Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2008., 09:59   #81
Quote:
Torcidas kaže: Pogledaj post
Nema zapečačivanja antenskog ulaza više to se ne radi od prije godinu i pol dana. Sada traže nešto totalno protuustavno... Da im ovjeriš izjavu u Javnog Bilježnika da ne posjeduješ RTV prijamnik sa jednom stavkom....



To znači da ti ljudi iz HRTa u bilo koje doba dana mogu doći u stan (kuću) i njuškati po njoj u potrazi za televizijom.....
Gle, ja se tu ne zalazem za krsenje zakona. Po meni, ako imas TV ili radio tuner, treba placati pretplatu. Ove glupsti sto ljudi izvode su po meni jadne.

Treba samo razlikovati TV uredjaj (ekran), od samog TV prijemnika. Ja mogu imati ekran bez tunera (mogu skinut konektor za antenu) i gledat MAXTV preko scarta i to tehnicki po ovom zakonu nije TV prijamnik i na to se ne placa pretplata. Evo ja imam 30'' monitor na racunalu, i u spavacoj sobi 37'' plazmu. Ako ja na njoj onesposobim antenski ulaz, kakva je razlika izmedju monitora i plazme? Imaju iste ulaze, DVI, scart, HDMI. Ako mi ne naplacuju na monitor, onda nema osnove ni da mi naplate na plazmu. A doma zbilja nemam ni jedan antenski kabel.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 10:07   #82
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Gle, ja se tu ne zalazem za krsenje zakona. Po meni, ako imas TV ili radio tuner, treba placati pretplatu. Ove glupsti sto ljudi izvode su po meni jadne.

Treba samo razlikovati TV uredjaj (ekran), od samog TV prijemnika. Ja mogu imati ekran bez tunera (mogu skinut konektor za antenu) i gledat MAXTV preko scarta i to tehnicki po ovom zakonu nije TV prijamnik i na to se ne placa pretplata. Evo ja imam 30'' monitor na racunalu, i u spavacoj sobi 37'' plazmu. Ako ja na njoj onesposobim antenski ulaz, kakva je razlika izmedju monitora i plazme? Imaju iste ulaze, DVI, scart, HDMI. Ako mi ne naplacuju na monitor, onda nema osnove ni da mi naplate na plazmu. A doma zbilja nemam ni jedan antenski kabel.
Ovo što si napisao si totalno u pravu. Ukoliko nemaš RTV prijamnik onda nemoraš plačati pristojbu. Zakon je definitivno zastario i očekujem brzu promjenu istoga po kojem će ti naplatiti pristojbu i na ekran i slično jer po novim tehnologijama i bez RTV prijamnika možeš gledati i pratit RTV programe.
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 10:07   #83
Quote:
Torcidas kaže: Pogledaj post

Quote:
dopuštam ovlaštenim predstavnicima Hrvatske radiotelevizije (HRT) nesmetano provođenje kontrole iznijetih činjenica te da sam upoznat da će HRT u slučaju odbijanja, odnosno onemogućavanja HRT-a u provođenju kontrole ponovno me prijaviti, odnosno teretiti za plačanje RTV pristojbe.
To znači da ti ljudi iz HRTa u bilo koje doba dana mogu doći u stan (kuću) i njuškati po njoj u potrazi za televizijom.....
Neznam kako to pravno stoji, nisam strucnjak, no po meni nekoj logici, ako nista ne muljas, nista te ni ne kosta da im das da pogledaju. Druga stvar je sto bi neki ljudi tu zeljeli imati TV prijamnik i krsiti zakon. A to ni u kojem slucaju ne podrzavam. Ako vam zakon ne pase, mozete podrzati program neke stranke koja ima drugaciju ideju u programu. Ako takve nema, mozete osnovati svoju. No zakon se mora postivati.
F10EXX is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 10:15   #84
Ja ne govorim o imanju ili nemanju RTV prijamnika (ne zaboravi na ovo Radio ili Televizijski prijamnik) bilo u stanu ili autu ili na mobitelu, ali govorim o odjavi RTV prijamnika gdje se traži nešto što nije baš zakonski..

Evo link na pročišćeni ustav u kojem u članku 34 piše:

Dom je nepovrediv.

