Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2010., 20:38   #1041
Talking

ajde se vratite unazad i procitajte moje postove i argumente pa onda donesite zakljucke
usput nisam nikakav airsofter vec covjek koji je sa 17 usao u 1.gbr pjesastvo i jos uvijek sam nakon punih 17 godina u osrh a tijekom tih godina sam zavrsio temeljnu,naprednu docasnicku, americku docasnicku akademiju,britanske skole za instruktore pa sam između ostalog certificirano utreniran i obrazovan za provoditelja skolskih i taktickih bojevih gađanja do razine voda upravo od strane tih istih britanaca a niz ostalih tecajeva koje sam prosao uopce ne zelim ni pocimati nabrajati. povrh svega se aktivno bavim lovom i amaterski za svoj gust streljastvom
pucao sam iz doslovce svakog oruzja koje se nalazilo ili nalazi u naoruzanju osrh i sire(dobro nisam pucao iz sokca ali sam ga imao u ruci )
ova puska je totalni promasaj i u potpunosti nepotreban projek sto se tice osrh
puska je svojim dizajnom i mogucnostima u rangu pa cak i nize od velike vecine pusaka proizvedenih do pocetka ili najkasnije sredine 80-tih proslog stoljeca i to je najveci problem a ne regulator paljbe (iako je i on apsurdan)
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 20:42   #1042
Mustang51
nisam na tebe mislil
al mislim da nisi u pravu kad tvrdiš da je puška totalni promašaj

kao što rekoh
treba par g. upotrebe pa če se vidit kolko je trajna
a do tad možete svi ko i do sad
branit ju il pljuvat po njoj
eto ja se više neču javljat na temu
(ak nebu neki dobar razlog )
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 20:44   #1043
Quote:
JoZ@ kaže: Pogledaj post
Ferrando
uopče nekužim zakaj si se našo prozvanim al aj probaču odgovorit na tvoja pitanja

super ti je puška u igri i to preslikavaš na stvaran život
mani se toga
Je to je zato da ne pomisliš da mi vojna obuka iz CoD utječe na mišljenje o bullpupovima.
Ferrando is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 20:46   #1044
@Mustang51

Ah, ko te ovdje pita za argumente? A tvoje kvalifikacije su ovdje u rangu COD-a i nedajbože airsofta, zar se to može mjeriti sa trinaest godina straže, dva PP NOS-a i bar šestanaest pobjeda plavih na Slunju. A misije ISAFA okači mačku... jer nisi bio na dnevniku.
ac_thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 20:53   #1045
Quote:
zar se to može mjeriti sa trinaest godina straže, dva PP NOS-a i bar šestanaest pobjeda plavih na Slunju.
Jel to iz vlastitog iskustva ako nije daj budi ljubazan,pa reci na kog se to mislilo.

Quote:
americku docasnicku akademiju,
Oprosti kaj pitam ali doslovno si završio akademiju? ili nekakv tečaj?

Zadnje uređivanje kopriva-vk : 27.05.2010. at 20:59.
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 21:00   #1046
Quote:
Mustang51 kaže: Pogledaj post
ajde se vratite unazad i procitajte moje postove i argumente pa onda donesite zakljucke
usput nisam nikakav airsofter vec covjek koji je sa 17 usao u 1.gbr pjesastvo i jos uvijek sam nakon punih 17 godina u osrh a tijekom tih godina sam zavrsio temeljnu,naprednu docasnicku, americku docasnicku akademiju,britanske skole za instruktore pa sam između ostalog certificirano utreniran i obrazovan za provoditelja skolskih i taktickih bojevih gađanja do razine voda upravo od strane tih istih britanaca a niz ostalih tecajeva koje sam prosao uopce ne zelim ni pocimati nabrajati. povrh svega se aktivno bavim lovom i amaterski za svoj gust streljastvom
pucao sam iz doslovce svakog oruzja koje se nalazilo ili nalazi u naoruzanju osrh i sire(dobro nisam pucao iz sokca ali sam ga imao u ruci )
ova puska je totalni promasaj i u potpunosti nepotreban projek sto se tice osrh
puska je svojim dizajnom i mogucnostima u rangu pa cak i nize od velike vecine pusaka proizvedenih do pocetka ili najkasnije sredine 80-tih proslog stoljeca i to je najveci problem a ne regulator paljbe (iako je i on apsurdan)
Ti bi demokraciju u vojsci i birao bi si sam oružje, i to da bude G36. E jesi jebivjetar.

