Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2007., 02:14   #201
ovo je cudno......upravo sam razmisljala o tebi
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 02:19   #202
Quote:
Una67 kaže: Pogledaj post
ovo je cudno......upravo sam razmisljala o tebi
Nije to ništa čudno Stalno misliš o meni


Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 02:55   #203
Quote:
Gulpa kaže: Pogledaj post
Nije to ništa čudno Stalno misliš o meni
ti si moja tiha patnja
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 03:02   #204
Nisi uvijek tako tiha

Gulpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 03:11   #205
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2007., 03:15   #206
Quote:
Gulpa kaže: Pogledaj post
Nisi uvijek tako tiha

__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 16:30   #207
Tisucu puta sam krenula pisati i odustajala...
Nebrojeno puta vas se sjetim...

Ono na cemu bih vam zahvalila - i tebi Una i Lei je uvid u vasu bol...
Tesko je kada poznajes nekoga kome se dogodila takva tragedija... Nikada nisam znala kako se postaviti, sto reci... sve uvijek zvuci isprazno...

Da li pitati kako su? Da li govoriti o necemu drugome? O cemu?
__________________
The face of a child can say it all, especially the mouth part of the face.
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 22:31   #208
Quote:
Babanroga kaže: Pogledaj post
Da li pitati kako su? Da li govoriti o necemu drugome? O cemu?

Vrlo dobro pitanje.
Ja cu ti reci iz moje perspektive.

Ljudi su cesto, u jednostavnoj zelji da pokusaju pomoci, jako ignorantni. Od komentara, recimo "kak to da je umrla?! pa ja sam cula za jednu...bla bla.....isto je imala rak i prezivjela je". Ili.... "jeste li sigurni da ste sve pokusali?!"
Iskreno, sa takvim spodobama se uopce vise ne upustam u razgovor. Sto se mene tice, nisu vrijedni zraka kojeg disu! (Da, dobro ste primjetili, takvi me kreteni ljute!!)

Dalje, meni je recimo jako odgovaralo sto su moje kolege, sa prijasnjih i sadasnjeg posla, organizirali ruckove, kad sam pocela raditi, tako da bih svaki dan od, otprilike, 12-14h bili negdje vani na klopi.
Pricali smo o svemu, upoznavali su me sa promjenama koje su se desavale, a kad bih pocela pricati (uglavnom o Najmilijoj) usutjeli bi i jednostavno me pustili da pricam (i dodavali mi papirnate maramice!).

Znaci, pokusavali su se ponasati sto je vise "normalno" u mom prisustvu. Isto tako nisu me sazaljevali jer znaju da je to zapravo ono sto mrzim najvise!!

Ako ne znas sto reci, mislim da je jedno najobicnije "zao mi je!" najiskrenije i najprihvatljivije.
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2007., 16:41   #209
Mojoj prijateljici je nedavno iznenada mama umrla.
Mene je to isto jako pogodilo i nekako sam bila totalno nesposobna prijateljici biti prijateljica, da joj bilo kako pomognem. Kao blokirana sam kad se o takvoj situaciji radi.
Uvijek se bojim da cu onog koji pati jos nekako vise povrijediti s nekom malom rijeci ili tako nekako.
A da nebi bila totalni luzer kao prijateljica, napisala sam joj pismo. Rekla joj da sam uvijek tu za nju i ako ima potrebe o bilo cemu pricat nek mi se javi.
I tako je bilo. Prekjucer me je nazvala

Draga Una, mislim da je ovo sto ti prozivljavas nezamisljivo tesko i bolno. Zelim ti svu snagu ovog svijeta da nades neki put da se uspijest nostiti s tom cinjenicom da ti tvoje Najmilije vise nema.
Uvijek misli na to da imas sina i muza, koji te vole i koji te trebaju. A tvoja Najmilija ce uvijek u vama i vasim srcima biti.
__________________
Nu nje sad...
Tijaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 02:10   #210
jos uvijek nisam izbrisala njen broj iz mog mobitela
gledam njene slike iz rujna prosle godine, tocno na dan kad joj je receno da odlazi....zauvijek

Boze.............................................. ................................
opet se vrtim u krug
pokusavam je vratiti snagom svojih misli i snagom svoje volje, a ne desava se nista!!!

pa bilo joj je samo 15 godina
toliko je bila lijepa i pametna i sposobna i duhovita i najbolja i najmilija i moja..........

necu ovo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 02:36   #211
A ja ti ponovo govorim (iako nema smisla jer ti ne slusas nikoga osim same sebe) da je ona tu, ali ne mozes ju viditi i osjetiti od toga sto si sama radis!
Kao sto sam se nekad molila da ona ozdravi tako se sada molim da ti napokon nades put!
Cini mi se da picis krivim smjerom, trazis nju u tjelesnom obliku, umjesto da shvatis i spoznas sebe. Tjelesno je Una samo jedan oblik postojanja, ako on nestane neznaci da je nestalo sve. Problem ce biti dok god ne shvatis da se ne radi o tom tjelesnom, da ono nije toliko vazno, da se tu ne radi o nasim/tvojim zeljama vec da postoji nesto puno dublje, vise, lijepse...dio toga cemo svi postati onoga dana kad to zasluzimo!
Vjerujem ti da boli da ti fali, ali nemoj na taj nacin.
Nadam se da se ne ljutis, nisam valjda zvucala grubo???
Al fakat trgni se i pocni slagati kockice, vidjet ces da ce bit bolje kad se probudis iz ovog horora!
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 03:30   #212
Quote:
bibobu kaže: Pogledaj post
......

Vrlo lijepo receno. Vjeruj da znam teoretski sto bih i kako trebala. Samo, prozivljavanje je nesto sasvim deseto.


