Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2018., 00:24   #4261
Quote:
YunStrijelica kaže: Pogledaj post
Nisam nigdje napisala sto i kako bi treabo vjerovati, ali ti si pokusao drugim vjernicma reci da je njhovo vejrovanje pogresno, zato vjesto pokusavas izbjeci dogovor na moje pitanje: zasto si ti katolicima rekao da je njihovo vjerovanje u Sv. Trojstvo pogresno , a ptom je tvoj kolega musliman dosao da potvrdi tvoj stav. Znaci,vas dvojica, a obojca ste sljedbenici svoje dogme/doktirne i religije, ste pokusali drugm religijskim vjernicima reci da nisu u pravu, jer postoji samo jedan Bog. Zato sam te pitala tko je taj jedan i jedini Bog, a ti reako da je to znanje Brahme i njegovih ucenika. Takvim stavom si upravo potvrdio da jedan zajednicki Bog jednsotavno ne postoji, jer si upravo pokusao meni reci kako je moguce vjerovati u jednog Boga putem ucenja i znanja duhovnih uctielja,a prvi uitelj je Brhama.

Ja nisam nigdje napisala da vjerujem u tog jednog konceptiuriranog Boga, a nisam napisala ni instrukcije kako se moze vjerovati u jednog Boga, to je totalni nonsense. Postavila sam samo primjer, da se u Boga moze vjerovati drugacije, vanreligijskih dogmi i doktrina.

Ti jednsotavno ne zelis priznati da si upravo ovakvim pisanjem pokusao dati instrukcije drugim vjernicma, a to je tipican problem mnogih vjernika razlicitih religija!
On je klasican primer sektasa fanatika iscupao je iz kontexta ili tocnije Brahmu iz trojstva koje se nikako ne moze sagledati nego samo kao trojstvo uz Shivu i Vishnu..Njegovo verovanje je otprilike kao da netko vidi samo kisu da pada ne primecuje suncan period niti snezni period u prirodnoj celini.
Brahma sekta i Abraham sekta je identicna sekta podrzavaju isti sakati koncept rezanja viska tako da je za ocekivati da se podrzavaju.
SvFrancisco is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.02.2018., 02:06   #4262
Šveđani napuštaju crkvu. A poglavarka te crkve hvali Islam.
Švedsku crkvu je u proteklih deset godina napustio milion članova. Predsednik Saveta za verske zajednice Borje Holgerson izjavio je da je rukovodstvo crkve moralo da zatvori i proda više hiljada crkvenih objekata. Crkva je suočena sa dubokom finansijskom krizom...


http://rs.n1info.com/a365527/Svet/Sv...ali-islam.html

Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 14:08   #4263
Ne znam gdje postaviti ovo pitanje pa ću ovdje. Htjela bih čitati knjige o kršćanskim denominacijama pa me zanima kvalitetna literatura. Dakle, negdje gdje se komparativno promatraju svi ogranci i crkve.
Aquene is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2018., 18:22   #4264
Danas je, u svojoj 99. godini, umro Billy Graham, evangelizator preko kojeg su milioni ljudi čuli poruku Evanđelja.
https://edition.cnn.com/2018/02/21/u...bit/index.html
__________________
"Volim šetati po kiši, jer tada nitko ne primjećuje da plačem."
Rowan Atkinson
sivko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2018., 23:09   #4265
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Šveđani napuštaju crkvu. A poglavarka te crkve hvali Islam.
Švedsku crkvu je u proteklih deset godina napustio milion članova. Predsednik Saveta za verske zajednice Borje Holgerson izjavio je da je rukovodstvo crkve moralo da zatvori i proda više hiljada crkvenih objekata. Crkva je suočena sa dubokom finansijskom krizom...
Šveđani i sva ostala sjeverna germanska plemena nikada ni nisu bili kršćani.
Formalno su se pokrstili negdje u srednjem vijeku, za potrebe politike,
a u stvari se nisu nikad.
Još uvijek više vole stabla, vile, vilenjake i ostalo društvo iz gospodara prstenova.
Dobar im je potez jedino bio šta su ustvari odmah prešli na reformaciju i time izmislili industrijsku revoluciju, a i onda su glumili da su kršćani zbog potrebe politike.
Sada im to više nije važno pa se vraćaju prirodi, bog je svuda oko nas i ostalom new age lupetanju.
Neće to bit dugo jer ono što im stvarno dobro ide je politika, pa se za dvjesto godina možda opet vrate u crkve jer će tako nešto ostvarit.
Slažem se da ih allah može malo zajebat, ali prelukavi su oni.
Kad vide da se s tim pretjeruje, dat će dragi allah petema vjetra nazad u medinu.
King Elvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 10:56   #4266
Quote:
King Elvis kaže: Pogledaj post
Šveđani i sva ostala sjeverna germanska plemena nikada ni nisu bili kršćani. Formalno su se pokrstili negdje u srednjem vijeku, za potrebe politike, a u stvari se nisu nikad.
Nije li to sličaj kod bilo kog naroda na ovoj planeti? Jesu li se to Hrvati iskrenije pokrstili od Šveđana i Sjevernih Germana? Inače, držim da je sva ta priča o nacionalnim, plemenskim, narodnim pokrštavanjima je svojevrsni nonsens.

