Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2009., 20:38   #61
Koliko je meni poznato kupac može vratiti ispravan proizvod samo u slučaju daljinske kupnje, npr. preko interneta i sl. Ako je proizvod kupljen klasično, u trgovini, i ispravan je kupac nema pravo na povrat proizvoda. Većina trgovina ipak daje rok od sedam dana u kojem možete vratiti proizvod, ili ga barem zamjeniti za neki drugi, i u slučaju da je proizvod ispravan. Ako je proizvod neispravan onda kupac ima pravo povrata, ali mislim da mora imati dokaz da je proizvod uistinu neispravan. Zato trgovci prvo šalju kupca neispravnog proizvoda u servis po odobrenje o zamjeni, pa tek onda mijenjaju proizvod.
__________________
Bolje nečastan uzmak nego častan poraz.
ottogrunf1973 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 22:35   #62
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Danas sam u Mani kupila pidžamu za moju curicu i još jednu komplet trenirku,kako sam kupovala bez nje pitala sam prodavačicu dali mogu zamijeiti robu,ona je rekla da bez problema..i za 15 minuta morala sam se vratiti jer maloj ta nije bila dobra,pokušavala sam naći neku koja bi joj pristajala trenerku,ali bez uspijeha.Uljudno sam prodavačicu pitala dali bi mi mogla vratiti novac jer maloj ništa ne paše,na što je ona odgovorila:mi ne vraćamo novac,ja rekoa kako ne?Ona je rekla TAKVO JE KOD NAS PRAVILOE sad na potrošačkom kodu sam čula da kupac ima pravo na povrat novca ukoliko je nezadovoljan,pa me zanima dali netko zna kako to točno ide,kome se obariti..jer zvuči mi nevjerojatno da mi nakon 15 minuta nisu htjeli vratiti novac,kome da se obartim ,molim vas za savijet i pomoć,ovih dana mi se redaju samo pehovikakav jer zakon
Nažalost, ovisi o dobroj volji trgovine.
Ja sam se na svom primjeru (Esprita) uvjerila da iste nemaju.
Iako, probaj tražiti broj reklamacija, voditelja poslovnice, dignut frku štagod. Nemaš kaj za izgubiti.
-Iva- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 22:50   #63
a zasto bi dizala frku? trgovac koji proda ispravnu robu nije kriv sto ona kupcu ne odgovara. moze se zamijeniti, ali zasto bi se dizala frka jer se ne moze dobiti povrat novca?? nije napravljeno nista protuzakonito.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2009., 21:29   #64
Na Vemilovim računima vam dolje na dnu piše: da jednom kupljenu robu ne možete vratiti u trgovinu zbog kvara, već se obratite nadležnom servisu. Naravno to sam skužila tek doma. Kupila sam LG tel. i to izložbeni aparat. Ne znam da li sam imala pravo na popust budući je to bio zadnji model i skinut s police gdje je danima i satima bio uključen. Znači da ima dosta sati rada. Jesam li u pravu?
__________________
Zlatkica
zlatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 00:10   #65
Quote:
Robby kaže: Pogledaj post
a zakon (ZOO) za rok u kojem je prodavatelj dužan popraviti proizvod upotrebljava naziv jamstveni rok. Dakle, jamstveni rok je zakonski rok. Ako je jamstveni rok 45 dana, to je taj rok zakonski rok.
Robby...lupetaš gluposti ti i nemoj se bahatiti ubuduće. ako misliš da je netko u krivu to lijepo reci - po mogućnosti ako si ti barem malo u pravu!

jamstveni rok je ugovorni rok i TOČKA!

trajanje zakonskog roka je propisano zakonom (npr. rok za podnošenje odgovora na tužbu (8 ili 15 dana), prekluzivni i zastarni rokovi - ako uopće znaš što to znači). zakonski se rok ne može niti produžiti niti smanjiti - on traje onoliko koliko propisuje zakon (u satima, danima, mjesecima, godinama). I TOČKA

jamstveni rok za popravak ti daje prodavatelj odnosno proizvođač u trajanju KOJEM ON ODREDI A NE ZAKON (RAZUMIJEŠ?????????) ***zakon tek štiti potrošaća da taj rok ne bude nerazumno dug

