Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2010., 15:47   #21
hvala ti nadam se da ću se malo češće pojavljivat na ovom pdf-u odsada pod pravim nickom, naravno
Just..Me is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 02:00   #22
Ok, neka mi netko objasni kako biti pozvan na razgovor za radno mjesto jvb vježbenika? Danas sam poslala svoju, ukupno osmu prijavu za natječaj objavljen od strane jvb komore u nn- svaki put dobijem rješenje, bez da me itko ikad zove na razgovor... Kako doć do razgovora?
__________________
27.srpanj 2012.- jel moguće...
BettyBop is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2011., 17:57   #23
Sama se pozovi
Hodaj po uredima i pitaj hoće te primit. Ja sam isto poslala 2 puta i uredno dobijem odbijenice. Kasnije sam saznala da je glupo šta uopće trošim novce i to šaljem kad se natječaji raspisuju pro forme.
legallly blond is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 10:05   #24
znači, dvoumim se između vježbeništva u odvjetništvu i javnom bilježništvu... i jedno i drugo mi je podjednako što se tiče mojih preferencija, pa bi možda rađe javno bilježništvo samo iz razloga što su bolji uvjeti rada.. e sad, bojim se da se u startu ne zakinem za mogućnosti za kasnije, npr. nakon što položim pravosudni da mi neka vrata neće biti otvorena jer nisam krenula iz odvjetništva? dal to ima veze u praksi? kako se na to gleda? bilo kakav savjet ili iskustvo iz prakse su i više nego dobrodošli jer sam izgubljena
Lordicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 10:56   #25
Bez uvrede,ali mene bi bilo sram da se bavim pravom opcenito,bilo odvjetnickim poslom bilo javnobiljeznickim.
Prvenstveno,u oba slucaja se radi o precjenjenim pijavicama koje prakticki slazu zakone sami sebi a sve u svrhu toga da imaju kaj raditi.
Realno,sve bi se to moglo svesti na desetak A4 stranica zakona koje svi mogu protumaciti,a o stambiljanju i ovjeravanju da i ne govorim,to je zbilja izmisljen posao za one koji citav zivot ne zele raditi nista a biti dobro placeni za to.
Te spike kak radite po citave dane objesite macku o rep,jer citave dane samo filozofirate,a drustvo od vas ima ravno 0 (slovima: nula) koristi (dakle,nesto u rangu ekonomista,bezvrijedna struka bez ikakve drustvene koristi),dapace,usudio bih se reci da radite puno puno vise stete po drustvo nego koristi.
To su cinjenice,koliko god se netko uvrijedio na to.
Autorici teme a i vecini (shatro pravnika) bih preporucio da se prekvalificiraju u nesto ozbiljnije tipa frizer,kovinotokar,armirac i slicno,biti ce definitivno vise drustveno korisniji,a i nece ih obican puk (smrtnici) gledati sa prijezirom kad im kazu da rade ko fiskal il nedajboze u javnobiljeznickom uredu.

Zahvaljujem na paznji

-toncekk-
__________________
neznam se potpisat...jel može samo X?
toncekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 12:09   #26


Poslano sa mog SM-J500F koristeći Tapatalk
__________________
HDZ=SDP
miky0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 14:09   #27
Quote:
toncekk kaže: Pogledaj post
Bez uvrede,ali mene bi bilo sram da se bavim pravom opcenito,bilo odvjetnickim poslom bilo javnobiljeznickim.
Prvenstveno,u oba slucaja se radi o precjenjenim pijavicama koje prakticki slazu zakone sami sebi a sve u svrhu toga da imaju kaj raditi.
Realno,sve bi se to moglo svesti na desetak A4 stranica zakona koje svi mogu protumaciti,a o stambiljanju i ovjeravanju da i ne govorim,to je zbilja izmisljen posao za one koji citav zivot ne zele raditi nista a biti dobro placeni za to.
Te spike kak radite po citave dane objesite macku o rep,jer citave dane samo filozofirate,a drustvo od vas ima ravno 0 (slovima: nula) koristi (dakle,nesto u rangu ekonomista,bezvrijedna struka bez ikakve drustvene koristi),dapace,usudio bih se reci da radite puno puno vise stete po drustvo nego koristi.
To su cinjenice,koliko god se netko uvrijedio na to.
Autorici teme a i vecini (shatro pravnika) bih preporucio da se prekvalificiraju u nesto ozbiljnije tipa frizer,kovinotokar,armirac i slicno,biti ce definitivno vise drustveno korisniji,a i nece ih obican puk (smrtnici) gledati sa prijezirom kad im kazu da rade ko fiskal il nedajboze u javnobiljeznickom uredu.

