Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2016., 02:33   #21
Bio jedan svećenik u vlaku i u kupe je došo neki tip, koji kad je vidio svećenika, bacio šprehu kako je čovjek nastao od majmuna.

(Samo da pojasnim, nekad se o evoluciji pričalo na nivou da je čovjek nastao od majmuna, i time se kao htjelo dokazati da Bog ne postoji, to ne znači da ja evoluciju ne priznajem, mi smo još na vjeronauku učili da je evolucija u području znanosti, a Bog u području smisla života)

I taj svećeni, koji je očito bio šaljivđija, on je bacio šprehu, da je čovjek zapravo nastao od kokoške i cijelim putom je uvjeravao svog kompanjona, da čovjek ne nastade od majmuna, nego kokoški su krila polako prešla u ruke, onih par prstiju u tabane i navodno uspio uvjeriti tipa da je čovjek nastao od kokoške.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 02:36   #22
Doduše i ja dođem u napast razmišljanja da su ženske nastale od mački, sad ne znam koliko je to znanstveno, uglavnom, nađe se puno toga zajedničkog, razlikuju se u broju noga...
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 18:55   #23
Ne treba smetnut s uma da se i pripadnici Crkve žestoko protive svojim protivnicima,
što kroz prošlost što kroz sadašnjost, a izgleda će i kroz svjetsku budućnost.

Tako onda ni oni ne šute, primjerice zabilježenim u Italiji pred petnaestak godina, katolički pop razljučen što neki propovijedaju mimo njegove vjere otišao na Sud da ih prijavi, al izgubio sudsku parnicu jer su se oni drugi na Sudu izborili za svoja prava slobode propovijedanja.

Pa ako je to "komunikacija" koju nudi Crkva a onda što se čudi ako drugi ne žele komunicirati s njom...
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 21:08   #24
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
Otvaram ovu temu budući da radim kao pravnica u jednoj državnoj firmi. Naravno, vjernica sam pa zato i otvaram temu na religiji, budući da me zanima prije svega mišljenje vjernika.
Kolega s kojim nažalost dijelim ured je žestoki protivnik i crkve i vjere i Biblije i svećenika i hrvatske države, veliča komunizam i ćirilicu i suživot s njim je blago rečeno pakao. Srećom sam dovoljno mentalno jaka pa nabijem slušalice u uši i radim svoj posao, on me ne zanima. Iskreno, čovjek mi na prvu nije baš sjeo, a pogotovo od kad sam čula kakva nakaradne stavove i što je još važnije - s kakvom mržnjom priča o spomenutim temama (na poslu, gdje btw uopće tome nije mjesto)!! Čovjek je inače pun mržnje, bijesa, nezadovoljstva, neljubazan je prema strankama i sl. Ma užas! Svi me u firmi osim njega prihvaćaju tako da definitivno nije problem u meni. No, kontakt je kakav-takav bio tu jer nije bilo razloga za prekid istoga......sve dok me par puta nije što direktno , a što indirektno uvrijedio,nakon čega sam ja prekinula svaki kontakt.

Ono što mene zanima i zbog čega ja otvaram ovaj post je sljedeće: budući da mi ne pričamo, da li se to može protumačiti kao grijeh srditosti (naime, ja se pričešćujem uredno u takvom stanju)?
S jedne strane mislilm i savjest mi govori da to nije nikakav problem i da prema takvom čovjeku nema nikakvih obaveza, budući da je tip čisti sotonski sluga i mi nismo braća u Kristu
(skužila sam to po njegovom preferiranju numerologije, astrologije, i raznih antikršćanskih praksi koje se Bogu gade).
Dakle, mislim da bi puno veći grijeh bio kontakt i razmjenjivanje rečenica s takvim tipom nego šutnja i prekid svih odnosa! Što vi mislite?