Samo sud može obrazloženim pisanim nalogom utemeljenim na zakonu odrediti da se dom ili drugi prostor pretraži.
Pravo je stanara da on ili njegov zastupnik i obvezatno dva svjedoka budu nazočni pri pretrazi doma ili drugoga prostora.
U skladu s uvjetima što ih predviđa zakon, redarstvene vlasti mogu i bez sudskog naloga ili privole držatelja stana ući u dom ili prostorije te izvršiti pretragu bez nazočnosti svjedoka, ako je to neophodno radi izvršenja naloga o uhićenju ili radi hvatanja počinitelja kaznenog djela odnosno otklanjanja ozbiljne opasnosti po život i zdravlje ljudi ili imovinu većeg opsega.
Pretraga radi pronalaženja ili osiguranja dokaza za koje postoji osnovana vjerojatnost da se nalaze u domu počinitelja kaznenog djela, može se poduzeti samo u nazočnosti svjedoka.
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 10:18   #85
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Neznam kako to pravno stoji, nisam strucnjak, no po meni nekoj logici, ako nista ne muljas, nista te ni ne kosta da im das da pogledaju. Druga stvar je sto bi neki ljudi tu zeljeli imati TV prijamnik i krsiti zakon. A to ni u kojem slucaju ne podrzavam. Ako vam zakon ne pase, mozete podrzati program neke stranke koja ima drugaciju ideju u programu. Ako takve nema, mozete osnovati svoju. No zakon se mora postivati.
Da ali gledaj ovaj slučaj ti doma sa ženom (curom, ljubavnicom) u krevetu i ulete ti kontrolori HRTa i ti im moraš dati dopuštenje da ti njuškaju po cijelom stanu, zaviruju u ormare, spreme da vide imaš li negdje sakriven RTV prijamnik. Nije baš ugodno, a i protivno je zakonu Jer u slučaju da im ne otvoriš oni mogu procjeniti da si ih namjerno spriječio u onome što si sam im ovjerio da mogu raditi i onda ti ponovno naplate RTV pristojbu.
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 13:11   #86
Quote:
Vespazijan kaže: Pogledaj post
to je namet koji placa svatko tko ima televizor ili radio
a ako nemam tv ni radio nema ni osnove za naplatu pretplate, zar ne?
mislim ono stvarno nemam ni jedno ni drugo, ne muljam, nego to uopće ne koristim (?)
(isprika ako je pitanje već postavljeno, nisam čitala cijeli topic)

i što je na kraju s tim ulaženjem u stan? tip od kojeg sam ja kupila stan rekao je da je "odjavio pretplatu". ne znam što to znači, ali računi ne stižu i nitko mi ne kuca na vrata godinama. on je u drugom stanu i tamo plaća pretplatu. ja ne plaćam jer nemam radio i nemam tv. ne gledam i ne slušam. nemam kaj
a onda mi teta neka kuca na vrata i ona bi ušla da vidi imam li ja tv jer me netko anonimno prijavio ... kažem joj da ne može, ne objašnjavam zašto jer pobogu šta se bilo koga tiče kupam li bebu ili mlatim poštara bičem
kaže teta da ju nazovem na tajitaj broj da se dogovorimo kad će doći jer će mi u protivnom naplatiti kaznu.



kakvu kaznu? za kaj?
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 13:31   #87
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
////
a onda mi teta neka kuca na vrata i ona bi ušla da vidi imam li ja tv jer me netko anonimno prijavio ... kažem joj da ne može, ne objašnjavam zašto jer pobogu šta se bilo koga tiče kupam li bebu ili mlatim poštara bičem
kaže teta da ju nazovem na tajitaj broj da se dogovorimo kad će doći jer će mi u protivnom naplatiti kaznu.



kakvu kaznu? za kaj?
Blefira... ne nasjedaj....
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 13:33   #88
Sreća pa mi post nije obrisan.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 13:36   #89
Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
Neznam kako to pravno stoji, nisam strucnjak, no po meni nekoj logici, ako nista ne muljas, nista te ni ne kosta da im das da pogledaju. Druga stvar je sto bi neki ljudi tu zeljeli imati TV prijamnik i krsiti zakon.
Stan je ustavom zaštićena vrijednost i zna se tko ima pravo u njega ući. Nikakvi samozvani kontrolori ne spadaju u tu kategoriju.