Zahvaljujem na paznji

-toncekk-
Ako bi se smjelo znati, a s čime se autor bavi?

Poimanje prava kao ovjeravanja i štambiljanja traje otprilike do trenutka kada autor i njemu slični ostanu zakinuti za svoje neko pravo. Onda kreće to nije pravedno, kakva je to država, kakvi su to zakoni. A to što se svi nonšalantno odnose prema svojim pravima dok ne budu ugrožena to su zli pravnici krivi i treba ih istrijebiti. Možeš misliti.

Ono što ti iz prve ruke mogu reći je da je istina da se radi po cijele dane, radi se na predmetima o kojima ovise ljudske sudbine i gdje ljudi sami ne mogu ništa bez pravne podrške, ne zbog toga što su eto zli pravnici zakomplicirali sve kako bi imali posla nego jer se svakodnevni ljudski život kristalizira kroz mnoštvo aspekata i povezano je sa više prava. U jednom odlasku do lokalna kauflanda čovjeku može zatrebati pravna podrška par desetaka puta.

Daleko od toga da pojedini kolege možda rade svoj posao kako ne bi trebali bez brige za stranku i svoj posao ali to su iznimke kojih ima u svakom zanimanju.

Što se upita kolegice tiče, uvijek bi preporučio odvjetništvo. Iz vlastita iskustva mogu reći da nakon istog čovjek izlazi kao puno kompletniji pravnik nego javnog bilježništva. Više se radi, koristi mozak, puno je intenzivniji tempo, kompleksniji su predmeti. Doduše uvijek se može dogoditi da se završi u uredu gdje će vrhunac intelektualna napora biti pisati prijedloge za ovrhu i kuhati kavu za što ne treba fakultet ali to je sad već stvar mogućnosti i sreće na kakvog se principala naleti.
jesus19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 17:15   #28
Quote:
jesus19 kaže: Pogledaj post
Ako bi se smjelo znati, a s čime se autor bavi?
Naravno, mag. ing. geod. et geoinf. iliti diplomirani inzenjer geodezije.

Quote:
jesus19 kaže: Pogledaj post
Poimanje prava kao ovjeravanja i štambiljanja traje otprilike do trenutka kada autor i njemu slični ostanu zakinuti za svoje neko pravo.
Mislim,valjda si svjestan da se to dogadja upravo jer ste tako postavili stvari.
Mislim,pravnici u politici sklapaju zakone i pravilnike,a sve s razlogom da ih dodatno zakompliciraju tako da bi mogli biti tumaceni na vise nacina.
Sto pak otvara dodatan posao za pravnike,jer su oni ti koji ih mogu pravilno tumaciti ili traziti kako i na koji nacin ih zaobici (recimo,korporativni pravnici,cvijece od ljudi)
Zatvoreni krug


Quote:
jesus19 kaže: Pogledaj post
Onda kreće to nije pravedno, kakva je to država, kakvi su to zakoni. A to što se svi nonšalantno odnose prema svojim pravima dok ne budu ugrožena to su zli pravnici krivi i treba ih istrijebiti. Možeš misliti.
Pa nije obican smrtnik sa ulice pisao zakone nego tvoja (vasa) struka pobogu,ergo,kome cemo se obratiti nego onome koji je taj zakon i pisao,a pisao ga je tako da ga taj obican smrtnik nemoze razumijeti, a uz sve to,i tako pisani zakon moze biti tumacen na vise nacina.
Dakle,sami sebi stvarate posao,a sve bi se moglo svesti na desetak A4 stranica pojednostavljenih zakona koje bi svi mogli razumijeti.
Aha,da,onda nebi bilo toliko posla za pravnike

A evo ti jedan praktican primjer koliko je tvoja struka drustveno korisna:

Doktor:danas sam spasio 3 zivota.
Vatrogasac:danas sam ugasio 2 pozara i spasio 5 zivota
Policajac: danas sam sprijecio ubojstvo
Vodoinstalater: danas sam zakrpao rupu u cijevi i sprijecio poplavu
Gradjevinar: danas smo zavrsili izgradnju skole (npr.)
Pravnik:danas sam se svim snagama borio da ubojicu koji je priznao zlocin kazne sa sto manjom kaznom

Sapienti sat
__________________
neznam se potpisat...jel može samo X?
toncekk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 18:43   #29
Quote:
Naravno, mag. ing. geod. et geoinf. iliti diplomirani inzenjer geodezije.