Quote:
King Elvis kaže: Pogledaj post
Još uvijek više vole stabla, vile, vilenjake i ostalo društvo iz gospodara prstenova.
Nije li to bolje i prirodnije od vjerovanja u Bogovog sina kojeg Jehova žrtvuje?

Quote:
King Elvis kaže: Pogledaj post
Dobar im je potez jedino bio šta su ustvari odmah prešli na reformaciju i time izmislili industrijsku revoluciju, a i onda su glumili da su kršćani zbog potrebe politike. Sada im to više nije važno pa se vraćaju prirodi, bog je svuda oko nas i ostalom new age lupetanju. Neće to bit dugo jer ono što im stvarno dobro ide je politika, pa se za dvjesto godina možda opet vrate u crkve jer će tako nešto ostvarit.
Prepametni su za takvo što. A i šta bi to ostvarili?

Quote:
King Elvis kaže: Pogledaj post
Slažem se da ih allah može malo zajebat, ali prelukavi su oni. Kad vide da se s tim pretjeruje, dat će dragi allah petema vjetra nazad u medinu.
viz tebe govore predrasude.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 11:13   #4267
Dakle, trebamo očekivati da će Skandinavci prigrliti islam kad već nisu kršćanstvo "kako treba"?
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 12:59   #4268
Imao sam prilike slušati o. Doroteja Forsnera, pravoslavnog Šveđanina, igumana manastira Svete Trojice u Bredaredu, raštrkanom šumskom selu koje se nalazi u južnom dijelu Švedske.
Njegov otac bio je pastor Švedske crkve, čovjek koji bio iskren u svojoj vjeri. Tako je i David (danas Dorotej) odrastao u luteranskoj vjeri, u jednoj tradicionalnoj švedskoj obitelji. Nakon očeve smrti, u svojoj trinaestoj godini David je počeo dublje tragati..za autentičnim hrišćanstvom..pitao se šta se to desilo između Hrista i Lutera. Kasnije kad je već studirao Bibliju i Lutersko ispovijedanje vjere, kako bi vidio osnovu Švedske crkve, nalazio je da je Luter dodavao, mijenjao, tumačio ili sasvim odbacio neke dijelove. Shvatio je da tako ne može, da ne može jedan jedini čovjek raditi tako sa hrišćanskom vjerom.
Došavši do pravoslavlja, on je utolio svoju žeđ za istinom, ono ga je dovelo u živu vezu sa blagodaću Božijom. Proučavajući shvatio je da je protestantizam "minimala", a pravoslavlje " punoća".

