Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2017., 11:51   #221
Nije to tužba za na sud, neće te u zatvor trpat, nego tužba kojom ostvaruju pravo na ovrhu. Nećeš ić na sud, samo će ti doć Opomena pred ovrhu sa sudskim troškovima i ostalim i dobit ćeš malo vremena da podmiriš, pošto nećeš imat para doće ti ovršno rješenje, Fina će po njemu blokirat račun i postat ćeš dio statistike. Račun će bit blokiran, imat ćeš pravo otvorit onaj zaštićeni da spasiš dio eventualnih budućih primanja i tako sve dok ne otplatiš čitav dug, kamate i dodatne troškove postupka i deblokade računa. Sve ide prilično automatski. Ako već nemaš e-građanina otiđi na Finu i zatraži certifikat i e-pass pa ga aktiviraj da možeš bar donekle pratit stanje jer ti u e-pretinac šalju te obavijesti o blokadi/deblokadi/dugovanju.
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 12:34   #222
Aha, tako znači. Valjda ti sudski troškovi nisu veliki.
Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 14:25   #223
Na nedopušteno prekoračenje banka obračunava zakonsku zateznu kamatu koja trenutno iznosi 7,41% godišnje.

Odvjetnički i javnobilježnički troškovi ovrhe na iznos od 10000kn su ti:

Naknada nastalih troškova postupka za:
 sastav prijedloga ................................................. 750,00 kn
 + PDV (25%)............................................. ............ 187,50 kn
 javnobilježničku nagradu...................................... 330,00 kn
 PDV (25%) .................................................. .......... 82,50 kn
 stvarne izdatke odvjetnika(Tbr.44)......................... 30,00 kn
 + PDV (25%)............................................. .............. 7,50 kn
 javnobilježnički trošak........................................... . 30,00 kn
 +PDV (25%) .................................................. ......... 7,50 kn
Ukupno .................................................. ................... 1.425,00 kn

Predvidivi trošak postupka za:
 potvrdu pravomoćnosti i ovršnosti ......................... 30,00 kn
 +PDV (25%) .................................................. ......... 7,50 kn
 pribavu potvrde prav. i ovršnosti .......................... 250,00 kn
 + PDV (25%)............................................. ............ 62,50 kn
 sastav prijedloga za dostavu rješ. na provedbu ..... 375,00 kn
 + PDV (25%)............................................. ............ 93,75 kn
 naknadni otpravak rješenja .................................... 30,00 kn
 + PDV (25%)............................................. .............. 7,50 kn
Ukupno .................................................. ...................856,25 kn
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 23:05   #224
I koliko je inače vremenski rok da to platim? Jer ja ću to moć platit tek kad se zaposlim a to može biti i za 4, 5 mjeseci. I što onda?
Twutar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 00:44   #225
Daj čovječe odi do banke, sjedni s osobnim bankarom i vidi kako se to može riješiti. Nitko ovdje nema kristalnu kuglu.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2017., 10:33   #226
Više ti se isplati otići i razgovarati u banku i potpisati sporazum o otplati minusa na 12 rata - to ti je automatski poček od mjesec dana do naplate prve rate.
Možda nećeš naći odmah posao, ali to ti za mjesec dana odgađa i sudske i javnobilježničke troškove, a dosta je to para - po ovom izračunu odozgo, još 10% na cijeli iznos duga, a šansa za neki posao, makar na crnjaka, ipak postoji. U tom slučaju samo trebaš uplaćivati na svoj tekući (to možeš i s bankomata) i oni će se namirivati. Opomene i ovrha dolaze tek kad ti se spoje dvije neplaćene rate (dospijeće + 15ak dana) u principu (to će bolje znati Dube), plus si pokazao dobru volju, a to ponekad pomogne što se tiče odnosa službenika prema tebi.
Problem bi mogao nastati ako nemaš odmah ovih 150 kuna da pokriješ nedozvoljeni - glupo mi je da ti to govorim, ali ako ima ikakve šanse da ih nađeš, pokušaj, jer ti bez toga možda ne budu mogli ugovoriti ovo na rate

Sretno.
__________________
"mislim meni je ovo samo dokaz da matematika kakvu se nauči u školama, da je netočna..a onda se to odražava da pogrešno razmišljate. " Hvaljen Isus i Crvenkapica!
jevgenija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 15:58   #227
Sto se dogadja kada banka ne uspije naplatiti dug, niti je moguce izvrsiti ovrhu jer duznik ne posjeduje pokretnu i nepokretnu imovinu?

Recimo da je dug nastao 2009 u iznosu od 5000kn, duznik nedugo zatim vise nije u mogucnosti raditi (zatvor, bolest,..) i vracati dug ?

Na koliko je danas narastao dug?
Instrumental is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2017., 16:38   #228
Dakle 5000 je osnovica, 8 godina..ako je zatezna ajmo reći 12%...dug je oko 12300, to je bez sudskih troškova i troškova ovrhe.
klavkalas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 21:44   #229
Bok, imam pitanje, ako je netko bio u slicnoj situaciji. Prijavljena sam na određeno, do povratka radnice na posao. Odobren mi je minus nakon prve plaće. U 11.mjesecu sam trebala donijeti potvrdu da mi je produžen ugovor. Otisla sam u banku vidjeti trebam djelatnici li donijeti još neke papire i djelatnica na šalteru mi je rekla da je bitno da donesem tu potvrdu do kraja tekuće godine jer sustav automatski prepoznaje redoviti priljev novca, da bih prije par dana vidjela da mi je minus ukinut s 31.1.
U banci su mi rekli danas da oni tu ne mogu ništa iako sam donijela potvrdu prije mjesec dana i vidljivo je da nije bilo prekida u priljevu, čak mi se i povećala placa. Oni ne znaju hoće li sustav prepoznati priljev i odobriti minus s 1.2. Ponudili su mi obrocnu otplatu ili da čekam 1.2. Ne znam što napraviti, minus mi dobro dođe kad mi.iznenada zatreba plus mogucnost obročnog plaćanja.
Primabalerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2018., 22:58   #230
Mislim da bi se to moralo moći "ručno" produžiti. Ili, ako plaće idu pod odgovarajućom šifrom, sustav bi to trebao napraviti automatikom.