Osim toga, ima li tko za preporučiti kakav način zaštite? pitam to jer, naravno, vjerujem i znam da je moj Bog veći od svakog zla i inače pa i onog koje "sijeva" iz njega. Mislila sam si staviti raspelo na stol ali nekako mi to nije primjereno za radno mjesto.... blagoslovila sam ured par puta prije nego što je on došao i to je to... ali treba mi još nešto!
Gade se toj crkvenoj org. tj-organizaciji tajkuna, jer im mrse konce.Raskrinkavaju najveću prevaru odkako je svijeta i vijeka.

Jel ti sada jasno zašto se firma -poduzeće crkva bori ?

1.ZA potumplavanje ovaca
2.Za moć i pare

Farmu želi samo za sebe.

Podjela putem religije,tzv.vjere ne u nekog boga nego u onoga koga su sami knstruirali da vladaju svijetom vjećnim strahom i vjećnom krivnjom.
Primarni im je nauk gušenje svih ljudskih osobnosti ,prava na slobodnu misao i govor.SLOBODU UOPĆE.
Ljude drža u kavezima koje zovu tak kak zovu.
Podijeli pa vladaj, na tuđoj krvi i na krvi zavedenih bića uzgojenih na svojoj FARMI.
Jel ti još nije jasno menađerice pakla na zemlji sa kim imaš posla.

Svaki neprijatelj poduzeća crkve je sotona,intesenatno,i sa tim više što osnivaći crkve slave tajne SATURNALIJE(Saturn-Sotona)Čak i svi obredi su kopije pobijenih pogana.tj.po njihovom nevjernika u njihove izmišljotine, ili bolje rečeno njihove kopije božanstava Egipta,Babilona i Sumera.
__________________
999

Zadnje uređivanje AngelFire9 : 05.03.2016. at 21:19.
AngelFire9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2016., 21:33   #25
Bogu,zapravo onima svima koji jesu ..se gadi tvoja ogranićena svijest.Kao drugo vi ste neka od sekti kršćana nazvani po Svetom Petru,čak ne niti po tom Isusu,koga su Rimljajni ako čemo vjerovati u te magle,nabili na dasku pa na kolac..

A toj tvojoj crkvi kako je vidiš ti i tvoji koji su te uvjerili... dakle toj i takovoj crkvenoj org. tj-organizaciji tajkuna,se gade protivnici jer im mrse konce.Raskrinkavaju najveću prevaru odkako je svijeta i vijeka.Jer vi bi lovu i državu kako je samo vi visite i kako ste stoljećima ljude uvjeravali od davnih vremena kada ste ostavili Slavenske bogove Peruna i ostale..,dakle IZDALI ,i prihvatili okupatorske Rimske.OD TADA STE PRIHVATILI DA STE RIMSKI ROBOVI KRALJEVSKIH LOZE PTOLOMEJEVIĆA.Od tada vlada prokletsvo hrvata(Izdaja svojih originalnih bogova)
https://www.youtube.com/watch?v=H2URbpPtXoI
Jel ti sada jasno zašto se firma -poduzeće crkva bori ?

1.ZA pokrštavanja ovaca
2.Za moć i pare

Farmu želi samo za sebe.

Podjela putem religije,tzv.vjere ,ne u nekog JEDNOG boga sa visina nego u onoga koga su sami konstruirali da vladaju svijetom vjećnim strahom i vjećnom krivnjom.

Primarni im je nauk gušenje svih ljudskih osobnosti ,prava na slobodnu misao i govor.SLOBODU UOPĆE.
Ljude drže u kavezima koje zovu tak kak zovu.
Podijeli pa vladaj, na tuđoj krvi ,i na krvi zavedenih bića uzgojenih na svojoj FARMI.
Jel ti još nije jasno menađerice pakla na zemlji sa kim imaš posla.

Svaki neprijatelj poduzeća crkve je sotona,intesenatno,...i sa tim više što osnivaći crkve slave tajne SATURNALIJE(Saturn-Sotona)Čak i svi obredi su kopije pobijenih pogana.tj.po njihovom nevjernika u njihove izmišljotine, ili bolje rečeno njihove kopije božanstava Egipta,Babilona i Sumera.