Njegova kritika današnjih Šveđana bila bi otprilike ovako: Problem je je što pobožnost Šveđana opada (razvodnila se umnogome od doba njegova oca do ove danas gospođe nadbiskup). Protestantizam se više okreće svjetovnim vlastima, nego crkvenim, a to znači da se i opredijeljenja mijenjaju kako se mijenjaju i nosioci svjetovne vlasti, što za posljedicu ima otupljivanje izvornog hrišćanstva. Šveđani su sve manje u svojoj vjeri i svojoj tradiciji i utoliko su ranjiviji pred naletom civilizacijskih iskušenja.
__________________
Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησον με
Riječni rak is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 13:04   #4269
Quote:
Riječni rak kaže: Pogledaj post
Šveđani su sve manje u svojoj vjeri i svojoj tradiciji i utoliko su ranjiviji pred naletom civilizacijskih iskušenja.
Vjerujem da je tako, no kako se onda nose drugi narodi viševjerni kad su Švedani u banani?

Poljaci piju,
Rusi loču,
Španjolci ne idu u crkve,
Portugalci su u depri,
Hrvati psuju bogopsovke, loču, kradu i odlaze iz beznađa...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 13:23   #4270
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post

viz tebe govore predrasude.
Ne govore.
Ta teorija da će Šveđani i drugi sjeverni germani prihvatit islam je stvarno smiješna.
Švedska je prva i za sada jedina feministička država na svijetu.
Ona ima zakone koje diskriminiraju jedan dio stanovništva ( muškarce) na račun drugog dijela stanovništva ( žene).
Ja to zaista ne podržavam, ali to je tako.
A islam je nešto potpuno suprotno.
Islam je patrijahat gdje žena nema nikakva politička i ostala prava.
Lud je onaj koji misli da će se te dvije opcije međusobno upotpuniti.
One jednu drugu ne podnose i prirodni su neprijatelji.
Zamisli ti, neka Šveđanka ima simpatije za islam.
Kad je budu pokrili od glave do pete, zatvorili je u kuću i muž joj opizdio dva šamara ako zucne i onda će imat simpatije.
Trenutno je tamo liberlni kretenizam na djelu.
Otrežnjenje će biti stravično.
Volio bi ga dočekati i guštat u njemu, ali neću, jer neće bit još cca 30-50 godina, a onda će nastat kaos.
Da feministice i islam skupa, koja bedastoća.
King Elvis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:13   #4271
Quote:
King Elvis kaže: Pogledaj post
Ne govore.
Govore. Sve što si u zadnjem postu napisao je plod tvojih predrasuda jer posmatraš primitivna plemena Azije i Afrike i iz njihovog ponašanja izvlačiš zaključke o cijeloj našoj vjeri. Zašto ne gledaš muslimanke u Hrvatskoj, ili diljem EU, ili u Americi, gdje stasavaju muslimanke zrelih pogleda i gdje tisuće žena prihvataju islam upravo zbog zaštitničkog stava prema osobama ženskog spola?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2018., 21:16   #4272
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Dakle, trebamo očekivati da će Skandinavci prigrliti islam kad već nisu kršćanstvo "kako treba"?
Neće svi Skandinavci u islam. Samo mudri i to jedan po jedan, dva po dva, pet po pet...
Taj proces je živ i u toku je. Aostali će otić u druge pravce i dobar dio u ateizam.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 02:46   #4273
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Neće svi Skandinavci u islam. Samo mudri i to jedan po jedan, dva po dva, pet po pet...
Taj proces je živ i u toku je. Aostali će otić u druge pravce i dobar dio u ateizam.
Skandinavijo zemljo, jes li čulo. Pravoslavci ima da se prekrste skupa s katolicima , jer Kudum reče samo će mudri u islam. O men.


Kudume, nisi dobro polovio svjetsku scenu. Naime, većina muslimana je odavno u ateizmu. Isto kao i nazovi kršćani. Ateisti su, kontaš, badava se nazivali agnosticima, skepticima, i čemu sve ne. Jer čovjek ili vjeruje ili ne. Nema tu šprehe 'Bože, s koje strane da u Tebe vjerujem, dal s južne il sjeverne'.

Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 04:12   #4274
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Skandinavijo zemljo, jes li čulo. Pravoslavci ima da se prekrste skupa s katolicima, jer Kudum reče samo će mudri u islam. O men.
Ovakvim primjera u Skandinaviji, i uopće diljem Europe, ima na tisuće i tisuće.
1. www.youtube.com/watch?v=-sVRHW9CFAc
2. www.youtube.com/watch?v=nk6VrjPyhQ0
3. www.youtube.com/watch?v=wUOhfWz0JzY

Ovako bio mogao nizati na tisuće linkova, sve do prekosutra. Zato u EU i svjetaju ultrafašistički pokreti, jer islam u EU doživljava bum. No, tri navedena primjera su sasvim dovoljna. Nadam se da ćeš ih pogledati ako želiš sebi dobro. Sva tri primjera su iz Švedske i svi su prevedeni na naš jezik. Dvoje od ova tri slučaja su naše nove sestre, pa (pošto si i ti žensko) poslušaj sa koliko ljubavi njih dvije govore o Islamu, i koliko je on pogrešno shvaćen danas i šta su sve preživljavale od "milostivih" evropljana samo zato što su muslimanke.

Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Kudume, nisi dobro polovio svjetsku scenu. Naime, većina muslimana je odavno u ateizmu. Isto kao i nazovi kršćani.
Po mojem mišljenju, svaki kršćanin (bilo da je on katolik, ili ortodoks, ili protestant, ili Jehovin svjedok) svaki od njih je dublje u zabludi od najtežeg ateiste. Ako hoćeš mogu da objasnim zašto to kažem.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 04:28   #4275
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post

Po mojem mišljenju, svaki kršćanin (bilo da je on katolik, ili ortodoks, ili protestant, ili Jehovin svjedok) svaki od njih je dublje u zabludi od najtežeg ateiste. Ako hoćeš mogu da objasnim zašto to kažem.
Pa i ne moraš objašnjavati. Možemo mi i pogađati. Ko u kvizu, a ko pogodi točni odgovor, dobije milion kuna. Tebi bolje da u kasi imaš tu cifru jer - već smo pogodili odgovor! : svi nabrojeni su vjerski fanatici jer vjeruju i u Boga i u Sina.

A ti sad onih milion kuna bolje isplati u eurima. Mislim, euro je jači od dolara čak i kod Arapa, ko kako je jače i kršćanstvo u odnosu na islam, samo muslimani nerado kad im se to spomene.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 04:30   #4276
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Pa i ne moraš objašnjavati. Možemo mi i pogađati. Ko u kvizu, a ko pogodi točni odgovor, dobije milion kuna. Tebi bolje da u kasi imaš tu cifru jer - već smo pogodili odgovor! : svi nabrojeni su vjerski fanatici jer vjeruju i u Boga i u Sina.
Promašila si. Ili probaj opet, ili da ja objasnim o čemu se radi.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 04:43   #4277
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Dakle, trebamo očekivati da će Skandinavci prigrliti islam kad već nisu kršćanstvo "kako treba"?
Pa gdje ti zivis Svedska ima feministicku vladu i istovremno ima reputaciju svjetskog glavnog grada seksualnog napastovanja i silovanja zena EU kontinenta.
tasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 04:45   #4278
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Promašila si. Ili probaj opet, ili da ja objasnim o čemu se radi.
Šta pak sad, oćeš reći svi smo mi promašili kad si ti u pitanju?

Ma gle, pa kakav bi to bio kršćanin koji ne zna što sve muslimane smeta.

Pa ipak, ima tamo tema za islam. Ovdje se priča o 'kršćanstva je tisuću' i to bez zanima nas istih tih tisuću odgovora. Kontaš? Samo pitam, jer neki se muslimani požališe na mene, rekoše skroz naskroz sam im nerazumljiva. A zašto kad barem ja pričam tako jednostavnim jezikom.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 04:54   #4279
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Neće svi Skandinavci u islam. Samo mudri i to jedan po jedan, dva po dva, pet po pet...
Taj proces je živ i u toku je. Aostali će otić u druge pravce i dobar dio u ateizam.
I tima 'mudrima' ce zene i djeca izgledati bas kao demonske dresirane domace zivotinje (VIDEO),
a ne kao slobodne individue djece Bozje.
tasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2018., 11:21   #4280
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
Neće svi Skandinavci u islam. Samo mudri i to jedan po jedan, dva po dva, pet po pet...
Taj proces je živ i u toku je. Aostali će otić u druge pravce i dobar dio u ateizam.
Samo mudri...

Make my day!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.