Odi traži voditelja poslovnice pa se posavjetuj s njim.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 01:21   #231
Question

Djelatnik mi je rekao da ne može ništa ručno jer sve ide automatikom sustava iz Zagreba. Spomenula sam i zahtjev jer sam vidjela u topicu da se spominjalo. On ne zna ni otkad bi onda sustav prepoznavao moje plaće kao novo zaposlenje za eventualno novo odobravanje minusa, od 11.mjeseca, 12. Ili od 2. Baš sam se iznenadila na toliku količinu neodređenosti.
Ispričavam se na ovom zbunjenom smajliću gore, ne snalazim se još
Primabalerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 05:15   #232
Svašta. Možda se javi netko pametniji po tom pitanju pa nas prosvijetli

Koliko znam sustav prepoznaje redoviti priljev i ako je plaća rasla nema razloga da se minus smanji ili ukine. Ja bi tražila voditelja, djelatnici često nemaju pojma.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 11:40   #233
Pozdrav, imam jedno pitanje vezano za minus na tekućem računu u PBZ-u i promjenu poslodavca. Ne mogu nigdje naći da je netko imao ovo situaciju, pa molim za pomoć ako netko zna.

Imam dopušteni minus u PBZ-u, koji sam naravno iskoristila ulazeći u minus i plaćajući na rate. Nisam ušla u nedopušteni minus. U PBZ-u se minus i rate otvaraju tako što se donese potvrda od poslodavca u kojoj je vidljiv rad na neodređeno.
Ja bih mijenjala posao te ću na novom poslu sigurno dobiti probni rok od 6 mjeseci i 6 mjeseci neću imati ugovor na neodređeno. Što se u tom slučaju događa s računom? Zbog minusa će mi blokirati račun? Banka će sigurno vidjeti promjenu uplatitelja plaće te će sigurno tražiti potvrde poslodavca, koju ja neću moći u tom trenutku dostaviti, i što onda? Blokada, ovrha? Ili idu po principu - ako ide plaća, ide i minus i nema promjena?

Pomagajte jer ne znam koga više da pitam, a banci ne vjerujem.
lalaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 11:44   #234
Do kada ti je odoben minus? U najgorem slučaju ćeš se ići dogovoriti o obročnoj otplati minusa. Ako imaš i kredit ili kartice u pbzu, morat ćeš raditi reprogram svega. Sve ti piše na m ili net bankingu što se minusa tiče. Pa vidi da li ti je produljen, ukinut ili što i javi se u poslovnicu ako dođe do ukidanja.
klavkalas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 11:58   #235
Minus je odobren do 1. 4. 2018., a kredita nemam niti druge kartice.
Samo dug na tekućem i obročne otplate do kraja ove godine, ali sve u dopuštenim granicama. Taj datum ostaje takav ili se mijenja ako banka vidi da sam se zaposlila u drugoj firmi u veljači?

Dakle, moguće je je otplatiti dug na rate? To je dobro. A hoće li doći do blokade računa zbog dugovanja iako će ići uplata plaće na račun?

Hvala puno na odgovorima, ovo me malo smiruje.
lalaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 12:56   #236
Ako je minus odobren do 1.4. onda ćeš tijekom veljače vidjeti na netbankingu i/li mbankibgu I na izvodu najavu novog iznosa prekoračenja od 1. 4.nadalje

Ako imaš priljev po osnovi plaće na račun konstantno ne bi trebalo biti problema bez obzira što je iz druge firme.

Jedino te ovi u PBZ kad I ako skuže da je druga firma mogu tražiti potvrdu za neodređeno. Ako je u pitanju određeno onda ćeš možda morati dostaviti novu potvrdu ili ugovor nakon što prođe taj rok do kojeg si na određeno.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 12:59   #237
Ne moraš se bojati, ako ti se nekim slučajem i ne produži minus, iako zbilja ne vidim razloga zašto ne bi, banka te o tome obavijesti na vrijeme, kao i o mogućnosti otplate tog minusa do 12 mjesečnih rata uz kamatu koja vrijedi za minus. Tada se trebaš javiti u poslovnicu prije nego ti minus istekne. Nema nikakve blokade računa, ne brini.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 13:14   #238
Hvala od srca na odgovoru i trudu.

Sad se lakše diše.

Note to self: Minus što manje koristiti.
lalaba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 13:24   #239

No frks

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 14:02   #240
[QUOTE=JayDeena;67389237]Svašta. Možda se javi netko pametniji po tom pitanju pa nas prosvijetli

Koliko znam sustav prepoznaje redoviti priljev i ako je plaća rasla nema razloga da se minus smanji ili ukine. Ja bi tražila voditelja, djelatnici često nemaju pojma.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk

To je kao paradoksalna situacija,sustav je zabilježio prekid rada a plaća je sjedala normalno kao i dosad. Teško mi je povjerovati da oni tu ne mogu ništa baš :/
Primabalerina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:58.