Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2008., 17:08   #201
dobar dan ,
kao sto reče netko prije mene,nova sam u postanju,stara u čitanju.
moj potomak sad broji 7 mjeseci i 13 dana.
već par mjeseci ima novu foru.spava,oke zatvorene,rukice položene pored glave i urla li ga urla.katkad pomaze caj,katkad flašica,katkad nista.ako se razbudi nije loše volje,ali bi se igrao.ako ja skomim pored njega e,onda je dernek.problem-muž je na terenu pa solo sve rijesavam i moram priznati-NE MOGU VIŠE!
to nije 4-5-6 puta po noći.to je svakih pola sata.počne oko ponoći a u 6 je generalno budjenje.kućne papuče mi više nemaju đona jerbo noge od poda odvojiti ne mogu!po danu spava 2 puta po 15 minuta.ako.
i baciše me u očaj onih par postova tipa-moj je 4 godine star i jos ne spava.
buuuuhhuuuuhuhu
nego,jel može oglas?
traži se dadilja koja pati od nesanice!
pozdravi svim nenaspavanim roditeljima!
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 23:16   #202
Quote:
moment kaže: Pogledaj post
dobar dan ,
kao sto reče netko prije mene,nova sam u postanju,stara u čitanju.
moj potomak sad broji 7 mjeseci i 13 dana.
već par mjeseci ima novu foru.spava,oke zatvorene,rukice položene pored glave i urla li ga urla.katkad pomaze caj,katkad flašica,katkad nista.ako se razbudi nije loše volje,ali bi se igrao.ako ja skomim pored njega e,onda je dernek.problem-muž je na terenu pa solo sve rijesavam i moram priznati-NE MOGU VIŠE!
to nije 4-5-6 puta po noći.to je svakih pola sata.počne oko ponoći a u 6 je generalno budjenje.kućne papuče mi više nemaju đona jerbo noge od poda odvojiti ne mogu!po danu spava 2 puta po 15 minuta.ako.
i baciše me u očaj onih par postova tipa-moj je 4 godine star i jos ne spava.
buuuuhhuuuuhuhu
nego,jel može oglas?
traži se dadilja koja pati od nesanice!
pozdravi svim nenaspavanim roditeljima!

Znaš onu reklamu:
-"Znam kako vam je!"
-"Ne neznate."
-"O da, znam!"

Imam dvoje i s oboje ista priča! Ali s prvim je 4-5 mjeseci ( mislim 4-5 puta 30 dana) bilo neizdrzivo ja neznam kako sam ostala normalna eto tako kao kod tebe do ponoć tako tako a nakon ponoć do 6 svakih 5 j.....h minuta (oprostite na izrazu), a bio je dana kad bi par sati zvao svako pola minute to je bilo MUČENJE. Ja nisam znala što je krevet! A u 6 sati na noge lagane, kao zeko! A sa drugim je isto al tu bome idem linijom manjeg otpora pa kad je uhvati guram bocu mljeko i uglavnom nastavi bar sat vremena nakon toga pa onda malo soka i tako!!!
Drži se sve će to proći!!!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 09:34   #203
Quote:
crvena ruža kaže: Pogledaj post
Znaš onu reklamu:
-"Znam kako vam je!"
-"Ne neznate."
-"O da, znam!"
!!

A nastavak ide:

- "Ali, uopće ne izgledate nenaspavano!?"
- "To je zato što sam uzela speed"
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 10:19   #204
Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
A nastavak ide:

- "Ali, uopće ne izgledate nenaspavano!?"
- "To je zato što sam uzela speed"
kaj ti imas protiv coldrexa

nego, te@, fakat, kaj papa malicka za veceru? ili moram ic nadoknadjivat po topicu?
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 11:18   #205
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
kaj ti imas protiv coldrexa

nego, te@, fakat, kaj papa malicka za veceru? ili moram ic nadoknadjivat po topicu?
Sori, ma i to je problem. Mislim jelo općenito. Za večeru hoće oko pola 8 - 8 npr. čokolino, al to jedva bude 120 ml čokolina onako malo gušće ili dukatino jogurt s keksom. Onda pred spavanje još deci mlijeka pojačam joj malo sa keksom.

Inače mi na jedvite jade i tešku muku pojede malo povrća, meso ni čut - samo ako je dobro zakamuflirano i ako je hrenovka ili otprilike jedno pola one vražje hippove teglice s puretinom/piletinom.