(Kroz ovaj tvoj zadnji post si me podsjetila na mene, iz onog mog prethodnog, bezbriznog, opustenog zivota.)

Nedavno smo upoznali jednog gospona, 60 i neka godina, ubijena mu je kcerkica kad joj je bilo 9 godina, sad bi imala 23. I bez obzira na sve ove godine, bol nije nista manja, samo je on naucio (konacno, kako i sam kaze) balansirati tugu i bol.

Znas, nije to tako lako (kako izgleda) samo reci: "well, svi mi kazu da je ona posvuda oko mene, zato je vrijeme da prestanem tugovati". Vrlo dobra formula, ali neprimjenjiva. Trust me on that!!

Netko je vec napisao na jednom od topika kako je nama svima (koji smo u ovoj situaciji) jasno da su nasa djeca u Raju, ali mi ih ipak zelimo sa nama sto je duze moguce.

Ipak, hvala ti na javljanju.
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 07:39   #213
Draga Una!
Nemam dovoljno dobrih riječi kojima bih Ti mogao izraziti suosjećanje.
Tek danas pročitah Tvoju kalvariju.
Otac sam,dvoje djece,curica od 13 i momak od 18.
Plakao sam cijelo vrijeme čitanja.
Plačem i sad.

Drži se,budi jaka,budi hrabra.

Tvoj Anđeo je uvijek uz Tebe.
Smotani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 08:02   #214
O jadna Una!
Ne znam što ti reči, riječi ne mogu nikako ublažiti ono što osjećaš i tvoju bol. Svaka riječ je suvišna. Već sam ranije ti se javljala, kao i ostali ovdje. Svi ti želimo sve najbolje, da smogneš snage, da izdržiš... Normalno je da te sve tako jako još boli, boljet će uvijek. Ali, nadam se da će s vremenom bol barem malo splasnuti. Neće nikad prestati, ali će malo olabaviti. Svako malo će se javljati trenuci neizdrživi, podsjećati ti bilo što na nju. Plači, izbaci to iz sebe kad god možeš.

Bog te čuvao i tvoju obitelj!
7777777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 08:28   #215
Draga Una, nisam ti jos pisala, ali stalno citam. Virim uvijek da vidim kako si. A rijeci koje bi ti pomogle ionako nemam. Ne postoje valjda na ovome svijetu.

Samo sam htjela reci da mislim na tebe i nadam se da ce i za tebe uskoro doci dan kad ces moci "izbalansirati tugu i bol" koje nikad nece isceznuti posve. Vjerujem da ce ti Bog dati jos snage. Dovoljno za svaki novi dan.

Vjerujem da je Najmilija ponosna na tebe. I cuva te sa neba.

Ja ti se divim na snazi, jer ne mogu ni zamisliti koliko je treba da prezivis odlazak djeteta.

Draga Una, svi smo uz tebe!
Marelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 14:09   #216
Draga Una, stalno te čitam..nikad nisam smogla hrabrosti da ti i napisem nesto jer ne znam sto da ti kazem. Iskreno suosjećam s tobom povodom gubitka tvoje Najmilije i vjerujem da ti je tesko.
Imam prijateljicu koja je prije godinu dana izgubila brata u prometnoj nezgodi i ma koliko se god ja trudila da budem uz nju. Ona me je nesvjesno izgurala iz svog zivota. Prolila sam mnogo suza i odučila da ću je pustiti da se malo smiri. I uistinu prošlo je podosta vremena, nakon toga javila se i nasle smo se. Nisam znala sto bih joj rekla. Međutim shvatila sam da tu temu ne smijem izbjegavati, stoga pričamo o njenom bratu o uspomenama na njega i to je veseli. On uvijek zivi u njenom srucu i uspomenama.
Ovo sam ti napisala čisto da napravim kratku usporedubu.
Molit ću se za tebe da izdržiš i naučiš se zivjeti s tugom jer nazalost uvijek će biti pristutna.
Neka ti bog pomogne.
__________________

SUNCOKRET
SUNCOKRET9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 11:41   #217
Una,
javi se, pisi...
Nemas pojma koliko puta dnevno pomislim na tebe
__________________
Nek me vodi labud bijeli | kojeg pozna šumski svijet | il nek hladni vjetar veli | gdje je taj moj mali cvijet

Vjetar šušti, grane dira | pita cvijet gdje sniva sad | još mi srce nema mira | dođi cvijete, smiri jad
Lea12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 16:37   #218
prije jedno dva mjeseca posadili smo cvijece na grob
cisto da ne bude pre-pusto dok ne postavimo spomenik

inace, u AU je velika susa i restrikcija vode tako da nismo nista zalijevali....neki dan smo isli, nakon 3 tjedna

ljudi, nikad u zivotu nisam vidjela zbuncice cvijeca toliko rasirene i velike i guste i predivno zelene
a u dnu, kod nogu, neven.....jedno 20cm visok, prepun velikih narandzastih cvjetova
nisam puno plakala tada.....bila sam toliko sretna zbog cvijeca.....ako grob moze biti lijep, grob moje Najmilije je tada bio uistinu lijep
________________

isto tako, vec mi se desilo dva puta da je vidim u kuci......gleda me i smjeska se......ne zelim to niti analizirati......bila sam se sva istopila
________________

kako si ti Lea?!
pita li Alen za bracu?!
__________________
"She was my North, my South, my East and West,
My working week and my Sunday rest"
Una67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 16:38   #219
Baš sam danas mislila na tebe
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 16:41   #220
una,prekrasna si mama,uživaj u sijećanju i uspomenama na svoje dijete...iako je jako teško...mi samo možemo suosijećati sa tobom i čitati tvoje prekrasne postove..
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:05.