ZAKON dakle samo prisiljava prodavatelja/proizvođača da se drži tih uvjeta koje je ugovorom o kupoprodaji sa kupcem prihvatio (jer bez kupoprodaje se ne izdaje jamstveni list)
weaponofchoice is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.01.2009., 12:59   #66
Quote:
-Iva- kaže: Pogledaj post
Nažalost, ovisi o dobroj volji trgovine.
Ja sam se na svom primjeru (Esprita) uvjerila da iste nemaju.
Iako, probaj tražiti broj reklamacija, voditelja poslovnice, dignut frku štagod. Nemaš kaj za izgubiti.
poslala sam u četvrtak još mail u tajništvo ali ni a ni be-nisu mi uopće odgovorili,tako da sam se pomirila s tim,drugi put na miru u shoping,tako ti je to kad kupuješ na brzaka....
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 18:24   #67
tu se dosta šara od problema do problema.Za nekog gore..Vemil i slično,Prodavatelj je dužan preuzeti pokvarenu robu i isto tako ju nakon popravka predati kupcu.U praksi se to izbjegava jer kad trgovac predaje robu na servis pod jamstvom onda to duže traje nego kad to učini kupac
aammaatteerr is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 18:09   #68
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Danas sam u Mani kupila pidžamu za moju curicu i još jednu komplet trenirku,kako sam kupovala bez nje pitala sam prodavačicu dali mogu zamijeiti robu,ona je rekla da bez problema..i za 15 minuta morala sam se vratiti jer maloj ta nije bila dobra,pokušavala sam naći neku koja bi joj pristajala trenerku,ali bez uspijeha.Uljudno sam prodavačicu pitala dali bi mi mogla vratiti novac jer maloj ništa ne paše,na što je ona odgovorila:mi ne vraćamo novac,ja rekoa kako ne?Ona je rekla TAKVO JE KOD NAS PRAVILOE sad na potrošačkom kodu sam čula da kupac ima pravo na povrat novca ukoliko je nezadovoljan,pa me zanima dali netko zna kako to točno ide,kome se obariti..jer zvuči mi nevjerojatno da mi nakon 15 minuta nisu htjeli vratiti novac,kome da se obartim ,molim vas za savijet i pomoć,ovih dana mi se redaju samo pehovikakav jer zakon
samo da vam javim da sam im bila isti dan poslala mail u upravu i da su me danas nakon nekoliko dana konaktirali i beskrajno se izvinjavali i rekli da će mi vratiti novac,a ja njima robu iako im to nije pravilo,kao...ja mislim da se to desilo jer imam pravo na povrat novca kao nezadovoljni kupac.....a eto da znate da se i to ostvarilo
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 18:15   #69
ne, to se dogodilo jer je to njihova dobra volja i shvacaju da ce tako zadrzati kupce.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 19:11   #70
Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
ne, to se dogodilo jer je to njihova dobra volja i shvacaju da ce tako zadrzati kupce.
u svakom slučaju drago mi je da su tako postupili...
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 22:09   #71
kutna garnitura

Bok svima. prvi put pišem na nekom forumu pa ako sam što krivo postao isprika.
Imam sljedeći problem: prije mjesec-dva smo (supruga i ja) kupili kutnu garnituru u Solidumu (Radočaj) za cca 7k. Nakon 7-8 dana smo reklamirali istu smatrajući sa kutna nije istih karakteristika kao i ona koja je izložena u salonu. Uredno smo to prijavili te dobili pismenu obavijest o njihovom zaprimanju prigovora. Kako je ležaj na kutnoj izrazito neudoban te je spavanje isto kao i spavanje na drvenoj ploči želimo kutnu vratiti ili barem dobiti povrat dijela novca. Vlasnik je bio na uviđaju i tvrdi da nema govora o povratu i da je po njemu kutna upravo onakva kakva treba biti - savršena. To što je tvrdo to je zdravo i on ne vidi nikakv problem. Bili smo u par navrata u salonu te tamo isprobavali izloženi model (koji je tamo svega 3 mjeseca) i osjeti se razlika. Niti nakon mjesec i pol dana kutna nije omekšala... Kako na istoj spavamo ne moram ni pričati koji je psjećaj kada se ujutro budite speglani i ukočeni.
Ima ko kakav savjet?
Unaprijed hvala.
majmot12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 12:43   #72
Prijevara pri kupnji preko internet oglasa. Neispravan uređaj.

E ovako kupio sam jedan tehnički uređaj i kada mi je dosao kuci nisam ga mogao upaliti, pa sam kontaktirao lika koji mi ga je prodao. i on mi rekao sta da naprvim pa kao ne proradi da ga vratim.

Nije proradio pa sam ga vratio - i kada ga hje dobio rekao mi je da sam ga otvarao i da sam ga ja pokvario.

Priznao mi je da mu prije slanja nije radio ali je kao proradio kada ga je stavio puniti.

Koje su mi opcije osim prijava policiji i ima li to nekakve koristi?

Ako ga na sud dali ce mi se isplatiti jer nije o velikim novcima. i mloljetnik je on.

znam njegovu adresu ali ono nema koristi da ga prelom jer cu jos ja u zatvor zbog budale.

Koje su mi pravne opcije?
duffy5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 17:47   #73
HG Spot!!!