Ja bih dodao, iz svoje CoDovske perspektive, da je mana dizajna VHS što je teško na temelju nje razvit ostale varijante potrebne za vojsku (SAW nešto lakše, DMR nikako). Tu je glavni trend, da se ide u uniformnost dizajna radi uštede na održavanju i dijelovima.

U cijenu i okolnosti izabira VHS ne moram ni ulazit. Zanimljivo mi je da se neki koji se jako zgražaju nad jučerašnjim Otvorenim imaju jako puno vjere u prosudbu MORHovaca kad se radi o odluci o VHS.
Ferrando is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 21:16   #1047
Quote:
Mustang51 kaže: Pogledaj post
ajde se vratite unazad i procitajte moje postove i argumente pa onda donesite zakljucke
usput nisam nikakav airsofter vec covjek koji je sa 17 usao u 1.gbr pjesastvo i jos uvijek sam nakon punih 17 godina u osrh a tijekom tih godina sam zavrsio temeljnu,naprednu docasnicku, americku docasnicku akademiju,britanske skole za instruktore pa sam između ostalog certificirano utreniran i obrazovan za provoditelja skolskih i taktickih bojevih gađanja do razine voda upravo od strane tih istih britanaca a niz ostalih tecajeva koje sam prosao uopce ne zelim ni pocimati nabrajati. povrh svega se aktivno bavim lovom i amaterski za svoj gust streljastvom
pucao sam iz doslovce svakog oruzja koje se nalazilo ili nalazi u naoruzanju osrh i sire(dobro nisam pucao iz sokca ali sam ga imao u ruci )
eto poznam ovog decka i sve stoji kaj je napisal. o puski nebi u dubinu jer delam u drukcijoj firmi

Quote:
kopriva-vk kaže: Pogledaj post
Oprosti kaj pitam ali doslovno si završio akademiju? ili nekakv tečaj?
http://www.hqjmtc.army.mil/Organizat...demy/NCOA.html
Epos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 21:27   #1048
Ma neznam ti ja engleski hebiga nisam završio te silne akademije i tečajeve u Jastrebarskom.
Tak da neznam kaj piše na toj web stranici.
Nego ko te je u ono vrijeme primio sa 17 godina u vojsku to je več bila 1993 nije baš po zakonu.
1991 je to prolazilo
kopriva-vk is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 21:33   #1049
Moglo se i poslije, uz neke uvjete, i sa 17 u vojsku.
__________________
Pesimist je optimist s iskustvom!
“Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience.”
Hawk75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 21:59   #1050
Quote:
ac_thunder kaže: Pogledaj post
Bili tečajevi u HS produktu, bili tečajevi u BSDu (i SSVP), bili tečajevi za instruktore iz Požege, instruktori iz Požege sada osposobljavaju ročnike, imali predstavljanje ostatku smrtnika (tu se od dotičnih instruktora moglo čuti svega i svačega).
ti si bio na nekom od tih tečajeva?
thomascat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 22:02   #1051
Ti bi volio da ja kažem kako sam bio, pa da da možeš pljuvati po meni?
ac_thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 22:04   #1052
Quote:
Mustang51 kaže: Pogledaj post
puska je svojim dizajnom i mogucnostima u rangu pa cak i nize od velike vecine pusaka proizvedenih do pocetka ili najkasnije sredine 80-tih proslog stoljeca i to je najveci problem a ne regulator paljbe (iako je i on apsurdan)
po meni najvažnije je da se ne kvari, da je precizna, da ne hrđa tako lako, da je lagana. Sam dizajn mi i nije bio toliko bitan u borbi.
Koje mogučnosti od puške očekuješ (osim da puca i da na nju staviš optiku, red dot i sl.)?
thomascat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 22:06   #1053
Quote:
ac_thunder kaže: Pogledaj post
Ti bi volio da ja kažem kako sam bio, pa da da možeš pljuvati po meni?
Ne, upravo suprotno. Ja bi volio da kažeš kako nisi bio, pa da onda pljujem po tebi.
thomascat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 22:10   #1054
Quote:
thomascat kaže: Pogledaj post
Ne, upravo suprotno. Ja bi volio da kažeš kako nisi bio, pa da onda pljujem po tebi.
Ja tako i tako ovdje služim kao hračkaonica, pa samo daj neka te ništa ne spriječava u tome. Ti čak imaš i tri godine druženja sa oružijem.
ac_thunder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 22:13   #1055
Quote:
Mustang51 kaže: Pogledaj post
pa sam između ostalog certificirano utreniran i obrazovan za provoditelja skolskih i taktickih bojevih gađanja do razine voda upravo od strane tih istih britanaca
Mustang, što se na kraju dogodilo s BMATT programom gađanja? Jel se radi što danas na taj način?
Decimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 22:26   #1056
Quote:
Decimus kaže: Pogledaj post
Mustang, što se na kraju dogodilo s BMATT programom gađanja? Jel se radi što danas na taj način?
samo mi diploma na zidu visi i skuplja prasinu a nasi mi strucnjaci ponekad dozvole da budem donosioc streljiva na gađanju
Mustang51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 22:49   #1057
Prilog iz Dnevnika o VHS pusci http://www.hrt.hr/?id=enz&tx_ttnews[cat]=119