I da ti objasnim vjernice GRIJEH SRDITOSTI.Pa to je grijeh utoliko koliko te ovaj odgovor raspizdio pa te istina boli,a mam sa tim i tvoj želudac zavrnuo.I ovo što sam ti ugradio kao chipp istine u glavu da se sjećaš dokle god si živa.I svaki će ti put plexus solaris zavibrirati.
Jedini zdravi lijek ti je soda bikarbona.Prirodna.
__________________
999
AngelFire9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 00:28   #26
Quote:
AngelFire9 kaže: Pogledaj post
Svaki neprijatelj poduzeća crkve je sotona,intesenatno,...
Tako ispadne kod onih s 'druge strane', ak velimo da je Crkva poduzeće a direktor poduzeća na računu ima što ne bi trebao imati više od zaposlenika - eto odmah sindikalnog problema (ne)socijalne udruge kategorije C.

To kanda smo neprijatelji države numero uno, pa mislim ono, jelte.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2016., 22:59   #27
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
Otvaram ovu temu budući da radim kao pravnica u jednoj državnoj firmi. Naravno, vjernica sam pa zato i otvaram temu na religiji, budući da me zanima prije svega mišljenje vjernika.
Kolega s kojim nažalost dijelim ured je žestoki protivnik i crkve i vjere i Biblije i svećenika i hrvatske države, veliča komunizam i ćirilicu i suživot s njim je blago rečeno pakao. Srećom sam dovoljno mentalno jaka pa nabijem slušalice u uši i radim svoj posao, on me ne zanima. Iskreno, čovjek mi na prvu nije baš sjeo, a pogotovo od kad sam čula kakva nakaradne stavove i što je još važnije - s kakvom mržnjom priča o spomenutim temama (na poslu, gdje btw uopće tome nije mjesto)!! Čovjek je inače pun mržnje, bijesa, nezadovoljstva, neljubazan je prema strankama i sl. Ma užas! Svi me u firmi osim njega prihvaćaju tako da definitivno nije problem u meni. No, kontakt je kakav-takav bio tu jer nije bilo razloga za prekid istoga......sve dok me par puta nije što direktno , a što indirektno uvrijedio,nakon čega sam ja prekinula svaki kontakt.

Ono što mene zanima i zbog čega ja otvaram ovaj post je sljedeće: budući da mi ne pričamo, da li se to može protumačiti kao grijeh srditosti (naime, ja se pričešćujem uredno u takvom stanju)?
S jedne strane mislilm i savjest mi govori da to nije nikakav problem i da prema takvom čovjeku nema nikakvih obaveza, budući da je tip čisti sotonski sluga i mi nismo braća u Kristu
(skužila sam to po njegovom preferiranju numerologije, astrologije, i raznih antikršćanskih praksi koje se Bogu gade).
Dakle, mislim da bi puno veći grijeh bio kontakt i razmjenjivanje rečenica s takvim tipom nego šutnja i prekid svih odnosa! Što vi mislite?

Osim toga, ima li tko za preporučiti kakav način zaštite? pitam to jer, naravno, vjerujem i znam da je moj Bog veći od svakog zla i inače pa i onog koje "sijeva" iz njega. Mislila sam si staviti raspelo na stol ali nekako mi to nije primjereno za radno mjesto.... blagoslovila sam ured par puta prije nego što je on došao i to je to... ali treba mi još nešto!
Tebe je Bog upravo možda stavio na njemu svojim primjerom pokažeš kršćansku ljubav. Ti budi milosrdna, a njegova zgražanja aposlutno čim manje pokušavaj komentirati (možda ni nikada). Osim ako tebe ne pita tvoj stav. Znam takve ljude: komentiraju na glas i zgražaju se. Treba ostati priseban i blag. Nastoj se ne uznemiravati. Moli za njega. Ako jesi - moli devetnice i razne nakane za njega. Nebi rekla, ali čuda se dešavaju.