Quote:
F10EXX kaže: Pogledaj post
No zakon se mora postivati.
Nitko ovdje ne govori o nepoštivanju zakona. Izjava "nemam ni radio ni televizor" je istinita dok netko u sudskom postupku pravomoćnom presudom ne dokaže drugačije.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 13:38   #90
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
kaže teta da ju nazovem na tajitaj broj da se dogovorimo kad će doći jer će mi u protivnom naplatiti kaznu.



kakvu kaznu? za kaj?
Kao što je rečeno - blefira. To im je način na koji nastupaju, jer pravnog nemaju. Cijeli sustav je zaostao iz doba kad su se ljudi u totalitarnom društvu plašili raznih "organa" i pred njima ponizno saginjali glave i otvarali vrata.

Kao što rekoh već više puta, javne fukncije televizije plačati iz državnog proračuna, lijepo država kaže što želi (koliko prijenosa Sabora, obrazovnog programa, opere i sl.), pa onda televizije kažu koliko to košta nađu se. Javna nabava. I lijepo država plati za npr. 2000 sati prijenosa Sabora godišnje određenih X kuna. A ne da netko uzme pretplatu i još ne gledamo zanimljiva zasjedanja popodne, jer tada treba vrtiti zabavne sadržaje uz koje idu i reklame...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 13:39   #91
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
a onda mi teta neka kuca na vrata i ona bi ušla da vidi imam li ja tv jer me netko anonimno prijavio ... kažem joj da ne može, ne objašnjavam zašto jer pobogu šta se bilo koga tiče kupam li bebu ili mlatim poštara bičem
kaže teta da ju nazovem na tajitaj broj da se dogovorimo kad će doći jer će mi u protivnom naplatiti kaznu.



kakvu kaznu? za kaj?
Blefira da nemože blefirati više.

Ukoliko je stvarno želiš pustiti u stan i riješit problem sakrij TV, radio, antenu pa čak i mobitel i ključeve od auta ukoliko išta od toga imaš i pusti je da pogleda.

Ukoliko neželiš nemoj je pustiti u stan je u Ustavu Hrvatske u stavku 34 biše da je dom nepovrediv i nikoga netrebaš pustiti u stan ukoliko ne želiš. Nemoj sa njom ništa više pričati osim ovoga jer oni često izvuku između riječi što im treba i onda to koriste kasnije. Isto tako ukoliko je prošli vlasnik i potpisao tako neki dokument on prestaje važiti u trenutku kada si ti kupila taj stan.
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 16:28   #92
Quote:
Torcidas kaže: Pogledaj post
Ukoliko je stvarno želiš pustiti u stan i riješit problem sakrij TV, radio, antenu pa čak i mobitel i ključeve od auta ukoliko išta od toga imaš i pusti je da pogleda.
ne želim ju pustiti u stan! zašto bih to željela? nepoznatu ženu pustiti u stan svašta
možda sam vjerski fanatik, pa ulazak u moj dom smatram ulaskom u moj osobni prostor, moj komadić hrvatskog zraka i parketa, koji dijelim s bliskim, pozitivnim ljudima koji se izuvaju u hodniku
pa poslije njene šetnje stanom ja dezinficiram i tjeram negativnu energiju danima a to mi se stvarno neda ???
zakaj ne
to je moje pravo, zar ne, Vojky?

ako imam pravo birati koga ću pustiti u stan onda biram da u njega ne puštam ljude koji rade u HRT-u. i šta će oni onda?
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 16:40   #93
Quote:
Torcidas kaže: Pogledaj post
Blefira da nemože blefirati više.

Ukoliko je stvarno želiš pustiti u stan i riješit problem sakrij TV, radio, antenu pa čak i mobitel i ključeve od auta ukoliko išta od toga imaš i pusti je da pogleda.

Ukoliko neželiš nemoj je pustiti u stan je u Ustavu Hrvatske u stavku 34 biše da je dom nepovrediv i nikoga netrebaš pustiti u stan ukoliko ne želiš. Nemoj sa njom ništa više pričati osim ovoga jer oni često izvuku između riječi što im treba i onda to koriste kasnije. Isto tako ukoliko je prošli vlasnik i potpisao tako neki dokument on prestaje važiti u trenutku kada si ti kupila taj stan.