prilog pocinje na 12:50
SnoopyHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 22:52   #1058
Quote:
thomascat kaže: Pogledaj post
po meni najvažnije je da se ne kvari, da je precizna, da ne hrđa tako lako, da je lagana. Sam dizajn mi i nije bio toliko bitan u borbi.
.)?
Jedini način da se to postigne je podvrgavanje rigoroznom, višegodišnjem testiranju u odabranim postrojbama, paralelno sa drugim usporedivim puškama koje bi zadovoljile potrebe OSRH. U okviru nekakvog RFP procesa. To naravno podrazumijeva artikuliranje tih istih potreba, po mogućnosti malo dalje od potrebe da puška "ne zapinje za odoru". No to je dodatni problem onih koji se vojnim pitanjima u ovoj zemlji bave. Suprotno nekim mišljenjima, mislim da imamo luksuz odvijanja takvog procesa jer je oružje za misije već kupljeno (G36) a za ostatak vojske bi se našlo AK 47-ca u pristojnom stanju.

Kod nas nije bilo sličnog procesa već je VHS odabrana izravnom pogodbom zato jer je MORH uložio 4% sredstava za razvoj (koristim podatke koje je postao ppd56). Stoga sumnjam da HSP ima odgovarajući poticaj da dizajn poboljša ili unaprijedi jer je već odlučeno da će VHS postat temeljno naoružanje OSRH - što se vidi iz intenzivnih promiđžbenih akcija (diplomatski zbor, Amerikanke i sl.) kao i održavanja tečajeva koje je naveo ac thunder.

Rezultat je VHS kakva je po cijeni kakva je. IMHO to je klasični primjer mismanagementa javnih nabava. Naglašavam IMHO. IMHO, moglo se bolje.
Ferrando is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 01:25   #1059
http://www.youtube.com/watch?v=j_MdhG6bxao

bilo bi bolje da vukelic je kopirao ovu pusku a ne famas.

Zadnje uređivanje Analiyist : 28.05.2010. at 01:31.
Analiyist is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2010., 10:29   #1060
Quote:
Analiyist kaže: Pogledaj post
http://www.youtube.com/watch?v=j_MdhG6bxao

bilo bi bolje da vukelic je kopirao ovu pusku a ne famas.
IC i top ugradjen na puski su odlicna stvar samo prekomplicirani za prosjecnog hrvatskog vojnika
Epos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.