Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2009., 02:50   #1
Refleksoterapija

Molim, ako netko zna da li u Hrvatskoj postoji tečaj za refleksoterapiju ili barem za polaganje ispita. Trenutno učim, ali bih isto tako htjela da testiram znanje kod nekoga tko se time i službeno bavi. Unaprijed hvala
__________________
"I have no money, no resources, no hopes. I am the happiest man alive."
Henry Miller
timeloop is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2009., 14:57   #2
Zar nitko ništa ne zna??
__________________
"I have no money, no resources, no hopes. I am the happiest man alive."
Henry Miller
timeloop is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 19:27   #3
http://www.mojaarma.hr/
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 20:48   #4
Ja već neko vrijeme razmišljam o istom i zanima me prije svega koja je razlika između refleksoterapije i akupresure??? Mnogi je ne znaju dobro definirati i mješaju sa mnogim sličnim tehnikama( shiatzu,tui na masaža)...da li netko zna postoji li tu neka striktna podjela ili je to sve isprepleteno sa sličnim karakteristikama??? Ima li tko kakvih iskustava???
Molim da se jave oni koji znaju nešto više o ovome...
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2013., 23:44   #5
ne znam koliko ti je pametno učiti refleksologiju na svoju ruku, mi smo učili u sklopu shiatsu škole refleksologiju stopala i bilo je čarobno. žena koja nas je učila je to učila u švicarskoj. akupresura ti u doslovnom prijevodu znači pritisak prsta, a prvenstveno se odnosi na pritisak prsta na akupunkturne točke na tijelu tako da radeći refleksološki tretman npr stopala, stisneš i pokoju akupunkturnu točku. refleksologija se zasniva na vjerovanju da naša stopala (i šake) predstavljaju tijelo u malome i da se manipulacijom određenih refleksnih zona stopala djeluje na organe u tijelu. postoji mnogo različitih prikaza akupresurnih zona, ovisi o autoru valjda, ne znam kako oni to objašnjavaju.
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 14:09   #6
U tome i jest caka što ja to ne bih učio na svoju ruku, nego negdje tko profy daje tečaj. Gdje si pohađao shiatzu školu? Preporučaš li štogod kvalitetno?? Jel ta žena u Švicarskoj ili je došla, znaš li???
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2013., 21:16   #7
ja sam učila u shiatsu učilištu aura vitalis u rijeci, ta žena koja nam je držala akupresuru stopala radi i živi u rijeci, ali nema svoju školu. pokušaj guglati za škole u švicarskoj. zašto te baš zanima akupresura stopala?
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 13:38   #8
Quote:
Aiko22 kaže: Pogledaj post
ja sam učila u shiatsu učilištu aura vitalis u rijeci, ta žena koja nam je držala akupresuru stopala radi i živi u rijeci, ali nema svoju školu. pokušaj guglati za škole u švicarskoj. zašto te baš zanima akupresura stopala?
U Rijeci, kakva slučajnost, tamo sam baš studirao...zanima me to zato što se mislim ozbiljnije baviti time uz svoju profesiju fizioterapeuta,pa bi volio o tome više saznati... primamljiva mi je inače TKM općenito, napose akupunktura, ali to je posebna vještina, među jačima i težima od većine...akupresura, je nešto jednostavnija jer koristi dodir na aku-točke, pa eto...inače, nigdje ne mogu pronaći koja je razlika između refleksoterapije i akupresure??? Obje prate aku meridijane, chi energiju, temelji zajednički po svemu...jedino možda što se akupresura primjenjuje na cijelom tijelu čovjeka( pritisak aku točaka), dok refleksoth. samo na stopalima (šakama) i obrađuje posebne refleksne zone istih...ili ??? razlika??? na goooglu nitko ne piše o tome a moje kolege nagađaju samo kao i ja.
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2013., 23:45   #9
pa napisala sam ti gore razliku između akupresure i refleksologije, ne razumijem šta te točno buni. refleksologija nema veze sa meridijanima ni akupunkturnim točkama jer je polazište drugačije; tvrdi se da je na npr stopalima predstavljen čovjekov organizam u malom i stimulacijom određenih područja se djeluje na organizam.
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 12:54   #10
ok, znači putem živaca , ne puterm meridijana kao u akupresuri???...ali, mene zanima više od toga...
Ako išta više znaš i dođeš do neke info o refleksoterapiji-logiji, dođeš do neke kvalitetne mape refleksnih zona na stoplalima, nekoj kvalitetnoj knjizi... molim te pošalješ mi pm. Bit ću zahvalan. LP.
khari is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2015., 00:50   #11
Quote:
Aiko22 kaže: Pogledaj post
ja sam učila u shiatsu učilištu aura vitalis u rijeci, ta žena koja nam je držala akupresuru stopala radi i živi u rijeci, ali nema svoju školu. pokušaj guglati za škole u švicarskoj. zašto te baš zanima akupresura stopala?
Imas li kontakt mozda? Ili da li je netko u medjuvremenu se posvetio bas reflekoterapiji stopala?

Hvala
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 14:28   #12
Vidim da je tema dugo neaktivna, no mozda netko odgovori...
Koju skolu/centar bi preporucili za refleksoterapiju i opcenito bilo koju alternativnu medicinu?
Ima li tko iskustva sa skolovanjem u centru za vedske studije?
Uciliste adrianus? Lovran akademija?
cakgri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:55.