Bog nam uvijek takvog nekakvog stavi na put. Nekada smo im upravo mi svjetlo.

Ja sam se prije, dok nisam toliko poznavao Bibliju i razna učenja ljutio uvijek. Ljutio jer nisam znao odgovoriti. Sada se nemam što ljutiti jer da razgovor krene, imam desetke argumenata, i vjera mi je 1000x čvršća. Naoružaj se znanjem i argumentima, jer će te inače u razgovoru on razoružati negativinom i ukazivanjem na probleme u Crkvi.

I obično sada šutim također. Nekada ni ne komentiram, a imao bih što. Dapače, samo upijam: ovaj kaže ovo, ovaj ono..polako stekneš sliku koliko ima tko kakve spoznaje o čemu. Nekada nebi rekla - i ti ljudi ne komentiraju iz zlobe nego oni zbilja ne vide, zbilja ne vide logičan odgovor. Jer ne znaju Bibliju, ne razumiju nešto ni teološki zašto postoji. Primjerice celibat svećenika, oprost grijeha utemeljen po Bibliji, uređenost Hramova. Sve, ali apslolutno sve postoji u Bibliji. Kada se naoružaš znanjem, živjeti ćeš mirno da uz tebe i hule. Ali ti se tada ne moraš pridružiti razgovoru. A uvijek možeš nositi i lančiće kojima ćeš pokazati u koga vjeruješ i dati do znanja nekako, ili činiti geste ovisno gdje si.

I gle čuda, takva osoba te može poslušati kada shvati da si jako dobro informiran o teološkim stvarima. A ljude zanima duhovnost samo svi šute o tome (pss, ljudi su i duhovna bića pa zato imaju i duhovne potrebe samo svi šute o tome).

Isus kaže neka vaša riječ bude: "Ne - ne" . Što je više od toga, od zloga je..

Božji blagoslov.
with_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2016., 00:21   #28
Quote:
with_one kaže: Pogledaj post
Bog nam uvijek takvog nekakvog stavi na put. Nekada smo im upravo mi svjetlo.

Ja sam se prije, dok nisam toliko poznavao Bibliju i razna učenja ljutio uvijek. Ljutio jer nisam znao odgovoriti. Sada se nemam što ljutiti jer da razgovor krene, imam desetke argumenata, i vjera mi je 1000x čvršća. Naoružaj se znanjem i argumentima, jer će te inače u razgovoru on razoružati negativinom i ukazivanjem na probleme u Crkvi.
Protiv "sotone" ti ne vrede niti znanje niti argumenti. Shvatićeš to na ovom forumu, ako pre toga nisi. Znanje je samo polovično rešenje, ne i potpuno. Uostalom, kad se budemo dotakli neke teme oko čega se neslažemo, onda ćeš da vidiš koliko je znanje relativno, kao i argumenti.

Drugo, ukazivanje na probleme i negativnosti u crkvi nije samo po sebi loše. Po meni, mnogo je gore zatvarati oči pred problemima u crkvi, ignorisati ih, biti neutralan, kukavica, licemer ili paralizovan da se bilo šta promeni. Kritike i od najgorih kritičara vrlo često mogu da pomognu da se stvari sagledaju iz drugačije perspektive, ali kad se takve kritike ignorišu samo zato jer su iznesene na pogrešan način, onda se zatvaraju oči pred problemima. Hrišćanstvo je postalo trulo upravo zbog ingorisanja mnogih kritika. Samo su retki pojedinci u hrišćanstvu koji ovo shvataju - generalno, hrišćanstvo je prilično trula religija. Koja, ruku na srce, ima šta da ponudi, ali mislim da je problem u hrišćanima, ljudima, na kraju krajeva, oni i čine hrišćanstvo.
__________________
Une difficulté est une lumière. Une difficulté insurmontable est un soleil.
Nomen Nescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 13:44   #29
Imaš li kakvu zaštitu na poslu? Možeš li sljedeći put zamoliti da prestane s time jer nije primjereno za radno mjesto i stvara napeto i neugodno okruženje?