Mislim,valjda si svjestan da se to dogadja upravo jer ste tako postavili stvari.
Mislim,pravnici u politici sklapaju zakone i pravilnike,a sve s razlogom da ih dodatno zakompliciraju tako da bi mogli biti tumaceni na vise nacina.
Sto pak otvara dodatan posao za pravnike,jer su oni ti koji ih mogu pravilno tumaciti ili traziti kako i na koji nacin ih zaobici (recimo,korporativni pravnici,cvijece od ljudi)
Zatvoreni krug
Ne bih se složio. Zakone i pravilnike prije svega stvara društvo. Kada se pojavi potreba za regulacijom nekoga područja isto se i regulira. Da svi funkcioniraju u okviru propisa za time ne bi bilo potrebe. Ali ljudi krše moralna načela, nanose štetu pravima drugih i regulacija je nužna.Banalan primjer: dođe do razvoja informatike i u okviru toga ljudi nađu toliko načina izigravanja sustava da je danas kompjutersko/kibernetičko pravo nešto što se razvija neslućenim brzinama. To nije izmišljotina pravnika nego se jednostavno pojavila potreba za tim, ponašanje društva je dovelo do toga. I svaki dan reguliraju se nova područja jer ljudi pronalaze nove načine kako manipulirati i varati u cyber svijetu.

Ili jedan egzotičniji primjer. Pravilnik o prometu proizvoda od tuljana (stvarno postoji). Da ljudi ne ubijaju tuljane toga ne bi bilo. Ili ti ne voliš malene slatke tuljane s onim njuškicama i želiš im smrt?



Quote:
Pa nije obican smrtnik sa ulice pisao zakone nego tvoja (vasa) struka pobogu,ergo,kome cemo se obratiti nego onome koji je taj zakon i pisao,a pisao ga je tako da ga taj obican smrtnik nemoze razumijeti, a uz sve to,i tako pisani zakon moze biti tumacen na vise nacina.
Dakle,sami sebi stvarate posao,a sve bi se moglo svesti na desetak A4 stranica pojednostavljenih zakona koje bi svi mogli razumijeti.
Aha,da,onda nebi bilo toliko posla za pravnike

A evo ti jedan praktican primjer koliko je tvoja struka drustveno korisna:

Doktor:danas sam spasio 3 zivota.
Vatrogasac:danas sam ugasio 2 pozara i spasio 5 zivota
Policajac: danas sam sprijecio ubojstvo
Vodoinstalater: danas sam zakrpao rupu u cijevi i sprijecio poplavu
Gradjevinar: danas smo zavrsili izgradnju skole (npr.)
Pravnik:danas sam se svim snagama borio da ubojicu koji je priznao zlocin kazne sa sto manjom kaznom

Sapienti sat
Nije pisano s ciljem da bude što nerazumnije. Pisano je da pokriva što šire područje. I upravo činjenica da se samo normiranje nastoji ograničiti i da se ne ide u svaki potencijalni detalj je problem i zbog toga djeluje nerazumljivo i može se tumačiti na više načina. A žališ se da ih ima previše. Imao si prije kodifikacije na deset stranica. Izgledale su otpriliko ovako: oko za oko, ruka za krađu, glavu za bezobrazluk. Ti stvarno misliš da pravnici pišu hrpe zakona kako bi između ostaloga i sebi otežali život?

Hajmo vezano uz tvoju struku. Zašto onda svi ne bi lijepo zabijali kolčiće kad nam nešto treba izmjeriti? Je li to zavjera geodetska lobija da svi ne mogu uzeti metar i par kolčića i zabijati ih što su to tako zakomplicirali? jer hebiga prosječan čovjek van to struke ne zna, a po logici stvari ne bi trebalo biti toliko teško.

Ono što hoću reći. Pravnik se školuje 5 godina na jednom od najtežih fakulteta u državi. Usvaja beskonačno more zakona i pravilnika kako bi imao znanje pomoći drugome kada mu je pravo potrebno, doktor nauči na tisuće medicinskih indikacija i oboljenja, arhitekt na stotine arhitektonskih rješenja. Jednostavno jer su to takva osjetljiva područja gdje je to nužno.

Pravnik s druge strane stola: danas sam se svim silama trudio da ubojicu osude i maknu ga od društva za koje je poguban i opasan.