Oće jest voće koliko hoćeš i sve mliječno (griz joj se baš nije svidio al možda bi trevala ustrajati) a posebno voli jogurte.

Ja sam joj čak jedno vrijeme davala oko 8 cijelu bananu smiksanu sa deci bioaktiva i keksom, to je stvarno bila kalorijska bomba. I opet je tražila mlijeko po noći.


Kad je gledam, nije mršava - ima 11 kila na 85 cm, ali nije mršava ima čak i malu škembicu. Ali ima problem sa željezom, naravno.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 11:22   #206
zar banana nije teška za navečer?
i uopće voće može tako kasno?
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 11:26   #207
Quote:
šiljo kaže: Pogledaj post
zar banana nije teška za navečer?
i uopće voće može tako kasno?
Ma i ja sma se prvo toga plašila. Al njoj je to bilo super, a i čitala sam u onom prilogu Hej do Jutarnjeg prije koji mjesec koju hranu treba izbjegavati pred spavanje a koja je dobra, pa se baš banana - na moje čuđenje - spominjala kao dobra.
Ne znam sad točno što je pisalo.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 11:44   #208
uf ajde please ako nađeš taj prilog napiši
baš me zanima ...mi popapamo 250 gušćeg čokolina na bebimillu
sa žlicom jer moja mrvica neće ništa na bocu osim soka i čaja
čisto mliko ni pod razno (valjda zato što još sisa po noći i ujutro)
šiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:05   #209
Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
Sori, ma i to je problem. Mislim jelo općenito. Za večeru hoće oko pola 8 - 8 npr. čokolino, al to jedva bude 120 ml čokolina onako malo gušće ili dukatino jogurt s keksom. Onda pred spavanje još deci mlijeka pojačam joj malo sa keksom.

Inače mi na jedvite jade i tešku muku pojede malo povrća, meso ni čut - samo ako je dobro zakamuflirano i ako je hrenovka ili otprilike jedno pola one vražje hippove teglice s puretinom/piletinom.

Oće jest voće koliko hoćeš i sve mliječno (griz joj se baš nije svidio al možda bi trevala ustrajati) a posebno voli jogurte.

Ja sam joj čak jedno vrijeme davala oko 8 cijelu bananu smiksanu sa deci bioaktiva i keksom, to je stvarno bila kalorijska bomba. I opet je tražila mlijeko po noći.


Kad je gledam, nije mršava - ima 11 kila na 85 cm, ali nije mršava ima čak i malu škembicu. Ali ima problem sa željezom, naravno.
ma dobro, ovo s povrcem ce doc s vremenom, samo joj daj povremeno jednu zlicicu necega sto i vi jedete da proba, moze i pljunuti, ali se s vremenom navikava na okus da joj nije nepoznat i shoking

ali ja tu negdje u bocici vidim problem, tj. ja kak sam dojila svojima sam kasice pocela davat na zlicu, tako da smo mi izbjegli cokolino (veceru) u bocici. iako sam s oboje imala isti sistem, mala nije inzistirala na nocnim obrocima i boci, a mali je vukao caj, a kasnije vodu za sobom dan i noc sve do trece godine, ali sam im za veceru davala kasice zlicom. ipak je gusce, kolicinski vise i zasitnije. miksala sam im rizolino ili keksolino na mlijeku s hippovim vocnim kasicama (uglavnom marelicom, ona ima onak jaki vocni okus, pa im je bilo fino).

probaj joj ranije dati taj jogurtic ili voce, oko 7, a onda za veceru neku tako kompaktniju kasicu, pa bus vidla.

nema garancija, to znas , a i sad je nocna boca vec u ulozi tjesitelja, a ne gladi, ali mozda upali?
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:23   #210
E, da ne bi bio misanderstending, ona ti čokolino ne pije na bocu, već jede žlicom.

Inače ima tu naviku da je flašica samo za mlijeko i čaj/vodu (znači za piti) a sve ostalo joj moram davati na žlicu. Svjedeno, ne smije bit jako gusto.

Ahhhh, 'bem joj mamu probirljivu....