Imam kolegu koji ima problema s jednom od stvari u mom načinu života, iako se to na radnom mjestu uopće ne vidi niti na poslu spominjem, isplivalo je usput jednom kad smo razgovarali na pauzi i onda se on uhvatio toga. Stalno je pokušavao pokrenuti raspravu na tu temu, a kad nije uspio direktno sa mnom, na kraju sam rekla da ne želim u to i jednostavno se udaljila, onda je krenuo s trećim osobama kad sam ja bila blizu. To sam ignorirala.
Jednom me ta treća osoba pozvala u takav razgovor i onda sam mu pred njom rekla da ne želim ulaziti u takve rasprave iz razloga koje sam gore napisala. Na miran i pristojan način, ali jasno. Otad je mir, samo ovo je drukčije okruženje i ne bi bilo dobro da se žalim na takvo maltretiranje nakon toga. Ta ga tema iz nekog razloga pika, ali kad to pusti i nije loš, nemamo neki ludo blizak odnos, ali normalan za posao.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 20:21   #30
Počinje TradFest: http://www.tradfest.org/

TradFest je godišnja međunarodna manifestacija tradicionalnih i konzervativnih lidera, mislilaca i aktivista koji svojim djelovanjem potiču uspostavu tradicionalnih i konzervativnih vrednota u Hrvatskoj i svijetu.

TradFest je festival tradicije i konzervativnih ideja nasuprot tzv. ‘naprednih’ i militantno-sekularnih ideja i politika koji su na nasilan i revolucionarni način pokušali zatomiti, kao što i danas nastoje uništiti, izvorne tradicionalne, konzervativne i kršćanske temelje kulture u Hrvatskoj, Europi i Zapadnom svijetu.

TradFest na proaktivan način želi potaknuti promišljanje i djelovanje, tj. reakciju na negativne ‘napredne’ pojave te potaknuti i promicati povratak na tradiciju, red i konzervativne vrednote.

Time će se ostvariti društveno okruženje koje će poticajno djelovati na obitelj i razvoj kreposti u civilnom društvu, politici i gospodarstvu.

TradFest omogućuje širenje dobrih ideja te međusobno povezivanje i umrežavanje ljudi sa sličnim pogledima i vrednotama.
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  

Zadnje uređivanje Luč : 23.10.2016. at 20:34.
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 03:02   #31
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Time će se...
... u skoro blisko vrijeme propovijedati ništa osim osude

jer
predugo ste slušali o Kraljevstvu Nebeskom kanda ste gledali 120 godina Noa gradi Arku,

120 godina se ljudi smiju, 120 godina odmahuju rukom
stoga
dolazi vrijeme za drugačije nešto, živi bili pa vidjeli. Amen.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 00:36   #32
Iako sam zacetnik teme - imam jos jedan komentar.. ne znam je li se vama dogodilo slicno sto i meni.

Naime , UVIJEK imam nacelni stav da ljude ne cijenim po vjeri nego po karakteru ali neke stvari jednostavno ne mogu tolerirati.... Pljuvanje po crkvi i psovanje Boga direktno i otvoreno predamnom ... Za koju se zna da sam dosta religiozna...

Nekako primjećujem da takvi ljudi jednostavno nestanu iz mog zivota i s obje strane nema neke potrebe za druzenjem...
Potiho u sebi pozelim da nestanu iz mog zivota i Bog molitvu cuje i uslisi vrlo brzo.

U zivotu mi zbilja zadržava samo ljude koji ljube Krista , ostalo je ili prekid kontakta ili deeeebela distanca a bez nekog konkretnog razloga.

I hvala Mu na tome.

Bolje bit s Isusom pa sam nego sluziti svijetu i njegovim prolaznim uzicima.
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 18:21   #33
Ne treba za to Bozija intervencija, oni vjerojatno zele jos manje imat posla sa tobom nego obratno.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 18:30   #34
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Bio jedan svećenik u vlaku i u kupe je došo neki tip, koji kad je vidio svećenika, bacio šprehu kako je čovjek nastao od majmuna.

