u CHF, imam svoju obitelj, meni Novi val ni džep ni iz džepa, ali ako mogu s nečim prodonijeti - potrudit ću se, tako ni njemu: uspjeh na izborima kakav bude bit će!

Ako nas se prepozna OK, a ako ne... Sunce će izlaziti i zalaziti, nebom će ploviti oblaci... ostat će sve kako je bilo, možda gore, daj Bože da bude bolje!
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 21:32   #188
domare, koga ćete podržati na predsjedničkim izborima?

S kime želite koalirati za godinu dana?

Nekako ste mi tihi.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 22:14   #189
Quote:
DJTcro kaže: Pogledaj post
domare, koga ćete podržati na predsjedničkim izborima?

S kime želite koalirati za godinu dana?

Nekako ste mi tihi.
Na predsjedničkim izborima nećemo podržati nikoga. Za sad nema nikoga koga bi podržali.

O koalicija se ne razgovara jer se stvari pre često mijenjaju na političkoj sceni.

A sad tihi, da jesmo . Uskoro će se krenuti sa pressicama, priopćenjima...

Značajniji istupi i aktivnosti će krenuti poslije predsjedničkih izbora.
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 13:18   #190
Quote:
domar kaže: Pogledaj post
Mislim da imam objašnjenje:

1. Ako se priključi nekoj velikoj stranci i bude min. gospodarstva, premijer na kraju krajeva - nema okruženje u kojem može nešto napraviti.

2. Ako samo kao stručnjak djeluje - ko ga sluša

3. Sa svojom strankom ima najveće šanse, koje nisu velike, da nešto napravi - ako dobije prilku.

Jednostavno, moraš uću kaljužu da bi ju pretvorio u nešto korisno. Dosta često se viđamo na sastancima i dosta kontaktiramo ; ne odajemi mi sliku čovjeka koji silom želi biti na vlasti, da je to baš htio biti već bi bio unatar neke od velikh stranaka. družim se sa njim nekih godinu dana u okviru Novog vala i imam dosta pozitivno mišljenje o njemu. Ja ne ovisim od nikoga, imam svoj posao, imam svoj kredit u CHF, imam svoju obitelj, meni Novi val ni džep ni iz džepa, ali ako mogu s nečim prodonijeti - potrudit ću se, tako ni njemu: uspjeh na izborima kakav bude bit će!

Ako nas se prepozna OK, a ako ne... Sunce će izlaziti i zalaziti, nebom će ploviti oblaci... ostat će sve kako je bilo, možda gore, daj Bože da bude bolje!
Quote:
domar kaže: Pogledaj post
Na predsjedničkim izborima nećemo podržati nikoga. Za sad nema nikoga koga bi podržali.

O koalicija se ne razgovara jer se stvari pre često mijenjaju na političkoj sceni.

A sad tihi, da jesmo . Uskoro će se krenuti sa pressicama, priopćenjima...

Značajniji istupi i aktivnosti će krenuti poslije predsjedničkih izbora.
perina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 21:09   #191
Quote:
bomac kaže: Pogledaj post
Meni je uvijek bio simpatičak i uvjerljiv. Ali kad je krenuo sa projektom nove stranke to mu je narušilo ugled, jer nije jasno kako on kao priznati stručnjak ne shvaća da neće napraviti ništa sa još jednom marginalnom strankom, a sebe i svoje znanje će odvesti i slijepu ulicu.
Štata za njega, za Ferdeljija, za Dalićku ...
Problem su medijske blokade i reketi. Evo Jurčić je osnovao stranku i što čujemo o tome? Ponešto tu i tamo. A orašari od kad su se osnovali ne silaze s naslovnica. Kao, zašto? Zato jer su dio projekta. Jurčić je valjda trebao to znati. Zaludu ti stranka ako nemaš makar neku medijsku infrastrukturu.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 10:42   #192
Quote:
Caligula Caesar kaže: Pogledaj post
Problem su medijske blokade i reketi. Evo Jurčić je osnovao stranku i što čujemo o tome? Ponešto tu i tamo. A orašari od kad su se osnovali ne silaze s naslovnica. Kao, zašto? Zato jer su dio projekta. Jurčić je valjda trebao to znati. Zaludu ti stranka ako nemaš makar neku medijsku infrastrukturu.
A gle i Orah I novi val imaju po jednog zastupnika u Saboru, samo što se J Baloević nije pretragao od posla
__________________
bolja kobra u džepu nego piton u gaćama
Pulgasari is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 19:36   #193
Malo iz medija, samo da se stekne osjećaj na kakvom je tragu je Novi val:

http://www.politikaplus.com/novost/1...zdravorazumski
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 20:33   #194
Quote:
domar kaže: Pogledaj post
Dobili smo registraciju: http://novi-val.eu/category/najave/

Koristim priliku pozvati zainteresirane i ponajprije poštene kolege da mi se pridruže u osnivanju gradske organizacije grada Zagreba. Mene je zapao taj zadatak.

Nije važno ni stupanj ni vrsta obrazovanja, vjeroispovjest, spol, zaposlen, nezaposlen, student, srednjoškolac(mora biti punoljetan)...

Ovo nije natječaj, već pokušaj da se poštenim i vrijednim ljudima koji nisu isključivi, koji nisu osvetoljubivi, koji ne gledaju svoj uski interes kroz aktivnosti u Novom valu, već svojim radom, zalaganjem, kreativnošču žele pomoći široj zajednici u kreiranju budućeg kvalitetnijeg života.


Ako je netko, slučajno, zainteresiran molim da me kontaktira putem P.M. Sa svakim ću se naći na kavi i porazgovarati pa taj netko neka sam odluči hoće li krenuti dalje. Kao što vidite, nisam poklonik kumova, poznanstava, prijatelja... sve nas muče isti problemi i mislim da svi imamo isti cilj. Imamo pravo izbora!
Ovo razmišljanje i dalje stoji,

javilo mi se više ljudi i sa svakim sam se ili našao na kavi ili dogovorio sastanak na Jurčićem, na kraju su se svi vidjeli sa Jurčićem i popričali sat-dva. Nema blic razgovora.

Trenutno se dogovaramo da subotom u neko vrijeme dopodne imamo otvorena vrata za sve koje zanima naš rad; bez obaveze bilo kakvog učlanjenja, zadataka... ako koga zanima moj P.M. je slobodan.
domar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 11:08   #195
gdje ste sad hercegovci??

"pošteni" jurčić bez trunke srama otišao bandiću.

svaka ptica svojem jatu leti.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 18:02   #196
Užas. Baš me razočarao. Ne volim generalizaciju, ali na kraju stvarno izgleda da su svi političari isti.
perina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 23:59   #197
Jurcic je bio ministar u Racanovoj Vladi. Koja je njegova uloga oko prodaje INE?


http://arhiva.nacional.hr/clanak/165...vatizacije-ine

Linic predsjednik NO INE u tovrijeme, Jurcic ministar,

i 13 godina nakon ovog clanka, evo njih dvojce jos uvjek tu na sceni da nam "pomognu".

hvala lijepa ekipa, vec ste pomogli.

Treba glasti za mlade.
__________________
Lupanjem glavom u zid trosis 150 kcal/h
Poslovica indijanskog plemena Čejena : "Narod nije pokoren dok srca njihovih žena nisu slomljena."
swap is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2015., 12:48   #198
Zar ne bilo bolje da je MOST kandidirao g.Jurčića za premijera?Ali lik je zaglavio u KRS-u...
__________________
Narod je jedna stoka grdna
Čast ljudima.
Sforza Aspang is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:02.