Imam jedno pitanje na koje nisam naso odgovor u ovoj temi!!!
Naime prije otprilike godinu dana kupio sam u HG spotu odredjeni "hardver"koji ima jamstvo 24 mjeseca, Unutar jamstvenog roka isti se pokvario i dao sam ga u trgovinu (HG spot) da ga salju na servis, to je bilo 15.12.2008. do dan danas nisu ga poravili i kazu da cekaju da dodje novi. Posto je meni taj dio trebao kupio sam novi i koristim se s njim tako da mi taj koji je na servisu netreba. Dali imam pravo na povrat novaca posto je proslo vec vise od 45 dana propisanih jamstvenim listom?
Hvala na odgovorima!!!
__________________
503 Service Unavailable
my_name is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 22:16   #74
ne, nakon 45 dana oni ti izdaju novi uređaj ili povrat novca (aj pogodi što ćeš dobiti od hgspota )
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona

Zadnje uređivanje Katrin : 06.02.2009. at 11:44.
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 13:42   #75
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ne, nakon 45 dana oni ti izdaju novi uređaj ili povrat novca (aj pogodi što ćeš dobiti od hgspota )
Evo da javim sta sam uspjeo napraviti sa HG spotom!
Nakon mog posta zvao sam udrugu za zastitu potrosaca koji mi nisu ama bas nista znali rec (totalno nezainteresirani). Nakon toga sam otisao u poslovnicu HG spota i rekao voditelju da sam razgovarao sa udrugom i sa drzavnim inspektoratom (NISAM) te mu rekao da sam dobio informaciju da imam pravo na povrat novaca. Ovaj je promjenio pricu i zvao nekog u ZG i nakon razgovora s njim rekao da ce mi se javit drugi dan! Nije me zvao pa sam opet otisao u HG i digao glas! Nakon pola sata me poslovodja zvao i rekao da mi salju novi uredjaj na sta sam odgovorio da me ne zanima i da hocu novac!
Da sad ne pisem sve detalje nakon jos dva dana natezanja dobio sam mogucnost kupovine neke druge robe u vrijednosti tog mog uredjaja umanjenog za neki postotak!Znaci platio sam 815 Kn a oni mi priznaju 730 Kn!
Opet sam popi... i rekao da me nadr... i nakon par teskih rijeci dobio 730 kn u robi i ostatak u novcima! Navodno je radnik iz svog novcanika izvukao razliku!!! Ako je tako zao mi je decka i razmisljam o tome da odem pa da mu vratim novac!!!
__________________
503 Service Unavailable

Zadnje uređivanje Katrin : 06.02.2009. at 11:44.
my_name is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2009., 23:54   #76
Što ako ti HT pošalje račun koji nema veze s pameti?

Zanima me čisto hipotetski (jer se dešava) šta ako ti HT pošalje račun za tel. s ispisom brojeva koje nisi zvao?. Moraš ga platiti, pa se onda žaliti upravi vodovoda (šala mala), ht obično viče ako sumnjaš na prijevaru obrati se policiji, a policija da je to nadležnost HTa.
Uz to čitam na jednom forumu da je NN (korisnik flat rate ADSLa) primio račun za isti na iznos 3.600 Kn?
E sad šta ako se to dogodi nekome od nas?
Koje su nam opcije?
Mamaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2009., 09:58   #77
nažalost vrlo je vjerojatno da ti je čovjek stvarno morao dati iz svog đepa

očito se ne radi o zg, vrlo vjerojatno su oni franšiza hg spota tak da i njih hebu i ovi iz zg i ti tamo
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona

Zadnje uređivanje Katrin : 06.02.2009. at 11:45.
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 01:43   #78
Pozdrav svima!

Ukratko, riknula mi je grafička kartica (pod garancijom) koju će mi uskoro zamijeniti novom. Zanima me da li imam pravo na novu garanciju? Garancija za staru grafičku ističe za nekoliko dana pa mi je malo suludo dobiti nov proizvod koji praktički neće biti pod garancijom. Što zakon kaže po tom pitanju? (u dućanu su mi rekli da nemam pravo na novu garanciju).
moonlight2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 16:59   #79
Quote:
moonlight2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Ukratko, riknula mi je grafička kartica (pod garancijom) koju će mi uskoro zamijeniti novom. Zanima me da li imam pravo na novu garanciju? Garancija za staru grafičku ističe za nekoliko dana pa mi je malo suludo dobiti nov proizvod koji praktički neće biti pod garancijom. Što zakon kaže po tom pitanju? (u dućanu su mi rekli da nemam pravo na novu garanciju).
Meni su u Vipu gdje sam kupila mob.kad mi je stari crknuo unutar garancije,dali novi i novu garanciju što bi značilo da te gospodin u trgovini mali zejebav..lijepo ti njemu reci da ti imaš na to pravo a po kojem zakonu ja neznam,ali znam da imaš kada sam ja dobila nov mob i novu garanciju od godinu dana
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 18:41   #80
Quote:
moonlight2 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Ukratko, riknula mi je grafička kartica (pod garancijom) koju će mi uskoro zamijeniti novom. Zanima me da li imam pravo na novu garanciju? Garancija za staru grafičku ističe za nekoliko dana pa mi je malo suludo dobiti nov proizvod koji praktički neće biti pod garancijom. Što zakon kaže po tom pitanju? (u dućanu su mi rekli da nemam pravo na novu garanciju).
imas pravo na novu garanciju ako se radi o zamjeni. zakon koji se odnosi na to je zakon o obveznim odnosima.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.