(Samo da pojasnim, nekad se o evoluciji pričalo na nivou da je čovjek nastao od majmuna, i time se kao htjelo dokazati da Bog ne postoji, to ne znači da ja evoluciju ne priznajem, mi smo još na vjeronauku učili da je evolucija u području znanosti, a Bog u području smisla života)

I taj svećeni, koji je očito bio šaljivđija, on je bacio šprehu, da je čovjek zapravo nastao od kokoške i cijelim putom je uvjeravao svog kompanjona, da čovjek ne nastade od majmuna, nego kokoški su krila polako prešla u ruke, onih par prstiju u tabane i navodno uspio uvjeriti tipa da je čovjek nastao od kokoške.
Ma kad se je to pričalo da je čovjek nastao od majmuna? I gdje? Ja sam već u trećem osnovne znala da su čovjek i majmun imali zajedničkog pretka. A školovala sam se u "mraku komunizma".
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 19:21   #35
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ma kad se je to pričalo da je čovjek nastao od majmuna? I gdje? Ja sam već u trećem osnovne znala da su čovjek i majmun imali zajedničkog pretka. A školovala sam se u "mraku komunizma".
A što je prokonzul bio nego majmun
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 19:53   #36
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
A što je prokonzul bio nego majmun
Uz najbolju volju ne mogu shvatiti o čemu pričaš.

http://www.enciklopedija.hr/natuknica.aspx?id=50594
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 20:19   #37
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ne treba za to Bozija intervencija, oni vjerojatno zele jos manje imat posla sa tobom nego obratno.
Možda si i u pravu... Još bolje

Isus je rekao da cemo u svijetu imati muku ali da se ne bojimo jer On je pobijedio svijet.
Zapravo , ovo nije nikakva muka vec Sreća.
Bog i sotona ne mogu skupa... Prerazliciti su to duhovi
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 20:27   #38
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Ne treba za to Bozija intervencija, oni vjerojatno zele jos manje imat posla sa tobom nego obratno.
Hehe. Bit će da je žestoki protivnik bio još u onoj naivnoj fazi kad je mislio da ograničene fanatike može riječima navesti na racionalno promišljanje.
Danas, dvije godine poslije vjerojatno je shvatio da je to kao pričanje zidu i sad više ne troši na vas riječi, već vas izbjegava kao napornu djecu.
Treba imati na umu i da se kršćanstvo kasnije širilo isključivo u civilizacijama na djetinjem stupnju razvoja. U Indiji primjerice njihovi misionari u prvoj polovici 19 st. nakon višegodišnjih aktivnosti nisu uspjeli preobratiti više od 300 ljudi
Tko i može vjerovati u te bajke nego neko veliko dijete
Goc-369 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 20:39   #39
Quote:
Goc-369 kaže: Pogledaj post
Treba imati na umu i da se kršćanstvo kasnije širilo isključivo u civilizacijama na djetinjem stupnju razvoja. U Indiji primjerice njihovi misionari u prvoj polovici 19 st. nakon višegodišnjih aktivnosti nisu uspjeli preobratiti više od 300 ljudi
Tko i može vjerovati u te bajke nego neko veliko dijete
Zanimljiv podatak. Ali kako onda objašnjavaš da su ih u međuvremenu preobratili pun kufer i osamsto? Indija deevoluirala ili što?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 21:10   #40
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Uz najbolju volju ne mogu shvatiti o čemu pričaš.

http://www.enciklopedija.hr/natuknica.aspx?id=50594
Pričam o onome o čemu ti pričaš

http://mojiskolskisastavi.blogspot.h...ovjeka_02.html
Jednu su njihovu vrstu -tzv. Prokonzula- neki znanstvenici dugo smatrali posljednjim zajedničkim pretkom čovjekolikih majmuna i čovjeka.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:38.