Si tacuisses, philosophus mansisses
jesus19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 00:54   #30
Quote:
toncekk kaže: Pogledaj post
Naravno, mag. ing. geod. et geoinf. iliti diplomirani inzenjer geodezije.


Mislim,valjda si svjestan da se to dogadja upravo jer ste tako postavili stvari.
Mislim,pravnici u politici sklapaju zakone i pravilnike,a sve s razlogom da ih dodatno zakompliciraju tako da bi mogli biti tumaceni na vise nacina.
Sto pak otvara dodatan posao za pravnike,jer su oni ti koji ih mogu pravilno tumaciti ili traziti kako i na koji nacin ih zaobici (recimo,korporativni pravnici,cvijece od ljudi)
Zatvoreni krug



Pa nije obican smrtnik sa ulice pisao zakone nego tvoja (vasa) struka pobogu,ergo,kome cemo se obratiti nego onome koji je taj zakon i pisao,a pisao ga je tako da ga taj obican smrtnik nemoze razumijeti, a uz sve to,i tako pisani zakon moze biti tumacen na vise nacina.
Dakle,sami sebi stvarate posao,a sve bi se moglo svesti na desetak A4 stranica pojednostavljenih zakona koje bi svi mogli razumijeti.
Aha,da,onda nebi bilo toliko posla za pravnike

A evo ti jedan praktican primjer koliko je tvoja struka drustveno korisna:

Doktor:danas sam spasio 3 zivota.
Vatrogasac:danas sam ugasio 2 pozara i spasio 5 zivota
Policajac: danas sam sprijecio ubojstvo
Vodoinstalater: danas sam zakrpao rupu u cijevi i sprijecio poplavu
Gradjevinar: danas smo zavrsili izgradnju skole (npr.)
Pravnik:danas sam se svim snagama borio da ubojicu koji je priznao zlocin kazne sa sto manjom kaznom

Sapienti sat
Npr. Zakon o prostornom uređenju i gradnji je pisao ing. građ., pa je onda taj isti Zakon taj isti ing. građ. ponovno pisao i od njega napravio tri Zakona uz obrazloženje kako prvotno spomenuti Zakon nije bio provediv. To ti je poznato jer sukladno struci radiš po tom Zakonu, sada zakonima.

Machiato.
__________________
Nisam bio punoljetan kad su se kupovale dionice
sepeam is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2016., 14:11   #31
Inače Zakone i Pravilnike piše struka, a pravnici ga samo nomotehnički urede, pogledaju pravnu osnovu i sl.

Via Tapatalk
__________________
Faith rarelly calls up on us in the moment of our choosing!
Lady_Tila is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2016., 23:49   #32
Quote:
toncekk kaže: Pogledaj post
Naravno, mag. ing. geod. et geoinf. iliti diplomirani inzenjer geodezije.


Mislim,valjda si svjestan da se to dogadja upravo jer ste tako postavili stvari.
Mislim,pravnici u politici sklapaju zakone i pravilnike,a sve s razlogom da ih dodatno zakompliciraju tako da bi mogli biti tumaceni na vise nacina.
Sto pak otvara dodatan posao za pravnike,jer su oni ti koji ih mogu pravilno tumaciti ili traziti kako i na koji nacin ih zaobici (recimo,korporativni pravnici,cvijece od ljudi)
Zatvoreni krug



Pa nije obican smrtnik sa ulice pisao zakone nego tvoja (vasa) struka pobogu,ergo,kome cemo se obratiti nego onome koji je taj zakon i pisao,a pisao ga je tako da ga taj obican smrtnik nemoze razumijeti, a uz sve to,i tako pisani zakon moze biti tumacen na vise nacina.
Dakle,sami sebi stvarate posao,a sve bi se moglo svesti na desetak A4 stranica pojednostavljenih zakona koje bi svi mogli razumijeti.
Aha,da,onda nebi bilo toliko posla za pravnike

A evo ti jedan praktican primjer koliko je tvoja struka drustveno korisna:

Doktor:danas sam spasio 3 zivota.
Vatrogasac:danas sam ugasio 2 pozara i spasio 5 zivota
Policajac: danas sam sprijecio ubojstvo
Vodoinstalater: danas sam zakrpao rupu u cijevi i sprijecio poplavu
Gradjevinar: danas smo zavrsili izgradnju skole (npr.)
Pravnik:danas sam se svim snagama borio da ubojicu koji je priznao zlocin kazne sa sto manjom kaznom

Sapienti sat
Koje idiotsko i ne informirano razmišljanje
Zakoni su takvi kakvi jesu bas zato sto ih ne pisu pravnici. Ako si imalo sudjelovao na javnim raspravama prijedloga zakona vidio bi da skoro niti jedan prijedlog pravnika ne bude prihvacen jer je politika ta koja kroji zakone. U saboru sjedi 5% pravnika, ako i toliko. Pravnik nema ništa od toga što je zakon kompliciraniji jer složena struktura ide u prilog državi jer puni proračun i otvara nova radna mjesta za političke uhljebe.