E, da - a noćna boca joj je definitivno tješiteljica, a ne za glad. I mislim da to cuga mlijeko po navici. Al opet - makneš joj i popi...
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 12:31   #211
Quote:
te@ kaže: Pogledaj post
E, da ne bi bio misanderstending, ona ti čokolino ne pije na bocu, već jede žlicom.

Inače ima tu naviku da je flašica samo za mlijeko i čaj/vodu (znači za piti) a sve ostalo joj moram davati na žlicu. Svjedeno, ne smije bit jako gusto.

Ahhhh, 'bem joj mamu probirljivu....

E, da - a noćna boca joj je definitivno tješiteljica, a ne za glad. I mislim da to cuga mlijeko po navici. Al opet - makneš joj i popi...
e onda...mujo, nema ti spasa

kaj da ti velim...proci ce, prodje. nanosala sam se maloga, majkomoja, stalno mu je bilo nesto, pa uvalis bocu, pa spava...uh..

onda jedino kaj ti mogu preporucit je dobar korektor za podocnjake
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 13:30   #212
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
onda jedino kaj ti mogu preporucit je dobar korektor za podocnjake

Već sam investirala u jedan Max Factorov. Preporučam svima s ovom boljkom.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 13:40   #213
A meni ne pomaze korektor.
Kad ga stavim, vidi mi se hrpa sitnih borica oko ociju, ono bas ih istakne
Pa sam radije neispavana nego stara.
Ovak se uvijek mogu vadit "jooj, kak sam zaruzila last najt"
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 15:05   #214
Hoće korektor podočnjake sakriti, ali crvene oči to nas odaje!!!
__________________
Tko me voli kaže mi što zna i da mi što ima!!!
crvena ruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 16:49   #215
moja pedijatrica je zakuac!
ima previse djece pa nema vremena ni za reci dobar dan a kamoli joj pitanje postaviti...
mali mi papa mlijeko ( nestle nan) u 6-7 ujutro a preko dana mu dajem voćne kasice.u 10 navecer opet mlijeko i zaspe na bočici.
sto jos da mu ubacim od hrane?meso,čokolino...?
špinat neće,a dosadilo mi ga sa zida brisati.
sto je sa kravljim mlijekom?dala sam mu malo ,nije alergičan.
ako mu dam kasicu pred spavanje kolika je sansa da ce malo duze spavati?
kikić ima 7 mjeseci i 14 dana btw.
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 16:52   #216
a sto se korektora tiče-pubertetski masni gusti.ako prekrije akne,i podočnjake ce rijesit.
za crvenilo-visine.
ozbiljno,murja me stopala.izgledam ko junkerica.
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 17:08   #217
moment,
Meni je jos smjesnije jer sam procitala "junferica" pa sam ostala

Sansa da ce spavat... ovaj topik ti je k'o birc Zadnja sansa, sve se za slamku hvatamo.
Mozda bi trebale recenu slamku u bambus uronit, pa ak ne spavaju bebe, barem bi mi spavale
No salu na stranu... Probaj, nis te ne kosta. Daj mu za veceru na zlicu jednu od zitnih kasica, ako prodje-prodje.
Neke cure to i na bocicu daju, o tome ja ne znam nis, al pitaj na Dohrana topiku.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2008., 01:06   #218
Quote:
moment kaže: Pogledaj post
moja mali mi papa mlijeko ( nestle nan) u 6-7 ujutro a preko dana mu dajem voćne kasice.u 10 navecer opet mlijeko i zaspe na bočici.
sto jos da mu ubacim od hrane?meso,čokolino...?
špinat neće,a dosadilo mi ga sa zida brisati.
Žganci ( mi smo našem davali s malo šećera, pa je bolje išlo ), špinat s adaptiranim, tikvice
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 22:34   #219
Noćas prespavala od 20:30-05:10
Još da je i mama išla spavati kad i ona,a ne možda bi se stigla odmoriti i naspavati
Ali neću se previše veseliti,ipak je to iznimka ,a ne pravilo.Vidjet ćemo kak će biti danas.
Maxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 10:22   #220
progress report:
noćas smo spavali 45 minuta.
di je tu progress?ah,da.mali napreduje,mama se zaretardirala od nespavanja.
već se 4 dana pokusavam sjetiti da moram vegetu kupiti.dojdem u dućan-i zblokam.
od danas zapisujem.
i ako sam nakon neprospavane noći mrtva,kako to da je mali ko ptičica?!?nije ni on spavao.
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.