Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2013., 16:26   #181
Zna li netko gdje ima za kupiti na DVDima Disney crtići tipa Pepeljuga, Snjeguljica i sl? Ili gdje ima za skinuti? Hvala!

Edit: Naravno, sinkronizirani na hrvatski jezik. :-)
lola1415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2013., 17:58   #182
jel ima na hrvatskom jeziku maša i medvjed?
Duga111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 11:00   #183
kako se na temi razvoj govora pojavila rasprava oko crtica super why, morala sam malo guglati i pogledati koju epizodu.
dakle, kazu, citiram, da "Mislija SUPER WHY crtića je da inspirira klince da razviju ljubav prema knjigama i čitanju.SUPER WHY serija je prvi crtić predškolskog uzrasta napravljen da pomogne djeci između 3 i 6 godina da nauče čitati kroz interaktivne priče i avanture! ..."

moram priznati da mi je bas jadno da treba crtic da razvije ljubav prema citanju i knjigama, a bojim se, nacin a koji je to izvedeno, ako djeca doma nemaju uzor u citanju i ako im se ne cita, da im nece potaknuti nikakvu ljubav prema knjigama.

prevedeo je katastrofalno, ideja je ok za engleski (recimo da bi mogli nauciti slova tako), medjutim kombinacija engleskih pjesmica i spelinga, sa hrvatskim prevodom, nema smisla i samo moze zbuniti dijete.

dob od 3-6 godia je ok, tada djeca pocinju pokazivati interes za slova, i ne djeluje mi crtic bebast (ko sto netko rece na temi o govoru), mogao bi zaiteresirati i sestogodisnjaka (ne moraju svi crtici biti ozbiljni ko vinksice), al kada bih ga i pustala djetetu, pustala bih iskljucivo na engleskom.
al necu pustati, jer mi se ne svidja, i radije bih da uci slova klasicnom metodom, olovka i papir.
a ljubav prema citanju razvija sa slikovnicama.
engleski se moze uciti/uvjezbavati i sa npr. pocoyom na engleskom ili peppom.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 11:44   #184
nosorog, slažem se da se ljubav prema čitanju ne stvara nikako drugačije nego čitanjem.
ne čini li ti se dobni okvir od 3 do 6 jako velikim? kako može isti sadržaj biti primjeren 3-godišnjaku i 6-godišnjaku?
3-godišnjaci razvijaju interes za slova, ok. ali može li i treba li, 3-godišnjak prepoznavati prvi glas u riječi, pa to moći povezati s prvim napisanim slovom? o simultanom prevođenju neću ni pitati, recimo da ovo sve gleda na engleskom...
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 12:48   #185
A ja cu ponovo spomenuti velika i mala slova. Ne znam ucite li vi djecu paralelno i jedna i druga, ja samo velika za sada. A u crticu malo mala, malo velika. Pa onda objasni djetetu da l nije i, nego malo L.
Bar da se drze samo velikih slova.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4
cjepidlaka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 13:15   #186
meni je katastrofa kod takvog tipa crtica (mislim da sam vidjela i druge osim superwhy na tu foru) sto se ne mogu adekvatno prevesti.... da je cijeli crtic radjen po hrvatskom onda mi i ne bi bio toliko los, ali ovako uopce ne znam sto bi se moglo desavati u glavama toliko male djece. npr pita narator u crticu "sto se ovdje jede a da je na slovo L... ajmo, sto je ovdje na slovo L.... salata!". koliko dobro bi dijete trebalo baratati hrvatskim+engleskim+abecedom da moze povezati da je na slici salata koja na engleskom pocinje na L i da je to kao tocan odgovor. Po meni to moze tek stariji osnovnoskolac koji je dobro usvojio oba jezika i sve pojmove. A i stvari koje sadrzi taj crtic... ponukana temom sam otvorila par komada i u jednom djeci objasnjavaju sto su to tantrumi!? Lool
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2014., 14:52   #187
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
nosorog, slažem se da se ljubav prema čitanju ne stvara nikako drugačije nego čitanjem.
ne čini li ti se dobni okvir od 3 do 6 jako velikim? kako može isti sadržaj biti primjeren 3-godišnjaku i 6-godišnjaku?
3-godišnjaci razvijaju interes za slova, ok. ali može li i treba li, 3-godišnjak prepoznavati prvi glas u riječi, pa to moći povezati s prvim napisanim slovom? o simultanom prevođenju neću ni pitati, recimo da ovo sve gleda na engleskom...
ne cini mi se prevelik, a to je ionak okvirno.

ovo treba li 3.godisnjak prepozavati prvo slovo ili ne, nemam pojma, meni se zapravo riga na edukative crtice i sl., pa sam tu dosta subjektivna.
hocu reci, ako dijete spontano pokaze interes za slovo na puzzli, za slovo na svom ormaricu u vrticu (bilo prvo, trece ili zadnje), ili slovo na majci (vecina robe ima neke natpise), meni je to ok. moja je taj interes pocela pokazivati sa nepune 3. meni je to pitanje u rangu, sto je na slici (recimo da je slon)
dakle, dijete trazi da mu imenujes to sto vidi i za sto pokazuje interes.
A ako pise slon, ti procitas sva 4 slova, onda na kraju kazes cijelu rijec.
okruzeni smo natpisima, ne mozes to izbjeci.
pogotovo ako se djetetu puno cita.

al da joj idem ciljano prikazivati crtic ili igricu za ucenje slova,to ne bi.

Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
A i stvari koje sadrzi taj crtic... ponukana temom sam otvorila par komada i u jednom djeci objasnjavaju sto su to tantrumi!? Lool
hehe, i ja sam vidla taj

ma nije lose da znaju za tantrum.
ja to ne bih niti prevela.
al mi se ne svidja ugadjanje tom divu i izvoljevanje dok ne dobije sto hoce.
anyway, los, los crtic.

sretna sam sto imam samo CRO programe, a niti njih ne gleda (izmedjuostalog i zato jer mene uzasno uzasno smetaju reklame izmedju tih crtica)

a dobije dovoljno crtica na DVD-u, da moze sa klincima pricati o tome, da nije vrticki autsajder.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 12:20   #188
ja sam totalno aut, prvi put čujem za why i nikako ne mogu dokučiti tko zaista kupuje crtiće na dvd-u. pa nije da koštaju simboličnih par kuna nego onak 30.
mi imamo samo: hrt1, hrt2, hrt 4 (ne znam di je 3, postoji li) nova, rtl 1 (dvojku sam izbrisala koliko je retardirana a onaj rtl sa crtićima nismo nikad poštelali niti planiramo). doma? to isto treba izbrisat

i imamo youtube. saaaasvim dovoljno.
na tv-u imamo hard disk na koji nasnimimo pokoju pčelicu maju, pepu, fun with flupe, il tako nešto što bude u jutarnjim satima. i to je zaliha za da ima pogledati na tv-u.

do 1h crtića na dan. u 2 navrata, ne odjednom.

sve više od tog primjetim da loše utječe na raspoloženje. i počne tražiti još više. onda presječemo. ne, dosta je. umara oči i glavicu pametnu
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 15:31   #189
imas DVD-a po 9.99
dakle,cijena kave u bircu

ono sto ja ne volim kod tih dvd-a (ne samo ovih jeftinih),je sto su prepuni reklama "sakupi ih sve", budi cool uz....
i tako
onda mi je draze sakupiti crtice na manje popularne nacine, kako bih izbjegla pustaje reklama koje izbjegavam na tv-u

sa youtube ili sa nekim od onlajnsajtova sa crticima, je problem sto ako nemas dovoljno brz laptop i vezu, kvaliteta prezentacije je losa....frustrira, a i mislim da lose utjece na vid, mozak....
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 15:48   #190
Ček,na kupovnim dvdima ima reklama?? Mislila sam da nema...


Mučila se tipkati ovo jednim prstom u Lumiušestodvajs
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2014., 16:12   #191
meni su te reklame posluzile za edukaciju dugo ih nije dozivljavala uopce a kad je pocela onda je ocito i bila dovoljno velika da shvati moje objasnjenje
uglavnom, pohvatala je da reklame sluze da nas nagovore na kupimo nesto sto nam ne treba da bi oni koji to proizvode imali puno novaca
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2014., 09:33   #192
sad ste me sjetile jedne epizode pocoya u kojoj kit ima rođendan, svi idu na zabavu i ponesu mu darove: crtež, balon i kolač koji su sami ispekli. e to je edukativno.

kod nas je inače na svaku reklamu "hoćeš mi ovo kupiti?" - "da, hoću, ali kad budeš imao 5 godina" - "doblo onda, može". neki dan je htio kupiti "onu nalančastu kuću da bude naša i da mi tu živimo".
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 11:15   #193
Ovaj crtić je mom trogodišnjaku bio smiješan toliko da je u jednom trenutku legao na pod i smijao se. http://www.youtube.com/watch?v=rA4zrhP1WOg
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 11:33   #194
http://www.youtube.com/watch?v=107r69-f1FI

Ovo je crtić koji i mi odrasli volimo pogledati. Naša mala ga je obožavala, imamo (mislim) sve epizode spržene da DVD-u jer su nam bile preodlične.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 12:36   #195
nighfall ovo mi super izgleda
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 21:45   #196
Kod nas se vrte: pocoyo i tutitu na engleskom; traktor tom i tomica i prijatelji na hrvatskom; winnie the pooh na talijanskom; cars ovisi o epizodi

e sad, u zadnjih cca. 2-3 mjeseca najviše voli gledati:
- one klipove kada odmotavaju kinder-jaje, pa slažu igračku,
- pa kako slažu play doh plastelin
- pa igračke cars piste kako voze aute po njima
- kako slažu puzzle
i sl.