Točno. Jednom mi je jedan nabusiti kontrolor pokušao ući u kuću jer je vidio onaj plavkasti odsjaj televizora kroz prozor. Zvoni na vrata, ja velim da nemam televizor, a on mi stavi ruku na rame, kao odmaknuti će me i veli: Jel slobodno pogledam ? I počne me kao blago gurati i ulaziti. S tom rukom neko vrijeme više nije mogao nikoga odgurivati, to garantiram, i još sam ga upitao, jel vam slobodno slomim ruku?
Psovao je, prijetio da će doći s policijom, vikao da sam ga ozlijedio i ja sam stvarno mislio da će doći s murijom, prošlo je otada već desetak godina i još uvijek niko nije došao
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 16:50   #94
mene je jedan o tih pokusao pregaziti , tj. proci kroz mene pod zastitom svete hrt iskaznice
nije radilo
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 12:35   #95
Lightbulb Mi smo mila majka

Je li istina da u BiH, odnosno u Crnoj Gori račune za TV spakiraju zajedno s računom za struju, i jednostavno - ako ne platiš recimo TV, dug ostaje, i oni ti isključe struju. Zamislite samo tog terora i države Zakona.
Pravo nije nužno i pravedno
__________________
franknostromo
nostromo75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 13:14   #96
zato treba imati jednog rexa u dvoru, koji samo razumije grizi/ne grizni, i amen...pa neka uđe u dvor...

radije budem tih 70kn dao gladnoj djeci, nego njima..nek si kodiraju programe i amen...

ili neka uvedu porez na krevet, stolac, stol...
CottonEyeJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 02:00   #97
Quote:
Torcidas kaže: Pogledaj post
Isto tako onaj uređaj za otkrivanje RTV prijamnika neki ljudi kažu da radi, ali nije pouzdan u neboderima gdje se na svakom katu nalazi par prijamnika nego je više pouzdan za privatne kuće gdje može otkriti TV signal, iako nisam baš uvjeren da bi to prihvatili na sudu.
Jel' zna netko više o tom uređaju. Negdje sam pročitao kako je to samo varka, jer je nemoguće očitati signal koji ti primaš iz antene u tv (uostalom, spojeno je kablom ), a antena ne šalje signale van, pa ih je i nemoguće uhvatiti (izmjeriti). Nije mi baš to s tim mjerenjem jasno, pa može li netko objasniti?

Quote:
Ljudi kažu da ukoliko imaš pretplatu na kabelsku ili maxtv i slično ukoliko dođe do suda postoji mogućnost da sutkinja presudi u korist HRTa jer zašto plačaš pretplatu ukoliko isto ne gledaš...

P.S. TV kartica je TV prijamnik i onda ti ona vridi kao televizija i plačaš pristojbu..
Hmmm... po tome ti TV kartica i MaxTV dođu na isto, jer oboje omogučuje prijam signala.

Quote:
Torcidas kaže: Pogledaj post
Da ali gledaj ovaj slučaj ti doma sa ženom (curom, ljubavnicom) u krevetu i ulete ti kontrolori HRTa i ti im moraš dati dopuštenje da ti njuškaju po cijelom stanu
Zašto bi im dao dopuštenje?

Quote:
Jer u slučaju da im ne otvoriš oni mogu procjeniti da si ih namjerno spriječio u onome što si sam im ovjerio da mogu raditi i onda ti ponovno naplate RTV pristojbu.
Od kuda ti to? Mogu oni procijeniti šta hoće, ali nemaju dokaza.

Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
a ako nemam tv ni radio nema ni osnove za naplatu pretplate, zar ne?
Mogu ti bubnut' pristojbu na kompjuter jer to omogućuje slušanje radija. (barem mislim tako.)

Quote:
mlatim poštara bičem


Quote:
kaže teta da ju nazovem na tajitaj broj da se dogovorimo kad će doći jer će mi u protivnom naplatiti kaznu.
kakvu kaznu? za kaj?
Ha, čuj, možda je ona bacila oko na tog poštara, pa...
Hmxhmx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 23:01   #98
pristojbu na kompjutor?
a da mi bubnu onda i pristojbu na mobitel jer i na mobitel mogu radio slušat?
alapača is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 08:22   #99
Quote:
alapača kaže: Pogledaj post
pristojbu na kompjutor?
a da mi bubnu onda i pristojbu na mobitel jer i na mobitel mogu radio slušat?
Po zakonu mogu isto tako...
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2009., 13:44   #100
Thumbs up

Pametnome dosta.[/QUOTE]dajte ljudi nebudite smješni uvaljajte neku kantu od telke na odjavu poslije ukopčate svoj tv.I uživajte nikog ne puštajte u objekat usput se dobro izderite na inkasatora da vas proglasi ludim i više vas nebu gnjavil.ajd budite smart kome je došla policija zbog neprijavljenog televizora.
kopirka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:22.