Ne znam znaš li da odvjetnici i sudovi sve manje posla imaju? pa zato kod nas nema ureda koji se bavi samo kaznenim pravom nego se svi bave svim granama prava, a moraju se okretat pravnim osobama i strankama u inozemstvu jer u RH sve manje novaca ima.

Htio ti to ili ne, ubojica isto treba imati odvjetnika koji će se brinuti da njegova prava budu poštovana. Kad te toliko hvaljeni liječnici zajebu, kome ideš-pravniku. Pojma nemaš koliko mi je osoba zahvalilo i koliko se njih rasplakalo jer sam bila prva koja je s njima postupala pošteno, nisam ih degradirala i bilo mi je bitno njihovo mišljenje(za razliku od birokrata, liječnika, soc.radnika, poslodavaca itd).
Biti pravnik je jako lijepa profesija i možeš pomoći jako puno. Stupnjevaje profesija da su doktori najbitniji, a svi ostali nisu dovoljno vrijedni su djetinjaste.

Pogledaj si medije koliko ima građevinara koji su izgradili loše građevine radi svojeg profita(urušavanje stropa, loši stanovi), doktori koji su pacijente unakazili...nisam baš vidjela puno pritužbi na rad odvjetnika hm.

Quote:
toncekk kaže: Pogledaj post
Bez uvrede,ali mene bi bilo sram da se bavim pravom opcenito,bilo odvjetnickim poslom bilo javnobiljeznickim.
Prvenstveno,u oba slucaja se radi o precjenjenim pijavicama koje prakticki slazu zakone sami sebi a sve u svrhu toga da imaju kaj raditi.
Realno,sve bi se to moglo svesti na desetak A4 stranica zakona koje svi mogu protumaciti,a o stambiljanju i ovjeravanju da i ne govorim,to je zbilja izmisljen posao za one koji citav zivot ne zele raditi nista a biti dobro placeni za to.
Te spike kak radite po citave dane objesite macku o rep,jer citave dane samo filozofirate,a drustvo od vas ima ravno 0 (slovima: nula) koristi (dakle,nesto u rangu ekonomista,bezvrijedna struka bez ikakve drustvene koristi),dapace,usudio bih se reci da radite puno puno vise stete po drustvo nego koristi.
To su cinjenice,koliko god se netko uvrijedio na to.
Autorici teme a i vecini (shatro pravnika) bih preporucio da se prekvalificiraju u nesto ozbiljnije tipa frizer,kovinotokar,armirac i slicno,biti ce definitivno vise drustveno korisniji,a i nece ih obican puk (smrtnici) gledati sa prijezirom kad im kazu da rade ko fiskal il nedajboze u javnobiljeznickom uredu.

Zahvaljujem na paznji

-toncekk-
Nitko me nikada nije gledao s prijezirom i uvijek su mi zahvaljivali kada sam im pomogla pravnim savjetom, a svatko ima neku nedoumicu. Nikada ne bih bila ništa drugo osim pravnik jer to volim i mogu pomoći drugima svojim savjetima. Tvoje razmišljanje je loše jer se ne informiraš, jer si zavidan ili iz nekih drugih malograđanskih razloga.

ako je pravnik napisao zakone, onda je i tvoje zanimanje izmislio(rekla bi da ne znam koji je tvoj doprinos društvu da je veći od doprinosa pravnika ili ekonomista) tako da mu onda možeš bit zahvalan. Jer pravnik je postojao od početka civilizacije, a geodet tek od ne tako daleke prošlosti što znači da bez vas ipak možemo.
__________________
Možemo je Pametno i Fokusirano, 2 u 1.
VitaliK is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2018., 17:29   #33
kolege koji trazite posao u odvj ili jb kako vam ide? ja sam ovih dana u tome i nevidim neki pozivitni pomak,iz ureda rijetko zovu za jb se jos nisam javila...imate kakvih savjeta?
JaneDoe125 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:02.