da li i vaša djeca to gledaju i što mislite o tome
evelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2014., 22:25   #197
Quote:
evelina kaže: Pogledaj post

e sad, u zadnjih cca. 2-3 mjeseca najviše voli gledati:
- one klipove kada odmotavaju kinder-jaje, pa slažu igračku,
-

da li i vaša djeca to gledaju i što mislite o tome
Ovo je mojoj maloj bilo jaaaako zanimljivo, upravo mi je bilo nevjerojatno da to može ponovno i ponovno gledati s jednakim oduševljenjem

Mandy, crtić mi je zakon! Mi smo ga otkrili kad je mala bila kojih 2 i pol godine, koji je to smijeh bio kad je gledala, uživala je i smijala se ko blesava. Ima odličnih epizoda (naravno i nekih manje zabavnih, ali svaka ima nešto za promisliti o tome). Kod nas još uvijek ima tjedana kad se samo on vrti.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 01:16   #198
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Ovaj crtić je mom trogodišnjaku bio smiješan toliko da je u jednom trenutku legao na pod i smijao se. http://www.youtube.com/watch?v=rA4zrhP1WOg
ovo je super crtic, ima preveden na srpski
(i super je prevod)
mi ga gledamo vec neke 2 godine


Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=107r69-f1FI

Ovo je crtić koji i mi odrasli volimo pogledati. Naša mala ga je obožavala, imamo (mislim) sve epizode spržene da DVD-u jer su nam bile preodlične.
ovo mi je otkrice, naravno, morala sam pogledati ja prije nego cu joj pustiti, predobro.
hvala


Quote:
evelina kaže: Pogledaj post
Kod nas se vrte: pocoyo i tutitu na engleskom; traktor tom i tomica i prijatelji na hrvatskom; winnie the pooh na talijanskom; cars ovisi o epizodi

e sad, u zadnjih cca. 2-3 mjeseca najviše voli gledati:
- one klipove kada odmotavaju kinder-jaje, pa slažu igračku,
- pa kako slažu play doh plastelin
- pa igračke cars piste kako voze aute po njima
- kako slažu puzzle
i sl.

da li i vaša djeca to gledaju i što mislite o tome
pocoyo je predobar crtic, moja je, u nedostatku epizoda na HR (a mislim da smo sve uspjeli skinuti), znala pogledati i na engleskom i na spanjolskom
tomica je zakon (al mi smo zaljubljenici u vlakove opcenito)
winnie the pooh vise citamo slikovnice, i gledali smo onaj dugometrazni (koji ima i audio CD-Velika potraga)
vidis, mogla bih potraziti, znam da mi je youtube nudio te crtice.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 15:04   #199
Quote:
evelina kaže: Pogledaj post
Kod nas se vrte: pocoyo i tutitu na engleskom; traktor tom i tomica i prijatelji na hrvatskom; winnie the pooh na talijanskom; cars ovisi o epizodi

e sad, u zadnjih cca. 2-3 mjeseca najviše voli gledati:
- one klipove kada odmotavaju kinder-jaje, pa slažu igračku,
- pa kako slažu play doh plastelin
- pa igračke cars piste kako voze aute po njima

- kako slažu puzzle
i sl.

da li i vaša djeca to gledaju i što mislite o tome
Ja sam mislila da ovo samo moj radi
Imao je fazu kad je samo htio gledati to otvaranje kinder jaja.
Mog je malo pustila Maša i medvjed. Vratio se svom najdražem Pingu-u i Poštar Patu. Voli i one Krpiće na rtl kockici.
Gala is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2014., 21:20   #200
Quote:
evelina kaže: Pogledaj post
e sad, u zadnjih cca. 2-3 mjeseca najviše voli gledati:
- one klipove kada odmotavaju kinder-jaje, pa slažu igračku,
- pa kako slažu play doh plastelin
- pa igračke cars piste kako voze aute po njima
- kako slažu puzzle
i sl.

da li i vaša djeca to gledaju i što mislite o tome
moj bi isto od selektiranog crtanog na youtube završio na onom autobusu koji pjeva na japanskom, kinder jaju, ili nekom clipu iz igrice gdje auto vozi naokolo.

a ono, premišljala sam se, sloboda izbora vs kvalitetniji, od strane majke odabrani sadržaj, pobijedilo je zadnje, skinula sam gomilu crtanih na hard pa može tamo odabrati (primjetiti kako ipak ima neku slobodu izbora! )

s tim da ponekad pita da bi gledao off road jeepove, pa mu to pustim. moram imati razumijevanja budući da svako malo kad upadnem u sobu mm-u koji radi, ulovim ga kako gleda off road jeepove
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:46.